המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

כדורסל ישראלי 21/22

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: כדורסל ישראלי 21/22

הודעהעל ידי שמואל1 » 10 יולי 2022, 11:38

הרכז ספידי סמית' חתם בהפועל ירושלים
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 17 יולי 2022, 19:25

גיא הראל עוזב את הפועל ירושלים לאחר 9 שנים
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 17 יולי 2022, 21:19

יגור קולישוב חתם בבאר-שבע
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Neo » 18 יולי 2022, 09:33

הפועל עם החתמה פשוט נהדרת, קסבייר מנפורד .
קומבו גארד סופר כישרוני , בתחילת דרכו באירופה אפילו ברצלונה הענקית הימרה עליו ביורוליג
Neo

הודעהעל ידי שמוליק » 18 יולי 2022, 14:15

Neo כתב:הפועל עם החתמה פשוט נהדרת, קסבייר מנפורד .
קומבו גארד סופר כישרוני , בתחילת דרכו באירופה אפילו ברצלונה הענקית הימרה עליו ביורוליג

אם כ"כ נהדר, מה הוא עושה בהפועל?
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי גל גל » 18 יולי 2022, 14:18

ועוד בגיל 30
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Adam » 18 יולי 2022, 14:22

felix_r כתב:יגור קולישוב חתם בבאר-שבע

ולחשוב שפעם מכבי ממש נלחמו עליו עם מכבי ראשל"צ, אחרי שסיים את קריירת המכללות שלו. איך הוא הדרדר.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי מילוס » 18 יולי 2022, 15:16

Adam כתב:

ולחשוב שפעם מכבי ממש נלחמו עליו עם מכבי ראשל"צ, אחרי שסיים את קריירת המכללות שלו. איך הוא הדרדר.

וזה קרה כולה לפני 3-4 שנים, כן? דוגמא קלאסית כחול-לבן לאיזור שבו האופי\ההתנהלות\הגרידיות הופכים כישרון לכישלון במהירות הקול.

ובלי קשר, אני חושב שבשנות האלפיים, כשסקאוטים מהנבא מקריפים שחקנים בכל נקודה באירופה (ובעדה בעדה אירופה), לפחות מקצועית - מכללות הפכו לבזבוז די מדהים של שנים קריטיות בהתפתחות (עבור לא-אמריקאים). עדיף לשחק כדורסל מקצועני מגיל 16-17 באיזה ליגה סרבית או צרפתית מכל אווירת הקרנבל של המכללות.
באמת שכשאני שומע היום על איזה שחקן מהעתודה שהולך למכללות - אני מבין שהוא ויתר על קריירה ככדורסלן.
מילוס

הודעהעל ידי Cobra » 18 יולי 2022, 15:19

מילוס כתב:
Adam כתב:

וזה קרה כולה לפני 3-4 שנים, כן? דוגמא קלאסית כחול-לבן לאיזור שבו האופי\ההתנהלות\הגרידיות הופכים כישרון לכישלון במהירות הקול.

ובלי קשר, אני חושב שבשנות האלפיים, כשסקאוטים מהנבא מקריפים שחקנים בכל נקודה באירופה (ובעדה בעדה אירופה), לפחות מקצועית - מכללות הפכו לבזבוז די מדהים של שנים קריטיות בהתפתחות (עבור לא-אמריקאים). אובר-רייטד.
באמת שכשאני שומע היום על איזה שחקן מהעתודה שהולך למכללות - אני מבין שהוא ויתר על קריירה ככדורסלן.

לא מסכים כלכך, יש דוגמאות לשני הצדדים כמו סורקין למשל שזה די שידרג לו את הקריירה בכמה רמות .
Cobra

הודעהעל ידי מילוס » 18 יולי 2022, 15:25

ומה סורקין? בגיל 25 הוא שחקן ליגה סביר, לא יותר. זה הכי טוב?

ברמה הישראלית, דורון שפר הוא הדוגמא היחידה לשחקן שיצא מעולה מהמכללות, ואין לי ספק שזה למרות המכללות ולא בגלל. הוא היה משהו מיוחד כילד בגליל.

ברמה האירופאית, מניח ש-99.9% מהשחקנים בשני העשורים האחרונים הגיעו לנבא ישירות מליגות מקצועיות באירופה.
מילוס

הודעהעל ידי Cobra » 18 יולי 2022, 15:33

מילוס כתב:ומה סורקין? בגיל 25 הוא שחקן ליגה סביר, לא יותר. זה הכי טוב?

ברמה הישראלית, דורון שפר הוא הדוגמא היחידה לשחקן שיצא מעולה מהמכללות, ואין לי ספק שזה למרות המכללות ולא בגלל. הוא היה משהו מיוחד כילד בגליל.

ברמה האירופאית, מניח ש-99.9% מהשחקנים בשני העשורים האחרונים הגיעו לנבא ישירות מליגות מקצועיות באירופה.

אם סורקין היה נשאר בארץ ולא יוצא לקולג׳ לא בטוח שהיה נהיה ישראלי בכיר ושחקן נבחרת ויכל להיות גם סטייל פליישר כזה.
כמובן שזה תלוי לאיזה קולג אתה יוצא , ישראלי שסתם יוצא לקולג קטן ולא איכותי כדי להגיד יצאתי לקולגים כמובן שזה לא יעזור לו ולא יצא ממנו שחקן .
לגבי האירופים שמגיעים מהקולגים לnba יש לא מעט רק בדראפט הקודם היה את פרנץ ואנגר שהיה בחירת לוטרי והוא גרמני שיצא לשחק בקולג מישיגן.
Cobra

הודעהעל ידי liran » 18 יולי 2022, 16:00

מילוס כתב:ומה סורקין? בגיל 25 הוא שחקן ליגה סביר, לא יותר. זה הכי טוב?

גם הנפלד
liran

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 יולי 2022, 16:23

יש ל4 שנים בקולג' הרבה מאוד יתרונות מעבר לקריירה מקצוענית. אם אתה שחקן בינוני ולא איזה סופרסטאר בגילאים האלה ויש לך הזדמנות ללכת לקולג' סבבה פלוס אין פה התלבטות בכלל.

הרבה עושים את זה גם בענפים אחרים.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי מילוס » 18 יולי 2022, 17:02

אין בעיה. תואר, נסיון חיים, חוויה לספר לחבר'ה שנשארו בקבע, מסיבות קולג', אליפות סיטון הול בביר-פונג. בטוח שיש יתרונות.
כדורסל? בישראל, כבר 30 שנה שאף יוצא מכללות אפילו לא היה קרוב. באירופה, על כל פרנץ ואגנר אחד יש 10 בוגדנוביצ'ים. מניח שלעבוד קשה כדי להרוויח דקות מול גדולים וחזקים בליגה צרפתית מתגמלת בטווח ארוך, אל מול החיים הטובים והפופולריות בקולג'ים.

לגבי סורקין, גם איתי שגב נחשב (או, היה נחשב) לישראלי מוביל\שחקן נבחרת\קפטן מכבי. בסוף, שחקן ליגה סביר (כמו עשרות אחרים בעשור האחרון), זה לא שהמכללות עשו ממנו עילוי או שדרגו אותו כמו ש-4 שנות משחק במקום אחר לא היו עושים.
מילוס

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 יולי 2022, 17:04

מילוס כתב:אין בעיה. תואר, נסיון חיים, חוויה לספר לחבר'ה שנשארו בקבע, מסיבות קולג', אליפות סיטון הול בביר-פונג. בטוח שיש יתרונות.
כדורסל? בישראל, כבר 30 שנה שאף יוצא מכללות אפילו לא היה קרוב. באירופה, על כל פרנץ ואגנר אחד יש 10 בוגדנוביצ'ים.

לגבי סורקין, גם איתי שגב נחשב (או, היה נחשב) לישראלי מוביל\שחקן נבחרת\קפטן מכבי. בסוף, שחקן ליגה סביר (כמו עשרות אחרים בעשור האחרון), זה לא שהמכללות עשו ממנו עילוי או שדרגו אותו כמו ש-4 שנות משחק במקום אחר לא היו עושים.

הטענה שלי היא שמראש ישראלי שהולך לשם הוא ככל הנראה לא כוכב גדול.

לא חושב שרומן סורקין או קולשוב היו מתפתחים לכוכבי כדורסל עם 4 שנים באשדוד במקום בקולג'ים.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי עידן » 18 יולי 2022, 17:09

מילוס כתב:
Adam כתב:

ובלי קשר, אני חושב שבשנות האלפיים, כשסקאוטים מהנבא מקריפים שחקנים בכל נקודה באירופה (ובעדה בעדה אירופה), לפחות מקצועית - מכללות הפכו לבזבוז די מדהים של שנים קריטיות בהתפתחות (עבור לא-אמריקאים). עדיף לשחק כדורסל מקצועני מגיל 16-17 באיזה ליגה סרבית או צרפתית מכל אווירת הקרנבל של המכללות.

לא יודע אם זה המכללות שגרמו לזה. בסופו של יום, רוב השחקנים פשוט לא מסוגלים מקצועית להגיע ליותר מזה. אני לא בטוח שקולשוב ממש "הדרדר". הוא שחקן ליגת על סביר, וזה מה שרוב השחקנים שמגיעים לרמות האלו גם יהיו. אני לא חושב שאם היה משחק בצרפת או סרביה הוא היה פתאום הופך לשחקן נבא לגיטימי.
עידן

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יולי 2022, 18:03

מילוס כתב:אין בעיה. תואר, נסיון חיים, חוויה לספר לחבר'ה שנשארו בקבע, מסיבות קולג', אליפות סיטון הול בביר-פונג. בטוח שיש יתרונות.
כדורסל? בישראל, כבר 30 שנה שאף יוצא מכללות אפילו לא היה קרוב. באירופה, על כל פרנץ ואגנר אחד יש 10 בוגדנוביצ'ים. מניח שלעבוד קשה כדי להרוויח דקות מול גדולים וחזקים בליגה צרפתית מתגמלת בטווח ארוך, אל מול החיים הטובים והפופולריות בקולג'ים.

כמו בכל דבר, זה תלוי סיטואציה. אם שחקן מקבל זמן משחק, תפקיד משמעותי, תנאים גבוהים לאימון/פיתוח וכ'ו - אז זה משמעותי. המכללות זו הזדמנות מצוינת להתפתח בצורה הדרגתית - מול בני גילך. וכן, יש דווקא לא מעט אירופים/בינלאומיים שעברו שם לאורך השנים לפני שהגיעו ל-NBA. אמביד, סיאקם, מארקנן, יאקוב פולטל, האחים ואגנר, סאבוניס ג'וניור, פאטי מילס, האצ'ימורה, ניקולה ווצ'ביץ'... ויש עוד.

ספציפית סורקין יובש באורגון. הוא לא קיבל יותר מידי קרדיט או זמן משחק. אני בטוח שהאימונים שם והתנאים שקיבל היו טובים פי כמה מכל קבוצה אירופית שהיה משחק בה (כולל מכבי כנראה), אבל להעביר 4 שנים כאלו זה בעיקר ביזבוז זמן. אלא אם כן חשוב לך יותר התואר הלימודי מהכדורסל.
אחדשיודע

הודעהעל ידי omerk » 18 יולי 2022, 18:58

מילוס כתב:
Adam כתב:

כשישראלי עם פוטנציאל נכשל במכבי אז כמובן שמכבי אשמים שהם ייבשו אותו, אבל כשזה קורה בכל קבוצה אחרת אז מוצאים אלף ואחת סיבות אחרות. בסוף יש סיבה אחת לכישלון לשחקן מוכשר על הנייר: אופי בעייתי (לא מדבר על מקרי קצה כמו טרגדיה אישית או פציעה מאד קשה). יש כאלה שלמרות האופי הבעייתי הם מצליחים בקבוצות בלי לחץ בליגת העל ואז נכשלים במכבי ויש כאלו כמו קולושוב שפשוט מנטלית לא בנויים להיות שחקנים מובילים בקבוצה מקצוענית. מזל שהבלוף שלו התגלה לפני שהגיע למכבי אחרת שוב היינו אחראים ל"הרס של שחקן ישראלי מוכשר"
omerk

הודעהעל ידי מילוס » 18 יולי 2022, 19:24

קודם כל, אני לא טוען שקולשוב פחות טוב ממה שהיה יכול להיות בגלל המכללות, כי אין לדעת באמת. לגביו אני אומר שהוא התחיל יחסית חזק ועם הרבה הייפ - והפך בתוך עונה-שתיים לשחקן שקבוצות פשוט לא רוצות. כשרון יש..

לגבי המכללות, ברור שיצאו משם גם בינלאומים.
אני כן חושב שזו מסגרת שמתאימה מאוד לאמריקאים מהרבה מאוד סיבות (עניין תרבותי, מסגרת, שפה, קל"ב, או כלמני עניינים שהם מאסט לנער שהגיע מהסלאמס למשל), ובניגוד לעבר, כשסקאוטים לא התייחסו יותר מדי למה שמסביב, עבור אירופאים זה כבר לגמרי לא ה-מקום.
בשביל ילד צרפתי לשחק בשולה, להיאבק עם פרו'ז על דקות, לקבל סטירות, לצבור נסיון אמיתי ברמה הולכת וגדלה - זה בי"ס הרבה יותר טוב ובתנאים נכונים יותר.
מילוס

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יולי 2022, 19:30

זה אף פעם לא היה ה-מקום לאירופאים. אבל במידה רבה, יש אירופאים/בינלאומיים שהסיטואציה כן מתאימה להם. לצורך העניין, אני בטוח שאבדיה היה שחקן הרבה יותר עכשיו אם היה משחק שם (בקולג' איכותי) שנה-שנתיים ולא במכבי. כי זה להוביל קבוצה, לעבוד עם צוות מאמנים ומאמני פיתוח מהמעלה הראשונה, לקבל תנאים מדהימים בקולג'ים הגדולים (יותר טובים משל רוב קבוצות היורוליג). לא משהו לזלזל בו.
אחדשיודע

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Avi1508, Google Adsense [Bot], Shay_uzan ו־43 אורחים