המשחק הקרוב: הפועל חיפה נגד מכבי Playtika ת"א, 18 באפריל, חמישי, 20:45

ניתוח קבוצות היורוליג - 2021/2022

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

ניתוח קבוצות היורוליג - 2021/2022

הודעהעל ידי Jack55 » 08 ספטמבר 2021, 14:39

יש לי קצת זמן לחזור לכתוב פה אז אני אנצל אותו בשביל לנתח ולפרט את דעתי על עונת היורוליג הקרובה מבחינת מאזן כוחות וסגלי הקבוצות וגם נגיעה על איפה מכבי עומדת בכל הסיפור הזה

קודם כל אני אתחיל בסוג של POWER RANKINGS קטן ואמשיך לפרט על הקבוצות שלדעתי שווה לדבר עליהן :

דרג א' - מילאנו, צסקא, ברצלונה, אנדולו אפס

דרג ב' - ריאל מדריד, פנרבחצ'ה, זניט

דרג ג' - מכבי ת"א, אולימפיאקוס, קאזאן, באיירן, באסקוניה

דרג ד' - פנאתנייקוס, הכוכב האדום, ז'לגיריס

דרג ה' - מונאקו, אלבה ברלין, וילרבאן

דרג א' + ב' מורכב מהקבוצות שבעיניי בטוח יעפילו לפלייאוף, קשה לי מאוד לראות את אחת מהן עוברת עונה רעה שלא תעניק לה פלייאוף
יש כאלה שאולי לא יסכימו עם השיבוץ של זניט בדרג ב' יחד עם ריאל ופנר, אבל לדעתי לזניט יש קבוצה מאוד חזקה ומגוונת השנה עם שחקנים ברמה מאוד גבוהה כמו לויד, מיקי, פוית'רס, נאפייר וכו', הם עשו קיץ מעולה והם הולכים לדבר חזק מאוד העונה

רציתי לגעת גם בריאל מדריד, מצד אחד הקו הקדמי שלה כנראה הטוב ביותר במפעל עם טריו מפחיד של טבראס-ראנדולף-פוארייה, אבל מצד שני הקו האחורי שלה מעלה קצת סימני שאלה
כבר אין לה את הכוכב הזה מהקו האחורי שיסחוב אותה, וויליאמס גוס והארטל זה שילוב מעניין וטוב אבל בסופו של דבר צריך לזכור שמדובר גם על שחקן שבקושי שיחק בשנתיים האחרונות (הארטל) ושחקן נוסף שעדיין לא ממש הוכיח שהוא יכול להיות כוכב ביורוליג
בנוסף לכל זה שלישיית קארול-יול-פרננדז ממשיכה להזדקן ובסוף גם הקסם שלהם יעלם, אבל למרות כל זה אין לי ספק שריאל תעפיל לפלייאוף כי גם אם הקו האחורי לא יהיה הצלחה גדולה, עדיין הקו הקדמי שלה מדהים מדי, מה שכן אני לא יודע אם זה סגל מספיק טוב לפיינל פור

בקבוצות של דרג א' אין לי יותר מדי מה לגעת, זה ברור לכולם שהמקום בפלייאוף מובטח לארבעת הקבוצות האלה וככל הנראה שגם לפחות 2 מתוכן יעפילו לפיינל פור בסופו של דבר
אם הייתי צריך לדרג אותן לפי מאזן הכוחות - צסקא, מילאנו, ברצלונה, אפס

לפניי שאני אגע בדרג ג' שהוא בעצם הדרג המעניין ביותר בעיניי, אני אדבר בקצרה על דרג ד' + ה'
אז קודם כל דרג ה' בשביל אלה נמושות המפעל כאשר הקבוצה הרעה ביותר בפער היא מונאקו שלא הצליחה לבנות סגל ברמת יורוליג ולדעתי המקום האחרון העונה מובטח לה
וילרבאן בנתה קבוצה שיהיה מעניין לראות מבחינת השחקנים, אבל ברור לכולם שמבחינת איכות מדובר על סגל יורוקאפ ולא יותר, וגם אלבה ברלין עם אוסף של שחקנים בינוניים

דרג ד' מורכב מ3 קבוצות שלא יהיו נמושות הליגה אבל מצד שני גם לא יצליחו לאיים על הפלייאוף בעיניי
פאו עם קיץ מאוד מאכזב, הכוכב החתימה כמה שחקנים מעניינים כמו וולטרס, הולינס וקאליניץ והיא תהייה מוקש במשחקי בית, וז'לגיריס לא עשו יותר מדי חוץ מלהחתים את מודיאיי המסקרן, אבל לדעתי זה לא מספיק בשביל באמת לאיים על הפלייאוף עם התחרות שיש השנה

ועכשיו אנחנו מגיעים לדרג המסקרן ביותר - דרג ג' שהוא בעצם הדרג של הקבוצות שיתחרו על המקום האחרון בפלייאוף
יש לנו את מכבי (שבה אני אגע בסוף), את אולימפיאקוס שעברה קיץ מאוד מעניין עם החתמות טובות (ווקאפ, דורסי, פאל), את קאזאן שעבורי היא הפתעת הקיץ עם החתמות מצוינות (בראון, תומאס, הזוניה, ג'קירי), באיירן שאיבדה כמה שחקנים חשובים אבל ידעה לחפות על זה עם החתמות מעולות (האנטר, וולדן, תומאס, היליארד) ואת באסקוניה שהיא היחידה שהתלבטתי לגבייה אבל בסוף החלטתי שכן יש לה מקום בדרג ג'

אולימפיאקוס - אחת הקבוצות הכי מעניינות לדעתי, יש לה סגל מאוד עמוק עם לא מעט אופציות מצוינות - קו אחורי עם שחקנים כמו ווקאפ, סלוקאס, דורסי ומקיסיק וזה מאוד מאיים, מצד שני הסגל שלהם לא מאוד מאוזן, הם יכולים להתחבר ולתת עונה מעולה אבל מצד שני העסק שם גם יכול לקרוס דיי מהר, מה שבטוח זה שיהיה שווה לעקוב אחריי היוונים השנה

באיירן - קבוצה לא רעה בכלל יש לבאיירן גם השנה, הצליחו להשאיר את עמדה 3 המעולה עם לוצ'יץ', ווילר באב ודדוביץ', חיפו על העזיבה של בולדווין עם שתי החתמות טובות לקו האחורי (וולדן והיליארד), החתימו את חברינו האנטר במקומו של ריינולדס ואם זה לא מספיק גם חיזקו את עמדות 3-4 ברוביט הנחמד ובדשון תומאס שהוא יכול להתברר כגניבה רצינית אם החלקים יתחברו כמו שצריך והוא יהווה כסקורר שהם צריכים מעמדה 4

קאזאן - כשאני מסתכל על התמונה הכללית הסגל הזה לגמרי יכול לאיים על מקום בפלייאוף, יש להם לא מעט שחקנים ברמה גבוהה - בראון, הזוניה, קאנאן, ג'קירי, תומאס, ג'ון בראון וכו', אני מאוד מסוקרן לראות אותם בעונה הקרובה ומגיע להם שאפו על הקיץ הזה

באסקוניה - מצד אחד אני לא באמת חושב שבאסקוניה היא קבוצה שתגיע לפלייאוף עם כל התחרות שיש השנה, אבל מצד שני אני גם לא חושב שהיא ברמה של קבוצות מדרג ד' וזאת הסיבה שהחלטתי להכניס אותה לדרג ג', היא איבדה הרבה שחקנים חשובים אבל בכל זאת החתימו כמה שחקנים טובים כמו בולדווין, פונטקיו, ננוקו וגריינג'ר, אם אני צריך לנחש היא תסיים באיזור מקומת 10-12 ולא מעבר

אם הייתי צריך לדרג את דרג ג' לפי מאזן כוחות - מכבי ת"א, אולימפיאקוס, באיירן, קאזאן, באסקוניה

אז איפה מכבי משתלבת בכל הטירוף הזה?
בעיניי למכבי יש סיכוי לא רע בכל להשתחל לפלייאוף השנה ממקום 7-8, כמו שציינתי למעלה בדרג א' וב' יש קבוצות חזקות ביותר אבל דווקא בדרג ג', בדרג המלחמה על המקום בפלייאוף, אני לא רואה קבוצה מסוימת שעדיפה בפער על מכבי ולכן אפשר להיות אופטימיים
בסהכ יש לנו סגל לא רע בכלל אבל צריך להיות כנים - אנחנו תלויים ב2 הימורים והם כמובן אוואנס + טיילור, אם אוואנס יתברר כבול פגיעה ובאמת יתן עונה טובה מעמדה 1 אז לדעתי מכבי יכולה להגיע באמת רחוק
יש גם את בעיית ההגנה בקו הקדמי אבל אם להיות כנה אני פחות מוטרד לגביי זה, יש לנו את טיילור + נאנלי שהם שומרים מצוינים ויכולים לחפות על עמדות 1-4 בהגנה. בנוסף אני מאוד מקווה שוויליאמס לא יאכזב אותנו כי אם הוא יתפוצץ ויתן עונת שיא זה יכול להשפיע משמעותית על כל העונה

ניחוש שלי לטבלה הסופית :

1. צסקא
2. מילאנו
3. ברצלונה
4. פנרבחצ'ה
5. זניט
6. אפס
7. מכבי ת"א
8. ריאל מדריד
9. אולימפיאקוס
10. באיירן מינכן
11. קאזאן
12. ז'לגיריס
13. באסקוניה
14. הכוכב האדום
15. אלבה ברלין
16. פנאתנייקוס
17. וילרבאן
18. מונאקו

ולסיכום - מחכה לנו עונה סופר מעניינת עם קבוצות מאוד חזקות ומסקרנות, לא מעט שחקנים חדשים מגיעים למפעל ואישית אני באמת מתרגש ומצפה לקראת העונה הזאת
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

Re: ניתוח קבוצות היורוליג - 2021/2022

הודעהעל ידי Maccabi18 » 08 ספטמבר 2021, 20:17

קודם כל ולפני הכל, תודה רבה על הניתוח המקצועי הזה תותח.
דבר שני, לטעמי, לפי מה שזניט הראתה במשחקי הכנה הם לחלוטין דרג א, נכון הם עדיין צריכים להוכיח את עצמם אבל זה נראה שזה שם. הייתי מחליף בין באיירן לבין פאו, משהו בבאיירן לא אפוי ולא עובד טוב ואילו פאו עלולה להפתיע כמה קבוצות.
Maccabi18

הודעהעל ידי WendelA » 09 ספטמבר 2021, 16:39

Jack55 כתב:יש לי קצת זמן לחזור לכתוב פה אז אני אנצל אותו בשביל לנתח ולפרט את דעתי על עונת היורוליג הקרובה מבחינת מאזן כוחות וסגלי הקבוצות וגם נגיעה על איפה מכבי עומדת בכל הסיפור הזה

קודם כל אני אתחיל בסוג של POWER RANKINGS קטן ואמשיך לפרט על הקבוצות שלדעתי שווה לדבר עליהן :

דרג א' - מילאנו, צסקא, ברצלונה, אנדולו אפס

דרג ב' - ריאל מדריד, פנרבחצ'ה, זניט

דרג ג' - מכבי ת"א, אולימפיאקוס, קאזאן, באיירן, באסקוניה

דרג ד' - פנאתנייקוס, הכוכב האדום, ז'לגיריס

דרג ה' - מונאקו, אלבה ברלין, וילרבאן

דרג א' + ב' מורכב מהקבוצות שבעיניי בטוח יעפילו לפלייאוף, קשה לי מאוד לראות את אחת מהן עוברת עונה רעה שלא תעניק לה פלייאוף
יש כאלה שאולי לא יסכימו עם השיבוץ של זניט בדרג ב' יחד עם ריאל ופנר, אבל לדעתי לזניט יש קבוצה מאוד חזקה ומגוונת השנה עם שחקנים ברמה מאוד גבוהה כמו לויד, מיקי, פוית'רס, נאפייר וכו', הם עשו קיץ מעולה והם הולכים לדבר חזק מאוד העונה

רציתי לגעת גם בריאל מדריד, מצד אחד הקו הקדמי שלה כנראה הטוב ביותר במפעל עם טריו מפחיד של טבראס-ראנדולף-פוארייה, אבל מצד שני הקו האחורי שלה מעלה קצת סימני שאלה
כבר אין לה את הכוכב הזה מהקו האחורי שיסחוב אותה, וויליאמס גוס והארטל זה שילוב מעניין וטוב אבל בסופו של דבר צריך לזכור שמדובר גם על שחקן שבקושי שיחק בשנתיים האחרונות (הארטל) ושחקן נוסף שעדיין לא ממש הוכיח שהוא יכול להיות כוכב ביורוליג
בנוסף לכל זה שלישיית קארול-יול-פרננדז ממשיכה להזדקן ובסוף גם הקסם שלהם יעלם, אבל למרות כל זה אין לי ספק שריאל תעפיל לפלייאוף כי גם אם הקו האחורי לא יהיה הצלחה גדולה, עדיין הקו הקדמי שלה מדהים מדי, מה שכן אני לא יודע אם זה סגל מספיק טוב לפיינל פור

בקבוצות של דרג א' אין לי יותר מדי מה לגעת, זה ברור לכולם שהמקום בפלייאוף מובטח לארבעת הקבוצות האלה וככל הנראה שגם לפחות 2 מתוכן יעפילו לפיינל פור בסופו של דבר
אם הייתי צריך לדרג אותן לפי מאזן הכוחות - צסקא, מילאנו, ברצלונה, אפס

לפניי שאני אגע בדרג ג' שהוא בעצם הדרג המעניין ביותר בעיניי, אני אדבר בקצרה על דרג ד' + ה'
אז קודם כל דרג ה' בשביל אלה נמושות המפעל כאשר הקבוצה הרעה ביותר בפער היא מונאקו שלא הצליחה לבנות סגל ברמת יורוליג ולדעתי המקום האחרון העונה מובטח לה
וילרבאן בנתה קבוצה שיהיה מעניין לראות מבחינת השחקנים, אבל ברור לכולם שמבחינת איכות מדובר על סגל יורוקאפ ולא יותר, וגם אלבה ברלין עם אוסף של שחקנים בינוניים

דרג ד' מורכב מ3 קבוצות שלא יהיו נמושות הליגה אבל מצד שני גם לא יצליחו לאיים על הפלייאוף בעיניי
פאו עם קיץ מאוד מאכזב, הכוכב החתימה כמה שחקנים מעניינים כמו וולטרס, הולינס וקאליניץ והיא תהייה מוקש במשחקי בית, וז'לגיריס לא עשו יותר מדי חוץ מלהחתים את מודיאיי המסקרן, אבל לדעתי זה לא מספיק בשביל באמת לאיים על הפלייאוף עם התחרות שיש השנה

ועכשיו אנחנו מגיעים לדרג המסקרן ביותר - דרג ג' שהוא בעצם הדרג של הקבוצות שיתחרו על המקום האחרון בפלייאוף
יש לנו את מכבי (שבה אני אגע בסוף), את אולימפיאקוס שעברה קיץ מאוד מעניין עם החתמות טובות (ווקאפ, דורסי, פאל), את קאזאן שעבורי היא הפתעת הקיץ עם החתמות מצוינות (בראון, תומאס, הזוניה, ג'קירי), באיירן שאיבדה כמה שחקנים חשובים אבל ידעה לחפות על זה עם החתמות מעולות (האנטר, וולדן, תומאס, היליארד) ואת באסקוניה שהיא היחידה שהתלבטתי לגבייה אבל בסוף החלטתי שכן יש לה מקום בדרג ג'

אולימפיאקוס - אחת הקבוצות הכי מעניינות לדעתי, יש לה סגל מאוד עמוק עם לא מעט אופציות מצוינות - קו אחורי עם שחקנים כמו ווקאפ, סלוקאס, דורסי ומקיסיק וזה מאוד מאיים, מצד שני הסגל שלהם לא מאוד מאוזן, הם יכולים להתחבר ולתת עונה מעולה אבל מצד שני העסק שם גם יכול לקרוס דיי מהר, מה שבטוח זה שיהיה שווה לעקוב אחריי היוונים השנה

באיירן - קבוצה לא רעה בכלל יש לבאיירן גם השנה, הצליחו להשאיר את עמדה 3 המעולה עם לוצ'יץ', ווילר באב ודדוביץ', חיפו על העזיבה של בולדווין עם שתי החתמות טובות לקו האחורי (וולדן והיליארד), החתימו את חברינו האנטר במקומו של ריינולדס ואם זה לא מספיק גם חיזקו את עמדות 3-4 ברוביט הנחמד ובדשון תומאס שהוא יכול להתברר כגניבה רצינית אם החלקים יתחברו כמו שצריך והוא יהווה כסקורר שהם צריכים מעמדה 4

קאזאן - כשאני מסתכל על התמונה הכללית הסגל הזה לגמרי יכול לאיים על מקום בפלייאוף, יש להם לא מעט שחקנים ברמה גבוהה - בראון, הזוניה, קאנאן, ג'קירי, תומאס, ג'ון בראון וכו', אני מאוד מסוקרן לראות אותם בעונה הקרובה ומגיע להם שאפו על הקיץ הזה

באסקוניה - מצד אחד אני לא באמת חושב שבאסקוניה היא קבוצה שתגיע לפלייאוף עם כל התחרות שיש השנה, אבל מצד שני אני גם לא חושב שהיא ברמה של קבוצות מדרג ד' וזאת הסיבה שהחלטתי להכניס אותה לדרג ג', היא איבדה הרבה שחקנים חשובים אבל בכל זאת החתימו כמה שחקנים טובים כמו בולדווין, פונטקיו, ננוקו וגריינג'ר, אם אני צריך לנחש היא תסיים באיזור מקומת 10-12 ולא מעבר

אם הייתי צריך לדרג את דרג ג' לפי מאזן כוחות - מכבי ת"א, אולימפיאקוס, באיירן, קאזאן, באסקוניה

אז איפה מכבי משתלבת בכל הטירוף הזה?
בעיניי למכבי יש סיכוי לא רע בכל להשתחל לפלייאוף השנה ממקום 7-8, כמו שציינתי למעלה בדרג א' וב' יש קבוצות חזקות ביותר אבל דווקא בדרג ג', בדרג המלחמה על המקום בפלייאוף, אני לא רואה קבוצה מסוימת שעדיפה בפער על מכבי ולכן אפשר להיות אופטימיים
בסהכ יש לנו סגל לא רע בכלל אבל צריך להיות כנים - אנחנו תלויים ב2 הימורים והם כמובן אוואנס + טיילור, אם אוואנס יתברר כבול פגיעה ובאמת יתן עונה טובה מעמדה 1 אז לדעתי מכבי יכולה להגיע באמת רחוק
יש גם את בעיית ההגנה בקו הקדמי אבל אם להיות כנה אני פחות מוטרד לגביי זה, יש לנו את טיילור + נאנלי שהם שומרים מצוינים ויכולים לחפות על עמדות 1-4 בהגנה. בנוסף אני מאוד מקווה שוויליאמס לא יאכזב אותנו כי אם הוא יתפוצץ ויתן עונת שיא זה יכול להשפיע משמעותית על כל העונה

ניחוש שלי לטבלה הסופית :

1. צסקא
2. מילאנו
3. ברצלונה
4. פנרבחצ'ה
5. זניט
6. אפס
7. מכבי ת"א
8. ריאל מדריד
9. אולימפיאקוס
10. באיירן מינכן
11. קאזאן
12. ז'לגיריס
13. באסקוניה
14. הכוכב האדום
15. אלבה ברלין
16. פנאתנייקוס
17. וילרבאן
18. מונאקו

ולסיכום - מחכה לנו עונה סופר מעניינת עם קבוצות מאוד חזקות ומסקרנות, לא מעט שחקנים חדשים מגיעים למפעל ואישית אני באמת מתרגש ומצפה לקראת העונה הזאת

אז קודם כל שאפו ענק על הניתוח. מה שבעיקר מעניין אותנו זה איך מכבי תשתלב במפעל השנה עם כל כך הרבה קבוצות טובות ולצערי, אני פחות אופטימי לגבי מכבי, כנראה זה הגיל והאכזבות מהקבוצה בשנים האחרונות.
WendelA

הודעהעל ידי ankram » 09 ספטמבר 2021, 17:06

ניתוח נהדר , שאפו.
מכבי דרג ג' אולי רק בגלל המסורת והקהל , מקצועית היא בדרג ד' בואכה ה'.
נוכח ה"הכנה" לעונה הזאת , אנחנו בדרג ז'
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי מילוס » 12 ספטמבר 2021, 12:47

אחלה פריוויו! כיף לקרוא דעות מנומקות שכאלה.

לדעתי, מעבר לשלישייה הראשונה, הכל פתוח.

לכן, קח בחשבון שדווקא בקבוצות הפחות בולטות - החתמה כזו או אחרת יכולה לשנות המון ולהפוך קבוצה בינונית להפתעה גדולה (למשל, משהו כמו ג'יימס במונאקו).

אפס פילזן - מה בעצם גורם לך להמר שאלופת אירופה, והקבוצה הכי מלהיבה ביבשת ב-15 השנים האחרונות, שגם שמרה על המשכיות נדירה מבחינת הסגל - תרד עד המקום השישי. פספסתי משהו שקרה בחודש האחרון?

באיירן לדעתי לגמרי לא נחלשה, החתימה כמה שחקנים שיכולים להקפיץ אותה. האנטר במקום ריינולדס - שידרוג מבחינתי (ושנמוך לנו). הוא בדיוק מסוג השחקן השביעי-שמיני שדוחף את כל הקבוצה. לוצ'יץ' והמאמן הם הסטארים שם, והם נשארו. עם קצת יותר נסיון פלייאוף.

אותו דבר לגבי טאוגרס ויטוריה לבוראל. באופן די סיסטמטי מחלקת הסקאוטינג שלהם פשוט יודעת מה היא עושה. בולדווין ופונטקיו הם לגמרי שחקנים שיכולים להביא אותם לאיזור 6-10, כמו כל עונה שלהם בערך.

זניט וקאזאן, כמו רוב הסובייטיות לדורותיהן, יכולות ללכת הכי רחוק (פיינל פור), או לגמרי להתרסק. את הכיוון נדע כבר בנובמבר.

הטופ 8 שלי:
1. פילזן.
2. צסק"א (תזכה העונה).
3. ברצלונה.
4. זניט.
5. מילאנו.
6. באיירן.
7. פנרבחצ'ה.
8. אולימפיאקוס\לבוראל.
- ריאל מדריד איכשהו תמיד משתחלת בסוף לאיזורים של 3-6, אני מהמר שהשנה אפרוריות המתמשכת, השובע והגיל (בעיקר בקו האחורי) יביאו לנפילה ויגרמו להם להבין שצריך לבנות מחדש.
מילוס

הודעהעל ידי מילוס » 12 ספטמבר 2021, 13:26

ומכבי,
אני מקווה שאוואנס יתגלה כפארגו ולא כהיינס, וטיילור כאידסון ולא כנייט לינהארט.
ושבזמן הזה יוסקו מסקנות שצריך להסיק כבר לפני עשור, שבו מכבי הפכה לקבוצת יורוליג מבולגנת ובינונית (מקצועית והתנהלותית). להתחיל ממערך סקאוטינג.
מילוס

הודעהעל ידי התנין 2 » 12 ספטמבר 2021, 19:58

לדעתי מילאנו דווקא נחלשה. איבדה את פנטר שהוא אחד השחקנים הכי טובים ביורוליג ולא הביאה מחליפים מספיק טובים. ג'ריאן גרנט מסריח את הפרקט במשחקי ההכנה עד כה. עוד הרבה לפני שחתם במילאנו אמרתי שהוא לא שחקן יורוליג טוב. משהו בהתנהלות שלו עם הכדור מאוד מסורבל ומזכיר כדורסל מיושן.
הול היה נחמד בבאמברג וזהו ודניאלס הוא שחקן שיש לו להציע בעיקר קליעה מבחוץ. לא משהו שלא ראינו מעשרות קלעים אחרים ביורוליג, והוא גם לא הולך לדעתי להיות בין הטובים שבהם, כן?
התנין 2

הודעהעל ידי Maccabi18 » 12 ספטמבר 2021, 21:42

ברצלונה נראים לי פשוט מתאימים בול. יאקובאיטיס והייז החתמות כל כך טובות, שאנלא יהיה ממוצע אבל זה נראה כאילו זה מסתדר כל כך טוב ביחד. הפייבוריטית לזכות ביורוליג.
Maccabi18

הודעהעל ידי ankram » 13 ספטמבר 2021, 16:59

מילוס כתב:ומכבי,
אני מקווה שאוואנס יתגלה כפארגו ולא כהיינס, וטיילור כאידסון ולא כנייט לינהארט.
ושבזמן הזה יוסקו מסקנות שצריך להסיק כבר לפני עשור, שבו מכבי הפכה לקבוצת יורוליג מבולגנת ובינונית (מקצועית והתנהלותית). להתחיל ממערך סקאוטינג.

יש לך 2 ספרדיות , 2 טורקיות ו2 רוסיות שאין לך שום סיכוי לעבור אותם , נשארים 2 מקומות ואתה צריך להלחם עליהם עם הגרמניות היווניות ועוד 2 ספרדיות שתמיד קשה לנו איתם , וטרם הזכרנו את מילאנו.
צריך להחליף תקליט ולהתחיל להבין , אנחנו בכלל לא באותה ליגה של 8 הגדולות ביורוליג , אם כל הקלפים מתחברים וקבוצות אחרות נחלשות אז אולי בדרך נס כלשהי , אפשר להשתחל לטופ 8. בנורמאל אנחנו במקומות 10-15 קבוע , יעני קבוצת יורוקאפ משודרגת קצת , ברגע שנפנים את זה , הצפיות שלנו יהיו בהתאם.
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי מילוס » 13 ספטמבר 2021, 22:03

אני חושב שצריך להחליף את אותו תקליט שאתה מציע - רק לכיוון ההפוך.
מדי שנה יש לך איזה ז'לגיריס, רד סטאר, פרטיזן שנותנות עונות יורוליג מעולות עם תקציב של הפועל י-ם או פחות - לרוב מסיימות מעל מכבי ה"עשירה" (יחסית אליהן), ולעתים עושות גם פלייאוף ופיינל פור. בכללי, עם קבוצות של שקל וחצי הם עושות שמות לכל קבוצות הטופ ביורוליג.

וזה לא בגלל שהשחקנים המקומיים שם כאלה טובים - כי הם בדרך כלל צעירים בוסריים או וותיקים גמורים\אפורים. זה התנהלות יעילה, סקאוטינג מדוייק ובניית קבוצה חכמה. ושלם שגדול מסך חלקיו - זו שיטה מנצחת בספורט.

מצד שני, יש לך בכל שנה איזה מילאנו\פנר\אחת הרוסיות שבונות קבוצות בתקציבי עתק - ומתרסקות.

ברמות האלה, כולם טובים. מה שעושה את ההבדל הוא סקאוטינג איכותי, בנייה נכונה, המשכיות וגם ניהול נכון (ניהול עומסים, ניהול חדר הלבשה ועוד). כסף לבד - לא מספיק.
מכבי הגדולה גם לא היתה מהעשירות בליגה, אבל היה לה את כל התכונות הללו.
מילוס

הודעהעל ידי my man » 13 ספטמבר 2021, 22:07

מילוס כתב:אני חושב שצריך להחליף את אותו תקליט שאתה מציע - רק לכיוון ההפוך.
מדי שנה יש לך איזה ז'לגיריס, רד סטאר, פרטיזן שנותנות עונות יורוליג מעולות עם תקציב של הפועל י-ם או פחות - לרוב מסיימות מעל מכבי ה"עשירה" (יחסית אליהן), ולעתים עושות גם פלייאוף ופיינל פור. בכללי, עם קבוצות של שקל וחצי הם עושות שמות לכל קבוצות הטופ ביורוליג.

וזה לא בגלל שהשחקנים המקומיים שם כאלה טובים - כי הם בדרך כלל צעירים בוסריים או וותיקים גמורים\אפורים. זה התנהלות יעילה, סקאוטינג מדוייק ובניית קבוצה חכמה. ושלם שגדול מסך חלקיו - זו שיטה מנצחת בספורט.

מצד שני, יש לך בכל שנה איזה מילאנו\פנר\אחת הרוסיות שבונות קבוצות בתקציבי עתק - ומתרסקות.

ברמות האלה, כולם טובים. מה שעושה את ההבדל הוא סקאוטינג איכותי, בנייה נכונה, המשכיות וגם ניהול נכון (ניהול עומסים, ניהול חדר הלבשה ועוד). כסף לבד - לא מספיק.

כל מה שמכבי לא ב15 שנה האחרונות..ככה שינוי בקטנה אתה מציע..

עזוב כל עוד הפדרמנים פה אין על מה לדבר..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי התנין 2 » 13 ספטמבר 2021, 23:00

וזה גם בגלל המקומיים.
מתי היה למכבי מקומי ברמה של גריגוניס יאנקונס או קליניץ'? מתי היה לה שחקן מקומי שהוא סתם ברמה של לקאביציוס או אולנובס (שני שחקני יורוליג בינוניים ביותר)?
וכן, גם היכולת לפגוע בזרים טובים בכסף קטן יחסית לא מזיקה כמובן.
התנין 2

הודעהעל ידי my man » 13 ספטמבר 2021, 23:05

התנין 2 כתב:

וזה גם בגלל המקומיים.
מתי היה למכבי מקומי ברמה של גריגוניס יאנקונס או קליניץ'? מתי היה לה שחקן מקומי שהוא סתם ברמה של לקאביציוס או אולנובס (שני שחקני יורוליג בינוניים ביותר)?

האמת שדיבר' בעונה שהופסקה באמצעה היה אחלה אבל אז הוא נפצע ומאז חושך מצרים
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי התנין 2 » 13 ספטמבר 2021, 23:26

ואני נאלץ להסכים עם מה שנאמר לפניי. מכבי פשוט לא ברמה של פלייאוף, ולא צפויה להיות שם אלא אם כן הגדולות יפגינו חולשה ניכרת, כפי שקורה מדי פעם. ביורוליג של העונה הקודמת למכבי הנוכחית לא היה סיכוי כמעט להשתחל לשמינייה.

לדעתי דירוג הקבוצות, תוך התחשבות באיכות הסגל והרמה שהפגינו במשחקי ההכנה, הוא כזה:
1. אפס - בגלל ההמשכיות הנדירה, השמירה על שני הגארדים הכי טובים ביבשת בשנים האחרונות וצירוף של צעיר סופר מוכשר כמו פטרוסב במקום שאנלי. מצד שני, וחייבים להודות בכך, עייפות החומר הורגשה מעט בעונה הקודמת והסגל לא נהיה צעיר בשנה
2. צסק"א - בעיקר כי מאוד מרשימה במשחקי ההכנה. חסר שם רכז, מקווה שישכילו לא להזניח את העמדה הזאת בידיים של שבד.
3. בארסה - משהו שם לא עובד. אולי זה הבעיות הכלכליות, אבל משחק ההתקפה תקוע. שחקני מוכשרים לא מצליחים לבוא לידי ביטוי.
4. פנרבחצ'ה - מאוד אוהב את הרכש שלהם וגם נראים טוב בהכנה. עמוסים בכישרון, ועכשיו החתימו את אחד השחקנים הכי מבטיחים בטורקיה, שחמוס האזר, שהגיע מבשיקטש.
5. ריאל מדריד - לדעתי חיזקה את עצמה בדיוק איפה שהייתה צריכה. עמדת הרכז חזקה מאוד על הנייר והשנה יעמוד לרשותם גם פורייה שהיה אולי הסנטר הכי טוב ביורוליג טרם עזיבתו לבוסטון. עדיין, הסגל טיפה מבוגר מדי ועייף מדי.
6. זניט - נראים מעולה בהכנה. נפייר רכז מלהיב ועל פניו נראה תחליף הולם לפאנגוס (באסה שעזב את הליגה). כלים אדירים בהתקפה.
7. מילאנו - נחלשה מאוד לדעתי. רודריגז הזדקן בעוד שנה, הרכש בעיניי בינוני מינוס, למעט מיטוגלו ומלי. האמריקאים שהגיעו יותר מתאימים ליורוקאפ מאשר לקבוצת צמרת ביורוליג. ג'ריאן גראנט שחקן פשוט ח-ל-ש ונראה זוועה בהכנה (לא חשבתי שיהיה אחרת במקרה שלו). דניאלס קלעי חביב וזהו. הול היה צריך להישאר בבאמברג.
8. אולימפיאקוס - יכולה להיות אחת ההפתעות של העונה. נראית לא רע בכלל בהכנה. וזנקוב מתפתח להיות מפלצת בהתקפה, בדיוק כמו שחשבו שיהיה בצעירותו. הסגל המעט נגרי קיבל בוסט של כישרון עם דורסי שישחק כמקומי, יש המון אתלטיות בקו הקדמי ויהיה מאוד מאוד קשה לקלוע מעל פאל, חסן מרטין וז'אן צ'ארלס. זו תהיה קבוצה קשה.
9. בסקוניה - קבוצה עמוסה בכישרון, אבל מרגיש לי שבולדווין לא יצליח להשתלט על העסק. לא רכז טבעי.
10. מכבי - נאמר מספיק.
11. באיירן - אמנם מיקמתי אותה נמוך אבל לא שולל אפשרות שתסיים כמה מקומות למעלה. הביאו כמה שחקנים עם פוטנציאל לא רע. שימו עין על
אובסט הגרמני.
12. אוניקס - אה, עוד קבוצת יורוליג סבבה כזאת. יהיה קשה לנצח בחוף, יש כישרון וגם קשיחות, אבל לא תאיים על השמינייה לדעתי.
13. הכוכב האדום - תהיה קבוצה קשה מאוד, אולי תסיים מקום אחד או שניים למעלה, אבל הכישרון מוגבל מאוד.
14. ז'לגיריס - לדעתי, מבחינת סגל היא כמה מקומות למעלה (לדעתי אפילו מגרדת פלייאוף), אבל היא נראית פשוט רע בהכנה. אולי עוד מוקדם לקבוע זאת, אבל מודיאי בינתיים נראה כמו אחד שממש מבואס שהגיע לכאן.
15. פנאתינייקוס - עצוב.
16. אלבה ברלין - משחק הכיסאות בתחתית פחות מעניין.
17. וילרבאן.
18. מונאקו.
התנין 2

הודעהעל ידי התנין 2 » 13 ספטמבר 2021, 23:28

my man כתב:
התנין 2 כתב:

וזה גם בגלל המקומיים.

האמת שדיבר' בעונה שהופסקה באמצעה היה אחלה אבל אז הוא נפצע ומאז חושך מצרים

אבל הוא לא ממש עקבי. יכול לתת לך משחק ממש טוב ואז להיעלם לחלוטין במשחק הבא.
הלוואי שהיו למכבי מקומיים שמסוגלים לתת בעקביות ממוצעים של 8 נקודות ביורוליג.
התנין 2

הודעהעל ידי ankram » 14 ספטמבר 2021, 09:48

my man כתב:

כל מה שמכבי לא ב15 שנה האחרונות..ככה שינוי בקטנה אתה מציע..

עזוב כל עוד הפדרמנים פה אין על מה לדבר..
בדיוק

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
ankram

הודעהעל ידי Jack55 » 16 ספטמבר 2021, 00:20

מילוס כתב:אחלה פריוויו! כיף לקרוא דעות מנומקות שכאלה.

לדעתי, מעבר לשלישייה הראשונה, הכל פתוח.

לכן, קח בחשבון שדווקא בקבוצות הפחות בולטות - החתמה כזו או אחרת יכולה לשנות המון ולהפוך קבוצה בינונית להפתעה גדולה (למשל, משהו כמו ג'יימס במונאקו).

אפס פילזן - מה בעצם גורם לך להמר שאלופת אירופה, והקבוצה הכי מלהיבה ביבשת ב-15 השנים האחרונות, שגם שמרה על המשכיות נדירה מבחינת הסגל - תרד עד המקום השישי. פספסתי משהו שקרה בחודש האחרון?

באיירן לדעתי לגמרי לא נחלשה, החתימה כמה שחקנים שיכולים להקפיץ אותה. האנטר במקום ריינולדס - שידרוג מבחינתי (ושנמוך לנו). הוא בדיוק מסוג השחקן השביעי-שמיני שדוחף את כל הקבוצה. לוצ'יץ' והמאמן הם הסטארים שם, והם נשארו. עם קצת יותר נסיון פלייאוף.

אותו דבר לגבי טאוגרס ויטוריה לבוראל. באופן די סיסטמטי מחלקת הסקאוטינג שלהם פשוט יודעת מה היא עושה. בולדווין ופונטקיו הם לגמרי שחקנים שיכולים להביא אותם לאיזור 6-10, כמו כל עונה שלהם בערך.

זניט וקאזאן, כמו רוב הסובייטיות לדורותיהן, יכולות ללכת הכי רחוק (פיינל פור), או לגמרי להתרסק. את הכיוון נדע כבר בנובמבר.

הטופ 8 שלי:
1. פילזן.
2. צסק"א (תזכה העונה).
3. ברצלונה.
4. זניט.
5. מילאנו.
6. באיירן.
7. פנרבחצ'ה.
8. אולימפיאקוס\לבוראל.
- ריאל מדריד איכשהו תמיד משתחלת בסוף לאיזורים של 3-6, אני מהמר שהשנה אפרוריות המתמשכת, השובע והגיל (בעיקר בקו האחורי) יביאו לנפילה ויגרמו להם להבין שצריך לבנות מחדש.
בנוגע לאפס, לא יודע לדעתי השנה הקסם שלהם כבר יתחיל להיעלם לאט לאט, קודם כל כבר רוב השחקנים שמהווים כוח אש משמעותי עבורם מהספסל דיי זקנים ויש לא מעט קבוצות על השנה שבנויות מהרבה כוכבים שרובם רעבים וצעירים ולדעתי לא נראה אותם בטופ 4 של הטבלה הסופית, יודע שזאת דעה לא פופולרית אבל זאת הרגשה אישית שלי

באיירן - לא מתלהב יותר מדי מהסגל, חושב שיש להם אחלה סגל אבל לא מספיק בשביל פלייאוף, ואגב בעונה הבאה האנטר כבר לא יהיה מה שהיה במכבי בעיניי, חושב שהרווחנו ״בהחלפה״ הזאת

באסקוניה - בולדווין שחקן מעולה ועקבתי אחריו הרבה העונה אבל לדעתי הוא לא יביא לבאסקוניה את מה שהביא לבאיירן, הסיסטם שם וטרינקיירי זה מה שעבד איתו ובעיקר גרם לו לפרוח ובאסקוניה לא יודע עד כמה הוא יפציץ כמו שהפציץ בעונה קודמת, בנוגע לשאר הסגל… חושב שיש הרבה קבוצות עם יותר כישרון ושגם הם לא מספיק טובים בשביל פלייאוף

אם כבר אני חושב שעל הנייר למכבי יש יותר פוטנציאל להצליח מאשר לבאסקוניה או לבאיירן רק מהסיבה שיש לנו מספיק שחקנים טובים ושאם העניינים באמת יתחברו כמו שצריך אז אנחנו נראה עונה מעולה, אני דיי אופטימי בנוגע למכבי אבל כמובן שנצטרך שלא מעט דברים יעבדו טוב כמו ההימורים בקו האחורי ועניין ההגנה בקו הקדמי

באופן כללי כמו שכבר כתבתי אני צופה עונה סופר מעניינת ותחרותית ונראה שמאוד נהנה מאיכות הכדורסל
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Jack55 » 16 ספטמבר 2021, 19:25

Monaco 2021-22:

PG: James, Lee, Westermann, Demahis
SG: Gray, Andjusic, Ouattara
SF: Diallo, Traore
PF: Thomas, Hall, Fall-Faye
C: Motiejunas, Motum, Boutsiele

Coach: Zvezdan Mitrovic

עם ההחתמות של גיימס ותומאס, מונאקו לגמרי עולים לדרג ג׳ מבחינתי - הדרג שכביכול מתחרה על מקום בפלייאוף

מצד אחד סגל עם לא מעט שחקנים בינוניים אבל גם עם כמה שמות טובים ושחקן אחד שהליגה הזאת קטנה עליו, מעניין זה בטוח
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Maccabi18 » 18 ספטמבר 2021, 23:25

כולם צריכים לפחד מצסקא
כולם.
שבד, גריגוניס, לונדברג, קלייבורן, שאנגליה, מילוטינוב ועוד רכז אולי וונאמייקר
זה סגל שכל שחקן פה יכול להיות כוכב יורוליג בקבוצת אמצע טבלה, זה מפחיד! כל שחקן שם ביום נתון יכול להתעורר ולרצוח אותך, יש פה שחקנים שיכולים להשים סל מכלום לא משנה על איזה הגנה.
לברצלונה אמנם יש את מירוטיץ והיגינס אבל לא כל שחקן ייצור סל מאפס, היתרון של ברצלונה הוא חומר השחקנים, השחקנים יותר קבוצתיים וכבר במשחקי ההכנה אפשר היה לצפות בכדורסל פשוט יוצא דופן! שילוב של כישרון וניהול משחק חכם. לכן בסופו של דבר אני מאמין שעל הנייר צסקא חזקה יותר אבל הסיכוי של ברצלונה לזכות ביורוליג גבוה יותר.
אפס עשתה חיזוק יעיל בקיץ שהחתימה את פיליפ פטרסוב, סנטר שאמור לעשות את אותו דבר ששאנלי עשה רק עם פוטנציאל גדול יותר, הוא נראה סנטר מרתק עם יד טובה בצבע ופלואטרים נאים. האם זה יספיק להם? לא נראלי, מיציץ שחקן ענק והוכיח שהוא מעל הליגה הזאת אך יש קבוצות כל כך מוכשרות כמו השתיים שצויינו קודם ובנוסף הם לא הולכים ונהיים צעירים יותר, קשה לי להאמין שיתנו עוד שנה מדהימה.
השנה כבכל שנה, סוד הקסם הוא הD&3, קבוצות שישחקו הגנה קשוחה עם אחוזים גבוהים משלוש יגיעו הכי גבוה שיש, דוגמת זניט- יש להם 2 גבוהים הגנתיים מפחידים-פוייתרס ומיקי והם משחקים עם גאנרים שיורים שלשות בלי הכרה- נאפייר, לויד, ברון. בנוסף אליהם יש שחקני אול אראונד כמו קוזמינסקאס ופוניטקה. השילוב הזה בין גארדים זריזים ולוחצים לבין גבוהים שהם רים פרוטקטור הוא שילוב מנצח אצל קבוצות שאין להם תקציב לקנות כל כוכב שיש בשוק, זה עבד טוב עם מכבי 19/20 ונראה שזה עובד גם אצל זניט השנה.
Maccabi18

הודעהעל ידי felix_r » 20 ספטמבר 2021, 22:57

לדעתי נכון להיום הסגל הכי חלש אצל ז'לגיריס
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: A.Parker, Google Adsense [Bot] ו־20 אורחים