המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

יורוליג, מחזור 4: מכבי ת''א נגד פנאתנייקוס - חמישי 21:05

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יורוליג, מחזור 4: מכבי ת''א נגד פנאתנייקוס - חמישי 21:05

הודעהעל ידי my man » 22 אוקטובר 2021, 10:11

זו לא חכמה להאשים שחקן שהמאמן הוא זה שמורה לשחק בדיוק ככה..

יאניס בשלב מסוים כבר היה בטוח בניצחון. זה התבטא בדקות מנוחה רבות לשחקנים מרכזיים והצבת סקוטי עם חבורת נגרים.

הנגזרת האוטומטית היא ירידת מתח גם אצל השחקנים. בהגנה ובעיקר בהתקפה. כי מקסימום מקסימום סקוטי יכול להושיע.
וזו בגדול תפיסת העולם שיאניס מנחיל לקבוצה שלנו כבר 4 עונות.
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי מקאדו 3 » 22 אוקטובר 2021, 10:12

ממש לא טרגדיה , קורה הרבה ולקבוצות הרבה יותר גדולות ממכבי זה כדורסל וקבוצה שמצליחה למחוק פער לקראת הסוף זה לא משהו כזה חריג גם עם קבוצות טובות ומאמנים טובים בהרבה , כל הביקורת כאן על הקבוצה ועל המאמן ממש מוגזמת , מכבי שלטה במשחק סה'כ שיחקה לא רע בכלל וסבלה קצת לקראת הסוף מתקופה לא טובה של השחקן הכי טוב שלה פלוס העובדה שגם אם היו זורקים שלשה עם הגב לסל הכדור היה נכנס , ניצחון חשוב וזה העיקר , הרבה שחקנים היו בסדר גמור ואני מאוד אוהב את סורקין אחלה של שחקן ישראלי .
תמונה
מקאדו 3

הודעהעל ידי מקאדו 3 » 22 אוקטובר 2021, 10:23

my man כתב:זו לא חכמה להאשים שחקן שהמאמן הוא זה שמורה לשחק בדיוק ככה..

יאניס בשלב מסוים כבר היה בטוח בניצחון. זה התבטא בדקות מנוחה רבות לשחקנים מרכזיים והצבת סקוטי עם חבורת נגרים.

הנגזרת האוטומטית היא ירידת מתח גם אצל השחקנים. בהגנה ובעיקר בהתקפה. כי מקסימום מקסימום סקוטי יכול להושיע.
וזו בגדול תפיסת העולם שיאניס מנחיל לקבוצה שלנו כבר 4 עונות.

זה לא דבר חריג ובטח לא הופך את המאמן לאידיוט וטיפש כמו שחלק מכנים אותו לתת קרדיט וללכת עם שחקן שבד'כ הוא סופר סטאר שלך ושחקן מהטופ שבטופ , אז יאניס הלך איתו ושילם בצמצום הפער דרמטית , מצד שני אם היה מוריד את סקוטי לספסל בדקות האחרונות כשגם ככה הוא לא בתקופה הכי טובה שלו וגורם לו להיות מתוסכל ועצבני ולפגוע עוד יותר בביטחון ובכושר זה היה כזה צעד מבריק ? אני ממש לא חושב ככה .

יש שחקנים שהם כל כך טובים וחשובים לקבוצה וסקוטי הוא כזה שחקן מהטופ שבטופ , אז יכול להיות שעדיף לקחת סיכון ולא לגרום שהמשברון שלו יתפתח ויעמיק , כי לא משנה כמה ננאלי ורינולדס יהיו לך בקבוצה סקוטי זה השחקן הכי חשוב ביי פאר ככה אני רואה את זה .
תמונה
מקאדו 3

הודעהעל ידי צ'שר » 22 אוקטובר 2021, 10:51

את ניהול המשחק העלוב וסגנון המשחק המביך שהמאמן הזה מביא כבר ניתחנו עשרות פעמים אבל אבל לא מספיק מדובר על כמה יאניס גרוע בלקחת טיימאווטים. יש לו קטע מוזר כזה שהוא לוקח טיימאווט אחרי סל אחד של היריב בסוף הריצה שלנו- נניח אתמול הגענו ל+20, היוונים קלעו סל- הופ טיימאווט, על מה ולמה? לא רק שבעייני זה מכתיב מציאות של מומנטום לצד השני, זה גם בזבוז מוחלט של פסק הזמן עצמו ולראייה אחרי שבאמת היה מומנטום לצד השני פשוט לא נשארו לו.

אני באמת תוהה מה הסיבה שהאיש כזה טפלון ושאין שום רחש מכיוון האנשים שמחליטים לגביו, אולי הוא שוכב עם ניקולה. מישהו יודע על זה משהו?
תמונה
צ'שר

הודעהעל ידי מילוס » 22 אוקטובר 2021, 11:00

דווקא אחד הדברים שאפשר להגיד לטובתו של יאניס, זה שהוא מנסה לדדרבן את הקבוצה לשחק עד הסוף. ההרכבים, זה כבר משהו אחר.

כמובן שזה קורה בעולם הכדורסל, אבל מתחילת העונה ההתרסקויות האלה קורות בכל משחק - ואפילו לא שיחקנו מול הטופ של היורוליג!
ההתפרקות ברבעים 2-3 מול באיירן, ההתפרקות ברבע 2-3 מול רד סטאר, ההתפרקות בחצי הראשון במילאנו, ההתפרקות ברבע 3-4 מול פאו. אפילו מול גלבוע..
פעם כשמכבי היתה עולה ל-15, ידעת שזה יגמר ב-30.
היום כשהיא עולה ל-20 אתה אומר "רק שנצליח לגרד ניצחון".
זה כבר לא עניין של "פתיחת עונה", נגמר התירוץ הזה. נכנסים לנובמבר שזה כבר שיא העונה, והשאלה היא אם הבעיה המרכזית היא מנטלית, עניין של ניהול משחק, או פשוט היכולת. או כולם.
מילוס

הודעהעל ידי my man » 22 אוקטובר 2021, 11:05

בעיניי הרוב זה ניהול משחק
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי A.Parker » 22 אוקטובר 2021, 11:53

מעבר לזה שזה עוד משחק שמכבי בעטה בדלי (וכן, הפרחים ליאניס בעיקר), אני לא מבין את הרוטציה במשחק הזה. אוואנס פתח נהדר, ירד אחרי כמה דקות ויובש בערך עד אמצע הרבע השני. למה לא לתת לו יותר דקות כשהוא כבר חם? למה לא לשים אותו בהרכבים הנכונים עבורו?
גם לסור פתח טוב יחסית והיה מאוד אקטיבי, אבל ירד אחרי ארבע דקות וכמעט לא ראה פרקט מאז, למרות יכולת בינונית של ריינולדס.
A.Parker

הודעהעל ידי Rampel » 22 אוקטובר 2021, 12:18

A.Parker כתב:מעבר לזה שזה עוד משחק שמכבי בעטה בדלי (וכן, הפרחים ליאניס בעיקר), אני לא מבין את הרוטציה במשחק הזה. אוואנס פתח נהדר, ירד אחרי כמה דקות ויובש בערך עד אמצע הרבע השני. למה לא לתת לו יותר דקות כשהוא כבר חם? למה לא לשים אותו בהרכבים הנכונים עבורו?
גם לסור פתח טוב יחסית והיה מאוד אקטיבי, אבל ירד אחרי ארבע דקות וכמעט לא ראה פרקט מאז, למרות יכולת בינונית של ריינולדס.

מסכים לגמרי לגבי אוואנס.

לגבי לסור זה דווקא יותר ברור - את הדקות שלו נתנו לז'יז'יץ' ובדקות שהוא כן קיבל, עם כל הכבוד לחטיפות שלו, שדי נכנסו לכיוונו בצורה רעה בניסיון לנצל את המיסמאץ' של פאפאיאניס עליו, הוא לא היה מאופס. לא התקפית ולא מבחינת צבירת עבירות.

בכלל, נראה שמכבי נוטה מראש לא להחזיר את לסור ב-2022, כשאת סוף 2021 הוא בעצמו העיד שהוא צריך להעביר בצרפת מסיבות אישיות.

גם את עניין ההרכב ברבע הרביעי, עם אוואנס, ווילבקין, נאנלי ו-וויליאמס ביחד, שאמור להיות דומה יותר להרכב שראו בראשם אלו שבנו את הקבוצה אני מבין. אני לא מבין למה אם רואים שזה מפתח מומנטום לפאו (בעיקר בגלל שסקוטי משום מה מוביל הכדור בהרכב הזה) לא מתקנים בזמן.
אבל בתכלס, מה שהכי עיצבן אותי אתמול זו ההתמודדות העלובה עם הלחץ של היוונים ב-2 הדקות האחרונות שהוביל ל-3 איבודים מהחצי של מכבי. לתת את הכדור לקלויארו או וויליאמס כדי שיתמודדו הם עם הלחץ ויעבירו את הכדור לחצי של פאו מעיד על קבלת החלטות רעה של הקבוצה, אבל חוסר התגובה של יאניס, שנתן לזה לקרות 3 פעמים (!) זה כבר מעיד על טמטום של מאמן.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
נערך לאחרונה על ידי Rampel בתאריך 22 אוקטובר 2021, 13:57, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי er79 » 22 אוקטובר 2021, 13:10

A.Parker כתב:מעבר לזה שזה עוד משחק שמכבי בעטה בדלי (וכן, הפרחים ליאניס בעיקר), אני לא מבין את הרוטציה במשחק הזה. אוואנס פתח נהדר, ירד אחרי כמה דקות ויובש בערך עד אמצע הרבע השני. למה לא לתת לו יותר דקות כשהוא כבר חם? למה לא לשים אותו בהרכבים הנכונים עבורו?

עוד לא קלטת את שיטת המשחק של המאמן המטומטם שלך? אתה חם? אין זמן טוב יותר להוריד אותך לספסל לקפוא לאיזה 2 רבעים ולהכניס נגר או סתם אדיוט שלא אמור לשחק בכלל ביורוליג
er79

הודעהעל ידי גל גל » 22 אוקטובר 2021, 14:04

ניסו לשחק בהתקפה פוסט אפ לזיזיץ ריינולדס ונאנלי
זה דווקא רעיון טוב לכווץ את ההגנה כש 2 הסנטרים ההתקפיים שלך מאיימים בפוסט
מכבי צריכים להמשיך לשחק ככה.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל