המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

NBA Europe?

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: NBA Europe?

הודעהעל ידי התנין 2 » 29 אוקטובר 2021, 08:32

בכל אופן אני חושב שלבנות על השוק הבריטי זה נחמד בפוטנציאל, אבל אין לזה ממש היתכנות להשפיע על ההכנסות של הליגה.
קחו למשל את השוק הגרמני, הגדול באירופה, עם ליגה ונבחרת כדורסל ברמות גבוהות, יש שתי קבוצות יורוליג שאחת מהן הייתה פסע מפיינל פור. וזה עדיין לא מתורגם להכנסות גבוהות. במקרה של השוק הבריטי לפני שבכלל ניתן יהיה לדבר על הכנסות (שלדעתי כאמור לא יגיעו, ואם כן - אז בכמויות מזעריות) אתה צריך לבנות שם את הענף כמעט מאפס. זה כמו שפתאום תרצה להקים בישראל ליגת רוגבי.
התנין 2

הודעהעל ידי אחדשיודע » 29 אוקטובר 2021, 10:20

רגע, לאט לאט. מן הסתם שבטווח המיידי לא תראה רווחים גדולים משוק שהכדורסל אינו קיים בו. אבל בטווח הרחוק אולי כן. ועסק מתפקד צריך לחשוב גם על הטווח הרחוק.

מה שכן, היורוליג לא הצליח להגדיל הכנסות בקצב מספק (משווקים חדשים ו/או פוטנציאליים, אבל גם משווקים שהמוצר כבר ישנו). ועל זה בדיוק הדיון. מבחינה שיווקית, הארגון התנהל בצורה כושלת.
אחדשיודע

הודעהעל ידי התנין 2 » 29 אוקטובר 2021, 11:10

אני לא חושב שזה בהכרח באשמת היורוליג. לא רק שמדובר כאן בענף שבמרבית מדינות אירופה הוא אפילו לא במקום השני או השלישי, אלא שגם מדובר בליגה שחוסה תחת צל כבד מאוד של ה NBA, שגורף את כל תשומת הלב, המשאבים והשחקנים הטובים.
אני לא בטוח בכלל שפוטנציאל ההכנסות של היורוליג, כליגת כדורסל משנית לדבר האמיתי (לא בעיניי, אבל בהחלט בעיני הרוב) ובענף שרחוק מאוד בפופולריות שלו מהכדורגל, הוא כזה גדול.
הלוואי והכדורסל באירופה היה יותר פופולרי, בעיקר בשווקים גדולים (להוציא את ספרד ששם הוא בהחלט מאוד פופולרי), אבל לצערי זה לא המצב. אפילו ברוסיה, למרות שצסק"א מוסקבה היא קבוצת טופ כבר עשרות שנים, העניין הציבורי בכדורסל נמצא בשפל בזמן שהכדורגל והוקי קרח פופולריים פי מיליון.
התנין 2

הודעהעל ידי אחדשיודע » 29 אוקטובר 2021, 13:12

אתה מערבב. זה שה-NBA היא ה-ליגה הבכירה בכדורסל, לא אומר שאין מקום לזירת כדורסל נוספת. בטח כשאנחנו מדברים על שעות הפוכות. זה כמו להגיד שבגלל שיש ליגת אלופות, אין מקום ל-MLS (שמתפתחת וצוברת קהלים חדשים מידי שנה בארה"ב). או בגלל שיש ליגת אלופות אין מקום לליגה הספרדית, הגרמנית, האנגלית וכו'.

ואם נחזור בחזרה לדיון שלנו - רוב האנשים, הנורמליים, לא מתעוררים באמצע הלילה כדי לראות כדורסל. הרעיון הוא למשוך קהלים חדשים לענף, ולא רק את עכברי הכדורסל (שסביר להניח יתעניינו גם בזה וגם בזה, ברגע שהמוצר יהיה זמין במדינה שלהם).

וכן, זה לחלוטין על היורוליג. מדובר בארגון קיקיוני, עם תקציבי שיווק קיקיוניים (שגדלו בשנים האחרונות - ועדיין לא מספיק) ואסטרטגיית שיווק קיקיונית. ב-20 שנה התקדמו מעט מאוד בעניין הזה. ואת זה לא אני אומר, אלא בעלי הקבוצות - שהם גם בעלי הארגון.
אחדשיודע

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: עידן ו־152 אורחים