המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

מחשבות לקראת עונת 2022/23

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לקראת עונת 2022/23

הודעהעל ידי JarJarBinx » 26 יוני 2022, 16:07

Neo כתב:Petr CORNELIE 2.11 C
כתבתי עליו לפני שנה בסקאוטינג ואז הברנש חתם לעונה אחת בדנבר בנבא
אחרי שנה אחת של 13 משחקים בנבא והשאר בג'י-ליג ( מלך הריבאונד ) הוא חוזר לאירופה
סנטר מאוד מגוון שיכול להתאים פיקס לשיטתו של קטש
https://www.youtube.com/watch?v=R-xHx5R4BIY&t=2s
https://www.youtube.com/watch?v=9kU0EzP5kyk

נראה לי שזה יותר לפה: viewtopic.php?f=2&t=4503
סמל אישי של המשתמש
JarJarBinx

הודעהעל ידי תומר ט » 26 יוני 2022, 20:35

לפי הדיווחים בפורום מכבי מנסה להתחזק בעוד סייז ומחפשת להביא איזה נפיל.

זה נשמע כמו פנטזיה, אבל מה הסיכוי להביא לכאן את בובאן מריאנוביץ'? השנים האחרונות שלו בנב"א היו קצת מבוזבזות מבחינת כדורסל אבל כל עוד היה בדאלאס היה ברור שלא יחזור לאירופה, כשכעת כשעבר ליוסטון אולי עוד יקבל שחרור ויחזור.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
תומר ט

הודעהעל ידי my man » 26 יוני 2022, 20:38

תומר ט כתב:לפי הדיווחים בפורום מכבי מנסה להתחזק בעוד סייז ומחפשת להביא איזה נפיל.

זה נשמע כמו פנטזיה, אבל מה הסיכוי להביא לכאן את בובאן מריאנוביץ'? השנים האחרונות שלו בנב"א היו קצת מבוזבזות מבחינת כדורסל אבל כל עוד היה בדאלאס היה ברור שלא יחזור לאירופה, כשכעת כשעבר ליוסטון אולי עוד יקבל שחרור ויחזור.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk

שום סיכוי
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי my man » 26 יוני 2022, 20:39

שואל שוב..
מי עוזר המאמן?
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי שמואל1 » 26 יוני 2022, 23:15

my man כתב:שואל שוב..
מי עוזר המאמן?
שאלה מצויינת...
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי גל גל » 26 יוני 2022, 23:19

חלום היה להחתים את פאנטר עכשיו
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי felix_r » 27 יוני 2022, 00:47

גל גל כתב:חלום היה להחתים את פאנטר עכשיו

פאנטר לא היה אפילו מספיק טוב כדי לזכות באדריאטית עם אוברדוביץ' :)
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי גל גל » 27 יוני 2022, 01:27

felix_r כתב:
גל גל כתב:חלום היה להחתים את פאנטר עכשיו

פאנטר לא היה אפילו מספיק טוב כדי לזכות באדריאטית עם אוברדוביץ' :)

שחקן מצויין , היה יושב מעולה בסגל שנבנה פה
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי אחדשיודע » 27 יוני 2022, 18:53

אחדשיודע כתב:אין קשר בכלל לשם כזה או אחר. העניין הוא שלמועדון הזה אין אסטרטגיה, אין תוכנית בנייה, אין כלום. יש לו בעיקר עבר.
לשבח אותם על זה שהריצו בנייה בשבועיים? זה דבר חיובי בעינייך? החתימו כל מה שזז. בלי באמת לחשוב או לסרוק את השוק יותר מידי. וכי למה? כי ראש מחלקת הסקאוטינג הכושל שלך בילה את החודשים האחרונים של העונה בתפקיד המאמן. אז הוא הפקיד את השמות שהוא אסף מהשנתיים-שלוש הקודמות. שום שם חדש שלא שמענו עליו באתרי הספורט בהקשר של מכבי בשנים האחרונות. שום יצירתיות, שום סבלנות. קיבלו כסף ומיהרו לבזבז אותו.

בהמשך לזה. הייתי רוצה להרחיב קצת את הנושא ולדבר עליו.

למהר לסגור את הסגל ביוני, או לחפש בסבלנות את השחקנים שיכולים לעשות את ההבדל? להסתפק בבינוניות התקציבית, או לנסות לצאת מהקופסה? מה אתם הייתם עושים? מעבר לכישלונות הניהול והקמצנות של הבעלים (או המוגבלות הכלכלית שלהם), זה הדבר הבסיסי שבמכבי לא מבינים. אין להם אטסטרגיה. הם לא באמת מנסים להתחרות בגדולות.

אני הייתי מחכה גם עד דצמבר אם צריך כדי להביא לפה שחקן שהוא שובר שיוויון ולא מסתפק באופציה ב'. כמו שריאל עשו עם וולטר טבארס, שאני ורוני כהן חפרנו עליו פה במשך כמעט שנתיים, עד שחתם אצלהם בנובמבר על חוזה ארוך טווח. אם לצורך העניין הייתם יכולים להחתים את טאקו פול (סתם לצורך ההמחשה) באוקטובר-נובמבר, לא הייתם מרחרחים בגזרה שלו ומשכיבים עליו 1-2 מיליון דולר (נטו) כדי לשכנעו לעשות את המעבר לאירופה?
אחדשיודע

הודעהעל ידי מילוס » 27 יוני 2022, 21:31

אחדשיודע כתב:
אחדשיודע כתב:אין קשר בכלל לשם כזה או אחר. העניין הוא שלמועדון הזה אין אסטרטגיה, אין תוכנית בנייה, אין כלום. יש לו בעיקר עבר.
לשבח אותם על זה שהריצו בנייה בשבועיים? זה דבר חיובי בעינייך? החתימו כל מה שזז. בלי באמת לחשוב או לסרוק את השוק יותר מידי. וכי למה? כי ראש מחלקת הסקאוטינג הכושל שלך בילה את החודשים האחרונים של העונה בתפקיד המאמן. אז הוא הפקיד את השמות שהוא אסף מהשנתיים-שלוש הקודמות. שום שם חדש שלא שמענו עליו באתרי הספורט בהקשר של מכבי בשנים האחרונות. שום יצירתיות, שום סבלנות. קיבלו כסף ומיהרו לבזבז אותו.

בהמשך לזה. הייתי רוצה להרחיב קצת את הנושא ולדבר עליו.

למהר לסגור את הסגל ביוני, או לחפש בסבלנות את השחקנים שיכולים לעשות את ההבדל? להסתפק בבינוניות התקציבית, או לנסות לצאת מהקופסה? מה אתם הייתם עושים? מעבר לכישלונות הניהול והקמצנות של הבעלים (או המוגבלות הכלכלית שלהם), זה הדבר הבסיסי שבמכבי לא מבינים. אין להם אטסטרגיה. הם לא באמת מנסים להתחרות בגדולות.

אני הייתי מחכה גם עד דצמבר אם צריך כדי להביא לפה שחקן שהוא שובר שיוויון ולא מסתפק באופציה ב'. כמו שריאל עשו עם וולטר טבארס, שאני ורוני כהן חפרנו עליו פה במשך כמעט שנתיים, עד שחתם אצלהם בנובמבר על חוזה ארוך טווח. אם לצורך העניין הייתם יכולים להחתים את טאקו פול (סתם לצורך ההמחשה) באוקטובר-נובמבר, לא הייתם מרחרחים בגזרה שלו ומשכיבים עליו 1-2 מיליון דולר (נטו) כדי לשכנעו לעשות את המעבר לאירופה?

צודק וצודק וצודק.
רק אדייק את עניין האסטרטגיה, יש אסטרטגיה. פשוט האסטרטגיה כרגע היא ברמת וועד בית, מחודש לחודש, שנה לשנה, ולא ברמת עסק מצליח עם חשיבה מרחבית לטווח ארוך.
האסטרטגיה היא יד רוחצת יד, קידום ושמירה על חברים ומקורבים, בכיסוי יח"צ מושקע ופופוליזם, במימון של הקהל שמתקתק כמו שעון, על גבי שאריות המותג שנשארו מזמנים ישנים.
האסטרטגיה שאתה מדבר עליה ולא קיימת, במובן המקצועי, צריכה להיות נרחבת הרבה יותר, מלמעלה למטה, רוחבית, אנכית. לכלול אנשי מקצוע, אמיתיים, עם קבלות שונות והישגים מוכחים. לכלול מחלקה מקצועית אמיתית עם שיניים ויושרה, מחלקת סקאוטינג מפותחת שעובדת 24/7/365 על שווקים שונים - מקומיים ובינלאומיים, מחלקות נוער אמיתיות, מחלקת פיתוח שחקנים שבאמת מפתחת שחקנים, וכו וכו.
במצב כזה למשל, נערי הפוסטר השנתיים יהיו דני אבדיה ועמרי כספי, ולא איתי שגב ואבי בן שימול. תהיה רשימה של 20 מאמנים רלוונטיים דקה אחרי שהעונה נגמרת (או שהמאמן פוטר), ולא של 2 לא-רלבנטיים שאין סיכוי שיקרו, ומאגרים מפורטים של מאות ואלפי שחקנים בכל רגע נתון, שיגרמו לכולם לזנוח כבר את הטיעון הזה של "השוק החלש", שהוא שטויות במיץ. פשוט שטויות.

פעם אהבו להשוות פה את הניהול של מכבי לרמת NBA. היום זה בעיקר מצחיק.
מילוס

הודעהעל ידי toja27 » 27 יוני 2022, 22:01

באופן פרדוקסלי אני חושב שאם מכבי ינסו להתחרות עם הגדולות זה רק ימנע מהם לעשות צעדים קדימה.
אני חושב שבשלב הזה שבו מכבי נמצאת עדיף לה להתמקד בלעשות צעדים קטנים והגיוניים שיקחו אותה לדרך של בניית קבוצה סולידית ביורוליג למשך מספר עונות כאלו, ושלא יהיו טעויות זאת משימה לא פשוטה עבורה כרגע. כנראה שדברים יצתרכו להשתנות בקבלת החלטות . מעבר לעניינין התקציב, שלא מצליח להסביר איך מכבי מפסידה גם אליפות בארץ לקבוצות עם חמישית תקציב שלה, משהו שם לא עובד ביכולת בניית הסגל ובניהול נכון שלו לאורך העונה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Rampel » 27 יוני 2022, 22:08

toja27 כתב:באופן פרדוקסלי אני חושב שאם מכבי ינסו להתחרות עם הגדולות זה רק ימנע מהם לעשות צעדים קדימה.
אני חושב שבשלב הזה שבו מכבי נמצאת עדיף לה להתמקד בלעשות צעדים קטנים והגיוניים שיקחו אותה לדרך של בניית קבוצה סולידית ביורוליג למשך מספר עונות כאלו, ושלא יהיו טעויות זאת משימה לא פשוטה עבורה כרגע. כנראה שדברים יצתרכו להשתנות בקבלת החלטות . מעבר לעניינין התקציב, שלא מצליח להסביר איך מכבי מפסידה גם אליפות בארץ לקבוצות עם חמישית תקציב שלה, משהו שם לא עובד ביכולת בניית הסגל ובניהול נכון שלו לאורך העונה.

מכבי מצהירה בגלוי שהיא לא מתחרה בגדולות. כמה עוד ראיונות בעלים ואנשי מערכת צריך לשמוע עם ציטוטים של "4 אליפויות רצופות ועליה לפלייאוף מדי פעם זו הצלחה" בשביל שירד האסימון?

הבעיה היא בדיוק הנקודה שאתה מצביע עליה. מה שלא עובד ביכולת בניית הסגל והניהול אלו האנשים שאמונים עליהם - השדולה המקצועית בראשות וויצ'יץ' ואבן והשדולה הניהולית בראשות פדרקנאטי.

הסקאוטינג גרוע, התקציב עלוב והניצול של התקציב הקיים גרוע גם הוא. איך תצליח כשכל הפרמטרים לא תקינים?

כרגיל מסתמן סגל שנבנה עקום, בלי יותר מדי חשיבה (מעבר למכירת מנויים) ואנחנו מופתעים כל קיץ.

אני לא מופתע. למה שאהיה מופתע? מי מהאנשים שאחראיים על המחדל הוחלף? זה שבלאט הוחתם כיועץ חיצוני מקצועי בכיר לא פתר שום בעיה. מכבי סובלת מדימום פנימי וההנעלה שמה פלסטרים.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי cannon » 27 יוני 2022, 22:20

JarJarBinx כתב:

נראה לי שזה יותר לפה: https://forum.tzahevet.co.il/viewtopic.php?f=2&t=4503

על הכוונת של ריאל ועוד קבוצות בספרד ובנוסף גם מונאקו ווילרבאן
cannon

הודעהעל ידי toja27 » 27 יוני 2022, 22:24

Rampel כתב:
toja27 כתב:באופן פרדוקסלי אני חושב שאם מכבי ינסו להתחרות עם הגדולות זה רק ימנע מהם לעשות צעדים קדימה.

מכבי מצהירה בגלוי שהיא לא מתחרה בגדולות. כמה עוד ראיונות בעלים ואנשי מערכת צריך לשמוע עם ציטוטים של "4 אליפויות רצופות ועליה לפלייאוף מדי פעם זו הצלחה" בשביל שירד האסימון?

הבעיה היא בדיוק הנקודה שאתה מצביע עליה. מה שלא עובד ביכולת בניית הסגל והניהול אלו האנשים שאמונים עליהם - השדולה המקצועית בראשות וויצ'יץ' ואבן והשדולה הניהולית בראשות פדרקנאטי.

הסקאוטינג גרוע, התקציב עלוב והניצול של התקציב הקיים גרוע גם הוא. איך תצליח כשכל הפרמטרים לא תקינים?

כרגיל מסתמן סגל שנבנה עקום, בלי יותר מדי חשיבה (מעבר למכירת מנויים) ואנחנו מופתעים כל קיץ.

אני לא מופתע. למה שאהיה מופתע? מי מהאנשים שאחראיים על המחדל הוחלף? זה שבלאט הוחתם כיועץ חיצוני מקצועי בכיר לא פתר שום בעיה. מכבי סובלת מדימום פנימי וההנעלה שמה פלסטרים.

הראיונות שלהם זה סתם פוליטיקה. לא לוקח מהם מהם הרבה. אני משוכנע שבתוכם הם רוצים יותר.
העניין הוא שגם עם התקציב הנוכחי הם יכלו לבנות קבוצות טובות יותר ולא הצליחו. בלי לגרוע מהחשיבות של זה , הם איכשהו מצליחים ליפול בכדורסל עצמו, ביכולת לבנות קבוצה טובה, פעם ויציץ' בונה, פעם יאיניס בונה , פעם שילוב של שניהם..בסופו של דבר זה נופל על זה שהקבוצה לא משחקת כדורסל טוב . עד כמה שמעון אשם שזיזיץ לא מנוצל מספיק טוב? או שיש כדררת בהתקפה? או שהצוות המקצועי רוצה שחקן כזה או אחר?
כלומר זה בכמה חזיתות ולא רק בהנהלה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי Rampel » 27 יוני 2022, 22:39

toja27 כתב:
Rampel כתב:

הראיונות שלהם זה סתם פוליטיקה. לא לוקח מהם מהם הרבה. אני משוכנע שבתוכם הם רוצים יותר.
העניין הוא שגם עם התקציב הנוכחי הם יכלו לבנות קבוצות טובות יותר ולא הצליחו. בלי לגרוע מהחשיבות של זה , הם איכשהו מצליחים ליפול בכדורסל עצמו, ביכולת לבנות קבוצה טובה, פעם ויציץ' בונה, פעם יאיניס בונה , פעם שילוב של שניהם..בסופו של דבר זה נופל על זה שהקבוצה לא משחקת כדורסל טוב . עד כמה שמעון אשם שזיזיץ לא מנוצל מספיק טוב? או שיש כדררת בהתקפה? או שהצוות המקצועי רוצה שחקן כזה או אחר?
כלומר זה בכמה חזיתות ולא רק בהנהלה.

על כל אלו שולטת ההנהלה - היא מגדירה מיהם אנשי המקצוע ומי יוביל את השדולה המקצועית וביחד בוחרים מאמן והוא בונה את הסגל עם השדולה המקצועית.

שמעון, פדרמן ורקנאטי אשמים בזה שוויצ'יץ' ואבן עדיין כאן אחרי אינספור כשלונות בדיוק בנקודות שאתה מדבר עליהן.
כל אלו ביחד הסכימו שיאניס צריך להיות המאמן ויאניס הלך על סגנון של בידודים של סקוטי ווילבקין וכל השאר זו אופציה ב', ג' או ז' (ובכך עשה עוול גם לסקוטי ולא רק לז'יז'יץ'). סקוטי וז'יז'יץ' היו פה שנתיים. בשנה הראשונה שלהם ביחד מכבי לא הצליחה ביורוליג וזכתה בדאבל. האם משהו השתנה? לא ולא. כי דפקטו הדאבל המקומי זו הצלחה מבחינת כל הגורמים. מבחינתם הכל בסדר והכל עובד. וכשמשהו עובד לא מחליפים.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי JarJarBinx » 27 יוני 2022, 23:04

toja27 כתב:אני חושב שבשלב הזה שבו מכבי נמצאת עדיף לה להתמקד בלעשות צעדים קטנים והגיוניים שיקחו אותה לדרך של בניית קבוצה סולידית ביורוליג למשך מספר עונות כאלו, ושלא יהיו טעויות זאת משימה לא פשוטה עבורה כרגע.

אפס עברה תוך עונה ממקום אחרון או לפני אחרון ביורוליג ישר לטופ. זה לא משהו שלא יכול לקרות. צריך בסופו של דבר מאמן טוב, ובעיקר לפגוע בול עם כל מיני מיצ'יצ'ים ולארקינים ודאנסטונים...
סמל אישי של המשתמש
JarJarBinx

הודעהעל ידי Neo » 27 יוני 2022, 23:12

cannon כתב:
JarJarBinx כתב:

נראה לי שזה יותר לפה: viewtopic.php?f=2&t=4503

על הכוונת של ריאל ועוד קבוצות בספרד ובנוסף גם מונאקו ווילרבאן

באמתתתתתתת ? :) לפני שנתיים אפשר היה להביא אותו ב 90 אלף יורו
ראיתי אותו לייף לפני שנתיים , היה בוסר בגיל מבוגר אבל היה כיפי ביותר

מה קורה עם דזאנן מוסא ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
לפי דעתי אחד הגדולים באירופה . לא מאמין שהוא מחפש אמריקה שוב
אני אפילו חושב שהוא קצת יותר טוב מהולינס
Neo

הודעהעל ידי אחדשיודע » 28 יוני 2022, 00:42

לא הבנתי מה אתה אומר. מכבי מכוונת לאמצע טבלה כבר שנים (בריש גלי) ולכן היא נמצאת שם. אין חוכמות פה. כל עוד לא יכוונו גבוה יותר ולא ינסו דרכים אחרות כדי להנחית פה שחקנים ברמה גבוהה, שום דבר לא ישתנה. למה שתוציא 100 במבחן אם אתה מכוון כל הזמן ל-80? כלומר, הם לא מגדילים את התקציב (שהוא ממוצע בסדרי גודל של יורוליג) ולא משנים את דרכי הפעולה (משאירים אנשי מקצועי כושלים לאורך שנים, לדוגמה). הם סומכים על המזל ובעיקר דואגים למקורבים.
אחדשיודע

הודעהעל ידי גל גל » 28 יוני 2022, 02:26

בראון,בולדווין ,דיבה
היליארד,הולינס, היידיגר
קולסון,מנקו
צ'אנצ'ר/גיל/מיקי, ליף,סורקין
פויתרס,ניבו

קונה דבר כזה עכשיו, זה סגל מצויין.
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

הודעהעל ידי Shay_uzan » 28 יוני 2022, 03:35

תראו לי סיבה אחת שהסקוואט של היריבות בעונה הבאה לא יגיד לשחקנים שלו "בהגנה לא משנה מה קורה, אל תצאו מקו ה3"
גם איזה משחק פיק אנד רול של קטש (משובח ככל שיהיה) יעבוד אם יודעים שללכת אנדר ולעזור בצבע על חשבון ה3 זה תמיד המהלך הנכון

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Gevaudan, Google [Bot], משה ו־40 אורחים