המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

יורוליג, מחזור 22: מכבי ת"א - אולימפיאקוס

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יורוליג, מחזור 22: מכבי ת"א - אולימפיאקוס

הודעהעל ידי אחדשיודע » 21 ינואר 2022, 22:13

לא מדבר על העונשין, מדבר על קריאות בוז ״אקסטרה״ ביחס לכל שאר שחקני אולימפיאקוס. אם קראת/שרקת בוז כמו לכל שחקן אחר באולימפיאקוס, אין לי טענות אלייך. אם שרקת בוז באופן ספציפי בסוף רק כשהכדור היה אצלו, יש לי. בעיניי זה היה מטומטם (ואני, להבדיל ממך, חשבתי שזה בעיקר מדרבן אותו באותם רגעים). זכותך כמובן לחשוב אחרת. כמו שאמרתי, גם אני ״חטאתי״ בדברים האלו (ויותר גרוע) כשהייתי אוהד צעיר יותר מתוך האמוציות של המשחק. וגם אני עושה דברים מטומטמים לפעמים (מי לא). זה לא מכוון ברמה אישית ובטח לא כדי להעליב מישהו. תובנות מעצמי.

בכל מקרה, נסחפנו עם הדיון הזה. סתם משהו קטן שהציק לי בסוף המשחק.
אחדשיודע

הודעהעל ידי my man » 22 ינואר 2022, 19:58

בואו רגע נציף את השאלה..

יש למכבי עוד על מה לשחק?
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

Re: יורוליג, מחזור 22: מכבי ת

הודעהעל ידי felix_r » 22 ינואר 2022, 20:18

my man כתב:בואו רגע נציף את השאלה..

יש למכבי עוד על מה לשחק?

בוודאי
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי my man » 22 ינואר 2022, 20:23

felix_r כתב:

יש למכבי עוד על מה לשחק?

בוודאי
בהנחה שיש צורך ב19 - 20 ניצחונות? אנחנו עומדים כרגע על 8.. נשארו עוד 15 משחקים..
נשמע חסר סיכוי.. לא?
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי felix_r » 22 ינואר 2022, 21:03

my man כתב:
felix_r כתב:

יש למכבי עוד על מה לשחק?

בוודאי
בהנחה שיש צורך ב19 - 20 ניצחונות? אנחנו עומדים כרגע על 8.. נשארו עוד 15 משחקים..
נשמע חסר סיכוי.. לא?

יש לנו משחקים חסרים.
בוא נאמר את זה ככה. אחרי השבוע הזה נדע בוודאות. אם ננצח את אלבה ואת פנר, עדיין יהיה על מה לשחק
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Rampel » 22 ינואר 2022, 21:09

felix_r כתב:
my man כתב:
felix_r כתב:

יש למכבי עוד על מה לשחק?

בוודאי
נשמע חסר סיכוי.. לא?

יש לנו משחקים חסרים.
בוא נאמר את זה ככה. אחרי השבוע הזה נדע בוודאות. אם ננצח את אלבה ואת פנר, עדיין יהיה על מה לשחק
זה נכון גם לשבוע שאחר כך. נצחונות על אלבה ופנר בבית וז'לגיריס ובאיירן בחוץ ופתאום התמונה מתהפכת

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי מילוס » 22 ינואר 2022, 22:08

בואו נהיה ריאליים רגע.
יש 7 קבוצות שכנראה שכבר לא נתקרב אליהן.
זה משאיר, כנראה, כרטיס אחד לבערך שמונה קבוצות הבאות (כולל אפס ופנר).
עם כל הכבוד לניצחון על אולי', לא הייתי שם את הכסף על זה שמכבי, בלי שום שינוי מהותי אחרי 8 הפסדי יורוליג רצופים+בזיונות בליגה - תהפוך פתאום לברצלונה.

המקסימום שאני רואה כרגע זה לגרד מקום 10 ולהגיד שכמעט עלינו ואנחנו מעודדים.
מילוס

הודעהעל ידי עידן » 23 ינואר 2022, 00:48

על הנייר עם רצף טוב אפשר לקחת את מקום 8, אבל קשה לי לראות את זה קורה. גבוה יותר ממקום 8 יהיה סנסציוני ממש.
עידן

הודעהעל ידי my man » 23 ינואר 2022, 00:51

מילוס כתב:בואו נהיה ריאליים רגע.
עם כל הכבוד לניצחון על אולי', לא הייתי שם את הכסף על זה שמכבי, בלי שום שינוי מהותי אחרי 8 הפסדי יורוליג רצופים+בזיונות בליגה - תהפוך פתאום לברצלונה.

ככה גם אני קורא את המפה..

אם מחשבים אתזה שלמכבי יש סיכוי זה רק בהנחה שמתעלמים מהקבוצות שמתמודדות איתה על מקום 8
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי Rampel » 23 ינואר 2022, 00:55

מילוס כתב:בואו נהיה ריאליים רגע.

יש 3 קבוצות שכמעט בודאות יעשו הצלבה (ופיינל פור) - ברסה, ריאל ומילאנו.

אחריהן בטבלה, כרגע, יש 3 אובר אצ'יביות במידה כזו או אחרת - אולימפיאקוס, קאזאן וזניט.
לדעתי רק קאזאן מספיק איכותית בשביל שאפשר יהיה להגיד בבטחון יחסי שגם היא כנראה תעשה הצלבה.
זניט מבחינתי היא הבאה בתור לגבי סיכויים בשלישיה הזו, אבל היא לא יציבה ותהייה תלויה הרבה לדעתי במתי ואיך שנאפייר יחזור.
אולימפיאקוס אפורה מדי למקום שהיא נמצאת בו כרגע והמאזן שלה משקר. אני חשבתי ככה מתחילת העונה והריצה שהקבוצה הזו עשתה רק בזכות עמדה 1 שלה ועונת פריצה של וזנקוב צריכה להיות שיעור למכבי (כן, היו להם גם הבלחות של דורסי. אז מה, גם לנו היו כאלו).. מסתבר שעמדה 1 זה דבר חשוב בכדורסל.
בכל אופן, לדעתי היא ממש לא בטוחה בפלייאוף והמשחקים מול פנר הפצועה ומולנו הוכיחו את זה.

צסקא ואנאדולו כנראה יעשו הצלבה, השאלה מאיזה מקום. לדעתי אנאדולו תלך ותטפס ככל שהסיבוב הזה יתקדם. אני לא בטוח שאני יכול להגיד את זה על צסקא (תודות לאכלסיי שבד) שלדעתי די במקום המתאים לה שעל תפר ההצלבה. קשה להמר שהיא לא תהייה שם כי בסופו של דבר היא איכותית מדי.

מה שמשאיר אותנו עם כל השאר. אני ספרתי 6-7 קבוצות שעושות הצלבה. האם אנחנו פחות טובים מוילרבאן, באיירן, ומונאקו? לא נראה לי. אבל בינתיים כדאי לפחות לנצח את באיירן בחוץ כדי להוכיח את זה. מול מונאקו יש לנו הפרש נקודות עדיף (+5).

אני חושב שריאלית מכבי מטיילת בין מקומות 7-11 ומה שמשחק לטובתנו זו פנרבחצ'ה הפצועה. פנר ניצחה אותנו ב-11 הפרש בטורקיה. ניצחון גבוה מזה בחמישי הבא פתאום שם אותנו ריאלית מעל פנר (ואם אולימפיאקוס באמת תדרדר אז מכבי פראיירים שלא שמרו על יתרון 17+ מול אולימפיאקוס) וזה יהיה מאוד משמעותי ויתן למכבי סיכוי טוב להישאר בתמונת ההצלבה.

בתכלס, בינתיים, צריך לנצח את אלבה בבית. צריך לקחת את זה משחק-משחק. אבל 4 נצחונות רצופים עכשיו ואפשר לדבר אחרת לגמרי. בכל סנריו אחר אתה צודק וכנראה שאפשר לקפל.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי Jack55 » 23 ינואר 2022, 01:21

יש למכבי עוד על מה לשחק?

מבחינת על הנייר לגמרי כן, מבחינת יכולת והאם זה אפשרי - הרבה מאוד תלוי במה תומאס יביא לנו
אם הוא באמת יצליח להביא תוספת כוח משמעותית לקו האחורי זה יכול לשנות הרבה

כמו שכבר כתבו פה המקום היחידי שעוד יכול להיות רלוונטי להעפלה זה רק מקום 8, מעבר לזה בכלל לא נראה כמו משהו שצריך לדבר עליו
בנוסף לזה בסיטואציה מסוימת גם 18-19 ניצחונות יכול להספיק להעפלה ממקום 8, ככה שנכון לעכשיו מכבי יצטרכו לפחות 10 ניצחונות מתוך 15 משחקים שנשארו, שזה דיי פסיכי

כמה משחקים קשים שנשארו - ברצלונה חוץ, קאזאן חוץ, ריאל בית, מילאנו בית ואנדולו חוץ
בשביל באמת להצליח לעשות משהו למכבי יש 2 משימות עיקריות - לשמור על בית מושלם (8 משחקים, במקסימום הפסד אחד) ולהצליח לנצח לפחות 2 משחקים מתוך ה5 הקשים שציינתי למעלה

זה אפשרי אבל אם יפסידו את אחד מהמשחקים בשבוע הבא בבית כנראה שזה כבר יהיה על סף הבלתי אפשרי
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Runner30 » 23 ינואר 2022, 08:59

ברגע שילמדו לסגור את זיזיץ׳ הכוכב המפתיע ויקפידו לנטרל את סקוטי, מכבי תחזור לקרקע.
מכבי בנויה עקום וקל מאוד לפרק אותה בהתקפה ובהגנה.
Runner30

הודעהעל ידי TAYO » 23 ינואר 2022, 10:43

Runner30 כתב:ברגע שילמדו לסגור את זיזיץ׳ הכוכב המפתיע ויקפידו לנטרל את סקוטי, מכבי תחזור לקרקע.
לדעתי שום דבר לא השתנה בהתקפה של מכבי, פשוט היה יום טוב של אוונס ויום טוב של כולם בהגנה (כולל דקות מרשימות של וויליאמס). מכבי תחייה ותמות (ובעיקר תמות) על ההגנה שלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי מילוס » 23 ינואר 2022, 12:26

Jack55 כתב:

יש למכבי עוד על מה לשחק?

מבחינת על הנייר לגמרי כן, מבחינת יכולת והאם זה אפשרי - הרבה מאוד תלוי במה תומאס יביא לנו
אם הוא באמת יצליח להביא תוספת כוח משמעותית לקו האחורי זה יכול לשנות הרבה

כמו שכבר כתבו פה המקום היחידי שעוד יכול להיות רלוונטי להעפלה זה רק מקום 8, מעבר לזה בכלל לא נראה כמו משהו שצריך לדבר עליו
בנוסף לזה בסיטואציה מסוימת גם 18-19 ניצחונות יכול להספיק להעפלה ממקום 8, ככה שנכון לעכשיו מכבי יצטרכו לפחות 10 ניצחונות מתוך 15 משחקים שנשארו, שזה דיי פסיכי

כמה משחקים קשים שנשארו - ברצלונה חוץ, קאזאן חוץ, ריאל בית, מילאנו בית ואנדולו חוץ
בשביל באמת להצליח לעשות משהו למכבי יש 2 משימות עיקריות - לשמור על בית מושלם (8 משחקים, במקסימום הפסד אחד) ולהצליח לנצח לפחות 2 משחקים מתוך ה5 הקשים שציינתי למעלה

זה אפשרי אבל אם יפסידו את אחד מהמשחקים בשבוע הבא בבית כנראה שזה כבר יהיה על סף הבלתי אפשרי

אני גם די משוכנע שאנדולו יסיימו הרבה יותר גבוה, ועם כל אי ההתלהבות מצסק"א וזניט, כנראה שגם הן יסיים 6-7 לכל הפחות.
אם פיראוס היא המלחמה שלך על הכרטיס השמיני, אז אובר-אצ'יברית או לא - היא עדיין לפני מכבי ב-4.5 משחקים.
זה אומר שכדי לעבור אותה, מכבי תצטרך כך או כך להפוך לברצלונה - ושפיראוס תקרוס טוטאלית (ולא סתם תפסיד כמה משחקים).

וגם אז - יש גם את פנר שטובה ממכבי בהרבה (שהיא הקבוצה התשיעית ברשימה) וקבוצות כמו מונאקו\באיירן\הכוכב שעד עכשיו לא פחות טובות.

צריך לזכור שמכבי של החודשיים וחצי האחרונים היא אחת הגרועות ביורוליג (אם לא ה-), והיא קבוצה בינונית בליגה הישראלית, וזה לא שמשהו השתנה בזמן הזה. כדי לעקוץ מקום 8 היא בעצם צריכה לתת סיבוב של מקומות 1-2 ביורוליג. אפשרי? כן (בחלומות), ריאלי? אהמ, אהמ.
מילוס

הודעהעל ידי Rampel » 23 ינואר 2022, 13:03

בשורה התחתונה, קיים סיכוי, גם אם נמוך (לא בטוח שהוא כל כך קלוש עדיין). וכל עוד הוא קיים, יש על מה להילחם.

למכבי יש 2 משחקים חסרים (מול פאו ובאסקוניה) שהיא יכולה ואמורה לנצח ואנחנו נכנסים עכשיו לרצף של 4 משחקים שנצחון בהם מחזיר את מכבי למאזן חיובי. אם מגיעים לשם הסיכוי עדיין קיים, אם לא אפשר לקפל.

סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי TAYO » 24 ינואר 2022, 00:01

TAYO כתב:
Runner30 כתב:ברגע שילמדו לסגור את זיזיץ׳ הכוכב המפתיע ויקפידו לנטרל את סקוטי, מכבי תחזור לקרקע.
לדעתי שום דבר לא השתנה בהתקפה של מכבי, פשוט היה יום טוב של אוונס ויום טוב של כולם בהגנה (כולל דקות מרשימות של וויליאמס). מכבי תחייה ותמות (ובעיקר תמות) על ההגנה שלה.

אמרתי לכם, כלום לא השתנה. זה עדיין סקוטי נגד העולם ברוב הרבע האחרון.

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: A.Parker, Avi1508, Google [Bot], יוסי22, עידן ו־35 אורחים