המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

מחשבות לקראת עונת 2022/23 V2

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: מחשבות לקראת עונת 2022/23 V2

הודעהעל ידי סומבץ » 06 יולי 2022, 23:44

משה כתב:אני דווקא חושב שמדובר בקבוצה שדומה הרבה יותר לקבוצה שהייתה עונה לפני כן שהפסידה בהצלבה לפרטיזן. דיור פישר וסטפן לזמה מזכירים מאוד את צמד הגבוהים שיש עכשיו. פרקינס-בראון. אלן אנדרסון-בולדויין, אידסון- הילארד.

לא בטוח לגבי השאר, אבל גם אצלי עלה הזכרון מהצמד פישר-לאזמה. נזכרתי גם איך כשהפסדנו לפרטיזן בבלגרד, לאזמה שוב ושוב עלה לחסום בטיפשות כשהכדור כבר מעבר לשיא הגובה, וכך תרם נקודות חשובות לסרבים.
סומבץ

הודעהעל ידי cannon » 07 יולי 2022, 07:56

יעקב מאיר מפרסם את משכורות השחקנים לעונה הקרובה: בולדווין -1.2 מליון דולר נטו, בראון ופויתרס - 1 מליון, ניבו והיליארד - 800 אלף, הולינס - 600 אלף, קולסון - 550 אלף, מרטין - 450 אלף, ג׳ונדי - 350 אלף, מנקו - 275 אלף, סורקין - 190 אלף, פניני - 150 אלף.
על ישראלים משלמים יותר ברוטו בגלל מיסוי גבוה יותר.
cannon

הודעהעל ידי שמוליק » 07 יולי 2022, 08:10

cannon כתב:יעקב מאיר מפרסם את משכורות השחקנים לעונה הקרובה: בולדווין -1.2 מליון דולר נטו, בראון ופויתרס - 1 מליון, ניבו והיליארד - 800 אלף, הולינס - 600 אלף, קולסון - 550 אלף, מרטין - 450 אלף, ג׳ונדי - 350 אלף, מנקו - 275 אלף, סורקין - 190 אלף, פניני - 150 אלף.
על ישראלים משלמים יותר ברוטו בגלל מיסוי גבוה יותר.

לא מדויק. ניבו 800 ל 2 עונות. 6.165 מ'. הכנסה יפה עשה פדרמן. פלא שלא רוצה להעביר את המושכות?
גם לא חכם. 1 מליון היה מקפיץ לכאן את גורדן מיקי. היינו עם 9 זרים, אז לא לוקחים את הולינס הבינוני אלא מספתקים בהיידיגר. בעצם, אמור להתנסח הפוך: אז לא סתפקים בהולינס הבינוני ומעדיפים את היידיגר במקומו. בנוסף, שמכבי עם ביי אאוט על ווילבקין לא תוכל להתמודד עם אולימפיאקוס על אונוואקו? שחקן חכם שהייתי שמח שהיה כאן במקום ניבו.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי שמוליק » 07 יולי 2022, 08:13

הייתי מאוד שמח על סגל שלא היה עולה כ"כ הרבה להרכיב על השלד שבנו בלאט וקטש:
1. בראון, בלאט
2. בולדווין, היידיגר, דיבה/זיו
3. היליארד, קולסון, מנקו
4. מרטין, גורדן מיקי, פניני
5. פויתרס, אנוואקו, סורקין

בעיני זה סגל מדהים והיה בהישג יד. אבל קטש רצה לגמור מהר.
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי TAYO » 07 יולי 2022, 09:30

לא יאומן עד כמה העיתונות מגויסת לטובת הבעלים… התקציב הרי ירד ריאלית. אם בעונה הקודמת היה 7.2 אחרי קיצוץ קורונה ובהתחשב באינפלציה של כ-8%, אז רק כדי שיישאר אותו דבר, התקציב היה אמור להיות כ-8.5 מיליון לפחות. עכשיו למה עיתונות מגויסת? שימו לב לגרף בתמונה, ככה נראה פער של פחות מ-10% על הגרף? זה נראה יותר כמו 30% עליה…
תמונה

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי Adam » 07 יולי 2022, 09:47

פורסמו המשכורות לעונה הקרובה ולפי ישראל היום ג'וש ניבו הולך להרוויח 800K לעונה. מדובר בביזיון לדעתי.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי מילוס » 07 יולי 2022, 10:07

"נסיון ושמות גדולים עולים ביוקר, ולכן התקציב זינק משמעותית" (אאלק).
"מכבי החליטה לא לקחת הימורים" (אה. כי היליארד והפציעות. ומרטין\קולסון\ניבו\הולינס. והאופי של בולדווין. וקטש).
"השמות שהובאו גרמו לאוהדים לחזור להתרגש, וקצב עליית מכירת המנויים עלה" (המנויים תמיד נמכרו וימכרו בטווח הנראה לעין. מעניין מאיפה הוא שואב את תחושת ההתרגשות..)

באמת שזה נשמע כאילו שהמסרים של מכבי (ועיתונאי החצר שלה) יוצאים מנקודת הנחה שכולם מטומטמים. הם לא מבינים שיש פה דורות שלמים שמאבדים עניין, ובמוקדם או במאוחר זה יתחיל להיות מורגש..
מועדון כזה אחרי תקופה כזו צריך לפתוח עונה עם לפחות 12 מיליון תקציב שחקנים, בלי בלבולי מוח, סרטונים מפוצצים ודילים עם עיתונאים. בפועל לוקחים חומר גלם דומה, מוסיפים כמה קישוטים ומוכרים כמוצר פרימיום.
מילוס

הודעהעל ידי Jack55 » 07 יולי 2022, 10:27

Adam כתב:פורסמו המשכורות לעונה הקרובה ולפי ישראל היום ג'וש ניבו הולך להרוויח 800K לעונה. מדובר בביזיון לדעתי.
יש לו שם לא מעט טעויות בכתבה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי my man » 07 יולי 2022, 10:48

בפועל לוקחים חומר גלם דומה, מוסיפים כמה קישוטים ומוכרים כמוצר פרימיום.

בול! :clap2
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי MTA2311 » 07 יולי 2022, 11:07

מילוס כתב:"נסיון ושמות גדולים עולים ביוקר, ולכן התקציב זינק משמעותית" (אאלק).
"מכבי החליטה לא לקחת הימורים" (אה. כי היליארד והפציעות. ומרטין\קולסון\ניבו\הולינס. והאופי של בולדווין. וקטש).
"השמות שהובאו גרמו לאוהדים לחזור להתרגש, וקצב עליית מכירת המנויים עלה" (המנויים תמיד נמכרו וימכרו בטווח הנראה לעין. מעניין מאיפה הוא שואב את תחושת ההתרגשות..)

באמת שזה נשמע כאילו שהמסרים של מכבי (ועיתונאי החצר שלה) יוצאים מנקודת הנחה שכולם מטומטמים. הם לא מבינים שיש פה דורות שלמים שמאבדים עניין, ובמוקדם או במאוחר זה יתחיל להיות מורגש..
מועדון כזה אחרי תקופה כזו צריך לפתוח עונה עם לפחות 12 מיליון תקציב שחקנים, בלי בלבולי מוח, סרטונים מפוצצים ודילים עם עיתונאים. בפועל לוקחים חומר גלם דומה, מוסיפים כמה קישוטים ומוכרים כמוצר פרימיום.

כולם אכן מטומטמים.

3 חודשים מהיום ההיכל מלא בנוהל.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי omerk » 07 יולי 2022, 11:46

TAYO כתב:לא יאומן עד כמה העיתונות מגויסת לטובת הבעלים… התקציב הרי ירד ריאלית. אם בעונה הקודמת היה 7.2 אחרי קיצוץ קורונה ובהתחשב באינפלציה של כ-8%, אז רק כדי שיישאר אותו דבר, התקציב היה אמור להיות כ-8.5 מיליון לפחות. עכשיו למה עיתונות מגויסת? שימו לב לגרף בתמונה, ככה נראה פער של פחות מ-10% על הגרף? זה נראה יותר כמו 30% עליה…
תמונה

Sent from my iPhone using Tapatalk

לא סתם לא הראו נתונים מעבר ל21/20
omerk

הודעהעל ידי Shay_uzan » 07 יולי 2022, 15:09

התקציב של עונה שעברה היה 7.75, לפי כמה מקורות. שאגב זה לא כולל צאמן שהרוויח פי 7
יש שם כל כך הרבה שקרים בכתבה, אני באמת לא מבין את האינטרס שלהם. זה נראה כיאלו הם לקחו את המספר המקסימלי
בולדווין לא מרוויח 1.2
ניבו לא מרוויח 800, זה פשוט שקר אחד גדול
רמת עליבות חדשה
Sent from my SM-S908E using Tapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי alonr » 07 יולי 2022, 15:39

my man כתב:
alonr כתב:לא מתרשם מהסגל הזה ברמת השחקנים. אבל שמסתכלים על שאר הסגלים ביורוליג נראה שבינתיים הסגל הזה שווה תחרות פלייאוף ומעלה. הסיבה המרכזית היא אי השתתפות הקבוצות הרוסיות. אם בעונה עם הרוסיות המטרה פיינל 8 אז בלי הרוסיות המטרה הרשמית צריכה להיות פיינל פור.
יותר חשוב מהכול זה שנבנה סגל מהתחלה עם שיטה מסויימת ונראה שזו אמורה להיות קבוצה שדומה לקבוצה של פרקינס-פארגו-אידסון שלדעתי הייתה אחת הקבוצות המלהיבות שהיו. בגלל שמדובר בקבוצה חדשה נצטרך המון מזל שדברים יתחברו יחדיו

ברוך הבא :hi2

כיף שמצטרפים עוד ועוד :clap2

תודה
alonr

הודעהעל ידי alonr » 07 יולי 2022, 15:44

משה כתב:
אחדשיודע כתב:
alonr כתב:ונראה שזו אמורה להיות קבוצה שדומה לקבוצה של פרקינס-פארגו-אידסון שלדעתי הייתה אחת הקבוצות המלהיבות שהיו. בגלל שמדובר בקבוצה חדשה נצטרך המון מזל שדברים יתחברו יחדיו

כולם מתייחסים לקבוצה של 2010/11 בתור הקבוצה של "פרקינס-פארגו-אידסון" (בעיקר בזכות ההגנה שהביאו), אבל שוכחים להזכיר שבקו הקדמי היה למכבי את הנשק ההתקפי הכי חזק באירופה. סופו בעונה הטובה ביותר בקריירה שלו. הכריח קבוצות להביא שמירה כפולה ומשולשת עליו, והשאיר שחקנים אחרים חופשיים.

אני דווקא חושב שמדובר בקבוצה שדומה הרבה יותר לקבוצה שהייתה עונה לפני כן שהפסידה בהצלבה לפרטיזן. דיור פישר וסטפן לזמה מזכירים מאוד את צמד הגבוהים שיש עכשיו. פרקינס-בראון. אלן אנדרסון-בולדויין, אידסון- הילארד.

אתה גם צודק למעט העובדה שפיני גרשון האמין רק בקו אחורי גבוה. לכן אנדרסון ואידסון טיפה התנגשו בינהם שניהם היו סמול פורוורד ברמת יורוליג. לעומת העונה שהזכרתי. מה שכן ברמת הגבוהים אתה צודק. לא סתם כי זה המודל המסורתי של מכבי. כי תמיד גבוהים עם משחק פוסט וגובה של 2.20 היו יקרים מאוד אז הלכנו על השקעה בגארדים איכותיים אמריקאים וגבוהים זולים שעיקר תפקידם נטרול של הגבוהים בצד השני והשארת המערכה לגארדים.
alonr

הודעהעל ידי alonr » 07 יולי 2022, 15:57

למי שמדבר על הכסף שהושקע אני חייב לומר שאני לא הכי מתחבר לנזיפות בהנהלה השנה. סהכ אני לא מצפה שלא יהיה שום רווח להנהלה כל עוד עושים השקעה כספית שנראית לי סבירה פלוס. לא צריך לבזבז כסף ללא סיבה רק כדי לומר שהשתמשו בכל התקציב. ביחס להיצע הלא מרשים לא חושב שהיו המון אופציות יותר מרשימות בקו האחורי. כן הייתי לוקח את בייקון בסמול או את קאליניץ אבל לא כל דבר מקבלים. יש קו אחורי יחסית יקר. הקו הקדמי בינוני אבל לא בטוח שהיו המון אופציות פנויות. יש שנים שמשקיעים יותר ויש שפחות.
אני כן מצפה שאם משהו לא יתחבר או תהיה פציעה כן ישקיעו סכום יפה פעם אחת בשחקן טוב ולא ינסו למצוא מציאה או יתעכבו כפי שקרה בעבר.

לגבי שחקנים ישראלים..אני יותר מתחבר לסורקין מלליף. לדעתי יש לו יותר רצון והוא הראה קשיחות שזה בסיס לשחקן ישראלי. את רוב כח האש יספקו הגארדים והזרים.
אני רציתי לראות את זוסמן פה אבל בדיוק כמו ליף מי שלא רוצה בישראלים שלא יגיע. הרי בסופו של דבר הרצון והגישה זה מה שהישראלים אמורים לתת . לצערנו אין ישראלים נורמאליים אז מעדיף שחקנים כמו כהן,גון די ופניני שלפחות לא הראו גישה לא טובה. כרגע צריך לראות איך העסק הולך ובמידת הצורך להביא בהמשך זר לעמדה שתתברר כחלשה.
בסוף ברמת הליגה הרצליה ניצחה אותנו בזכות הזרים בעיקר.

לגבי התקשורת- כן יש התגייסות לשבח את ההנהלה ולתת מצג שווא כאילו השקיעו יותר השנה. שכר לשנתיים הופך לשנה ומתעלמים מזה שנכנס הרבה כסף לקופה ממכירות. היו צריכים לומר את האמת שהיו שנים ששמו יד בכיס וכרגע השנה אין צורך. למה בכל תחום פוליטיקה,ספורט התקשורת לא יכולה להיות אובייקטיבית חבל
alonr

הודעהעל ידי שמוליק » 07 יולי 2022, 17:00

alonr כתב:למי שמדבר על הכסף שהושקע אני חייב לומר שאני לא הכי מתחבר לנזיפות בהנהלה השנה. סהכ אני לא מצפה שלא יהיה שום רווח להנהלה כל עוד עושים השקעה כספית שנראית לי סבירה פלוס.

ומה עם לעשות את זה חכם? למה להחתים את הולינס שתופס מקום של זר כשיש לך את היידיגר?
alonr כתב:כן הייתי לוקח את בייקון בסמול או את קאליניץ אבל לא כל דבר מקבלים. יש קו אחורי יחסית יקר. הקו הקדמי בינוני אבל לא בטוח שהיו המון אופציות פנויות. יש שנים שמשקיעים יותר ויש שפחות.

חסכו שנת תשלום לסקוטי ועוד קבלו ביי אאוט. בכל זאת, התקציב ירד במליון דולר. דווקא ב עמדת הסמול עשו החתמות טובות. הילארד מנקו וקולסון זה מהלך נכון. הבעיה בעמדה 4 יש לך רק את מרטין. מה דעתך על הוספת 400K על המשכורת של הולינס ולהנחית את גורדן מיקי במקום גייק-אין לי כוח לראות את ההגנה שלו-כהן?
שמוליק

הודעהעל ידי cannon » 07 יולי 2022, 17:18

סנדי כהן השלישי לא שחקן של מכבי יותר. נגמר החוזה ולא חודש ע״י מכבי.
cannon

הודעהעל ידי מילוס » 07 יולי 2022, 17:59

alonr כתב:למי שמדבר על הכסף שהושקע אני חייב לומר שאני לא הכי מתחבר לנזיפות בהנהלה השנה. סהכ אני לא מצפה שלא יהיה שום רווח להנהלה כל עוד עושים השקעה כספית שנראית לי סבירה פלוס. לא צריך לבזבז כסף ללא סיבה רק כדי לומר שהשתמשו בכל התקציב. ביחס להיצע הלא מרשים לא חושב שהיו המון אופציות יותר מרשימות בקו האחורי. כן הייתי לוקח את בייקון בסמול או את קאליניץ אבל לא כל דבר מקבלים. יש קו אחורי יחסית יקר. הקו הקדמי בינוני אבל לא בטוח שהיו המון אופציות פנויות. יש שנים שמשקיעים יותר ויש שפחות.
אני כן מצפה שאם משהו לא יתחבר או תהיה פציעה כן ישקיעו סכום יפה פעם אחת בשחקן טוב ולא ינסו למצוא מציאה או יתעכבו כפי שקרה בעבר.

לגבי התקשורת- כן יש התגייסות לשבח את ההנהלה ולתת מצג שווא כאילו השקיעו יותר השנה. שכר לשנתיים הופך לשנה ומתעלמים מזה שנכנס הרבה כסף לקופה ממכירות. היו צריכים לומר את האמת שהיו שנים ששמו יד בכיס וכרגע השנה אין צורך. למה בכל תחום פוליטיקה,ספורט התקשורת לא יכולה להיות אובייקטיבית חבל

אשמח להבין לאיזו השקעה אתה מכוון. זה ברור שמי שמשקיע בקבוצה כרגע זה בעיקר הפראיירים שמשלמים מנויים וכרטיסים במחיר מופקע ומממנים את הקבוצה, כן?
המיליונרים שמחזיקים את הקבוצה בשבי כבר מזמן לא משקיעים, הם בעיקר מתעסקים ביח"צ, שיהיה מספיק אגרסיבי כדי להעלים כשלונות ושאר עובדות מטרידות ולהרגיע את השטח עם הבטחות ללא כיסוי.
השילוב בין הניהול והתקציב של מכבי הופך אותה לקבוצה לא-תחרותית, נקודה. עובדה. על פני שנים. אי אפשר להתווכח עם זה..
מנגד, מספיק תקציב של קבוצת צמרת בליגת העל בכדורגל (מכבי חיפה?) כדי לתת לקבוצת יורוליג כלים להיות הישגית ולאורך זמן (לא הבלחה). זה מה שמדהים פה.

בעניין התקשורת, דיל בלתי כתוב בין רוב הכתבים למועדון: תתחנפו הרבה, תקטשו (בום) מעט, ומדי פעם תקבלו כמה סוכריות (המצטיינים - יהפכו לגלדסטון).
מילוס

הודעהעל ידי JarJarBinx » 07 יולי 2022, 22:18

קצת מוגזם בעיני כל הרחש פה סביב עניין התקציב. סה"כ שמו כסף על לא מעט שחקנים יחסית יקרים, לא התפרעו לגמרי אבל הביאו לא מעט שחקנים לגיטימיים ומעלה. לא חשבתי שנהפוך פתאום לברצלונה... האם היה אפשר לנצל את התקציב טוב יותר? אני מניח שכן. אבל קודם כל, טעויות תמיד קורות, דבר שני נראה בסוף העונה אם אכן טעו או לא, ושלישי - opinions are like assholes, everybody has one. לקחו תקציב, בנו קבוצה כפי שראו לנכון.
ושוב, היתי שמח אם התקציב של מכבי ביחס ליריבות היה בפרופורציה להכנסות שלה לעומת האחרות (מה עם איזה פייר פליי בכדורסל?), אבל זה לא עובד ככה.
ולגבי העיתונות - העיתונות בארץ (וכנראה לא רק) כבר מזמן לא מקצועית. לא בודקים, לא חוקרים, אוספים את המסרים שמקבלים ומעבירים הלאה. זה לא רק בספורט ככה.
סמל אישי של המשתמש
JarJarBinx

הודעהעל ידי מילוס » 07 יולי 2022, 22:57

זה לא עניין של דעה, זה עניין של תוצאה.. התוצאות מביכות כבר שנים.
שמו כסף כמו שקבוצה מקום 10 ביורוליג שמה. נו, זו השאיפה? זה מה שאתה ואני מצפים ממכבי? או זה מה שהרגילו אותנו?
"הקבוצה של המדינה", אימפריה אירופאית, מעמידה תקציב של 18 מיליון אירו ברוטו (ומתקשה איתו גם בליגת ווינר), ומתרכזת בלייחצן את ה"שמות" שנפלו ברשת במקום לנפח את התקציב - בהתאם למה שקורה אצל היריבות.
לשם השוואה, מכבי חיפה כדורגל - 26 מיליון אירו, הפועל ב"ש - 20 מיליון אירו.
מילוס

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־125 אורחים