המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

ניתוח הסגל של מכבי ת"א עונת 2022/23

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

ניתוח הסגל של מכבי ת"א עונת 2022/23

הודעהעל ידי Jack55 » 24 יולי 2022, 02:47

אז בשעה טובה עכשיו זה כבר ברור שהסגל של מכבי לעונת 2022/23 נעול וסגור, והגיע הזמן לתת את הדעות, המחשבות והציפיות לקראת העונה הקרובה

הסגל :
1. בראון, זיו
2. בולדווין, הולינס, דיבה
3. היליארד, קולסון, מנקו
4. מרטין, סורקין, פניני
5. פוית'רס, ניבו, כהן

טוב אז יש לנו פה סגל חדש לחלוטין, וזה דיי מזכיר לי את הקיץ של 2017/18 כשגם שם ביצעו ניקוי אורוות מוחלט והעמידו סגל חדש לגמרי לאחר הביזיון של 2016/17.
בעונה ההיא במכבי החליטו ללכת על כל מיני הימורים, ואם אני לא טועה כל הזרים שהוחתמו היו שמות שלא כל כך הכירו ושלא שיחקו ביורוליג בעונה שלפניי, אלא שמות של שחקנים מארצות הברית או מליגות שונות באירופה.

העונה אנחנו במצב שונה לחלוטין, כאשר 6 מתוך 8 הזרים שהוחתמו הם שחקנים ששיחקו בעונה הקודמת ביורוליג, וכולם שחקנים שנתנו עונה לכל הפחות עונה טובה ביורוליג עם ממוצעים טובים.
רק 2 זרים הם זרים שלא הגיעו מהיורוליג וגם לא שיחקו ביורוליג, אבל גם הם שחקנים שעל הנייר באמת עם יכולת ופוטנציאל נהדר להצליח ברמת היורוליג, האחד MVP של ליגת האלופות והשני שחקן שמגיע לאחר שתי עונות נפלאות באוסטרליה.

יש כל כך הרבה דרכים לנתח את הסגל הזה, גם כי זה סגל חדש מאוד וגם כי הסגל הזה באמת מגוון כאשר לא מעט שחקנים בו יכולים לשחק טוב מאוד ב2 עמדות ואפילו ב3 עמדות.

אני אתחיל עם הקו האחורי :
אז קודם כל אני חייב לציין את זה שאני מאוד שמח על כך שקיבלו שכל בשעה טובה והחליטו אחריי הרבה מאוד שנים להחתים רכז מהרמות הכי גבוהות של אירופה, בראון אמנם יגיע לגיל 32 בעוד חודש, אבל הוא מגיע לאחר עונה שבה לדעת רבים היה בה הרכז הטוב ביבשת (שם רגע את תופעת מיסיץ בצד) וגם בחלקה מועמד לתואר הMVP של העונה, ככה שבעיניי יש לו לפחות עוד שנתיים טובות לתת לפניי שהוא מתחיל לדעוך ביכולת אז מי שקצת חושש בגלל עניין הגיל יכול להסיר את הדאגה הזאת.

הדבר שאותי אישית הכי מלהיב בקו האחורי הזה הוא העובדה שהוא מורכב מ2 שחקנים מוכחים מאוד ביורוליג (בולדווין ובראון כמובן) והעובדה שכל השחקנים בקו האחורי הם שומרים ברמה גבוהה ואפילו מהטובים שיש למצוא בעמדתם (הולינס ובראון)
אני חושב שזה יתרון אדיר כאשר כל הגארדים שלך הם שומרים מצוינים ובנויים פיזית טוב, ביורוליג יש המון סקוררים מעולים שמגיעים מעמדות 1-2 (לארקין, ג'יימס, ווילבקין וכו') וכאשר למכבי יש את האפשרות בכל רגע נתון לשים על המגרש לפחות שומר ברמה גבוהה בעמדות 1-2 זה יהווה יתרון ענק וישים את היריבות בבעיה כשלא מעט פעמים נוכל לנטרל את הסקוררים שלהם עם שומר מעולה בעל ידיים ארוכות.

הבעיה היחידה שקצת מטרידה אותי בקו האחורי היא עניין הקליעה מחוץ לקשת, עד עכשיו ב4 העונות האחרונות היינו רגילים שיש לנו את סקוטי שהיה הבאנקר שלנו מחוץ לקשת בכל משחק והעונה אין לנו אחד כזה.
מצד שני, העובדה שאין אף שחקן שהוא נטל מחוץ לקשת + הקליעה הקטלנית של בולדווין לחצי מרחק + היליארד שהוא קלעי טוב מאוד ויתן גם הרבה דקות בעמדה 2, זה נותן תקווה שאולי זאת לא תהייה בעיה שתשפיע על המשחק.

השילוב של בראון ובולדווין בעיניי זה הסימן שאלה הכי גדול של הסגל הזה, אם השניים האלה יצליחו לשחק אחד ליד השני כמו שאנחנו מקווים, אין לי בכלל ספק שהם יכולים לקחת אותנו רחוק ולעשות דברים יפים מאוד ביחד על המגרש.

יש הרבה סימני שאלה גם לגבי החתמתו של הולינס ואני חייב להודות שבהתחלה גם אני חשבתי שזאת החתמה קצת תמוהה, אבל כשאני רואה את הסגל הסופי אני מבין שבסופו של דבר אם אכן הוא יתן את הדברים שאנחנו מצפים ממנו וזה להיות הסטופר ההגנתי של הקבוצה ולתת דקות של D&3 ברמה גבוהה, בעיניי הוא יכול להיות האס מהספסל ולהתברר כהחתמה גדולה של מכבי, מבחינת יכולת הוא לגמרי מסוגל לעשות את זה, הוא אתלט מעולה, קולע טוב ביציאה מחסימה וכמובן שומר נהדר, עכשיו זה שאלה אם יצליח באמת להביא את זה לידי ביטוי כמו שאנחנו מצפים ממנו, ולא להיות עוד שחקן בינוני סטייל קלויארו.

קו קדמי :
אז אם הקו האחורי נראה כמו החלק היותר מוצלח של הסגל, הקו הקדמי זה כבר המקום שבו יש חששות יותר גדולות עם סימני שאלה יותר גדולים.

קטש הלך על עמדה 5 שהוא אוהב, שני שחקנים סופר אתלטיים שהם חיות צבע, אישית זה היה לי דיי ברור מלכחתילה שזה הכיוון שהוא ילך עליו, ואני גם מאוד שמח שהוא החליט לבחור בשני שחקנים כמו ניבו ופוית'רס בשביל זה.

לדעתי פוית'רס הוא אנדרטייד מטורף, אני חולה על השחקן הזה וכבר שנתיים שאני מת שיגיע לפה, אני חושב שהוא הולך להפתיע הרבה מאוד אוהדים ולתת פה עונה גדולה סטייל מה שבלאק היה.
ניבו הוא גם בחירה טובה בעיניי לסגנון המשחק של קטש, קודם כל יש לו אפסייד אדיר ולאחר עונת התאקלמות לא רעה ביורוליג הוא מגיע לעונה שנייה ביורוליג ויכול להתפוצץ.
מקווה מאוד שהרעיון של קטש ללכת על סגנון כזה של עמדה 5 יסתיים בהצלחת בלאק האנטר, ולא בכישלון שיסתיים עם סיוטים מהמפלצות של היבשת (טבראס, פאל וכו').

עמדה 4 זאת העמדה שהכי מטרידה אותי בסגל הזה, היא מורכבת ממרטין שאמנם פוטנציאלית יכול להתברר כהצלחה גדולה, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהשחקן עדיין לא שיחק באירופה ואף אחד לא באמת יכול לדעת מה באמת נקבל ממנו + סורקין ופניני כאשר פניני כמובן לא באמת יהיה פקטור ביורוליג ואני בספק אם בכלל ירשם למשחקים במהלך העונה, וסורקין שאנחנו יכולים רק לקוות שבאמת יתן עונה גדולה כמו שלא מעט אוהדים מצפים ומקווים לאחר הניצוצות שהראה בעונה שעברה ובנבחרת ישראל.

צפיתי בלא מעט משחקים מלאים של מרטין מעונה שעברה ואני חייב להגיד שאני דיי אופטימי לגביו, אם הוא באמת יצליח להתאקלם מהר וכמו שצריך ביורוליג, בעיניי הוא יהיה בינגו רציני.

עדיין לא נגעתי בבונזי קולסון, שחקן שהיה פשוט נפלא בשנתיים האחרונות באירופה ובליגת האלופות, ובעיניי על הנייר אחד ההימורים הטובים שמכבי עשו בשנים האחרונות.
אני מאוד מאמין בו ומקווה שלא יאכזב אותנו כי פוטנציאלית הוא יכול להפוך לשחקן גדול גם ביורוליג, אני מאוד מקווה שיתנו לו את המקום והבמה בשביל לעשות את זה.
הרבה יהיה תלוי גם ביכולת שלו לתת דקות טובות בעמדה 4, אם באמת יתברר כהצלחה ויוכל לתת דקות טובות בעמדה 4, זה יביא לנו הרבה מאוד נחת.

לסיכום :
אני מאוד מאוד אוהב את הסגל שנבנה פה, שמח מאוד על העובדה שהביאו שחקנים יורוליג מוכחים ושהקבוצה הזאת בנויה משחקנים אתלטיים שיכולים לרוץ את המגרש ולספק הגנה מהרמות הכי גבוהות שיש.

אני חושב שהסגל הזה תלוי ב3 דברים עיקריים שהם גם סימני שאלה :
1. השילוב של בראון ובולדווין.
2. עמדה 4 - האם מרטין אכן יתברר כשחקן ויוכל לסחוב את העמדה הזאת.
3. בונזי קולסון - האם לא יתברר כפלופ ויוכל לתת משחקים טובים.

מה הציפיות שלי מהסגל?
פלייאוף בעיניי זה MUST עם סגל שחקנים כזה, אם הכל יתחבר כמו שצריך בעיניי אנחנו גם יכולים ללכת הרבה יותר רחוק מזה
וכמובן שדאבל בארץ זה לא שאלה בכלל

מאחל המון בהצלחה, אין ספק שמחכה לנו עונה סופר מסקרנת והמון משחקים מעניינים
הקבוצה הזאת תהייה קבוצה מאוד מלהיבה ואני כבר לא יכול לחכות לפתיחה של העונה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

Re: ניתוח הסגל של מכבי ת

הודעהעל ידי itai7 » 24 יולי 2022, 12:51

תודה ג'ק על הניתוח המפורט
אתה נכס לפורום הזה
itai7

הודעהעל ידי Neo » 24 יולי 2022, 14:32

אחלה ניתוח ג'ק , נהנתי חבר

מבחינתי הכל יעמוד או יפול על השיתוף הפעולה בין בראון לבולדווין בקו האחורי
איך להגיד בעדינות ....... שניהם ללא קליעה משלוש

אבל אם אני הילארד ,והולינס אני מתחיל לרקוד שילוב של הורה , סלסה והיפ-הופ כי הם ממש הולכים להנות לידם
Neo

הודעהעל ידי גל גל » 24 יולי 2022, 20:23

מפריע לי שאין איזה שחקן אחד שאתה יכול להגיד וואלה הוא הולך לדפוק 2-3 שלשות רצוף

גם בשניות אחרונות אין מישהו שאתה עושה לו תרגיל לשלוש ואתה אומר רוב הסיכויים זה בפנים
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל

Re: ניתוח הסגל של מכבי ת"א עונת 2022/23

הודעהעל ידי Rampel » 24 יולי 2022, 20:43

בניתוח הסגל צריך לטעמי לקחת בחשבון את המאמן. הולינס יכול לקלוע בחסימות, אבל אני לא יודע כמה קטש יסדר לו כאלו. אחרת הייתי מאוד שקט לגבי ההחתמה הזו.
קטש מאמין בעיקר בפיק אנד רול של גארד וגבוה. במקרה שהגארדים לא יסיימו את המצבים האלו בעצמם, הם יתחילו לנצל חילופים שהחסימות יוצרות והכדור ינוע לזריקה נוחה. זה הכדורסל של קטש.

הכדורסל של קטש הוא גם האחראי לעמדה 5 המוגבלת שיש פה עם 2 סנטרים אנדרסייזד וגרוע לא פחות, מאוד מוגבלים בכלים שהם מביאים לשולחן ולא משלימים אחד את השני בכלל.

יש העונה לא מעט הימורים. ההימור הגדול ביותר הוא לא קטש עצמו, אלא הציפייה שהוא והכדורסל שלו יצליחו ביורוליג שיהיה תחרותי מאוד. כי מאמן סביר יכול לעשות פלייאוף עם הסגל הזה. קטש? אני לא בטוח.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
Rampel

הודעהעל ידי עידן » 24 יולי 2022, 22:13

Rampel כתב:בניתוח הסגל צריך לטעמי לקחת בחשבון את המאמן. הולינס יכול לקלוע בחסימות, אבל אני לא יודע כמה קטש יסדר לו כאלו. אחרת הייתי מאוד שקט לגבי ההחתמה הזו.
קטש מאמין בעיקר בפיק אנד רול של גארד וגבוה. במקרה שהגארדים לא יסיימו את המצבים האלו בעצמם, הם יתחילו לנצל חילופים שהחסימות יוצרות והכדור ינוע לזריקה נוחה. זה הכדורסל של קטש.

הכדורסל של קטש הוא גם האחראי לעמדה 5 המוגבלת שיש פה עם 2 סנטרים אנדרסייזד וגרוע לא פחות, מאוד מוגבלים בכלים שהם מביאים לשולחן ולא משלימים אחד את השני בכלל.

יש העונה לא מעט הימורים. ההימור הגדול ביותר הוא לא קטש עצמו, אלא הציפייה שהוא והכדורסל שלו יצליחו ביורוליג שיהיה תחרותי מאוד. כי מאמן סביר יכול לעשות פלייאוף עם הסגל הזה. קטש? אני לא בטוח.

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

מסכים. פסקוואל בעיני עושה פלייאוף בקלות עם הסגל הזה. לגבי קטש לצערי אני הרבה פחות אופטימי.
עידן

הודעהעל ידי JarJarBinx » 25 יולי 2022, 20:11

בסדר, זה לא קטש לבד, יש עוזרי מאמן, צוות מקצועי שלם. אה, רגע...
סמל אישי של המשתמש
JarJarBinx

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: משה ו־35 אורחים