המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

יורוליג 2022/23 - דירוג קבוצות + ניתוח

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

יורוליג 2022/23 - דירוג קבוצות + ניתוח

הודעהעל ידי Jack55 » 09 אוגוסט 2022, 23:41

90% מהסגלים ביורוליג כבר מוכנים סופית, מאמין שעד תחילת העונה אולי נראה עוד החתמות בודדות בלבד וזהו זה

לאחר חשיבה קצת יותר עמוקה, אם הייתי צריך לדרג את הקבוצות ככה הייתי עושה את זה :

דרג' א - ברצלונה, ריאל מדריד, אנאדולו אפס (אריות הליגה)

דרג ב' - מילאנו, מונאקו, אולימפיאקוס (מיקום גבוה בטבלה)

דרג ג' - בולוניה, מכבי ת"א, פרטיזן, פנרבחצ'ה (שוות פלייאוף)

דרג' ד' - הכוכב האדום, פנאתנייקוס, באיירן מינכן (אחת מהן יכולה לגנוב פלייאוף)

דרג' ה - אלבה ברלין, באסקוניה, ולנסיה, ז'לגיריס, וילרבאן (לא מועמדות לפלייאוף)

כמה קבוצות שאני רוצה להתייחס אליהן באופן ספציפי :
בולוניה בעיניי היא קבוצה ששווה פלייאוף כי אי אפשר להתעלם מכמות הכוכבים והכישרון שיש לה בקבוצה, אבל בפועל אני לא יודע אם זה יעבוד בצורה הכי טובה שיש
יש שם הרבה מאוד שמות מפוצצים אך הרוב מבוגרים (מילוש 35, בלינלי 36, האקט 35, שנגליה 31, ווימס 33) ואני לא יודע אם זה יעבוד בצורה מושלמת
אין ספק שכמות הכישרון על הנייר בקבוצה הזאת היא מטורפת, אבל לדעתי החיבור שם לא יהיה הכי טוב והם יעשו לא יותר מפלייאוף, וגם זה על הקצה (בין מקומות 6-8)

אלבה ברלין עם הקיץ הכי הזוי בעיניי, שמרו על 90% מהסגל (שמלכתחילה לא היה מרשים) ועשו שינויים מאוד מינורים, ימשיכו בוודאות להיות קבוצת תחתית בטח ובטח כאשר היורוליג העונה עומד להיות הרבה יותר חזק ותחרותי
כנל באסקוניה, שלדעתי הולכת להיות הקבוצה הכי רעה בשנה הקרובה, קיץ סופר מאכזב בלי שום החתמה מוכחת ומשמעותית.

פרטיזן שמרו על שלושה זרים חזקים והם פאנתר, לסור ולידיי והצליחו לחזק אותם בעוד 3 זרים מצוינים שהם אקסום, פאפאפטרו ונאנלי
עם זאת, מעבר לשישה זרים האלה בעיניי שאר הסגל שלהם הוא סגל בינוני ומטה ברמת יורוליג, אני אישית ציפיתי מאוברדוביץ להחתים שחקנים יותר מרשימים, או לפחות איזה כוכב אחד, בטח ובטח בקיץ שבו היו המון סופרסטארים זמינים בשוק
הם יהיו קבוצה טובה ומאיימת שבחוץ יהיה לא פשוט בכלל לנצח אותם, אבל לדעתי בסופו של דבר זה לא יספיק בשביל פלייאוף

אחת הקבוצות שהכי מעניינות אותי היא ללא ספק הכוכב האדום, אישית אני מאוד התרשמתי מההחתמות שעשו הקיץ ובעיניי הם יכולים להיות המוקש הכי גדול, בעיקר במשחקים בבית שלהם.
ג'יילן אדאמס בעיניי להיות אחת ההפתעות הכי גדולות בעונה הקרובה, הוא ונדוביץ ביחד (בהנחה שבריא) יכולים להיות שילוב מפחיד מאוד וליצור צמד קטלני, בנוסף חיזקו גם את הקו הקדמי עם מרטין, בנטיל ופטרוסב
מצד אחד אני לא יודע אם זה מספיק טוב לפלייאוף, אבל לדעתי הם יהיו מועמדים ראויים במהלך העונה ותהייה מוקש רציני לכל קבוצה

וקבוצה אחרונה שאגע בה ולדעתי גם תהייה הפתעה נעימה היא וילרבאן שאמנם איבדה כמה שחקנים משמעותיים (אוקובו, ג'ונס, הווארד, וומבניאמה וכו'), אבל הפציצה עם החתמות מרשימות כמו דה קולו, לוברן ועוד כמה שמות מעניינים
גם במקרה שלהם אני לא יודע עד כמה הסגל הזה יהיה מספיק איכותי עבור פלייאוף, אבל אין לי ספק שהם יהיו אחלה של קבוצה שתנצח כמה משחקים מול קבוצות גדולות, מאוד מעניין יהיה לראות איך אובסוהאן וג'קסון קארטרייט ישתלבו ביורוליג

הימור שלי לטבלה הסופית :
1. ברצלונה
2. אנאדולו אפס
3. ריאל מדריד
4. מילאנו
5. אולימפיאקוס
6. מכבי ת"א
7. מונאקו
8. בולוניה
9. פנרבחצ'ה
10. הכוכב האדום
11. פרטיזן בלגרד
12. וילרבאן
13. באיירן מינכן
14. פנאתנייקוס
15. ז'לגיריס
16. ולנסיה
17. אלבה ברלין
18. באסקוניה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

Re: יורוליג 2022/23 - דירוג קבוצות + ניתוח

הודעהעל ידי itai7 » 10 אוגוסט 2022, 08:19

תודה על ההשקעה ג'ק!
מעניין מאוד
itai7

הודעהעל ידי refael » 10 אוגוסט 2022, 08:37

מכבי לדעתי לא באיזור חיוג בכלל של פנר ופרטיזן.
לדעתי הם דרג אחד מעל מכבי.
בולניה יש עוד מה להתווכח למרות שלדעתי גם הם יותר טובים עד שיוכח אחרת.
תמונה
refael

הודעהעל ידי שמוליק » 10 אוגוסט 2022, 10:19

Jack55 כתב:90% מהסגלים ביורוליג כבר מוכנים סופית, מאמין שעד תחילת העונה אולי נראה עוד החתמות בודדות בלבד וזהו זה

לאחר חשיבה קצת יותר עמוקה, אם הייתי צריך לדרג את הקבוצות ככה הייתי עושה את זה :

דרג' א - ברצלונה, ריאל מדריד, אנאדולו אפס (אריות הליגה)

דרג ב' - מילאנו, מונאקו, אולימפיאקוס (מיקום גבוה בטבלה)

דרג ג' - בולוניה, מכבי ת"א, פרטיזן, פנרבחצ'ה (שוות פלייאוף)

דרג' ד' - הכוכב האדום, פנאתנייקוס, באיירן מינכן (אחת מהן יכולה לגנוב פלייאוף)

דרג' ה - אלבה ברלין, באסקוניה, ולנסיה, ז'לגיריס, וילרבאן (לא מועמדות לפלייאוף)

כמה קבוצות שאני רוצה להתייחס אליהן באופן ספציפי :
בולוניה בעיניי היא קבוצה ששווה פלייאוף כי אי אפשר להתעלם מכמות הכוכבים והכישרון שיש לה בקבוצה, אבל בפועל אני לא יודע אם זה יעבוד בצורה הכי טובה שיש
יש שם הרבה מאוד שמות מפוצצים אך הרוב מבוגרים (מילוש 35, בלינלי 36, האקט 35, שנגליה 31, ווימס 33) ואני לא יודע אם זה יעבוד בצורה מושלמת
אין ספק שכמות הכישרון על הנייר בקבוצה הזאת היא מטורפת, אבל לדעתי החיבור שם לא יהיה הכי טוב והם יעשו לא יותר מפלייאוף, וגם זה על הקצה (בין מקומות 6-8)

אלבה ברלין עם הקיץ הכי הזוי בעיניי, שמרו על 90% מהסגל (שמלכתחילה לא היה מרשים) ועשו שינויים מאוד מינורים, ימשיכו בוודאות להיות קבוצת תחתית בטח ובטח כאשר היורוליג העונה עומד להיות הרבה יותר חזק ותחרותי
כנל באסקוניה, שלדעתי הולכת להיות הקבוצה הכי רעה בשנה הקרובה, קיץ סופר מאכזב בלי שום החתמה מוכחת ומשמעותית.

פרטיזן שמרו על שלושה זרים חזקים והם פאנתר, לסור ולידיי והצליחו לחזק אותם בעוד 3 זרים מצוינים שהם אקסום, פאפאפטרו ונאנלי
עם זאת, מעבר לשישה זרים האלה בעיניי שאר הסגל שלהם הוא סגל בינוני ומטה ברמת יורוליג, אני אישית ציפיתי מאוברדוביץ להחתים שחקנים יותר מרשימים, או לפחות איזה כוכב אחד, בטח ובטח בקיץ שבו היו המון סופרסטארים זמינים בשוק
הם יהיו קבוצה טובה ומאיימת שבחוץ יהיה לא פשוט בכלל לנצח אותם, אבל לדעתי בסופו של דבר זה לא יספיק בשביל פלייאוף

אחת הקבוצות שהכי מעניינות אותי היא ללא ספק הכוכב האדום, אישית אני מאוד התרשמתי מההחתמות שעשו הקיץ ובעיניי הם יכולים להיות המוקש הכי גדול, בעיקר במשחקים בבית שלהם.
ג'יילן אדאמס בעיניי להיות אחת ההפתעות הכי גדולות בעונה הקרובה, הוא ונדוביץ ביחד (בהנחה שבריא) יכולים להיות שילוב מפחיד מאוד וליצור צמד קטלני, בנוסף חיזקו גם את הקו הקדמי עם מרטין, בנטיל ופטרוסב
מצד אחד אני לא יודע אם זה מספיק טוב לפלייאוף, אבל לדעתי הם יהיו מועמדים ראויים במהלך העונה ותהייה מוקש רציני לכל קבוצה

וקבוצה אחרונה שאגע בה ולדעתי גם תהייה הפתעה נעימה היא וילרבאן שאמנם איבדה כמה שחקנים משמעותיים (אוקובו, ג'ונס, הווארד, וומבניאמה וכו'), אבל הפציצה עם החתמות מרשימות כמו דה קולו, לוברן ועוד כמה שמות מעניינים
גם במקרה שלהם אני לא יודע עד כמה הסגל הזה יהיה מספיק איכותי עבור פלייאוף, אבל אין לי ספק שהם יהיו אחלה של קבוצה שתנצח כמה משחקים מול קבוצות גדולות, מאוד מעניין יהיה לראות איך אובסוהאן וג'קסון קארטרייט ישתלבו ביורוליג

הימור שלי לטבלה הסופית :
1. ברצלונה
2. אנאדולו אפס
3. ריאל מדריד
4. מילאנו
5. אולימפיאקוס
6. מכבי ת"א
7. מונאקו
8. בולוניה
9. פנרבחצ'ה
10. הכוכב האדום
11. פרטיזן בלגרד
12. וילרבאן
13. באיירן מינכן
14. פנאתנייקוס
15. ז'לגיריס
16. ולנסיה
17. אלבה ברלין
18. באסקוניה

יש סגלים מעודכנים של הקבוצות?
לא חסר לנו פאוורד? האם הסיבה לכך היא שיש לנו הנעלה שלא מסוגלת להכניס יד לכיס? שמסתתרת מאחורי "תקציב מאוזן" סטייל נס ציונה? לא הגיע הזמן שישחררו לנו את חיבוק הדוב של הלא יוצלחים האלה? לא הגיע הזמן שהגייט יראה להם את הדלת החוצה?
שמוליק

הודעהעל ידי מילוס » 10 אוגוסט 2022, 10:58

itai7 כתב:תודה על ההשקעה ג'ק!
מעניין מאוד

++

אני חושב שזה קיץ מטורלל שקצת מקשה לצפות מה יהיה ואיך יהיה.
מניח שריאל ובארסה יהיו מעל כולן, אנאדולו יש לי תחושה שמשהו יישבר שם הפעם. מילאנו, פנגוס או לא, משהו תמיד נדפק להם בדרך.
קבוצות כמו מונאקו ופנר זה יכול להיות הצלחה ענקית (ברמה של ללכת עד הסוף) או כישלון מסחרר. מהמר שמונאקו יהיו גרסה שמחה של מילאנו של העונה שעברה: מעולה ופגיעה, ניצחון על לייקרס והפסד להפועל גבת/העמק. פנר- מלא כישרון, אבל נופלים למלכודת של מכבי. סקוטי ואדווארדס, עד שלא יוכח אחרת, הם לא רכזים, וכמו שאנחנו יודעים זה דבר קריטי. כדורסל שמח - מניח שזה כן יהיה שם.
בולוניה ופרטיזן זה ימבה נסיון (גם סגל, גם מאמנים) ומי מהן שתצליח לעשות פלייאוף ובלי יותר מדי פצועים ונעדרים - שם לנסיון הזה תהיה משמעות גדולה.
מכבי - רולטה. אני חושב שגם אלוקי הכדורסל לא יודע לאן הדבר הזה אמור ללכת. מניח שעל פניו זה נראה שוב כמו איזורי ה-8-12.

כך או כך או כך או כך, בולוניה היא הקבוצה המרגשת של העונה מבחינתי.
נערך לאחרונה על ידי מילוס בתאריך 10 אוגוסט 2022, 11:00, נערך פעם אחת בסך הכל.
מילוס

הודעהעל ידי התנין 2 » 10 אוגוסט 2022, 10:59

אני חושב שמילאנו אמנם על הנייר קצת פחות מרשימה מאלו שהגדרת כאריות הליגה, אבל היא גם במובהק יותר טובה מהדרג מהשני שלך. מה שכן היא יותר מאוזנת מריאל מדריד למשל, וגם ברצלונה, אם באמת איבדה את מירוטיץ לתקופה כ"כ ארוכה, לא נראית טוב ממילאנו על הנייר.

בולוניה מרשימה על הנייר אבל זקנה. יחד עם זאת, גם השחקנים המבוגרים שלה הראו שיש להם עוד מה לתת. יהיה מעניין, ואני מאוד רוצה שהם יגיעו לפלייאוף.

למכבי השנה יש סגל יחסית מרשים על הנייר. משהו אומר לי שהוא לא כ"כ יתחבר טוב, ושהעונה תלך לפח, אבל הסגל איכותי.
התנין 2

הודעהעל ידי Jack55 » 10 אוגוסט 2022, 11:16

refael כתב:מכבי לדעתי לא באיזור חיוג בכלל של פנר ופרטיזן.
לדעתי הם דרג אחד מעל מכבי.
בולניה יש עוד מה להתווכח למרות שלדעתי גם הם יותר טובים עד שיוכח אחרת.
מבחינת סגל ואיכותי של שחקנים מכבי לגמרי שווים איתם ואולי אפילו יותר מרשימים מפרטיזן, לדעתי הגזמת

היתרון היחיד המשמעותי שלהם זה המאמן, איטודיס וזליקו לעומת קטש
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי Mmm » 10 אוגוסט 2022, 18:05

כל שנה אתם נופלים שוב לאותם אופטימיות חסרות שחר.
גם השנה מכבי על הנייר נראית לא טוב ולא מספיק בשביל טופ 8.
מאמין נגמור באזור 10
Mmm

הודעהעל ידי גל גל » 10 אוגוסט 2022, 18:10

מכבי בין מקום 7 ל 12
מכבי 2024

בלאט,מדר
בולדווין,דיבה,גאי
קולסון,מנקו,קליבלנד
סורקין,סמיתס,כהן
בירץ,זר נפיל
גל גל