המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

רשמית - רומן סורקין האריך את חוזהו במכבי לשנתיים נוספות

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: רשמית - רומן סורקין האריך את חוזהו במכבי לשנתיים נוספות

הודעהעל ידי Jack55 » 06 פברואר 2023, 20:57

אחדשיודע כתב:לא הבנתי, סורקין בעינייך סנטר ראשון?
כי אם לא, אז צריך סנטר ראשון.

חבר׳ה, די עם הבינוניות. תשאירו את השאיפות הללו לאבי אבן ודני פדרמן
זה לא בינוניות, זה בנייה חכמה

ברגע שיש לך סנטר ישראלי שחד משמעית שווה מקום ביורוליג אתה צריך לנצל את זה בחוכמה, זה מיותר לבזבז 2 זרים על עמדה 5 בסיטואציה כזאת, אפשר להשתמש בזר הזה בעמדה אחרת

אם פויתרס יחזור לעצמו אפשר להמשיך איתו, עם סורקין סנטר שני ואפילו להביא את טיוס סנטר שלישי לגיבוי
אם פויתרס לא יחזור למה שהיה, השאיפה היא להחתים סנטר תותח לפניי סורקין שיחלוק איתו את העמדה

במצב כזה אתה יכול להחתים פורוורד נוסף לעמדות 3-4, שגם ככה היו תמיד דלילות בשנים באחרונות

זר, בלאט
זר, זר, דיבה, ישראלי(?)
זר, זר, ישראלי
זר, זר, ישראלי
זר, סורקין, ישראלי

סורקין ובלאט סוגרים לך את עמדות 1+5 מבחינת מחליפים.
בסיטואציה כזאת אתה למשל יכול להשאיר את פויתרס, להחתים 4 תותח שיכול לתת דקות מסוימות ב5 (לידיי/מרטין), ולתת את עמדה 3 לקולסון וביי למשל כאשר שניהם יכולים לשחק 3-4

ואז בקו הקדמי להשקיע בקומבו 1-2 איכותי אחריי בולדווין

זה נותן לך הרבה יותר גמישות בסגל בעיניי
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי אחדשיודע » 06 פברואר 2023, 21:55

קודם כל, בוא נעשה סדר.

בנייה חכמה זה להביא שחקני טופ יורוליג לכל עמדה. זו בנייה חכמה. אם אין לך אחד ואתה שואף להגיע להישגים במפעל, אז תדאג שיהיה לך.

החולשה הכי גדולה של מכבי השנה היא הקו הקדמי. לפני הכל וקודם הכל. אז מה אתה מציעים לי בדיוק? לשחזר את זה? הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להביא סנטר איכותי, בשאיפה לרים פרוטקטור אמיתי. קליעה זה בונוס מבחינתי. ובכל מקרה, להשאיר את המצב על כנו זה הכל חוץ מחכם.

דבר שני, לגבי המספר זרים בעמדה. לא יודע על מה אתה מדברים. לא באמת אכפת לי אם יהיה זר אחד או שניים (השנה יש שני סנטרים זרים בינוניים). זה לא הסיפור מבחינתי. הסיפור הוא שאין לך סנטר יורוליג ברמה גבוהה בקבוצה ורצוי מאוד שיהיה לך לפחות אחד כזה בעונה הבאה (יש קבוצות שיש להם כמה).
אחדשיודע

הודעהעל ידי Adam » 07 פברואר 2023, 00:53

אחדשיודע כתב:לא הבנתי, סורקין בעינייך סנטר ראשון?
כי אם לא, אז צריך סנטר ראשון.

חבר׳ה, די עם הבינוניות. תשאירו את השאיפות הללו לאבי אבן ודני פדרמן

מה זה סנטר ראשון? הוא לא יהיה על תקן הסנטר המוביל שלנו אם לזה אתה מתכוון.
אני לא כלכך מבין למה להגדיר את סורקין כבינוני בקטע שלילי. הוא הוכיח את עצמו כסנטר לגיטימי ליורוליג בקבוצת דרג 2 כמו מכבי (אנחנו לא ריאל, ברצלונה או צ'סקא שיכולים להעלות מהספסל כוכבים). הוא אומנם עוד מוגבל בהמון דברים אבל עידין אין שום סיבה שלא יקבל 15-25 דק' במשחק נגד קבוצות דרג 2 או 3 של המפעל (הכל בהתאם למאטצ'-אפ). הוא במגמת שיפור מעונה קודמת, ואם יראה עוד שיפור עונה הבאה הוא יותר מראוי.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
PG: בראון, בלאט
SG: בולדווין, דיברתולומאו, קליבלנד
SF: קולסון, מנקו, פניני
PF: ווב, סורקין, כהן
C: ניבו, ריברו
Adam

הודעהעל ידי אחדשיודע » 07 פברואר 2023, 01:45

״למה להגדיר את סורקין כבינוני בקטע שלילי״? מה? לא הבנתי. אין פה שום קטע שלילי. אתה לוקח את זה קצת אישי מידי. אני לא מארגן/סופר לו דקות ביורוליג. זה לא מעניין אותי. לעומת חלקכם, אני משתדל להסתכל על זה בצורה אובייקטיבית, בלי לבדוק איזה אזרחות יש לו. ומה לעשות, הוא לא שחקן טופ יורוליג וגם לא קרוב לזה. הלוואי והיה. ואם בונים עליו בתור סנטר ראשון או סנטר שוווה כווחת לסנטר זר אחר, אז זה רע. רע מאוד. זה בעצם לשחזר את הקו הקדמי הנוראי שיש עכשיו (שהוא בין החלשים ביורוליג).

בלי קשר אם סורקין ישתפר או לא בשנים הבאות, ודי יומרני לנחש זאת, חייבים סנטר הרבה יותר טוב ממנו. לא מבין למה זה לא המובן מאליו. זאת נקודת התורפה של מכבי העונה (יש שיגידו בשנים האחרונות) - וזה הדבר הראשון שצריכים להתמקד בו.
אחדשיודע

הודעהעל ידי JarJarBinx » 07 פברואר 2023, 02:02

אחדשיודע כתב:קודם כל, בוא נעשה סדר.

בנייה חכמה זה להביא שחקני טופ יורוליג לכל עמדה. זו בנייה חכמה. אם אין לך אחד ואתה שואף להגיע להישגים במפעל, אז תדאג שיהיה לך.

נו באמת... למה להוריד ציפיות? בוא נלך יותר רחוק, בנייה חכמה זה להביא אולסטאר מה-NBA לכל עמדה. נשכנע אותם לבוא עם קצת נאומי מוטיבציה וציונות... אם שנה הבאה אין חמישיה של מוראנט בוקר דוראנט יאניס ואמביד, אז כל ההנהלה צריכה להתפטר כי כולם זבל לא רציניים וקמצנים.

אנחנו לא ריאל ולא ברצלונה ולא אפס. גם לאולימפיאקוס מובילת הטבלה אין כוכב בכל עמדה (למשל בסנטר). אצלנו לא יבוא שחקן כמו שחקן כמו פוארייה של ריאל לספסל, הלוואי שהיה לנו פותח ברמה הזו.
צריך להבין שמכבי כבר לא מועדון טופ יורוליג. זה כבר הרבה מאד שנים ככה. מאז פירוק שושלת גרשון, כשבדרך נס הצליחו להשאיר פה שלד של שחקני על כמה שנים בלי שיתפרק, מכבי לא בדרג של המובילות, ותצליח רק בזכות בול-פגיעה של סקאוטינג כמו טרנס מוריס או טייריס רייס (ולחילופין הימור על הד קייס כמו סופו). מאמן על שיודע להוציא מים מהסלע כמו בלאט גם משפר את הסיכוי, אבל לכולם ברור שקטש לא כזה.
לפעמים יש קולות בפורום שנשמעים כמו שאיזה אנגלי יבוא היום ולא יבין איך הודו כבר לא חלק מהאימפריה הבריטית. מכבי כבר לא אימפריה אירופית, צאו מהסרט. מאז עונת בלאט-רייס-סופו זה מועדון על גבול הפלייאוף במקרה הטוב, עם הבלחה פעם בעשור כמו עונת יאניס-בלאק-אייסי. וזה עוד בלי הרוסיות.
סמל אישי של המשתמש
JarJarBinx

הודעהעל ידי MTA2311 » 07 פברואר 2023, 02:18

אחדשיודע כתב:״למה להגדיר את סורקין כבינוני בקטע שלילי״? מה? לא הבנתי. אין פה שום קטע שלילי. אתה לוקח את זה קצת אישי מידי. אני לא מארגן/סופר לו דקות ביורוליג. זה לא מעניין אותי. לעומת חלקכם, אני משתדל להסתכל על זה בצורה אובייקטיבית, בלי לבדוק איזה אזרחות יש לו. ומה לעשות, הוא לא שחקן טופ יורוליג וגם לא קרוב לזה. הלוואי והיה. ואם בונים עליו בתור סנטר ראשון או סנטר שוווה כווחת לסנטר זר אחר, אז זה רע. רע מאוד. זה בעצם לשחזר את הקו הקדמי הנוראי שיש עכשיו (שהוא בין החלשים ביורוליג).

בלי קשר אם סורקין ישתפר או לא בשנים הבאות, ודי יומרני לנחש זאת, חייבים סנטר הרבה יותר טוב ממנו. לא מבין למה זה לא המובן מאליו. זאת נקודת התורפה של מכבי העונה (יש שיגידו בשנים האחרונות) - וזה הדבר הראשון שצריכים להתמקד בו.

עצוב לקרוא את התגובות פה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

רשמית - רומן סורקין האריך את חוזהו במכבי לשנתיים נוספות

הודעהעל ידי אחדשיודע » 07 פברואר 2023, 02:25

כן, עצוב וקצת מביך. האוהדים של מכבי מסמלים כנראה יותר מכל את ההידרדרות של המועדון. השלימו עם הבינוניות. לגמרי מגיע לנו את אבי אבן והפדרמנים.

לפאקינג הפועל ת״א (שלאט לאט האוהדים שלנו מתחילים להידמות אליהם בתבוסתנות) יש סנטר יותר טוב משל מכבי, בתקציב של שקית בוטנים ופיסטוקים. אבל העיקר שיש לנו את סורקין
אחדשיודע

הודעהעל ידי felix_r » 07 פברואר 2023, 03:08

אחדשיודע,

אתה כותב שהאזרחות שלו באמת לא מעניינת, אבל אתה טועה. ואני לא מדבר על "הזהות הישראלית" שכול כך חשובה לחלק מהאוהדים. אני מדבר על טובת הקבוצה נטו.

בגלל כול הגבלות הזרים בליגה, חשוב מאוד למכבי, שיהיו לה שחקנים מקומיים, בעלי רמה מספיק טובה על מנת לשחק לא רק בליגה המקומית, אלא גם ביורוליג. זה חשוב כדי לא לשנות הרכבים בין מסגרת ומסגרת (או לשנות כמה שפחות). כשאותם השחקנים משחקים בשתי המסגרות, הם לומדים טוב יותר לשחק ביחד, והופכים את הקבוצה ליותר מחוברת ויותר מאומנת.

ולא רק זה, שחקנים שמשחקים ביורוליג באופן קבוע, לומדים לשחק נגד יריבים חזקים, ואז יותר קל להם לשחק בליגה המקומית.

זוכר איך פעם מכבי הייתה לוקחת 20 אליפויות ברצף? זה לא בגלל חולשת היריבות (הפועל הייתה מקבלת מיליונים מההסתדרות), אלא כי כול השחקנים היו משחקים גם בליגה וגם בגביע האלופות, והמאמן לא נאלץ לעשות שינוים בהרכבים ובתרגילים בין אירופה לבין הליגה.

אז נכון, היום בכול מקרה אי אפשר לשתף בשתי המסגרות את כול השחקנים, אבל כמה שיותר, יותר טוב.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 07 פברואר 2023, 03:29

felix_r כתב:אחדשיודע,

אתה כותב שהאזרחות שלו באמת לא מעניינת, אבל אתה טועה. ואני לא מדבר על "הזהות הישראלית" שכול כך חשובה לחלק מהאוהדים. אני מדבר על טובת הקבוצה נטו.

בגלל כול הגבלות הזרים בליגה, חשוב מאוד למכבי, שיהיו לה שחקנים מקומיים, בעלי רמה מספיק טובה על מנת לשחק לא רק בליגה המקומית, אלא גם ביורוליג. זה חשוב כדי לא לשנות הרכבים בין מסגרת ומסגרת (או לשנות כמה שפחות). כשאותם השחקנים משחקים בשתי המסגרות, הם לומדים טוב יותר לשחק ביחד, והופכים את הקבוצה ליותר מחוברת ויותר מאומנת.

ולא רק זה, שחקנים שמשחקים ביורוליג באופן קבוע, לומדים לשחק נגד יריבים חזקים, ואז יותר קל להם לשחק בליגה המקומית.

זוכר איך פעם מכבי הייתה לוקחת 20 אליפויות ברצף? זה לא בגלל חולשת היריבות (הפועל הייתה מקבלת מיליונים מההסתדרות), אלא כי כול השחקנים היו משחקים גם בליגה וגם בגביע האלופות, והמאמן לא נאלץ לעשות שינוים בהרכבים ובתרגילים בין אירופה לבין הליגה.

אז נכון, היום בכול מקרה אי אפשר לשתף בשתי המסגרות את כול השחקנים, אבל כמה שיותר, יותר טוב.

לא לא לא. אתה מתבלבל פליקס. קצת יצאת מהקונטקסט של הדיון, הכנסת לי מילים לפה שלא אמרתי וביזבזת מלל לשווא (למרות שאני מסכים עם רוח הדברים).
לא אמרתי שאין חשיבות לעובדה שסורקין ישראלי או שאין צורך בישראלים. זה לא הדיון הזה. זה ברור לכולם שיש צורך בישראלים טובים.
אמרתי שכשאני מסתכל על שחקן מסוים, על הרמה שלו, אני לא מסתכל על איזה אזרחות יש שלו (להבדיל מאחרים פה). כלומר, זה שסרוקין ישראלי, לא הופך אותו לשחקן טופ יורוליג. הוא עדיין סנטר בינוני ברמה הזו (בטח לא טופ יורוליג) והאזרחות שלו לא משנה את העובדה הזאת. אם הוא היה זר, הוא היה מקבל אולי חמישית מהמחמאות והדיונים שמריצים עליו פה.
ובשורה התחתונה, מכבי חייבת סנטר טוב ממנו (הגנתית - הרבה יותר טוב ממנו). היא חייבת עמדה 5 טובה יותר מזאת של השנה. על זה הדיון (שלא ברור למה הוא מתקיים בכלל, כי זה נראה לי כמו המובן מאליו).
אחדשיודע

הודעהעל ידי Adam » 07 פברואר 2023, 09:51

אחדשיודע כתב:״למה להגדיר את סורקין כבינוני בקטע שלילי״? מה? לא הבנתי. אין פה שום קטע שלילי. אתה לוקח את זה קצת אישי מידי. אני לא מארגן/סופר לו דקות ביורוליג. זה לא מעניין אותי. לעומת חלקכם, אני משתדל להסתכל על זה בצורה אובייקטיבית, בלי לבדוק איזה אזרחות יש לו. ומה לעשות, הוא לא שחקן טופ יורוליג וגם לא קרוב לזה. הלוואי והיה. ואם בונים עליו בתור סנטר ראשון או סנטר שוווה כווחת לסנטר זר אחר, אז זה רע. רע מאוד. זה בעצם לשחזר את הקו הקדמי הנוראי שיש עכשיו (שהוא בין החלשים ביורוליג).

אני לא חושב שאתה יורד לסוף דעתי. אתה מתווכח איתי על משהו שאני לא מתכווח איתך בכלל.
אתה מתאר את סורקין כסנטר בינוני ומציג אותו במובן השלילי לאורך כל התגובות שלך פה. אין פה שום קשר לאישי או לא ואין פה שום קשר לאיזה אזרחות יש לו. העובדה היא שהוא במגמת שיפור כבר שנתיים אז אין סיבה שלא לקוות/לצפות שהוא ימשיך להראות מגמת שיפור גם שנה הבאה.
לעניין הוויכוח, איפה לעזאזל סתרתי אותך ואמרתי שסורקין צריך להיות הסנטר המוביל שלנו? אתה ממשיך להגיד שצריך להביא סנטר טופ יורוליג - אני מסכים איתך. אתה אומר שסורקין אינו סנטר טופ יורוליג - אני גם מסכים איתך. לא יודע מה זה סנטר ראשון או לא, אבל איפה זה סותר את זה שאמרתי שצריך להביא סנטר איכותי שישלים את סורקין ויביא דברים שהוא לא מביא? סורקין לא הולך להיות הסנטר המוביל שלנו אם זאת הטענה שלך לאורך כל השרשור פה. עם זאת, הוא לגמרי סנטר רוטציה ליורוליג אז אני לא מבין מה הבעיה פה.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
Adam

הודעהעל ידי אחדשיודע » 07 פברואר 2023, 10:31

Adam כתב:

אני לא חושב שאתה יורד לסוף דעתי. אתה מתווכח איתי על משהו שאני לא מתכווח איתך בכלל.
אתה מתאר את סורקין כסנטר בינוני ומציג אותו במובן השלילי לאורך כל התגובות שלך פה. אין פה שום קשר לאישי או לא ואין פה שום קשר לאיזה אזרחות יש לו. העובדה היא שהוא במגמת שיפור כבר שנתיים אז אין סיבה שלא לקוות/לצפות שהוא ימשיך להראות מגמת שיפור גם שנה הבאה.
לעניין הוויכוח, איפה לעזאזל סתרתי אותך ואמרתי שסורקין צריך להיות הסנטר המוביל שלנו? אתה ממשיך להגיד שצריך להביא סנטר טופ יורוליג - אני מסכים איתך. אתה אומר שסורקין אינו סנטר טופ יורוליג - אני גם מסכים איתך. לא יודע מה זה סנטר ראשון או לא, אבל איפה זה סותר את זה שאמרתי שצריך להביא סנטר איכותי שישלים את סורקין ויביא דברים שהוא לא מביא? סורקין לא הולך להיות הסנטר המוביל שלנו אם זאת הטענה שלך לאורך כל השרשור פה. עם זאת, הוא לגמרי סנטר רוטציה ליורוליג אז אני לא מבין מה הבעיה פה.

״לעניין הוויכוח, איפה לעזאזל סתרתי אותך ואמרתי שסורקין צריך להיות הסנטר המוביל שלנו?״ תגיד לי, אתה רציני? תסתכל בתגובה הראשונה שלך להודעה שלי פה ל-Mitelka. כל הוויכוח פה (מהצד שלי) הוא על כך שסורקין לא צריך להיות הסנטר הראשון/המוביל (או אחד משני סנטרים שווים ברמתם כמו עכשיו לצורך העניין), אם היא רוצה להתקדם. סה טו. ואתה כתבת שאתה לא מסכים עם הטענה הזאת. אז אל תהפוך את זה למשהו אחר. אם לא הבנת את מה שכתבתי, אז תגיד שלא הבנת. ולגבי הדבר הראשון - כן, סורקין סנטר בינוני ברמת יורוליג (לא בקטע שלילי, אלא בקטע של ״צריך אחד טוב יותר לעמדת הסנטר הפותח״). אתה יכול להתכחש כמה שאתה רוצה לעובדה הזאת. הוא לא סנטר פותח בשום קבוצה ששואפת להגיע רחוק, אלא מקסימום סנטר מחליף כרגע (וגם את זה לא היה מקבל באחת הקבוצות הגדולות-עשירות, אחרת לא היה פה). אם יראה שיפור? אחלה. כרגע הוא עוד לפני השיפור המיוחל, אז קשה לי להתייחס למשהו שיקרה או לא יקרה בעתיד. נכון לעכשיו, הוא לא שם. כך שזה לא משנה את הטענה שמכבי תצטרך להביא לעונה הבאה סנטר יותר טוב ממנו (ומכל אחד אחר שישנו בקבוצה כרגע), בטח הגנתית, כדי לעשות את קפיצת המדרגה.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Mitelka » 07 פברואר 2023, 12:01

החולשה הכי גדולה של מכבי השנה היא הקו הקדמי. לפני הכל וקודם הכל. אז מה אתה מציעים לי בדיוק? לשחזר את זה? הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להביא סנטר איכותי, בשאיפה לרים פרוטקטור אמיתי. קליעה זה בונוס מבחינתי. ובכל מקרה, להשאיר את המצב על כנו זה הכל חוץ מחכם.

דבר שני, לגבי המספר זרים בעמדה. לא יודע על מה אתה מדברים. לא באמת אכפת לי אם יהיה זר אחד או שניים (השנה יש שני סנטרים זרים בינוניים). זה לא הסיפור מבחינתי. הסיפור הוא שאין לך סנטר יורוליג ברמה גבוהה בקבוצה ורצוי מאוד שיהיה לך לפחות אחד כזה בעונה הבאה (יש קבוצות שיש להם כמה).
אני חושב שמעבר האם סנטר הוא טופ יורוליג או טופ טופ יורוליג הוא צריך להתאים לקבוצה ולעשות את הרול שלו בהתחשב בנתונים הקיימים.
והנתונים הקיימים הם 2 גארדים מאוד דומיננטים כשגם בדרך כלל הגארד השלישי (הילארד שאמנם זה לא צלח השנה אבל הכיוון ברור) גם דומיננטי מאוד ושחקנים שהאופי שלהם זה עם הכדור ולא בלעדיו. סנטר שצריך כדורים סטייל זיזיץ (לא ספיציפית הוא, הסגנון) ואפילו סופו בשיאו הם סנטרים שיהיה להם קשה מאוד להצליח בסגנון כזה.

אז אם לא מפרקים את חבילת הגארדים וכולי תקווה שלא הסנטר צריך להתאים לגארדים וזה משימה יותר בעייתית. הוא לאו דווקא צריך להיות מאוד דומיננטי עם הכדור. אבל אז אם נסתכל על סנטרים כאלה "חסרי מספרים" לא בטוח שלא תגידו אה, אבל זה לא טופ יורוליג.

אגב פויתרס בשיאו בזניט הוא סנטר מדהים לקבוצה הזו. והוא לגמרי היה מצויין ואני מאוד ממליץ לחפש את הסידרה שלו נגד צסקא (3-4 לזניט) בסיום העונה שעברה. הוא עשה פלאים.

עושים לו עוול עם התיפקוד המגוחך שלו כ-4 השנה וכבר זרקו אותו מכאן. עכשיו הפציעה נכנסת לתמונה וקשה לדעת איך יחזור אבל הפתרון לטעמי מתחת לפנס.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
תמונה
Mitelka

הודעהעל ידי אחדשיודע » 07 פברואר 2023, 12:20

Mitelka כתב:

אני חושב שמעבר האם סנטר הוא טופ יורוליג או טופ טופ יורוליג הוא צריך להתאים לקבוצה ולעשות את הרול שלו בהתחשב בנתונים הקיימים.
והנתונים הקיימים הם 2 גארדים מאוד דומיננטים כשגם בדרך כלל הגארד השלישי (הילארד שאמנם זה לא צלח השנה אבל הכיוון ברור) גם דומיננטי מאוד ושחקנים שהאופי שלהם זה עם הכדור ולא בלעדיו. סנטר שצריך כדורים סטייל זיזיץ (לא ספיציפית הוא, הסגנון) ואפילו סופו בשיאו הם סנטרים שיהיה להם קשה מאוד להצליח בסגנון כזה.

אז אם לא מפרקים את חבילת הגארדים וכולי תקווה שלא הסנטר צריך להתאים לגארדים וזה משימה יותר בעייתית. הוא לאו דווקא צריך להיות מאוד דומיננטי עם הכדור. אבל אז אם נסתכל על סנטרים כאלה "חסרי מספרים" לא בטוח שלא תגידו אה, אבל זה לא טופ יורוליג.

אגב פויתרס בשיאו בזניט הוא סנטר מדהים לקבוצה הזו. והוא לגמרי היה מצויין ואני מאוד ממליץ לחפש את הסידרה שלו נגד צסקא (3-4 לזניט) בסיום העונה שעברה. הוא עשה פלאים.

עושים לו עוול עם התיפקוד המגוחך שלו כ-4 השנה וכבר זרקו אותו מכאן. עכשיו הפציעה נכנסת לתמונה וקשה לדעת איך יחזור אבל הפתרון לטעמי מתחת לפנס.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

לסופו היה קשה להסתדר עם לורנזו בראון? באמת? ראית את לורנזו ביורובאסקט האחרון? ראית איך הוא יודע להזין גבוהים בצבע? לא רק שלא הייתה בעיה לסופו עם לורנזו, שהיה מחלק לו ממתקים, סופו בשיאו היה מצליח כנראה כמעט בכל קבוצת יורוליג בכירה. כי הוא היה שובר שיוויון התקפי. הלוואי והיה לנו אחד כזה היום.

ז׳יז׳יץ׳, בעיניי, הוא סנטר טוב אבל לא מעבר לכך. כלומר הוא לא שובר שיוויון בשום צורה, בטח לא ברמה של סופו. והגנתית הוא לא טוב (בדומה לסופו), יש שגידו רע. מכבי צריכה יותר טוב מז׳יז׳יץ׳ (וז׳יז׳יץ׳, כסנטר, בלי לבדוק את מידת ההתאמה לשחקנים האחרים, לחלוטין טוב מסורקין). בוודאי מבחינה הגנתית.

ולגבי התרומה של סורקין - שוב, אתה מפריז בה (כמו אחרים פה). בסוף, למכבי יש את אחת מעמדות הסנטר החלשות במפעל. התקפית ובעיקר הגנתית. בטח זו לא נקודת החוזקה של מכבי (ומכבי בקושי מדגדגת את הפלייאוף כרגע). סורקין, בתפקיד שאליו הוא מיועד, סנטר מחליף (או אפילו סנטר שלישי) - נותן סה״כ אחלה תרומה במכבי (בטח כישראלי בליגה). אבל מה לעשות, זה לא מספיק בשביל סנטר ראשון בקבוצה עם שאיפות (משום מה אני צריך לחזור על זה שוב ושוב). זאת בדיוק הבעיה של מכבי. ״הסנטר הראשון״ שלה כרגע, נותן תרומה דומה לזאת של הסנטר המחליף. אני אפילו לא יודע להגדיר מי סנטר ראשון - כי אין כזה. אין למכבי סנטר מוביל העונה (ולא כי שני הסנטרים הם סנטרים ברמה גבוהה - אלא כי שני הסנטרים הם ברמה בינונית).

לגבי פוית׳רס, אני בכלל לא מתייחס אליו, כי הוא פצוע. מה הוא ייתן? נראה כשהוא יחזור. הדיבור הוא שיחזור עוד לפני סוף העונה. בכל מקרה, איך שאני רואה את זה, הוא מחליף או מקסימום שחקן משלים בחמישייה. הוא לא טופ יורוליג ובטח לא שובר שיוויון בצד מסוים במגרש. הגנתית הוא לא נתן וכנראה לא ייתן את מה שהקבוצה הזאת צריכה בעמדת הסנטר. ודרך אגב, אני מכיר אותו עוד מהקולג׳ - שם שיחק בעיקר בעמדה 4 כמו פה (ובכלל, לאורך הקריירה שיחק בעמדה הזאת לא מעט - גם ב-NBA זאת הייתה העמדה שלו). אפליו בזניט, ממה שיצא לי לראות, הוא שיחק הרבה כ-4 לצד מיקי ב-5. רק פה מכניסים לתבניות ומחליטים שהוא רק 5 ולא יכול לשחק 4 - מה שכמובן לא נכון. הכל עניין של התאמה לשחקן שלצידו. במכבי אין סנטר מוביל עם קליעה, ולכן קצת קשה לו בעמדה הזאת.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Adam » 07 פברואר 2023, 13:04

אחדשיודע כתב:
Adam כתב:

״לעניין הוויכוח, איפה לעזאזל סתרתי אותך ואמרתי שסורקין צריך להיות הסנטר המוביל שלנו?״ תגיד לי, אתה רציני? תסתכל בתגובה הראשונה שלך להודעה שלי פה ל-Mitelka. כל הוויכוח פה (מהצד שלי) הוא על כך שסורקין לא צריך להיות הסנטר הראשון/המוביל (או אחד משני סנטרים שווים ברמתם כמו עכשיו לצורך העניין), אם היא רוצה להתקדם. סה טו. ואתה כתבת שאתה לא מסכים עם הטענה הזאת. אז אל תהפוך את זה למשהו אחר. אם לא הבנת את מה שכתבתי, אז תגיד שלא הבנת. ולגבי הדבר הראשון - כן, סורקין סנטר בינוני ברמת יורוליג (לא בקטע שלילי, אלא בקטע של ״צריך אחד טוב יותר לעמדת הסנטר הפותח״). אתה יכול להתכחש כמה שאתה רוצה לעובדה הזאת. הוא לא סנטר פותח בשום קבוצה ששואפת להגיע רחוק, אלא מקסימום סנטר מחליף כרגע (וגם את זה לא היה מקבל באחת הקבוצות הגדולות-עשירות, אחרת לא היה פה). אם יראה שיפור? אחלה. כרגע הוא עוד לפני השיפור המיוחל, אז קשה לי להתייחס למשהו שיקרה או לא יקרה בעתיד. נכון לעכשיו, הוא לא שם. כך שזה לא משנה את הטענה שמכבי תצטרך להביא לעונה הבאה סנטר יותר טוב ממנו (ומכל אחד אחר שישנו בקבוצה כרגע), בטח הגנתית, כדי לעשות את קפיצת המדרגה.

אני דווקא לא מסכים. אני חושב שסורקין סנטר טוב נגד קבוצות מסוימות. הוא חור הגנתי ובעייתי מדי פעם בריבאונד הגנה אבל יכולת הריבאונד התקפה שלו & ההתמצאות ההתקפית שלו מהגבוהות במפעל לעמדתו (זאת דעתי).
אני מסכים עם מיטלקה שהוא הרוויח ביושר את החוזה שלו ושהוא יכול לשחק 15-25 דק' (תלוי בקבוצה ממול) לערב ביורוליג. הוא פשוט צריך סנטר שישלים אותו וניבו לא עונה על זה.

זאת התגובה שלי למיטלקה. אני עדיין מחפש איפה אמרתי שהוא צריך להיות הסנטר המוביל שלנו. או שאתה ממציא דברים בשביל הנוחות שלך או שאתה ממשיך לא להבין את טענתי. אמרתי שאני מסכים עם מיטלקה לגבי זה שסורקין הרוויח את החוזה שלו ושמגיע לו 15-25 דק', לא אמרתי שאני לא מסכים עם טענתך. זה לא אותו הדבר.
אני גם באמת לא מבין איפה התכחשתי לעובדה שסורקין סנטר בינוני או אמרתי שלא צריך סנטר טוב ממנו לעמדה שלו (ההפך הוא הנכון).
לגבי החלק האחרון שמודגש, לאורך כל הדיון הזה אני מסכים עם הטענה הזאת, אז גם כאן אני לא מבין מה אתה רוצה.

מרגיש כאילו אנחנו טוחנים מים.
פשוט תשמח שיש לך סופסוף שחקן צבר ישראלי ברמת יורוליג (ועוד סנטר) שיכול לתת דק' טובות בהתאם לקבוצה בצד השני, ושהוא חתם על הארכת חוזה. אין שום קשר בין זה שהוא חתם על הארכת חוזה לזה שהוא הולך להיות הסנטר המוביל שלנו.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
Adam

הודעהעל ידי אחדשיודע » 07 פברואר 2023, 13:09

שמע, אתה מבלבל את המוח. אתה יודע לקרוא מה כתבת ב-4 מילים הראשונות בהודעה שלך בתגובה אליי? ״אני דווקא לא מסכים״. למה אתה לא מסכים? למה שכתבתי. מה כתבתי ל-Mitelka? שאין לנו סנטר ראשון, ושבניגוד למה שהוא כותב, סורקין זה לא מספיק טוב כסנטר ראשון וצריכים שחקן יותר טוב ממנו (כי כרגע מה שיש לנו זה קו קדמי מהחלשים במפעל). בתרגום חופשי.

מה הקשר בין מה שאתה כותב למה שאני כתבתי רק אלוהים יודע. ותרשה לי להביע שמחה מדברים קצת יותר משמעותיים מאם סורקין האריך חוזה בקבוצה או לא.
נערך לאחרונה על ידי אחדשיודע בתאריך 07 פברואר 2023, 13:15, נערך 2 פעמים בסך הכל.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Adam » 07 פברואר 2023, 13:11

אחדשיודע כתב:שמע, אתה מבלבל את המוח. אתה יודע לקרוא מה כתבת ב-4 מילים הראשונות בהודעה שלך בתגובה אליי? ״אני דווקא לא מסכים״. למה אתה לא מסכים? למה שכתבתי. מה כתבתי ל-Mitelka? שאין לו סנטר ראשון ושבניגוד למה שהוא כותב, סורקין זה לא מספיק טוב כסנטר ראשון וצריכים יותר ממנו.

מה הקשר הבין מה שאתה כותב למה שאני כתבתי רק אלוהים יודע. ותרשה לי להביע שמחה מדברים קצת יותר משמעותיים מאם סורקין האריך חוזה בקבוצה או לא.

וואו. אני בדרך כלל אוהב לדון פה אבל בן אדם אתה כזה מתיש. אין לי כוח למירמור הזה. שיהיה לך יום טוב.
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
Adam

הודעהעל ידי אחדשיודע » 07 פברואר 2023, 13:13

הגמל לא רואה את דבשתו. סע סע.
אחדשיודע

הודעהעל ידי Adam » 07 פברואר 2023, 13:14

:laugh2
תמונה
מכבי תל אביב 23/24:
Adam

הודעהעל ידי אחדשיודע » 07 פברואר 2023, 13:16

:laugh1
אחדשיודע

הודעהעל ידי Mitelka » 07 פברואר 2023, 16:28

בניגוד ללא מעט שחקנים ישראלים שבאמת מוגבלים ביכולת, סורקין לדעתי אגב המגרעות שלו הן בראש ולא בכדורסל. יש לו פשוט ניתוקים של ריכוז, שהוא מפספס בוקס אאוט פשוט או חולם בהגנה. מול גארדים הוא לפעמים מתעצל להזיז רגליים וסומך על היכולת חסימה שלו. שהוא סופר מרוכז (אהלן מייק ג׳יימס) הוא יוריד בחסימה לא מעט גארדים בכירים. שזה תוך כדי משחק על מי מנוחות הוא לפעמים יחטוף עבירה וסל. וזה סתם בראש.

אבל גם שם הוא מתקדם. הקושי הרבה פעמים ב100 משחקים בעונה לדעת באמת מתי ללחוץ על הגז. לפעמים וראינו את זה גם באולימפיאקוס, הוא מתחיל להכנס לעניינים התקפית אבל כל כך בהיי של ההתקפה והוא שוכח לעשות הגנה. לא עוזר בזמן או מתעצל להזיז רגליים. זה לא עניין של יכולת, הוא לגמרי שם. הראש שלו קצת לא פה לפעמים. הייתי אומר שהוא פשוט חולם לפעמים.

10% שיפור בנושא הזה וזה לא יכולת משלוש אלה נטו בראש, והוא סנטר מאוד מאוד מאיים.
תמונה
Mitelka

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־175 אורחים