המשחק הקרוב: הפועל ירושלים נגד מכבי Playtika ת"א, 16 במאי, חמישי, 21:00

כדורסל ישראלי 23/24

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: כדורסל ישראלי 23/24

הודעהעל ידי Mitelka » 18 יוני 2023, 17:19

שמואל1 כתב:
Mitelka כתב:שום דבר לא מזיק. יש להגיד כמו ששמואל אמר שהילד שווה 34 מיליארד ויש את האמת - האמא שווה 34 מילארד. מה היא תיתן לו או לא (כן, מניח שהוא לא יהיה רעב, אני לא דואג לו) זה משהו אחר. מה יש לו על שמו זה גם משהו אחר (וגם זה לא רשום בכתבה). אבל הכותרת אומרת משהו אחד - מתן אדלסון שווה 34 מיליארד דולר, והכתבה אומרת משהו אחר (האמא שווה 34 מילארד דולר). יש הבדל. קלייקביט קלאסי. לא אמרתי שהוא לא יעמוד בקצב האינפלציה.

הילד שווה לפחות רבע מהאמא (הם 4 ילדים).
אבל גם הוא שווה רק 5% זה עדיין מספיק בשבילו כדי להעמיד תקציב בלתי מוגבל.

האמא בחיים.
אלון עם 750 מיליון דולר גם יכל להעמיד תקציב בלתי מוגבל. מי ישמע, 30 מיליון דולר יש לך קבוצה הכי יקרה ביבשת.
זה שהם עשירים לא אומר שהם נהנים לשפוך כסף סתם.

ועדיין, יש הבדל בין כסף שלך לכסף של אמא שלך. לא יודע מה טיב היחסים בינהים. אלון זה הון שלו, פה זה הון של אמא. אחלה אמא. אבל עדיין אמא. אומר מה שאמרתי על אלון, שיעמיד גם תקציב גדול ויתן פייט. יאללה, שיהיה לו בכיף.
תמונה
Mitelka

הודעהעל ידי Mitelka » 18 יוני 2023, 17:23

עידן כתב:לי בכלל יש הרגשה שהסיפור שלו עם הפועל ירושלים לא יחזיק יותר מידי שנים, וגם אם כן, הסכומים לא יהיו כאלו מארץ הפנטזיות. אבל נחיה ונראה.

לא יודע אם ימשך אבל גם מיליונרים לא אוהבים לשפוך כסף סתם. אלון עשה את מה שעשה, שפך והספיק לו (וזה אוהד שרוף, שגדל ביציעים). בוא נראה עד כמה אורך רוח יש לאמאֿ מרים או מתן לשפוך כסף. ואני מסכים שאני לא חושב שירושלים יקפצו ל50 מיליון דולר תקציב. זה יהיה בסגנון אלון (אכן קפיצה , אבל לא משהו חסר גבולות). בואו נדאג לעצמנו. לאלון אנחנו סידרנו 2 אליפויות עם 2 עונות בלהות (הדחה לאילת בסידרה, הדחה לחיפה בפיינל פור, וגם הדחה לראשון בפיינל פור למרות ששם ירושלים הפסידו בגמר). בדרך כלל מי שהורסת למכבי זו מכבי.
תמונה
Mitelka

הודעהעל ידי עידן » 18 יוני 2023, 17:50

Mitelka כתב:
עידן כתב:לי בכלל יש הרגשה שהסיפור שלו עם הפועל ירושלים לא יחזיק יותר מידי שנים, וגם אם כן, הסכומים לא יהיו כאלו מארץ הפנטזיות. אבל נחיה ונראה.

לא יודע אם ימשך אבל גם מיליונרים לא אוהבים לשפוך כסף סתם. אלון עשה את מה שעשה, שפך והספיק לו (וזה אוהד שרוף, שגדל ביציעים). בוא נראה עד כמה אורך רוח יש לאמאֿ מרים או מתן לשפוך כסף. ואני מסכים שאני לא חושב שירושלים יקפצו ל50 מיליון דולר תקציב. זה יהיה בסגנון אלון (אכן קפיצה , אבל לא משהו חסר גבולות). בואו נדאג לעצמנו. לאלון אנחנו סידרנו 2 אליפויות עם 2 עונות בלהות (הדחה לאילת בסידרה, הדחה לחיפה בפיינל פור, וגם הדחה לראשון בפיינל פור למרות ששם ירושלים הפסידו בגמר). בדרך כלל מי שהורסת למכבי זו מכבי.

עם זה אני מסכים. מי שהורסת למכבי זו בהחלט מכבי, גם בעונות שבהן היו בעלים עם כסף לקבוצות אחרות.
עידן

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יוני 2023, 17:55

Mitelka כתב:זה קצת אמורפי. לבן אדם אחד יש 750 מיליון דולר שהוא עצמו מוערך בהם (כלומר, הון שרשום על שמו בשווי הזה). והוא הבעלים של הקבוצה.
מצד שני יש בן אדם שאמא שלו מוערכת ב34 מילארד. אף אחד לא יודע מה השווי שלו וכמה כסף יש לו או כמה כסף אמא שלו מעבירה לו חודשי. בכל זאת היא עדיין בחיים ועכשיו הוא הבעלים של הקבוצה.

לפי דיווחים תכלס ? ברור שלאורי אלון יש יותר כסף. זה שלו. לא של אמא שלו. בפועל? מחר אמא של מתן תעביר לו מילארד ותעקוף את אלון בסיבוב. אין לי מושג איך מתנהל היחסים שם. אולי כבר עשתה את זה.

ואגב ברמת כדורסל שמדובר בתקציבים ״קטנים״ של 20-40 מיליון דולר ויש לך את הקבוצה היקרה ביבשת (או בין היקרות) שניהם אני מניח יכולים לעשות את זה. תיאורטית שניהם יכולים לתת כל סכום. ברמת עושר כזאת למי יש יותר כסף זה כבר הופך לא רלוונטי זה לא משנה אם זה 800 מיליון דולר או מילארד וחצי. שניהם יוכלו לקנות מה שבא להם.

בפורבס מציינים שמרים אדלסון והמשפחה שווים 36 מיליארד דולר (נכון להיום). כאמור, אם אתה חושב שהילדים לא קיבלו כלום מהאבא שלהם במהלך ימי חייו או שהוא לא הוריש להם דבר מנכסיו במותו, אתה טועה בסבירות גדולה מאוד. אין לנו באמת דרך לדעת כמה יש לכל אחד מהם (או לאמא), אבל אתה יכול להיות כמעט בטוח שיש לו הרבה יותר כסף לבזבז מאשר לאורי אלון. ולאורי אלון, כמו שאתה בעצמך כתבת, היה מספיק בעצמו. אבל זה עדיין לא אותו דבר. לאדלסונים יש הרבה יותר כסף וככל הנראה הרבה פחות חששות לגבי איך להשתמש בו (אחרי שמי שעשה את הכסף הלך לעלומו).
אחדשיודע

הודעהעל ידי מרסר » 18 יוני 2023, 17:56

לדעתי זה תלוי הרבה אם אדלסון יצליח להביא אותם ליורוליג תוך שנה שנתיים, כי אם לא הוא יאבד עניין מהר מאוד .
מרסר

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יוני 2023, 18:00

Mitelka כתב:

אם יהיו ביורוליג, ולשם אדלסון מכוון, אתה תראה סכומים הרבה יותר גדולים ממה שאורי אלון השקיע בקבוצה. ואני מהמר שעוד קודם הם יראו השקעה מאסיבית.

ולגבי מכבי - אם תהיה לה יריבה שמשקיעה סכומי עתק (ועל הדרך תתנהל נכון), אז היא גם תצטרך להעלות את הרף. באופן כללי מכבי צריכה בעלים אמידים יותר מאלו הנוכחיים, בלי קשר לירושלים. אז על אחת כמה וכמה אם ירושלים תתחיל להשקיע בגדול. ובמובן הזה התחרות יכולה לעשות טוב - ואני מקווה שניפטר מהפדרמנים/רקאנטים. רק מקווה שזה לא יהיה מאוחר מידי.
אחדשיודע

הודעהעל ידי felix_r » 18 יוני 2023, 18:04

אם ואם. בוא נפסיק עם ההשערות והניחושים.

אתם עושים תחרות מי הוא הנביא הכי טוב בפורום? מה הטעם להתנבא?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יוני 2023, 18:07

felix_r כתב:אם ואם. בוא נפסיק עם ההשערות והניחושים.

לשער זה לא להתנבא. אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד.
וזו אחת המטרות של הפורום. אחרת לא יהיה על מה לדבר.
אחדשיודע

הודעהעל ידי felix_r » 18 יוני 2023, 18:10

אחדשיודע כתב:
felix_r כתב:אם ואם. בוא נפסיק עם ההשערות והניחושים.

לשער זה לא להתנבא. אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד.

וזו אחת המטרות של הפורום. אחרת לא יהיה על מה לדבר.

אתה יכול לשער מה יעשה דני פדרמן, כי אתה מכיר אותו המון שנים. אז אתה יכול לנחש בסבירות גבוהה איך ינהג. אבל אתה לא מכיר את הבעלים של ירושלים. אתה גם לא בדיוק מכיר מיליארדים אחרים, אז ההשערות שלך לא מבוססות על שום דבר :)
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יוני 2023, 18:15

מה אתה אומר.

אז אני אגיד אחרת. צריך להיות מטומטם או לעצום עיניים כדי לחשוב שהבחורצ׳יק שקנה את הקבוצה הקיקיונית הזאת בכ-20 מיליון דולר (שזה פחות או יותר המחיר שהציעו על פאו - ואף אחד לא רכש אותה) לא ישקיע בה כסף גדול, בוודאי אם תעפיל ליורוליג.

אבל בוא נראה. אין לי בעיה לחזור לפוסט הזה עוד שנתיים-שלוש-ארבע. נראה מי צדק.

*ובסוד אגלה לך שאני כן מכיר מקרוב מיליארדים אחרים.
נערך לאחרונה על ידי אחדשיודע בתאריך 18 יוני 2023, 18:18, נערך פעם אחת בסך הכל.
אחדשיודע

הודעהעל ידי מרסר » 18 יוני 2023, 18:17

אחדשיודע כתב:מה אתה אומר.

אז אני אגיד אחרת. צריך להיות מטומטם או לעצום עיניים כדי לחשוב שהבחורצ׳יק שקנה את הקבוצה הקיקיונית הזאת בכ-20 מיליון דולר (שזה פחות או יותר המחיר שהציעו על פאו - ואף אחד לא רכש אותה) לא ישקיע בה כסף גדול, בוודאי אם תעפיל ליורוליג.

20 מיליון דולר זה מה שהוא שילם ? חחח, ירושלים לא שווה 2 מיליון שקל .
נערך לאחרונה על ידי מרסר בתאריך 18 יוני 2023, 18:18, נערך פעם אחת בסך הכל.
מרסר

הודעהעל ידי felix_r » 18 יוני 2023, 18:17

טוב, שכחתי עם מי אני מדבר. תמשיך.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יוני 2023, 18:19

מרסר כתב:

20 מיליון דולר ? חחח, ירושלים לא שווה 2 מיליון שקל .

אכן. והוא שילם עליה יותר מ-18 מיליון דולר. ללמדכם.
אחדשיודע

הודעהעל ידי מרסר » 18 יוני 2023, 18:21

אחדשיודע כתב:
מרסר כתב:

פראייר היה נכנס למכבי בפחות וקונה לאט לאט את המניות של הפדרמנים והרקאנטים, ירושלים בחיים לא תקבל כרטיס קבוע ליורוליג .
מרסר

הודעהעל ידי שמואל1 » 18 יוני 2023, 18:24

מרסר כתב:
אחדשיודע כתב:
מרסר כתב:

פראייר היה נכנס למכבי בפחות וקונה לאט לאט את המניות של הפדרמנים והרקאנטים, ירושלים בחיים לא תקבל כרטיס קבוע ליורוליג .
למה שלא תקבל? ביורוליג הכסף מדבר
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי מרסר » 18 יוני 2023, 18:27

שמואל1 כתב:
מרסר כתב:
אחדשיודע כתב:
מרסר כתב:

למה שלא תקבל? ביורוליג הכסף מדבר

תשאל את אורי אלון הוא ניסה את מה שאתה אומר ואף הציע להיות הספונסר של היורוליג בתמורה לכרטיס קבוע ונענה בסירוב.
מרסר

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יוני 2023, 18:32

יש פה הרבה משתנים. בוא נגיד שהסיכוי של ירושלים לקבל כרטיס קבוע (רישיון A) או זמני (מה שנקרא פעם רישיון B) עוד לפני שנכנסה לליגה הוא נמוך מאוד. אבל הם עדיין יכולים להעפיל ליורוליג דרך היורוקאפ, ומשם השמיים הם הגבול. וכמובן, כאשר ירחיבו את היורוליג בשנים הקרובות, אז תינתן עדיפות לקבוצות מהיורוקאפ. השקעה כספית גדולה, כמו של פרטיזן למשל (שגם קנתה את הכרטיס לשלה בעונה החולפת) תעזור מאוד.
אחדשיודע

הודעהעל ידי felix_r » 18 יוני 2023, 19:27

דן שמיר סיכם בבני הרצליה
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי omerk » 18 יוני 2023, 20:28

Mitelka כתב:
שמואל1 כתב:
Mitelka כתב:שום דבר לא מזיק. יש להגיד כמו ששמואל אמר שהילד שווה 34 מיליארד ויש את האמת - האמא שווה 34 מילארד. מה היא תיתן לו או לא (כן, מניח שהוא לא יהיה רעב, אני לא דואג לו) זה משהו אחר. מה יש לו על שמו זה גם משהו אחר (וגם זה לא רשום בכתבה). אבל הכותרת אומרת משהו אחד - מתן אדלסון שווה 34 מיליארד דולר, והכתבה אומרת משהו אחר (האמא שווה 34 מילארד דולר). יש הבדל. קלייקביט קלאסי. לא אמרתי שהוא לא יעמוד בקצב האינפלציה.

הילד שווה לפחות רבע מהאמא (הם 4 ילדים).
אבל גם הוא שווה רק 5% זה עדיין מספיק בשבילו כדי להעמיד תקציב בלתי מוגבל.

האמא בחיים.
אלון עם 750 מיליון דולר גם יכל להעמיד תקציב בלתי מוגבל. מי ישמע, 30 מיליון דולר יש לך קבוצה הכי יקרה ביבשת.
זה שהם עשירים לא אומר שהם נהנים לשפוך כסף סתם.

ועדיין, יש הבדל בין כסף שלך לכסף של אמא שלך. לא יודע מה טיב היחסים בינהים. אלון זה הון שלו, פה זה הון של אמא. אחלה אמא. אבל עדיין אמא. אומר מה שאמרתי על אלון, שיעמיד גם תקציב גדול ויתן פייט. יאללה, שיהיה לו בכיף.

הברירת מחדל כאשר אדם נפטר ואין צוואה זה חצי לילדים וחצי לאשתו.הרבה מאד זוגות שהזדקנו ביחד בד"כ יורישו הכל לאישה מאחר וסומכים עליה שבבוא היום לא תקפח את הילדים.

פה יש עניין שלמרים יש 2 ילדים שלא שלו ועוד ילד משלו מנישואין קודמים שכנראה ירצה לדאוג קודם כל להם. מפה לשם אני מעריך שמתני קיבל פחות או יותר 4-6 מיליארד. זה סכום מטורף, אבל כמה סייגים:
1. לרוב הון ברמות האלו הוא לא נזיל ורובו המוחלט מושקע במלא נכסים (נדלן, מניות, מפעלים, קזינו וכו') וגם השקעה של כמה עשרות מיליונים "בלבד" לרוב ידרוש מכירה של משהו כך שלא בטוח שהוא יוציא כסף בכזאת קלילות ישר, בייחוד לאור המשבר הכלכלי בעולם. אני משער שזה יהיה מקרה של הגדלת התקציב השנה משמעותית ואחר כך תלוי ההצלחות.
2. מי אמר שהוא יודע מה הוא עושה? לא מרשים אותי במיוחד התואר מסטנפורד או העבודה בתור אנליסט או במאבריקס כי אבא שלו זה שלדון אדלסון, וכשאבא שלך כ"כ עשיר אז הוא יכניס אותך לכל מקום שתרצה. זו לא אגדה או איזה מיתוס מסרטים אמריקאים, זו המציאות בארה"ב. כמו שאמרו, בסוף הוא ילד שנולד לעושר זה לא גולדהאר שבנה את עצמו ויש לו חוש עסקי מפותח.

מה שכן אני מסכים שאם במכבי חכמים, הם מתחילים לחפש מעכשיו משקיעים עם כיסים עמוקים כי אי אפשר לדעת לאן זה ילך. מכבי יכולה לאבד את המעמד ביורוליג ולהמשיך למכור מנויים, אבל ברגע שנאבד את הבכורה בישראל זה כבר סוף המותג.
omerk

הודעהעל ידי אחדשיודע » 18 יוני 2023, 20:49

omerk כתב:פה יש עניין שלמרים יש 2 ילדים שלא שלו ועוד ילד משלו מנישואין קודמים שכנראה ירצה לדאוג קודם כל להם. מפה לשם אני מעריך שמתני קיבל פחות או יותר 4-6 מיליארד. זה סכום מטורף, אבל כמה סייגים:
1. לרוב הון ברמות האלו הוא לא נזיל ורובו המוחלט מושקע במלא נכסים (נדלן, מניות, מפעלים, קזינו וכו') וגם השקעה של כמה עשרות מיליונים "בלבד" לרוב ידרוש מכירה של משהו כך שלא בטוח שהוא יוציא כסף בכזאת קלילות ישר, בייחוד לאור המשבר הכלכלי בעולם. אני משער שזה יהיה מקרה של הגדלת התקציב השנה משמעותית ואחר כך תלוי ההצלחות.

הוא לא צריך 4 מיליארד שיהיו נזילים. בשביל קבוצת כדורסל ברמה הזאת יספיקו לו כמה מיליונים בשנה. ומכיוון שאנחנו מדברים על מיליארדרים, שעושים אינסוף עסקאות בכל שנה, תמיד יהיה לו כסף לשחק איתו. לא צריך לדאוג לו.
אחדשיודע

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־11 אורחים