המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

יורוליג, מחזור 10: מכבי נגד ברצלונה - חמישי 21:00

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יורוליג, מחזור 10: מכבי נגד ברצלונה - חמישי 21:00

הודעהעל ידי עידן » 26 נובמבר 2023, 14:28

felix_r כתב:
Avi1508 כתב:
עידן כתב:
felix_r כתב:אני גם ממש לא בטוח, שעל פי החוק לא היו צריכים לתת לקליבלנד זריקה חוזרת, כאשר דרך על הקו בזמן הזריקה, במקום לבטל לחלוטין את הזריקה.

ממה שבדקתי, זו הפרה שעליה מאבדים את הנקודות והזריקה. אין זריקה חוזרת בהפרות כאלו.

כך שגם פה זו לא הייתה טעות של השופטים (עם כמה שזה הכעיס באותו הרגע והרגיש "דווקא").

מישהו יודע אם יש הבדל בין הדריכה של הרננגומז שהייתה בזמן הזריקה לבין הדריכה של קליבלנד שהיתה אחרי הזריקה לפני שהכדור נגע בסל?

אם המצב הוא בדיוק כפי שאתה מתאר, אז אצל קליבלנד זו פשוט כניסה מוקדמת

זה לא משנה. ההבחנה היא אחרת - הפרה של הקבוצה התוקפת, או הפרה של הקבוצה המגנה.

אם הקבוצה התוקפת ביצעה את ההפרה (בין אם זה השחקן הזורק או אחד מחברי הקבוצה האחרים) - מאבדים נקודה ואין זריקה חוזרת.

אם הקבוצה המגנה ביצעה הפרה - יש זריקה חוזרת לשחקן הזורק.
עידן

הודעהעל ידי Avi1508 » 26 נובמבר 2023, 14:50

felix_r כתב:
Avi1508 כתב:
עידן כתב:
felix_r כתב:אני גם ממש לא בטוח, שעל פי החוק לא היו צריכים לתת לקליבלנד זריקה חוזרת, כאשר דרך על הקו בזמן הזריקה, במקום לבטל לחלוטין את הזריקה.

ממה שבדקתי, זו הפרה שעליה מאבדים את הנקודות והזריקה. אין זריקה חוזרת בהפרות כאלו.

כך שגם פה זו לא הייתה טעות של השופטים (עם כמה שזה הכעיס באותו הרגע והרגיש "דווקא").

מישהו יודע אם יש הבדל בין הדריכה של הרננגומז שהייתה בזמן הזריקה לבין הדריכה של קליבלנד שהיתה אחרי הזריקה לפני שהכדור נגע בסל?

בדקתי שוב והמסקנה היא שכל עבירה של הזורק מבטלת את הנקודות ונחשבת לאיבוד
אבל אני עדיין עצבני על ההרחקה של בולדווין, לא היתה שום התנהגות חריגה מצידו מלבד זה שהוא אומר לשופט שהייתה דריכה על הקו
כל שחקני מכבי סימנו שהיתה דריכה על הקו וזה כולל את סורקין, ריברו וקולסון בנוסף גם סטרונסקי מסמן משהו שנראה כמו דריכה על הקו אבל שלושה שופטים לא רואים כלום, הייתי מצפה מקטש להיות פחות אנמי בסיטואציה הזאת
וסליחה על החפירה אבל זה הפסד מרגיז לקבוצה המדורגת שנייה ביורוליג שהגיע לנו לנצח אותה ושדדו אותנו
Avi1508

הודעהעל ידי Avi1508 » 26 נובמבר 2023, 15:09

עידן כתב:
felix_r כתב:
Avi1508 כתב:
עידן כתב:

אם הקבוצה התוקפת ביצעה את ההפרה (בין אם זה השחקן הזורק או אחד מחברי הקבוצה האחרים) - מאבדים נקודה ואין זריקה חוזרת.

לא מדויק
אני מצרף ציטוט מוויקיפדיה באנגלית "Under FIBA rules, if the shooter does not commit a violation, and the ball goes in the basket, the attempt is successful, regardless of violations committed by any non-shooter."
ובתרגום חופשי - לפי חוקי פיב"א אם הזורק לא ביצע הפרה והכדור נכנס לסל, ההתקפה נחשבת כמוצלחת ללא קשר להפרות שביצע מי שאינו הזורק
Avi1508

הודעהעל ידי עידן » 26 נובמבר 2023, 15:46

Avi1508 כתב:
עידן כתב:
felix_r כתב:
Avi1508 כתב:
עידן כתב:

לא מדויק
אני מצרף ציטוט מוויקיפדיה באנגלית "Under FIBA rules, if the shooter does not commit a violation, and the ball goes in the basket, the attempt is successful, regardless of violations committed by any non-shooter."
ובתרגום חופשי - לפי חוקי פיב"א אם הזורק לא ביצע הפרה והכדור נכנס לסל, ההתקפה נחשבת כמוצלחת ללא קשר להפרות שביצע מי שאינו הזורק

מקבל את התיקון, אבל סוג ההפרה של הזורק כאמור לא משנה.

הטעות המרכזית של השיפוט שאפשר להצביע עליה בשורה התחתונה היא ההרחקה של בולדווין. אני מסכים שזה היה מתסכל בטירוף, אבל בולדווין צריך היה להיות חכם ולא צודק במקרה הזה, ולא להתחיל להתווכח עם השופטים, על אחת כמה וכמה כשכבר יש לו טכנית. זו לא פעם ראשונה אצל בולדווין ולא שנה ראשונה שלו ביורוליג, הוא כבר צריך לדעת איך להתנהג.
עידן

הודעהעל ידי Jazzman » 26 נובמבר 2023, 18:29

השריקה היתה חרפה. לא מרחיקים שחקן על הערה לשופט. הוא לא קילל ולא השתולל. שופטים לא צריכים להכריע משחקים. ואגב בולדווין צדק מה שהוסיף חטא על פשע (לדעתי באופן כללי שופטים נוטים יותר לשרוק טכניות על הערות כאשר הם טעו בשריקה/החלטה - אבל זה שווה בדיקה).
למעשה אני חושב שיש לשקול מחדש את נושא ההרחקות האוטומטיות אחרי שתי עבירות בלתי/טכניות ( אולי לתחום את זה למחצית?) זה מוסיף להשפעת השופטים על משחקים במקום לצמצם אותה. בייחוד שאין כללים לתיחום מהותי של עבירות טכניות.
Jazzman

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], עידן ו־181 אורחים