המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

ג'ון שאייר

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ג'ון שאייר

הודעהעל ידי Allan Turing » 10 מרץ 2012, 19:03

MTA2311 כתב:נטו כתבת התנגחות של קביליו בבלאט.
הוא פשוט לא מתאים לרמות האלה.. גם מבחינה גופנית, וגם מבחינת כדורסל, לאט לאט מתברר שהוא לא מה שראינו במכללות.

במכבי הוא כבר לא יעשה כלום, לכן עדיף לכולם שהוא ילך. חבל לי על זה, כי הוא שחקן מצויין בעיני, ואני די בטוח שהוא יצליח במקום אחר.
סמל אישי של המשתמש
Allan Turing

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 10 מרץ 2012, 19:12

Allan Turing כתב:
הוא פשוט לא מתאים לרמות האלה.. גם מבחינה גופנית, וגם מבחינת כדורסל, לאט לאט מתברר שהוא לא מה שראינו במכללות.

במכבי הוא כבר לא יעשה כלום, לכן עדיף לכולם שהוא ילך. חבל לי על זה, כי הוא שחקן מצויין בעיני, ואני די בטוח שהוא יצליח במקום אחר.

אם הוא באמת כזה כשרון ובאמת שחקן מצויין, בוא נראה איך הוא יתפקד בקבוצה אחרת.
לעניות דעתי ולאחר כל מה שראינו ממנו העונה, הוא פשוט לא שחקן השייך לרמות האילו, אבל בוא נחיה ונראה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי jol9 » 10 מרץ 2012, 20:25

חביב אורנג'ד כתב:
Allan Turing כתב:

אם הוא באמת כזה כשרון ובאמת שחקן מצויין, בוא נראה איך הוא יתפקד בקבוצה אחרת.
לעניות דעתי ולאחר כל מה שראינו ממנו העונה, הוא פשוט לא שחקן השייך לרמות האילו, אבל בוא נחיה ונראה.

לך תדע. בעיקרון אני מסכים איתך.
אני לא מצליח להבין אותו עדיין. הוא נטוע במקום, איטי מאוד ברגליים, לא ממש יכול לעבור שחקן בכדרור, גם הקליעה שלו, זה לא כזה שוס.
מילא אם היה איזה קלע אבסולוטי, היה יכול להיות סוג של סטיב קר כזה בשביל מכבי, אבל הוא ממש לא באיזור הזה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Lirca » 11 מרץ 2012, 14:59

למה בדיוק ציפיתם כשהוא לא מקבל דקות וכשרוב העונה היו 13 שחקנים כשאפשר לשתף 12 מקסימום בטופס?
כ"כ קל לקטול אבל אף אחד לא חושב לרגע שאולי באמת יש כאן פוטנציאל אדיר שמחכה לפרוץ ושהוא פשוט עדיין בוסר ובנוסף לכל גם משחק פעם ראשונה בכדורסל המקצועני וגם לא מקבל דקות כמעט?
לדעתי שייר יכול להיות שחקן חשוב ברוטציה ויש לו עוד לאן להתקדם. חבל שיוותרו עליו ויראו אותו פורח בקבוצה אחרת.
הוא ולאנדסברג יכולים להיות צמד מתאזרחים נהדר לעמדות הגארד במכבי.

חוץ מזה, מייק ששבסקי, תסכימו איתי שהוא מבין דבר או שניים בכדורסל. אם הוא אומר עליו את כל המחמאות הללו, אתם חושבים שהוא עושה זאת סתם כי לא נעים או שהוא מדמיין?
Lirca

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 11 מרץ 2012, 23:31

Lirca כתב:למה בדיוק ציפיתם כשהוא לא מקבל דקות וכשרוב העונה היו 13 שחקנים כשאפשר לשתף 12 מקסימום בטופס?
כ"כ קל לקטול אבל אף אחד לא חושב לרגע שאולי באמת יש כאן פוטנציאל אדיר שמחכה לפרוץ ושהוא פשוט עדיין בוסר ובנוסף לכל גם משחק פעם ראשונה בכדורסל המקצועני וגם לא מקבל דקות כמעט?
לדעתי שייר יכול להיות שחקן חשוב ברוטציה ויש לו עוד לאן להתקדם. חבל שיוותרו עליו ויראו אותו פורח בקבוצה אחרת.

חוץ מזה, מייק ששבסקי, תסכימו איתי שהוא מבין דבר או שניים בכדורסל. אם הוא אומר עליו את כל המחמאות הללו, אתם חושבים שהוא עושה זאת סתם כי לא נעים או שהוא מדמיין?

בוא נדייק בעובדות.
למכבי רוב העונה באמת היו 13 שחקנים, אבל ברוב המשחקים (ולמעשה, כמעט בכולם) שאייר התלבש והיה כלול בין ה12.
הנה, רק אתמול באדריאטית מכבי הלבישה 12 שחקנים ומי שלא התלבש היה דוקא לנגפורד, ואילו שאייר זכה ל14 דקות משחק.
כעולה מן הדברים הנ"ל, גם האמירות ששאיר לא מקבל דקות ושלא ניתנו לו מספיק הזדמנויות, פשוט אינן נכונות.
שאייר זוכה לקרוב ל12 דקות משחק בממוצע באדריאטית ול11 דקות בליגה הישראלית (האמנם "לא מקבל דקות כמעט"?) וזה בהחלט מספיק זמן בכדי להוכיח לנו שמדובר בשחקן טוב, בטח כאשר מדובר בליגות לא מי יודע כמה חזקות.
כמו כן, שאייר אוטוטו בן 25, אחרי 4 עונות בקולג' מצויין, חצי עונה בדי-ליג וקצת יותר מחצי עונה במכבי (האמנם "בוסר"?). בגילו של שאייר כבר הרבה מאוד שחקנים היו כוכבים. למעשה, כבר העונה למכבי היה שחקן מוביל בן 25, שגם הוא היה גארד יהודי. קראו לו ג'ורדן פארמר וכבר בגיל 22 היו לו שתי טבעות אליפות NBA.

מה ציפינו משאייר? פחות או יותר מה שיוני תיאר.
שחקן סטייל קירק פני, שעולה מן הספסל ויודע לשים כמה צ'אקות. כמו שזה נראה, אפילו לתפקיד הלא כ"כ מורכב הזה, הוא לא מספיק טוב.

למה אנחנו לא חושבים שיש כאן "פוטנציאל אדיר"? כי אנחנו פשוט לא רואים אותו.
שאייר זוכה לדקות, אבל לא מראה בהן שום דבר יוצא דופן. לא הגנה, לא אתלטיות, לא פיזיות, לא צעד ראשון מהיר וגם לא יכולת חדירה טובה. גם יכולת הקליעה שלו, שכבר השוותה כאן לזו של של ג'ייסי קארול, לא נראת מזהירה במיוחד.
חוץ מזה, אם באמת היה כאן כשרון כזה גדול, הוא כבר מזמן היה מתפרץ, גם בפחות דקות משחק.

אז מייק ששבסקי אמר עליו כל מיני מחמאות? אז הוא אמר. או כמו שסבתא שלי אומרת ביידיש - האט ער געזאגט.
דיויד בלאט, תסכימו איתי שהוא מבין דבר או שניים בכדורסל. רואה את שאייר בכל האימונים וכל המשחקים ואם הוא לא מוצא לנכון לשתף אותו במשחקי היורוליג, הוא כנראה יודע מה שהוא עושה.

יודע מה? אם באמת מכבי פיספסה פה שחקן, אז עדיין יש לו עוד הרבה מאוד זמן להוכיח לנו שמדובר כאן בפיספוס.
אני בטוח שבעונה הבאה במכבי חיפה (או בכל קבוצה בינונית אחרת שתסכים לקלוט אותו), יהיו לו מספיק הזדמנויות להראות לנו מה הוא שווה, למרות שלדעתי כאמור, כבר ראינו מספיק.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי yzafrir » 12 מרץ 2012, 05:07

חביב אורנג'ד כתב:
Lirca כתב:למה בדיוק ציפיתם כשהוא לא מקבל דקות וכשרוב העונה היו 13 שחקנים כשאפשר לשתף 12 מקסימום בטופס?

בוא נדייק בעובדות.
למכבי רוב העונה באמת היו 13 שחקנים, אבל ברוב המשחקים (ולמעשה, כמעט בכולם) שאייר התלבש והיה כלול בין ה12.
הנה, רק אתמול באדריאטית מכבי הלבישה 12 שחקנים ומי שלא התלבש היה דוקא לנגפורד, ואילו שאייר זכה ל14 דקות משחק.
כעולה מן הדברים הנ"ל, גם האמירות ששאיר לא מקבל דקות ושלא ניתנו לו מספיק הזדמנויות, פשוט אינן נכונות.
שאייר זוכה לקרוב ל12 דקות משחק בממוצע באדריאטית ול11 דקות בליגה הישראלית (האמנם "לא מקבל דקות כמעט"?) וזה בהחלט מספיק זמן בכדי להוכיח לנו שמדובר בשחקן טוב, בטח כאשר מדובר בליגות לא מי יודע כמה חזקות.
כמו כן, שאייר אוטוטו בן 25, אחרי 4 עונות בקולג' מצויין, חצי עונה בדי-ליג וקצת יותר מחצי עונה במכבי (האמנם "בוסר"?). בגילו של שאייר כבר הרבה מאוד שחקנים היו כוכבים. למעשה, כבר העונה למכבי היה שחקן מוביל בן 25, שגם הוא היה גארד יהודי. קראו לו ג'ורדן פארמר וכבר בגיל 22 היו לו שתי טבעות אליפות NBA.

מה ציפינו משאייר? פחות או יותר מה שיוני תיאר.
שחקן סטייל קירק פני, שעולה מן הספסל ויודע לשים כמה צ'אקות. כמו שזה נראה, אפילו לתפקיד הלא כ"כ מורכב הזה, הוא לא מספיק טוב.

למה אנחנו לא חושבים שיש כאן "פוטנציאל אדיר"? כי אנחנו פשוט לא רואים אותו.
שאייר זוכה לדקות, אבל לא מראה בהן שום דבר יוצא דופן. לא הגנה, לא אתלטיות, לא פיזיות, לא צעד ראשון מהיר וגם לא יכולת חדירה טובה. גם יכולת הקליעה שלו, שכבר השוותה כאן לזו של של ג'ייסי קארול, לא נראת מזהירה במיוחד.
חוץ מזה, אם באמת היה כאן כשרון כזה גדול, הוא כבר מזמן היה מתפרץ, גם בפחות דקות משחק.

אז מייק ששבסקי אמר עליו כל מיני מחמאות? אז הוא אמר. או כמו שסבתא שלי אומרת ביידיש - האט ער געזאגט.
דיויד בלאט, תסכימו איתי שהוא מבין דבר או שניים בכדורסל. רואה את שאייר בכל האימונים וכל המשחקים ואם הוא לא מוצא לנכון לשתף אותו במשחקי היורוליג, הוא כנראה יודע מה שהוא עושה.

יודע מה? אם באמת מכבי פיספסה פה שחקן, אז עדיין יש לו עוד הרבה מאוד זמן להוכיח לנו שמדובר כאן בפיספוס.
אני בטוח שבעונה הבאה במכבי חיפה (או בכל קבוצה בינונית אחרת שתסכים לקלוט אותו), יהיו לו מספיק הזדמנויות להראות לנו מה הוא שווה, למרות שלדעתי כאמור, כבר ראינו מספיק.

פאפאס מקבל 10.5 דק' לממוצע ביורוליג ו 16 דק' לממוצע באדריאטת . האם במקרה שלו זה גם מספיק דקות בשביל להוכיח את עצמו ?
שיר מקבל 5 דק' בממוצע ביורוליג שזה קצת יותר מדקה לכל רבע....11 דק' לערב באדיראטית שזה 2.5 דק' לרבע.....ו10 דק' בלבד בליגת קופל....
זה מספיק זמן להוכיח את עצמו ?
מכבי לא פספסה את שייר כי הוא עוד צעיר ויש לו לאן להתקדם אבל היא בהחלט טעתה כשהביאה אותו בעונה כזאת שמאוד קשה בא להכניס שחקנים לא מנוסים (ופאילו מנוסים מאוד) לעניינים , וטעתה עוד יותר (ואולי זו גם טעות שלו) שלו השאילה אותו לאסטודיונטס כשרצו אותו...
אין לי ספק ששנה הבאה הוא לא צריך להיות פה אבל בעתיד אני בהחלט רואה אותו כשחקן לגיטימי בסגל לא פחות מפניני , טל או יוגב....
לגבי מה צריך להיות התיפקוד שלו ? אני מאוד אהבתי את השנתיים האחרונות שלו בדיוק בתור רכז ואני חושב שאת היתרון הכי גדול שלו שזה השכל צריך לנצל יותר...
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 12 מרץ 2012, 11:00

צפריר, לדעתי גם שאייר וגם פאפאלוקאס לא היו צריכים להגיע.
לדעתי, שניהם זכו למספיק הזדמנויות והיו לנו מספיק אפשרויות בכדי להבין מה השחקנים האילו שווים.
האם הם היו צריכים לקבל קצת יותר דקות? אולי. האם מכבי יכלה להפיק מהם קצת יותר? ייתכן מאוד שכן, אבל בשורה התחתונה, איכותם של שחקנים אילו פשוט לא מספיק גובהה (לפחות כעת), בכדי לשדרג את מכבי באופן משמעותי. יותר דקות ביורוליג או פחות דקות ביורוליג, באמת שלא היו עושות הבדל גדול.
מכבי היתה צריכה לצרף שחקנים אחרים.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי חנו'ש » 12 מרץ 2012, 11:09

זה מאוד נחמד שאתם איכשהו הצלחתם לעשות השוואה בין שחקן צעיר בתחילת דרכו שעוד צריך להוכיח את עצמו לבין שחקן בסוף דרכו שלא צריך להוכיח שום דבר לאף אחד כי הקריירה שלו וארון התארים שלו מדבר בעד עצמו....

מה הקשר בין השניים? זה כנראה רק אתם יודעים....
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי yzafrir » 12 מרץ 2012, 11:28

חנו'ש כתב:זה מאוד נחמד שאתם איכשהו הצלחתם לעשות השוואה בין שחקן צעיר בתחילת דרכו שעוד צריך להוכיח את עצמו לבין שחקן בסוף דרכו שלא צריך להוכיח שום דבר לאף אחד כי הקריירה שלו וארון התארים שלו מדבר בעד עצמו....

חני , כל שחקן מגיע בשלב מסויים למצב שהוא שוב צריך להוכיח מה הוא שווה ברגע נתון כדי להצדיק את החוזה שלו . אם היית אומרת לי לפני 4-5 שנים שאפשר להחתים את פאפאס נראה לך שמישהו היה מתנגד ???
כרגע כשחשקן בסוף הקריירה הוא צריך להוכיח שוב שהוא עדיין מסוגל לתרום ברמות הגבוהות באופן קוניססטנטי ולא בהבלחות פה ושם....
הדבר היחיד שדומה בינו לבין שייר מבחינת הסטטוס כיום זה ששניהם צריכים להוכיח שהם שייכים לרמות הגבוהות .
לשייר אולי תיהיה הזדמנות להתקדם בקבוצה אחרת ולהגיע כבר בשל למכבי בעוד שלפאפאס זה או עכשיו או אף פעם ולדעתי הוא כבר איבד את ההזדמנות שלו .
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי MTA2311 » 12 מרץ 2012, 11:59

צפריר, דווקא העונה הייתה לשאייר הזדמנות ענקית להשתלב במכבי.. פארגו הבריז, והמחליפים שלו היו פאפא הזקן ויוגב הילד. ב2 היה רק את טל בתחילת העונה.
איזו סיטואציה יכולה להיות טובה יותר בשבילו? אפילו הכניסו עוד ליגה. הוא הגיע בתור שחקן חמישייה, ובסוף מי שלקח את ההזדמנות זה יוגב.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי יוסי22 » 12 מרץ 2012, 13:45

ההודעות על פאפס כאילו חזרו חודש אחורה , הוא דווקא קיבל הזדמנות לאחרונה והוכיח שבלאט שגה קשות כשלא שיתף אותו יותר .

לבוא ולהתחפר עכשיו בדעה המוטעית מהקיץ רק כי בלאט קלט את הטעות שלו באיחור אופנתי לא הופך את הדעה ההיא לפחות שגויה.

יש לנו עכשיו את הסידרה נגד פנא שזו בעצם גולת הכותרת של העונה , אני מאמין שבלאט למד מהטעויות שלו וישתף אותו לא מעט כי עם כל הכבוד לאוחיון זה פשוט לא מספיק במעמדים האלה.
יוסי22

הודעהעל ידי asafb96 » 12 מרץ 2012, 13:50

מדברים פה על פאפאס (בדיון שקשור לשאייר) כאיזה כשלון, למרות שבלעדיו היינו עפים כבר מהטופ 16, כי בלעדיו היינו מובכים במשחק מול ז'לגיריס. פשוט מדהים אותי כמה אנשים שהיו להם דיעות לגביו בקיץ נאחזים בזה, ולא מרפים, למרות שכל העולם כבר הבין שהטעות היחידה איתו הייתה של בלאט. הבן אדם התייבש, כמעט ולא ראה מגרש, ועלה ונתן הצגה מול ז'אלגיריס, כי בלעדיו היינו היום מובכים שקאנטו היו עולים. ועובדה שברוב המשחקים שהוא משחק הרבה, הוא מצוין.
בקשר לשאייר, אפשר לומר הרבה דברים, ואני לא אכנס לזה. אבל חביב-אל תיתמם. הוא לא קיבל הזמדנות. אם להיות חודש על הספסל, ופתאום לעלות ל10 דקות של גארבג', ששחקנים לא סופרים אותו (שחקני מכבי), זה הזדמנות, אז אתה צודק. אבל זה רחוק מהמציאות. אני לא אכנס לפוטנציאל, יכולות, גיל, תרומה, איכות, וכל זה. חפרנו על זה בלי סוף ואין לי ממש כוח להיכנס לזה. אבל צ'אנס אמיתי לאורך זמן, כמו שקיבלו סמית' ואוחיון, הוא לא קיבל. בלי צל של ספק.
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 12 מרץ 2012, 14:49

asafb96 כתב:מדברים פה על פאפאס (בדיון שקשור לשאייר) כאיזה כשלון, למרות שבלעדיו היינו עפים כבר מהטופ 16, כי בלעדיו היינו מובכים במשחק מול ז'לגיריס.

וגם בלי מאלט מכבי לא היתה עולה להצלבה, שהרי אם הוא לא היה קולע 16 נקודות במשחק בקובנה, מכבי כנראה היתה מפסידה וגומרת את הסיפור מאוד מוקדם.

בכל אופן, פאפאלוקאס, בדיוק כמו שאייר, זכה ללא מעט הזדמנויות העונה ובורבן הוא היה די פושר. לפעמים הוא הבליח לטובה (כמו במשחק מול ז'לגיריס), לפעמים הוא היה חלש וברוב הזמן, היה בינוני עד פושר.
בשביל יכולת כזאת, עבור שכר שכזה ובהתחשב בגארדים מחליפים שראינו כאן בעבר, בהחלט מדובר בסוג של כשלון.

שוב, ייתכן ובלאט היה צריך לתת לו יותר דקות במהלך העונה, אבל לפי מה שאנו רואים ממנו עד כה, לא מדובר בפספוס גדול וגם אם היה זוכה ליותר דקות בכלל לא בטוח שהוא היה משפיע לטובה. לא נראה שבלאט שגה כאן ובטח שלא בגדול.

לגבי שאייר, אולי אולי הוא עוד יהפוך לשחקן ישראלי טוב, אבל לא לזה פיללנו.
דיברו כאן על שחקן שיכול להפוך לשחקן מוביל באירופה ובסופו של דבר קיבלנו נער פוסטר.
גם אם הוא יצליח להיות רול-פלייר נחמד שעולה מן הספסל ומסוגל לתרום לקבוצת יורוליג בסדר גודל של מכבי, עדיין ציפינו כאן להרבה יותר.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 12 מרץ 2012, 14:58

חביב אורנג'ד כתב:
asafb96 כתב:מדברים פה על פאפאס (בדיון שקשור לשאייר) כאיזה כשלון, למרות שבלעדיו היינו עפים כבר מהטופ 16, כי בלעדיו היינו מובכים במשחק מול ז'לגיריס.

וגם בלי מאלט מכבי לא היתה עולה להצלבה, שהרי אם הוא לא היה קולע 16 נקודות במשחק בקובנה, מכבי כנראה היתה מפסידה וגומרת את הסיפור מאוד מוקדם.

בכל אופן, פאפאלוקאס, בדיוק כמו שאייר, זכה ללא מעט הזדמנויות העונה ובורבן הוא היה די פושר. לפעמים הוא הבליח לטובה (כמו במשחק מול ז'לגיריס), לפעמים הוא היה חלש וברוב הזמן, היה בינוני עד פושר.
בשביל יכולת כזאת, עבור שכר שכזה ובהתחשב בגארדים מחליפים שראינו כאן בעבר, בהחלט מדובר בסוג של כשלון.

שוב, ייתכן ובלאט היה צריך לתת לו יותר דקות במהלך העונה, אבל לפי מה שאנו רואים ממנו עד כה, לא מדובר בפספוס גדול וגם אם היה זוכה ליותר דקות בכלל לא בטוח שהוא היה משפיע לטובה. לא נראה שבלאט שגה כאן ובטח שלא בגדול.

דיברו כאן על שחקן שיכול להפוך לשחקן מוביל באירופה ובסופו של דבר קיבלנו נער פוסטר.
גם אם הוא יצליח להיות רול-פלייר נחמד שעולה מן הספסל ומסוגל לתרום לקבוצת יורוליג בסדר גודל של מכבי, עדיין ציפינו כאן להרבה יותר.

חביב-חלאס שטויות. אתה יודע טוב מאוד מה היה, איך נראנו, ואיך זה היה נגמר. בלי פאפאס היינו עפים כבר. עפים מהטופ 16. הוא הציל לנו את התחת, איך שלא תסובב את זה. לקרוא לשחק כזה כישלון זה מביך. כישלון תאמר על קאמינגס, סמית', או אפילו שאייר (למרות שעל זה אפשר להתווכח). לא על שחקן שלא מקבל מספיק, בלי ספק, ועדיין עשה כמה משחקים פנטסטיים, שאחד מהם היה סופר קריטי, שנראנו פשוט מזעזע, בדרך להפסיד, והוא עלה, ונתן הצגה.
לומר שפאפאלוקאס קיבל הרבה הזדמנויות זה לא קשור למציאות. תבין, 10 דקות פה ושם זה רחוק מלקבל הזדמנות! אם הוא היה מקבל צ'אנסים כמו סמית' ואוחיון, והיה לא טוב, אז וואלה, הייתי אומר שהוא נפילה. אבל זה לא כך! אתה נאחז בדיעה המוקדמת שלך ולא משחרר, למרות שמה לעשות, טעית.
פאפאלוקאס לא קיבל צ'אנס אמיתי לאורך זמן, לא קיבל מספיק דקות בכלל, ולמרות זאת רוב הזמן ששיחק הביא בדיוק את מה שצריך, היה טוב רוב הזמן, ונתן גם הצגות. תן לפארגו את הדקות האלה, ותהיה בטוח שגם הוא ממש ממש לא יככב. זה לא רק היכולת המקצועית, שלא יכולה לבוא לידי ביטוי בזמן כל כך מועט, אלא גם הביטחון שיורד לתחתונים, כשהוא מסופסל לתקופות זמן ארוכות, הוא יוצא לספסל אחרי כל טעות קטנה, בליווי צעקות של בלאט, וכו'...
גם הנדריקס שנראה מדהים בטופ 16, לא קיבל הרבה דקות בתחילת השנה שעברה (והוא קיבל יותר מפאפאס), וגם הוא נראה זוועה, ורצו לבעוט אותו מפה. אממה, הוא התחיל לקבל דקות וביטחון מהמאמן, לאורך זמן ולא פה 5 דקות פה 10 דקות, והופה, הוא נראה פנטסטי.
לגבי שאייר, אני לא אכנס ליכולות שלו. אפשר לומר שהסיפור שלו השנה הוא אכזבה. בין אם זה בגללו, ובין אם זה בגלל הצ'אנסים שקיבל. ציפינו בהחלט לשחקן מוביל ולא קיבלנו. אבל בהחלט יכול להיות בעתיד שהוא יתפתח לשחקן מצוין, כי זה לא סמית' שקיבל ים של צא'נסים, והבנו כבר מה הוא יכול לתת. שאייר ממש לא קיבל כמות של דקות כדי להראות את כל מה שהוא יכול להביא, ואת הפוטנציאל שלו. גם שהוא עולה ל5-10 דקות פה ושם, הוא פשוט לא קשור לקבוצה. לא צריך להסתכל על הסטטיסטיקה כדי להבין את זה. מספיק לראות אותו עולה למשחקים בליגה או באדריאטית, כדי להבין שהשנה, מה לעשות, הוא לא חלק מהקבוצה. בדיוק כמו שמאצ'בן לא היה חלק מהקבוצה שנה שעברה. אני לא אכנס להשוואות בניהם, ולסיבות, כי אין לי כוח, וחפרנו על זה בלי סוף, אבל אי אפשר לומר שהוא קיבל מספיק צ'אנסים ודקות לאורך זמן, כדי לומר שהוא לא יכול לתת משהו מעבר למה שאנחנו רואים
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 12 מרץ 2012, 15:25

asafb96 כתב:
חביב אורנג'ד כתב:

חביב-חלאס שטויות. אתה יודע טוב מאוד מה היה, איך נראנו, ואיך זה היה נגמר. בלי פאפאס היינו עפים כבר. עפים מהטופ 16. הוא הציל לנו את התחת, איך שלא תסובב את זה. לקרוא לשחק כזה כישלון זה מביך. כישלון תאמר על קאמינגס, סמית', או אפילו שאייר (למרות שעל זה אפשר להתווכח). לא על שחקן שלא מקבל מספיק, בלי ספק, ועדיין עשה כמה משחקים פנטסטיים, שאחד מהם היה סופר קריטי, שנראנו פשוט מזעזע, בדרך להפסיד, והוא עלה, ונתן הצגה.
לומר שפאפאלוקאס קיבל הרבה הזדמנויות זה לא קשור למציאות. תבין, 10 דקות פה ושם זה רחוק מלקבל הזדמנות! אם הוא היה מקבל צ'אנסים כמו סמית' ואוחיון, והיה לא טוב, אז וואלה, הייתי אומר שהוא נפילה. אבל זה לא כך! אתה נאחז בדיעה המוקדמת שלך ולא משחרר, למרות שמה לעשות, טעית.
פאפאלוקאס לא קיבל צ'אנס אמיתי לאורך זמן, לא קיבל מספיק דקות בכלל, ולמרות זאת רוב הזמן ששיחק הביא בדיוק את מה שצריך, היה טוב רוב הזמן, ונתן גם הצגות. תן לפארגו את הדקות האלה, ותהיה בטוח שגם הוא ממש ממש לא יככב. זה לא רק היכולת המקצועית, שלא יכולה לבוא לידי ביטוי בזמן כל כך מועט, אלא גם הביטחון שיורד לתחתונים, כשהוא מסופסל לתקופות זמן ארוכות, הוא יוצא לספסל אחרי כל טעות קטנה, בליווי צעקות של בלאט, וכו'...
גם הנדריקס שנראה מדהים בטופ 16, לא קיבל הרבה דקות בתחילת השנה שעברה (והוא קיבל יותר מפאפאס), וגם הוא נראה זוועה, ורצו לבעוט אותו מפה. אממה, הוא התחיל לקבל דקות וביטחון מהמאמן, לאורך זמן ולא פה 5 דקות פה 10 דקות, והופה, הוא נראה פנטסטי.
לגבי שאייר, אני לא אכנס ליכולות שלו. אפשר לומר שהסיפור שלו השנה הוא אכזבה. בין אם זה בגללו, ובין אם זה בגלל הצ'אנסים שקיבל. ציפינו בהחלט לשחקן מוביל ולא קיבלנו. אבל בהחלט יכול להיות בעתיד שהוא יתפתח לשחקן מצוין, כי זה לא סמית' שקיבל ים של צא'נסים, והבנו כבר מה הוא יכול לתת. שאייר ממש לא קיבל כמות של דקות כדי להראות את כל מה שהוא יכול להביא, ואת הפוטנציאל שלו. גם שהוא עולה ל5-10 דקות פה ושם, הוא פשוט לא קשור לקבוצה. לא צריך להסתכל על הסטטיסטיקה כדי להבין את זה. מספיק לראות אותו עולה למשחקים בליגה או באדריאטית, כדי להבין שהשנה, מה לעשות, הוא לא חלק מהקבוצה. בדיוק כמו שמאצ'בן לא היה חלק מהקבוצה שנה שעברה. אני לא אכנס להשוואות בניהם, ולסיבות, כי אין לי כוח, וחפרנו על זה בלי סוף, אבל אי אפשר לומר שהוא קיבל מספיק צ'אנסים ודקות לאורך זמן, כדי לומר שהוא לא יכול לתת משהו מעבר למה שאנחנו רואים

אסף - חלאס שטויות. אתה יודע טוב מאוד מה היה, איך נראנו, ואיך זה היה נגמר. בלי מאלט היינו עפים כבר. עפים מהטופ 16. הוא הציל לנו את התחת, איך שלא תסובב את זה.

אסף - חלאס שטויות. אתה יודע טוב מאוד מה היה, איך נראנו, ואיך זה היה נגמר. בלי קירק פני היינו עפים כבר. עפים בחצי הגמר של 2006. הוא הציל לנו את התחת, איך שלא תסובב את זה.

כפי ששמת לב, גם אני טוב בססמאות ודמגוגיה בשקל שישים.
לייחס לפאפאלוקאס את העליה את לשלב הטופ 16, זה פשוט כשל לוגי. פאפאלוקאס היה ונשאר שחקן די שולי במכבי, שפעם ב.. מבליח. למזלנו, הוא הבליח ברגע האמת.
צריכים גם לזכור שאם קאנטו לא היתה מחטיאה את אותה זריקה אומללה בשניות הסיום במשחק מול ברצלונה, אז מכבי כבר היתה עפה ואפילו פאפאלוקאס לא היה עוזר.

בכל אופן, להעמיד ממוצעים די בינוניים, להציג יכולת די פושרת רוב העונה ולקחת עבור זה סכום כסף נכבד, זה בהחלט סוג של כשלון. ציפינו לשחקן יותר טוב ויציב ולא לאחד שיבליח מול הקבוצה החלשה ביותר בטופ 16.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 12 מרץ 2012, 15:48

חביב אורנג'ד כתב:
asafb96 כתב:
חביב אורנג'ד כתב:

אסף - חלאס שטויות. אתה יודע טוב מאוד מה היה, איך נראנו, ואיך זה היה נגמר. בלי מאלט היינו עפים כבר. עפים מהטופ 16. הוא הציל לנו את התחת, איך שלא תסובב את זה.

אסף - חלאס שטויות. אתה יודע טוב מאוד מה היה, איך נראנו, ואיך זה היה נגמר. בלי קירק פני היינו עפים כבר. עפים בחצי הגמר של 2006. הוא הציל לנו את התחת, איך שלא תסובב את זה.

לייחס לפאפאלוקאס את העליה את לשלב הטופ 16, זה פשוט כשל לוגי. פאפאלוקאס היה ונשאר שחקן די שולי במכבי, שפעם ב.. מבליח. למזלנו, הוא הבליח ברגע האמת.
צריכים גם לזכור שאם קאנטו לא היתה מחטיאה את אותה זריקה אומללה בשניות הסיום במשחק מול ברצלונה, אז מכבי כבר היתה עפה ואפילו פאפאלוקאס לא היה עוזר.

בכל אופן, להעמיד ממוצעים די בינוניים, להציג יכולת די פושרת רוב העונה ולקחת עבור זה סכום כסף נכבד, זה בהחלט סוג של כשלון. ציפינו לשחקן יותר טוב ויציב ולא לאחד שיבליח מול הקבוצה החלשה ביותר בטופ 16.

בסדר, תמשיך לעצום עניים...
עובדתית, מכבי הייתה חייבת ניצחון מול ז'אלגיריס, כדי להשאיר סיכוי לעלות. מכבי פתחה מזעזע, נראת זוועה, עשו לנו בית ספר. זאת הייתה הפתיחה הגרוע ביותר העונה. אבל פאפאס עלה, וניצח את המשחק. אתה יכול להמשיך לדבר עד מחר, אבל פאפאס הציל את המשחק! אם היינו מפסידים? היינו היום בוכים על עוד עונה שנגרמה בגלל פדרמן והלהקה.
הוא ממש לא מעמיד ממוצעים בינוניים. יחסית לדקות שהוא מקבל, הוא מעמיד מספרים בסדר גמור! בכל המשחקים ביורוליג שהוא קיבל מעל 20 דקות (והיו רק 4 כאלה!), הוא היה מצוין.
כשלון? ממש לא. בסקלת הכישלונות נמצאים שחקנים כמו קאמינגס. לא פאפאלוקאס. פאפאס לא מקבל מספיק דקות, הביטחון שלו לא קיים (ובצדק), ובכל זאת הוא התעלה במאני טיים מול ז'אלגיריס, וכמעט בכל משחק שהוא מספיק דקות הוא טוב. כישלון?
למזלנו הוא הבליח ברגע האמת? למזלנו בלאט קיבל שכל ונתן לו לשחק ברגע האמת!
הכישלון של פאפאס הוא אך ורק של בלאט. גם קובי היה "בינוני" אם היה מקבל קרדיט הזוי שכזה.
asafb96

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 12 מרץ 2012, 16:15

asafb96 כתב:
חביב אורנג'ד כתב:
asafb96 כתב:
חביב אורנג'ד כתב:

בסדר, תמשיך לעצום עניים...
עובדתית, מכבי הייתה חייבת ניצחון מול ז'אלגיריס, כדי להשאיר סיכוי לעלות. מכבי פתחה מזעזע, נראת זוועה, עשו לנו בית ספר. זאת הייתה הפתיחה הגרוע ביותר העונה. אבל פאפאס עלה, וניצח את המשחק. אתה יכול להמשיך לדבר עד מחר, אבל פאפאס הציל את המשחק! אם היינו מפסידים? היינו היום בוכים על עוד עונה שנגרמה בגלל פדרמן והלהקה.
הוא ממש לא מעמיד ממוצעים בינוניים. יחסית לדקות שהוא מקבל, הוא מעמיד מספרים בסדר גמור! בכל המשחקים ביורוליג שהוא קיבל מעל 20 דקות (והיו רק 4 כאלה!), הוא היה מצוין.
כשלון? ממש לא. בסקלת הכישלונות נמצאים שחקנים כמו קאמינגס. לא פאפאלוקאס. פאפאס לא מקבל מספיק דקות, הביטחון שלו לא קיים (ובצדק), ובכל זאת הוא התעלה במאני טיים מול ז'אלגיריס, וכמעט בכל משחק שהוא מספיק דקות הוא טוב. כישלון?
למזלנו הוא הבליח ברגע האמת? למזלנו בלאט קיבל שכל ונתן לו לשחק ברגע האמת!
הכישלון של פאפאס הוא אך ורק של בלאט. גם קובי היה "בינוני" אם היה מקבל קרדיט הזוי שכזה.

זה מזכיר לי את הגמר של 2005, מכבי לא הצליחה לברוח לויטוריה ולא הבריקה, אבל קומאטוס הציל את המשחק!!!

ועכשיו ברצינות, שחקן לא נמדד לפי משחק (וגם לא לפי מחצית אחת) אלא לאורך תקופה.
ברמה העובדתית, בשנתיים האחרונות פאפאלוקאס הוא שחקן יורליג בינוני עד פושר ולא יותר מזה. גם כאשר הוא זוכה להרבה דקות וגם כאשר הוא זוכה למעט, הוא בד"כ מראה יכולת די פושרת.
אני בטוח שאם לפאפאלוקאס היו קוראים קירק פני, נסטורס קומאטוס או דמונד מאלט, אף אחד לא היה מייחס לו כאלו תכונות ובטח שלא היו מייחסים לו בלעדיות על העליה לשלב ההצלבה. בכלל, אני לא זוכר מתי יחסו לשחקן בודד כ"כ הרבה מעשמעות בגלל משחק בודד ועוד מול יריביה די בינונית. מילאאם היה מדובר בגמר הפיינל-פור או משחק מכריע בשלב ההצלבה, אבל בסה"כ דובר במשחק ביתי אחד (ויותר נכון, מחצית אחת), מול הקבוצה החלשה ביותר בבית ועוד בשלב הטופ 16. גם ככה העפלה לשלב ההצלבה זה הישג שבשנים האחרונות למכבי ממש לא היה קשה להגיע והעובדה שהיא נזקקה להצגה של שחקן די שולי בסגל, רק מראה שלא מדובר כאן בסיפור הצלחה.

בנוגע לכשלון, אין ספק שמדובר בכשלון של בלאט.
בכסף הזה, הוא היה צריך למצוא שחקן טוב יותר והכשלון כולו שלו.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 12 מרץ 2012, 17:21

איזה יכולת לאורך תקופה? זה בדיוק מה שאני אומר! הוא לא מקבל צ'אנסים (כמו שאייר), לאורך תקופה של כמה משחקים רצוף. ברצינות, מה אתה מצפה משחקן כזה? אתה באמת מאמין שאם פארגו לדוגמא, היה מקבל צ'אנסים כאלה, הוא היה טוב? אם כן, צר לי לומר לך, אבל אתה חיי בסרט.
עזוב אותך שטויות, כך או כך, אם לא ההתעלות שלו, ואם בלאט היה מייבש אותו גם במשחק הזה, היינו מוצאים את עצמנו מחוץ לטופ 16. כי עד שהוא נכנס, ז'אלגיריס עשו מאיתנו צחוק.
פאפאלוקאס לא מקבל צ'אנסים. רוב הזמן שהוא משחק הוא בינוני? ממש ממש לא. רוב הזמן שהוא משחק הוא מצוין. והבאתי לך דוגמא. כשהוא משחק מעל 20 דקות ביורוליג (ולצערנו, הוא קיבל מספר דקות כזה רק 4 פעמים), הוא מצוין. גם באדריאטית ואפילו זכור לי במשחק ליגה מול חיפה, שהוא משחק הרבה, הוא מצוין רוב הזמן
הכשלון היחיד של בלאט זה שהוא לא משתף אותו מספיק. זה הכל. מכבי ממש לא הייתה יכולה למצוא רכזים בקיץ. השוק היה מת. כמה שזה עצוב, פאפאס בגילו היה השחקן הכי איכותי ממי שנשאר בשוק (אחרי שפארגו הבריז כמובן, לא יודע אם גם בתחילת הקיץ...)
שורה תחתונה, כך או כך, פאפאלוקאס לא מקבל מספיק צ'אנסים, וזה ברור לכל אדם היגיוני. עובדתית, שהוא משחק, הוא בדרך כלל טוב. זה הכל. כישלון כמו שאמרתי, אפשר לקרוא לשחקן שמקבל צ'אנסים, ונראה לא טוב. כמו סמית'. שפאפאס יקבל דקות לאורך כמה משחקים רצוף, בלי שבלאט יוציא אותו על כל שטות קטנה, והוא לא יהיה טוב במשך הרצף של המשחקים, אז נוכל לומר שהוא כישלון. מבחינתי, גם אם זה היה קובי, והוא היה עושה סטטיסטיקה כזאת, בדקות כאלה, הוא לא כישלון.
בכל מקרה, זה דיון של שאייר, אנחנו סתם הורסים את הת'רד...
asafb96

הודעהעל ידי חנו'ש » 12 מרץ 2012, 18:37

yzafrir כתב:
חנו'ש כתב:זה מאוד נחמד שאתם איכשהו הצלחתם לעשות השוואה בין שחקן צעיר בתחילת דרכו שעוד צריך להוכיח את עצמו לבין שחקן בסוף דרכו שלא צריך להוכיח שום דבר לאף אחד כי הקריירה שלו וארון התארים שלו מדבר בעד עצמו....

חני , כל שחקן מגיע בשלב מסויים למצב שהוא שוב צריך להוכיח מה הוא שווה ברגע נתון כדי להצדיק את החוזה שלו . אם היית אומרת לי לפני 4-5 שנים שאפשר להחתים את פאפאס נראה לך שמישהו היה מתנגד ???
כרגע כשחשקן בסוף הקריירה הוא צריך להוכיח שוב שהוא עדיין מסוגל לתרום ברמות הגבוהות באופן קוניססטנטי ולא בהבלחות פה ושם....
הדבר היחיד שדומה בינו לבין שייר מבחינת הסטטוס כיום זה ששניהם צריכים להוכיח שהם שייכים לרמות הגבוהות .
לשייר אולי תיהיה הזדמנות להתקדם בקבוצה אחרת ולהגיע כבר בשל למכבי בעוד שלפאפאס זה או עכשיו או אף פעם ולדעתי הוא כבר איבד את ההזדמנות שלו .

צפריר, ממש לא מעניין אותי להיכנס לוויכוח על פאפא, פשוט הייתי שמחה אם היית מפסיק להכניס את השם שלו כל הודעה שנייה בדיונים שבכלל לא קשורים אליו רק למטרות ניגוח.

הדיעה שלך עליו ברורה לכולנו וזו זכותך (ואין צורך להבהיר אותה כל פעם מחדש), אבל הקשר של פאפא לדיון על ג'ון שאייר? זה קצת פחות ברור לי.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי jol9 » 12 מרץ 2012, 20:58

חביב, אני חושב שאתה טועה בעניין פאפאס.
אמנם זה לא הפאפאס שאנחנו מכירים, אבל עדיין מדובר בשחקן בעל שיעור קומה, עם יכולות ייחודיות בתחומים מסויימים.

לבלאט יש את השיטה שלו, והוא הולך עם שחקנים ספציפיים שהוא מאמין בהם. פאפאס הוא כנראה לא בדיוק כוס התה של בלאט, אבל בהתחשב באלטרנטיבות
הוא היה צריך לשחק יותר.
הוא אולי לא היה הצלחה מסחררת, אבל ממש לא כשלון. זר טוב שעושה עבודה די טובה, ואולי אולי עוד נבין למה הביאו אותו, ואני מכוון אל המאני טיים של העונה
שמגיע בקרוב מאוד.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google Adsense [Bot] ו־162 אורחים