המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

ליאור אליהו ומלכודת הדבש

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

ליאור אליהו ומלכודת הדבש

הודעהעל ידי שחף » 05 פברואר 2012, 19:16

המשחק ביום חמישי חיזק את התחושה שלי שבשנתיים(או השלוש) האחרונות ה-4 המוביל של מכבי הוא דייויד בלו. בלאט כהרגלו חטף עצבים על השלשות שאליהו מקבל על הראש( כנראה השחקן שמקבל הכי הרבה שלשות על הראש באירופה באחוזים הכי גבוהים). התחושה היא שלמרות שליאור שיפר את האספקט הזה הוא עדיין מינוס גדול בהגנה. אבל הדיון הזה כבר נטחן מעל ומעבר. הבעיה הגדולה עם ליאור בעיני זה שאנשים ממעטים להציג את הקריסה הסטטיסטית של אליהו כשהוא פוגש 4 גדול ופיזי, 2.08 מ' שכזה. אז הנה המספרים של אליהו מול קבוצות העילית של אירופה בשנתיים האחרונות:
ברצלונה: 3 משחקים, 19.3 דקות, 6 נקודות, 50% מהשדה, 0.3 אסיסטים, 1.3 איבודים
פאנאתנייקוס(גמר): 12 נקודות, 45% מהשדה, איבוד אחד. למי שזוכר, רוב הנקודות היו כשהמשחק היה גמור יחסית.
קאחה לאבורל(עונה רגילה+ פלייאוף): 19.5 דקות, 12.2 נקודות, 19.5 דקות 52% מהשדה, 0.6 אסיסטים, 0.6 איבודים
ריאל מדריד(חצי גמר+ עונה רגילה): 13.75 דקות, 4.3 נקודות, 41% מהשדה, 0 אסיסטים, 1.3 איבודים
סך הכל: 8 נקודות בממוצע בפחות מ-50% מהשדה.
הנתונים האלו יכלו להיות סבירים אלמלא אליהו היה השחקן השני הכי יקר בקבוצה השנה מבחינת סך הכל עלות(קית' לאנגפורד אולי מקבל משכורת טיפה יותר גבוהה אבל בגלל מיסוי עולה למכבי פחות) והשלישי הכי יקר בקבוצה בשנה שעברה אחרי אידסון וסופו. כן כן, השחקן השני הכי יקר בקבוצה השנה מביא תוצרת די עלובה מול יריבות הצמרת של אירופה. מכיוון שאליהו הוא אחד הישראלים היחידים אי פעם במכבי שקיבל חוזה של זר, נמדוד אותו מול זר אחד, מייסאו באסטון, ומה הוא עשה מול הגדולות של אירופה:
באסטון בפיינל פור 2004: 22.15 דקות, 10 נקודות, 60% מהשדה, 8 ריב', 1.3 אס', 2 חס', 1.3 איב'
באסטון בפיינל פור 2005: 26.07 דק', 16 נקודות, 77.8% מהשדה, 6 ריב', 1.5 חס', 0.5 אס', 1 איב'
באסטון בפיינל פור 2006: 29.5 דק', 13 נק', 52% מהשדה, 11 ריב', 4 חס', 0 אס', 2 איב'.

מסקנה: בפעם הבאה שאתם תוהים למה יש למכבי זר שזורק לבנים מהשלוש ושני רכזים זרים שעברו את גיל 34, תתהו למה ישראלי שנתן משחק אחד טוב מול ברצלונה בגמר ה-ACB קיבל חוזה שווה ערך לאחד ממספרי 4 הטובים שהיו במכבי אי פעם. הנתונים של בלו, אגב, מבלי לפשפש יותר מידי, טובים יותר...
שחף

Re: ליאור אליהו ומלכודת הדבש

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 05 פברואר 2012, 19:27

הנתון ששלח זרק במשחק מול קאנטו הספיק לי..
הוא אמר שלפעמים אנשים לא מבינים למה האצבע של בלאט כל כך קלה על ההדק כשזה מגיע לסיפסול של אליהו אבל אם מסתכלים על הנתונים אז הנדריקס למשל עושה עבירה כל 4 וחצי דקות ואליהו כל 18.5(!!!!)דקות..זה אמר בעיניי הכל..כל התלונות שיש לי על אליהו התנקזו לנתון אחד..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 05 פברואר 2012, 19:31

בלו הוא בדיוק אותו חור בהגנה כמו אליהו. רק שאליהו עוזר לשתף הקבוצתי בהתקפה, וגם לוקח יותר ריבאונד מבלו.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שחף » 05 פברואר 2012, 19:35

בלו עוזר הרבה יותר מאליהו לשטף הקבוצתי כי כשהוא קולע וגם כשלא הוא מושך החוצה את ההגנה ואת השומר שבא לעשות דאבל אפ על סופו.
זה לא יהיה פופולרי להגיד, אבל אולי צריך לקוות שליאור יקבל איכשהו חוזה ב-NBA ומכבי תביא מישהו כמו ג'ואי פרילנד(2.08 מ', אתלט וריבאונדר) שעולה היום לדעתי כמו ליאור וייתן תפוקה התקפית והגנתית גם מול הגדולות של היבשת.
שחף

הודעהעל ידי LIAV10 » 05 פברואר 2012, 19:46

שחף כתב:בלו עוזר הרבה יותר מאליהו לשטף הקבוצתי כי כשהוא קולע וגם כשלא הוא מושך החוצה את ההגנה ואת השומר שבא לעשות דאבל אפ על סופו.
זה לא יהיה פופולרי להגיד, אבל אולי צריך לקוות שליאור יקבל איכשהו חוזה ב-NBA ומכבי תביא מישהו כמו ג'ואי פרילנד(2.08 מ', אתלט וריבאונדר) שעולה היום לדעתי כמו ליאור וייתן תפוקה התקפית והגנתית גם מול הגדולות של היבשת.

ג'ואל פרילנד הוא אחד הגבוהים האיכותיים באירופה, הוא "מושלם" מידי למכבי..
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי שחף » 05 פברואר 2012, 19:50

בשנה שעברה מכבי בהחלט יכלה להחתים את פרילנד. אני חושב שליאור+כדיר(כן,כן) בהחלט שווה גם את החוזה הנוכחי של פרילנד. פרילנד הוא גם לא עלה נידף ברוח הגנתית אלא שחקן עם סייז לשמור גם על חבר'ה כמו לורבק.
נערך לאחרונה על ידי שחף בתאריך 05 פברואר 2012, 19:52, נערך פעם אחת בסך הכל.
שחף

הודעהעל ידי MaccabiTA » 05 פברואר 2012, 19:52

מה קשור פרילנד? אם אליהו עוזב יש את מאצ'בן..
ינאי עדיין חי
סמל אישי של המשתמש
MaccabiTA

הודעהעל ידי jol9 » 05 פברואר 2012, 19:53

שחקן כמו אליהו הוא שחקן שצריך לטפח אותו, לבסס אותו, לתת לו את הקרדיט ולבנות סביבו מעטפת מתאימה.
אני לא אומר שהוא צריך להיות השחקן שהכל נבנה סביבו, אבל כן אפשר לתאם את ההרכבים סביבו בשביל לשפר את התפוקה שלו ולהחביא את החסרונות שלו.
זה דבר מקובל שעושים ועשו לאורך כל השנים בכל קבוצות הכדורסל בעולם.

מכבי עצמה עשתה את זה עם כמה ישראלים מאוד בכירים כמו קטש וג'מצ'י, וגם הנפלד שהיה מוגבל יחסית בהתקפה.

גם על ניקולה ווייצ'יץ' אמרו בזמנו שהוא מלכודת דבש. בפועל, ישנם מעט מאוד שחקני התקפה עם האיכויות של ליאור. כשהוא משחק עם ביטחון, הוא גם מוסר מצויין,
שיכול לעשות 3-4 אסיסטים בערב, והוא גם שומר בסדר גמור.
מנגד, כשמתייחסים אליו כמו לעוד שחקן, ואפילו פחות מזה, אז התפוקה שלו יורדת בהתאם.

את הסטטיסטיקות שאספת, ניתן גם לאסוף בהקשר לסופו. גם לו יש נטייה להיעלם פה ושם, וגם במשחקים גדולים לפעמים. זה לא הופך אותו עדיין לשחקן פחות
טוב וחשוב ממה שהוא.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 05 פברואר 2012, 19:56

שחף כתב:בשנה שעברה מכבי בהחלט יכלה להחתים את פרילנד. אני חושב שליאור+כדיר(כן,כן) בהחלט שווה גם את החוזה הנוכחי של פרילנד. פרילנד הוא גם לא עלה נידף ברוח הגנתית אלא שחקן עם סייז לשמור גם על חבר'ה כמו לורבק.

בארסה רצתה את פרילנד ולא הצליחה להחתים אותו אז מכבי?
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שחף » 05 פברואר 2012, 19:59

יוני, ליאור לא במכבי מאתמול. הוא ימשיך לברוח מלורבק גם בעוד שבועיים בברצלונה עם הגויאבה שלו(שתיכנס באחוזים יותר נמוכים כי בפנים מחכים ואסקז ופרוביץ' ולא איזה שרוך רזה מלובליאנה) במקום לנסות לקחת אותו עד הטבעת גם אם תטפח אותו ותטפח לו על השכם אחרי כל החטאה וכל שלשה שהוא חוטף על הראש. נדב הנפלד היה שומר מדהים ודבק הגנתי. ליאור הוא חור הגנתי שבמשחקים מול הגדולות לא פוגע ולכן בלאט מטיס אותו לספסל מהר מאוד. ההחתמה שלו בשיא הייפ ישראלים זה חוזה נוראי, ארוך להחריד שאין לו שום הצדקה. הזכרתי כבר שבאסטון הרוויח אותם סכומים במכבי?
שחף

הודעהעל ידי itay92 » 05 פברואר 2012, 20:01

נתן כמה משחקים לא טובים וישר קוטלים???
לא הגזמתם?
itay92

הודעהעל ידי שחף » 05 פברואר 2012, 20:09

Holiday_Armadillo כתב:
שחף כתב:בשנה שעברה מכבי בהחלט יכלה להחתים את פרילנד. אני חושב שליאור+כדיר(כן,כן) בהחלט שווה גם את החוזה הנוכחי של פרילנד. פרילנד הוא גם לא עלה נידף ברוח הגנתית אלא שחקן עם סייז לשמור גם על חבר'ה כמו לורבק.

החוזה של פרילנד במאלאגה: 900 אלף יורו לעונה.
ליאור+כדיר: מיליון דולר נטו- ברוטו מיליון וחצי. ולא יצא לי לשמוע על התעניינות של בארסה בפרילנד.
שחף

הודעהעל ידי felix_r » 05 פברואר 2012, 20:13

שחף כתב:בלו עוזר הרבה יותר מאליהו לשטף הקבוצתי כי כשהוא קולע וגם כשלא הוא מושך החוצה את ההגנה ואת השומר שבא לעשות דאבל אפ על סופו.

בלו לא יודע למסור. ליאור שחקן יוצר גם לעצמו וגם לאחרים. ככה שאין בכלל מה להשוות.

גם פרילנד הוא חור בהגנה. פחות באליהוף אבל גם כן ממש לא שומר גדול.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי פארוק » 05 פברואר 2012, 20:14

:clap2 :clap2 :clap2 :clap2 :clap2 :clap2

שחף אני גולש כאן כבר המון שנים וזו ההודעה הטובה ביותר שכתבו.
פארוק

הודעהעל ידי חנו'ש » 05 פברואר 2012, 20:39

לא נמאס כבר לחפור על כל העניין הזה של אליהו??
הבחור חתום במכבי לעוד הרבה שנים, ואפשר לפנטז עד מחר על כל מיני פרידלנדים, תשמרו את זה לת'רד הפנטזי כי במציאות זה לא יקרה.
אז אפשר להמשיך לחלום על פרידלנדים ואפשר לנחות במציאות ולחשוב איך מוציאים את המירב מהפורוורד המוביל שלנו השנה ובשנים הקרובות, בעיקר בהתחשב בזה שהפורוורד המשלים שלנו לעולם לא היה ולא יהיה יותר מפורוורד משלים, טוב, אבל עדיין משלים.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 פברואר 2012, 20:42

שנה הבאה הוא כבר לא יהיה הפורוורד המוביל
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי asafb96 » 05 פברואר 2012, 21:00

ת'רד פתאטי
השנאה לליאור לא ברורה ואפילו הזויה. סקורר נפלא, שחקן חכם, ומוסר מצוין לעמדתו.
אנשים עוד לא קלטו שאם הוא היה שחקן הגנה, וקלעי, הוא היה בNBA עוד מזמן. ליאור טוב מבלו בכל אספקט, חוץ מהקליעה, איך שלא תסובבו את זה, ולטעון שבלו עדיף, ועוד להגיד שהוא עוזר לשטף הקבוצתי יותר מליאור, זה שנאה נטו.
בלו שחקן שיודע לזרוק שלשות, וזהו. שחקן הגנה לא טוב יותר מליאור, לא יודע לשים כדור על הרצפה, ולא מייצר לאחרים. איפה הוא ואיפה ליאור.
אנשים פה עוד חיים בסרט שנביא את פרילנד... החוזה שלו זה עוד מיליון יורו ל3 שנים, וסכום השחרור שלו עולה כמו כל התקציב של הקוו הקדמי במכבי. אם בארסה לא הוציאו אותו משם, אז החוזה של ליאור+כדיר כן?!
נערך לאחרונה על ידי asafb96 בתאריך 05 פברואר 2012, 21:01, נערך פעם אחת בסך הכל.
asafb96

הודעהעל ידי אורי » 05 פברואר 2012, 21:01

שחף כתב:
Holiday_Armadillo כתב:

החוזה של פרילנד במאלאגה: 900 אלף יורו לעונה.
ליאור+כדיר: מיליון דולר נטו- ברוטו מיליון וחצי. ולא יצא לי לשמוע על התעניינות של בארסה בפרילנד.

הוא חתום על חוזה ארוך טווח במלאגה(לדעתי נותרו לו שלוש שנים לסיום החוזה), ומכבי לא רק שלא תסכים לשלם לו סכומים של מיליון יורו(ופרילנד לאחר הפריצה שלו בהחלט ידרוש סכומים כאלה ומעלה)אלא בטח ובטח שלא תשלם למלאגה בייאאוט גבוה.
אורי

הודעהעל ידי Lirca » 05 פברואר 2012, 21:28

מסכים עם רוב הדברים שנאמרים כאן.
מצד אחד, כשהוא חם ובזון הוא יכול לגמור משחק תוך דקות ספורות. מצד שני יש לו המון משחקים שהוא נראה מאוד חסר אונים מול גבוהים אגרסיביים ונראה גם שבשנים האחרונות הצליחו ללמוד אותו (ולמען האמת זה גם היה די צפוי כי עם כל התנועה והאתלטיות, יש לו מגבלות).
הבעיה היא שיש לו יותר מידי משחקים מהסוג השני לעומת הסוג הראשון. יש לו הרבה נפילות מול קבוצות גדולות ובמעמדים הגדולים (הפיינל פור האחרון).

בשל החוזה הגדול שלו אני חושב שכל מה שצריך זה להוריד אותו לספסל ומהשנה הבאה לשים את מצ'באן כשחקן מטרה במקומו. אין ספק שנקבל תרומה התקפית גדולה בהרבה וזהה בהגנה אם לא טובה יותר (בכל זאת מצ'באן קלט 8 ריב' למשחק בשלב הראשון ביורוליג).
Lirca

הודעהעל ידי felix_r » 05 פברואר 2012, 21:46

ליאור אליהו לא הפריע למכבי להגיע לגמר היורוליג בעונה שעברה כשהוא משחק יותר מ 20 דקות בממוצע!
הבעיה היא לא ליאור אליהו, אלה העקשנות של דיוויד בלאט, שבמקום להתאים את השיטה לשחקנים, הולך עם הראש בקיר ומנסה להתאים את השחקנים לשיטה. להתאים את השחקנים לשיטה לא עושים באמצע העונה. עושים את זה בקייץ. באמצע העונה מנסים להתאים את שיטת המשחק לשחקנים שיש לך בקבוצה! הסגל הזה כבר שיחק טוב מאוד, אבל פתאום דיוויד בלאט החליט ללכת עם הראש בקיר ולהפוך את מכבי של העונה לקבוצת ההגנה של שנה שעברה. זה לא יקרה. פשוט לא. כי אין לנו את השחקנים של שנה שעברה, שעליהם התבססה כל השיטה. זהו. כשדיוויד בלאט יקלוט את זה, ובמקום להתעקש כמו חמור ינסה לנצל את הצדדים החזקים שיש לשחקניו, מכבי שוב תחזור לנצח.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], יוסי22 ו־154 אורחים