המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

ליאור אליהו ומלכודת הדבש

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: ליאור אליהו ומלכודת הדבש

הודעהעל ידי שחף » 01 מרץ 2012, 10:29

הקפצה: ליאור שוב נראה כלום מול קבוצה עם גבוהים רציניים. והפעם לא היה בלו שיזנב לו בדקות שלא בצדק(באמת??). חבל חבל חבל על 700 אלף דולר שהלכו על שחקן שטוב מול ורסאץ' ודומותיה אבל לא שווה כלום מול הגדולות. ביזבוז כסף משווע.
שחף

הודעהעל ידי MTA2311 » 23 מרץ 2012, 04:02

עכשיו זה כבר ברור שדייוויד פשוט לא מאמין בו, וכנראה שגם לא יאמין בעתיד. אתם חושבים שליאור ישאר למרות שזה המצב?
לדעתי יש שתי אופציות אפשריות, הראשונה היא שליאור יישפר משמעותית את ההגנה, באופן כללי יהיה יותר אגרסיבי ובנוסף יוסיף לארסנל שלו עוד כלים התקפיים. האופצייה השנייה, היא שליאור ומכבי יבינו שכל עוד בלאט מאמן ליאור לא יקבל תפקיד משמעותי, והוא יעזוב לקבוצה אחרת באירופה(למרות שכשהוא חתם במכבי לפני שנה, הוא אמר שבאירופה הוא ישחק רק במכבי).
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Ido_Maccabi » 23 מרץ 2012, 05:59

בלאט לא מאמין בו, לדעתי לא בצדק. שחקן טוב מאוד, עם יכולת התקפית מעולה שיכולה להוות יתרון על קבוצות אחרות
Ido_Maccabi

הודעהעל ידי Allan Turing » 23 מרץ 2012, 06:47

מסכים עם רב מה שכתוב פה, ועם זאת, לא למהר להספיד.
לא מן הנמנע שמשחק הבא ליאור גורם משמעותי בניצחון. סיכומים, עושים בסוף.
סמל אישי של המשתמש
Allan Turing

הודעהעל ידי מכביסט24 » 23 מרץ 2012, 08:16

עידו, אני לא חושב שבלאט לא מאמין בליאור אליהו המתקיף, כי גם הוא וגם אנחנו יודעים שהוא אחד הפורוורדים הכי טובים באירופה בתחום הזה והוא קיבל על כך קרדיט לא מועט במשחקים קודמים.
בסדרה הזאת המצב לצערי שונה עבורו, בגלל העניין שאנחנו מדברים עליו כבר שנים מאז הגיע לקבוצה - ההגנה הלקויה. מול קבוצה כמו פאו אתה לא יכול לקבל קרדיט מוגזם אם אין לך הגנה טובה, וליאור מה לעשות הוא חור מדהים בכל הקשור לנושא הזה. ולא שהוא מגן סביר שעושה מדי פעם טעויות, הוא כבר לא יעשה קריירה מהגנה..
אפשר לומר אותו דבר על בלו, שכשהוא מתעייף גם אצלו ההגנה יורדת, אבל בניגוד לליאור את שלשות הקלאץ' ברגעים הכי חשובים אי אפשר לקחת ממנו לכן הקרדיט המוצדק.

אני לא דואג לליאור, זה לא שהוא גמר את העונה.. פשוט לסדרה הכל כך אינטנסיבית הזאת צריך את השחקנים המתאימים ביותר ובלאט הבין את זה אתמול, זה תפקידו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
מכביסט24

הודעהעל ידי MTA2311 » 23 מרץ 2012, 08:29

זה ממש לא ברור, הוא לא עשה שום דבר בקריירה, בשביל שתכתיר אותו כאחד הפורוורדים ההתקפיים הטובים באירופה.
וד״א, זה לא רק בסדרה הזאת.. זה קורה נגד כל קבוצה גדולה. אם ליאור מוכן להיות שחקן של משחקים נגד זאלגיריס ולובליאנה, שיבושם לו. אבל אני מקווה שלא כך המצב 
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 23 מרץ 2012, 09:08

MTA2311 כתב:זה ממש לא ברור, הוא לא עשה שום דבר בקריירה, בשביל שתכתיר אותו כאחד הפורוורדים ההתקפיים הטובים באירופה.
וד״א, זה לא רק בסדרה הזאת.. זה קורה נגד כל קבוצה גדולה. אם ליאור מוכן להיות שחקן של משחקים נגד זאלגיריס ולובליאנה, שיבושם לו. אבל אני מקווה שלא כך המצב 

תוציא רגע את ההארכה מהשיקול. האם לבלו הגיע לשחק אחזה 35 דקות ולליאור רק ארבע?
לא חושב.

מה שבטוח זה שהם צריכים לפתור את העניינים שלהם, כי אחרת זה סתם מליון וחצי דולר
שהולכים על שחקן רוטציה
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שחף » 23 מרץ 2012, 09:12

יוני, ראינו את ליאור מול ברצלונה משליך כדורים לקרש. אם הוא לא פוגע התקפית אין לו כל כך מה לחפש על המגרש.
שחף

הודעהעל ידי MTA2311 » 23 מרץ 2012, 09:15

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:זה ממש לא ברור, הוא לא עשה שום דבר בקריירה, בשביל שתכתיר אותו כאחד הפורוורדים ההתקפיים הטובים באירופה.

לא חושב.

שהולכים על שחקן רוטציה

בכל דיון שהיה לנו על הנושא, הסכמתי שליאור צריך לשחק יותר. ההודעה הראשונה שלי שהקפיצה את הדיון המאוס הזה, לא הייתה קשורה בכלל ליכולות של ליאור, או מה אנחנו חושבים שבלאט צריך לעשות.
העובדה היחידה שאי אפשר להתווכח עליה בכל הסיפור הזה, היא שדייוויד פשוט לא מאמין בליאור, נקודה. אותי באופן אישי, מעניין איך ליאור יבחר להתייחס למצב הזה. אם הוא יהיה הליאור שכולנו מכירים, לא ישתפר ולא יבקש שחרור, או שפעם אחת בקריירה, הוא כן יעשה קולות של שחקן שיש לו קצת מעבר לכישרון עצום.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Allan Turing » 23 מרץ 2012, 09:48

jol9 כתב:

לא חושב.

שהולכים על שחקן רוטציה

איך אתה יכול להגיד את זה? מבחן התוצאה מראה בדיוק את ההפך. זה שדיוויד האלה את שון גיימס שחזר מפציעה ולא את ליאור רק מראה כמה הוא מאמין בו לסדרה הזאת.
לא צריך לקבור את ליאור, ואם זאת, הוא משחק כבר מספיק שנים ביורוליג כדי לעשות קצת יותר ממה שעשה עד כה.
סמל אישי של המשתמש
Allan Turing

הודעהעל ידי yellowaura » 23 מרץ 2012, 10:49

ליאור אליהו הוא חסר אופי. לבלו יש אופי.

בלו שחקן שאמור לשחק 10 דק' ולתת דברים שכמעט אף אחד בעולם לא יכול לתת וזה שלשות מטורפות פעם בכמה משחקים שכמעט בלתי אפשרי לנצח אותם ללא נס.

בלו לא שחקן שיתן לך את היציבות הוא מגיע פעם בכמה משחקים לכמה דקות קריטיות ובהם הוא אמור לספק את הסחורה.

חוץ מזה בלו גם שומר על גבוהים חזקים טוב בהרבה מאליהו. אליהו לא חוזר להגנה !! שפת הגוף שלו רע מאוד.

עד כמה שחשבתי שאין סיכוי ללא הזריזות של אליהו בלאט הוכיח שקודם אופי והגנה ורק אחר כך זריזות. בכלל אליהו גם התקפית רע מאוד לאורך תקופה ארוכה.

אוחיון שחקן עם אופי וגם נתן זריזות חיונית. והכי חשוב הוא גבר אמיתי כמו סמית, הנדריקס, לאנגפורד ובלו.

אופי מעל לכל ואי אפשר לשנות אותו אליהו משדר אופי חלש והרבה פעמים אדישות וייאוש.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי jol9 » 23 מרץ 2012, 12:48

שחף כתב:יוני, ראינו את ליאור מול ברצלונה משליך כדורים לקרש. אם הוא לא פוגע התקפית אין לו כל כך מה לחפש על המגרש.

יש לו מה לחפש על המגרש תמיד. אבל אני כן מסכים שאם זה לא כ"כ עובד בינו לבין דייויד העונה, וכדאי לגרום לזה לעבוד, כי פשוט חבל על שחקן שמתבזבז
ועל התקציב של מכבי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 23 מרץ 2012, 12:58

yellowaura כתב:ליאור אליהו הוא חסר אופי. לבלו יש אופי.

בלו שחקן שאמור לשחק 10 דק' ולתת דברים שכמעט אף אחד בעולם לא יכול לתת וזה שלשות מטורפות פעם בכמה משחקים שכמעט בלתי אפשרי לנצח אותם ללא נס.

בלו לא שחקן שיתן לך את היציבות הוא מגיע פעם בכמה משחקים לכמה דקות קריטיות ובהם הוא אמור לספק את הסחורה.

חוץ מזה בלו גם שומר על גבוהים חזקים טוב בהרבה מאליהו. אליהו לא חוזר להגנה !! שפת הגוף שלו רע מאוד.

עד כמה שחשבתי שאין סיכוי ללא הזריזות של אליהו בלאט הוכיח שקודם אופי והגנה ורק אחר כך זריזות. בכלל אליהו גם התקפית רע מאוד לאורך תקופה ארוכה.

אוחיון שחקן עם אופי וגם נתן זריזות חיונית. והכי חשוב הוא גבר אמיתי כמו סמית, הנדריקס, לאנגפורד ובלו.

אופי מעל לכל ואי אפשר לשנות אותו אליהו משדר אופי חלש והרבה פעמים אדישות וייאוש.

לגבי האופי אתה צודק. לליאור באמת יש אופי חלש ובלו הוא גבר וווינר שלא רואה בעיניים.

בלו הוא חור אמיתי בהגנה. קיאמנקוגלו עשה עליו 20 נק' (מה שהוא עשה רק עוד פעם אחת בכל הקריירה שלו, וזה היה במארוסי.
גם צרצריס היה מצויין.

לא סתם ההרכב שפתח את הפער היה עם ריצ' וג'יימס. פתאום היתה למכבי הגנה בצבע.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yellowaura » 23 מרץ 2012, 13:06

jol9 כתב:
שחף כתב:יוני, ראינו את ליאור מול ברצלונה משליך כדורים לקרש. אם הוא לא פוגע התקפית אין לו כל כך מה לחפש על המגרש.

יש לו מה לחפש על המגרש תמיד. אבל אני כן מסכים שאם זה לא כ"כ עובד בינו לבין דייויד העונה, וכדאי לגרום לזה לעבוד, כי פשוט חבל על שחקן שמתבזבז
ועל התקציב של מכבי.

תשמע אני גם אוהד גדול מאוד של נדב הנפלד ופשוט לא מסוגל להבין איך אתה לא מואס בהגנה החלשה ובחוסר המחוייבות של אליהו.
אני יודע כמה מעצבן זה אולי נראה שאני חוזר ומשתלח בו (כמו שאחרים משתלחים בבלאט למשל) אבל פחות מפריע לי חוסר יכולת מקצועית.
מאוד מציק לי וויתור עצמי, בעיות במוסר עבודה, הגנה לשם רושם חיצוני. אין לו מחוייבות אמיתית למטרה ורואים את זה בשפת הגוף שלו.
אני שוב חושב שהיתרון של אליהו זה במצבים שאין לחץ למשל שאנחנו מובילים בהרבה נק'.

בכל מקרה אני מאמין שהוא ייתן משחק אחד טוב הסדרה ולמרות זאת לא מעוניין לראות אותו שותה חלק גדול מהתקציב של מכבי.
היום מבחינתי אליהו שווה למכבי 400,000 דולר יותר מזה זה מחדל.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי nati0nal » 24 מרץ 2012, 10:19

yellowaura כתב:
jol9 כתב:

ועל התקציב של מכבי.

תשמע אני גם אוהד גדול מאוד של נדב הנפלד ופשוט לא מסוגל להבין איך אתה לא מואס בהגנה החלשה ובחוסר המחוייבות של אליהו.
אני יודע כמה מעצבן זה אולי נראה שאני חוזר ומשתלח בו (כמו שאחרים משתלחים בבלאט למשל) אבל פחות מפריע לי חוסר יכולת מקצועית.
מאוד מציק לי וויתור עצמי, בעיות במוסר עבודה, הגנה לשם רושם חיצוני. אין לו מחוייבות אמיתית למטרה ורואים את זה בשפת הגוף שלו.
אני שוב חושב שהיתרון של אליהו זה במצבים שאין לחץ למשל שאנחנו מובילים בהרבה נק'.

בכל מקרה אני מאמין שהוא ייתן משחק אחד טוב הסדרה ולמרות זאת לא מעוניין לראות אותו שותה חלק גדול מהתקציב של מכבי.
היום מבחינתי אליהו שווה למכבי 400,000 דולר יותר מזה זה מחדל.

הבחור לא מתקדם לשום מקום אתה זריקה כבר 5 שנים ואם זה לא נכנס לשחקן אין חשיבות על המגרש .
כשהוא היה בגליל היו לא יותר מובים מאשר עכשיו היה זורק לשלוש ומחצי מרחק היום גם את זה הוא לא עושה שלא נדבר על העונשין .
אם לא יעבוד על עצמו אין לו מה לחפש במכבי
nati0nal

הודעהעל ידי ori b » 24 מרץ 2012, 10:31

לליאור חסרים יסודות כדורסל בסיסיים.
אבוי לנער החולם להיות שחקן כדורסל, הרואה בליאור אליהו מודל לחיקוי, הן מבחינה הגנתית (אם כי, לדעתי, נוטים להגזים עמו באספקט זה) והן מבחינה התקפית (ראבק, שילמד לסיים צעד וחצי עם יד שמאל, זה מביך).
ori b

הודעהעל ידי jol9 » 24 מרץ 2012, 10:40

ori b כתב:לליאור חסרים יסודות כדורסל בסיסיים.
אבוי לנער החולם להיות שחקן כדורסל, הרואה בליאור אליהו מודל לחיקוי, הן מבחינה הגנתית (אם כי, לדעתי, נוטים להגזים עמו באספקט זה) והן מבחינה התקפית (ראבק, שילמד לסיים צעד וחצי עם יד שמאל, זה מביך).

אף נער לא ילמד לעשות את מה שליאור עושה, כי הדברים שהוא עושה לא ניתנים לחיקוי, ועובדה שאין אף שחקן אחר שמשחק בסגנון הזה.

הבעיה שלי איתו היא שהוא קצת קפוא במקום.

בתחילת העונה היה כאן שרשור ניחושים ואני הימרתי על ליאור כשחקן המצטיין של העונה. עצם זה שבלו החד גוני, מוציא אותו כמעט מהרוטציה, זאת תעודת עניות בעיקר לליאור.
זה דווקא לא כזה רע, ואולי יגרום לו להשתפר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שחף » 24 מרץ 2012, 11:14

אין סיכוי שעושים טרייד ליאור לפרטיזן- מאצ'באן חזרה פה?
שחף

הודעהעל ידי jol9 » 24 מרץ 2012, 11:17

שחף כתב:אין סיכוי שעושים טרייד ליאור לפרטיזן- מאצ'באן חזרה פה?

אל תשכח גם שליאור ישראלי, שחתום כאן להרבה שנים. הייבוש שלו יעבור בשקט, אם מכבי תצליח מקצועית השנה, אבל לקראת השנה הבאה, הם יהיו חייבים
למצוא לזה פתרון.
ליאור עצמו צריך לעבוד קשה הקיץ, כדי לבוא מוכן לעונה הבאה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שחף » 24 מרץ 2012, 11:33

jol9 כתב:
שחף כתב:אין סיכוי שעושים טרייד ליאור לפרטיזן- מאצ'באן חזרה פה?

אל תשכח גם שליאור ישראלי, שחתום כאן להרבה שנים. הייבוש שלו יעבור בשקט, אם מכבי תצליח מקצועית השנה, אבל לקראת השנה הבאה, הם יהיו חייבים
למצוא לזה פתרון.
ליאור עצמו צריך לעבוד קשה הקיץ, כדי לבוא מוכן לעונה הבאה.

אז יחזירו את הלפרין על חוזה נמוך מזה של אליהו. ממילא כל הסיפור של הישראלים נבע מאיזה קישקוש קופמני. אם הקבוצה ההיא של פיני לא הייתה מפסידה פה בבית לפרטיזן ולוקחת אליפות, אף אחד לא היה נותן לאליהו חוזה כזה.
שחף

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־177 אורחים