המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

יקיר הפורום, דני פדרמן בראיון לספורט 5

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

יקיר הפורום, דני פדרמן בראיון לספורט 5

הודעהעל ידי שמואל1 » 07 מרץ 2012, 13:38

פעם ראשונה אנו ממש נחשפים לאחד מהאנשים המשפיעים בהנהלה של מכבי, בעיקר מאחורי הקלעים.

http://www.sport5.co.il/HTML/articles/A ... 17114.html
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

Re: יקיר הפורום, דני פדרמן בראיון לספורט 5

הודעהעל ידי rc4991 » 07 מרץ 2012, 14:36

ש: יש למכבי ת"א אופציות על שחקנים ורצון להאריך חוזים לשחקנים שהם סביב מיליון דולר. סופו, הנדריקס, לנגפורד, מצ'באן שחוזר. מה עושים?
דני: "היינו רוצים לראות את כל אלה בקבוצה בשנה הבאה אבל יש רצוי ויש מצוי. אנחנו יושבים עם הצוות המקצועי ועושים תיעדוף. אין מה לעשות, צריך לוותר על משהו כדי לבנות משהו גדול. עוד אין לנו תשובות. זה פאזל מאוד מאוד מורכב שאין לו פתרון אחד וזה חלק מהעבודה שלנו".

אני מקווה שעכשיו אנשים פה מבינים שאם משאירים את הנדריקס זה יבוא על חשבון אחרים
סמל אישי של המשתמש
rc4991
חבר צוות

הודעהעל ידי asafb96 » 07 מרץ 2012, 14:45

rc4991 כתב:ש: יש למכבי ת"א אופציות על שחקנים ורצון להאריך חוזים לשחקנים שהם סביב מיליון דולר. סופו, הנדריקס, לנגפורד, מצ'באן שחוזר. מה עושים?
דני: "היינו רוצים לראות את כל אלה בקבוצה בשנה הבאה אבל יש רצוי ויש מצוי. אנחנו יושבים עם הצוות המקצועי ועושים תיעדוף. אין מה לעשות, צריך לוותר על משהו כדי לבנות משהו גדול. עוד אין לנו תשובות. זה פאזל מאוד מאוד מורכב שאין לו פתרון אחד וזה חלק מהעבודה שלנו".

זה היה ברור.
מקווה שמי שיעזוב זה הנדריקס, ומהכסף הזה יהיה אפשר להשאיר את מאצ'בן-סופו-לאנגפורד לשנים הבאות, ויחד עם ליאור, פניני, בלו (?), אוחיון, ולנדסברג, לבנות בסיס מצוין לשנים הבאות
asafb96

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 07 מרץ 2012, 14:48

rc4991 כתב:ש: יש למכבי ת"א אופציות על שחקנים ורצון להאריך חוזים לשחקנים שהם סביב מיליון דולר. סופו, הנדריקס, לנגפורד, מצ'באן שחוזר. מה עושים?

למישהו היה ספק?
כמו שפדרמן אמר, הם מנסים לעשות תיעדוף..אני אשמח אם הנדריקס יישאר ביחד עם לאנגפורד..
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 מרץ 2012, 14:48

יושבים עם הצוות המקצועי ועושים תיעדוף. על מי מוותרים?
כנראה שזה יתחיל מעל מי שכבר ויתרו (מצ'באן), וימשיך למי שירצה את הכסף הגדול (הנדריקס? לנגפורד?), ובסוף אולי נשאר עם בייבי-שאק אחד.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 07 מרץ 2012, 14:56

כמה שזה נשמע רע ופסימי, אני לא אופתע בכלל אם גם סופו, גם לאנגפורד, גם ריץ, וגם מאצ'בן, לא ישחקו פה בשנה הבאה.
אני מתפלל שזה לא יקרה, אבל אני בהחלט רואה מצב כזה. מקווה שלא.
asafb96

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 07 מרץ 2012, 14:57

אני דווקא חושבת שתיעדוף זה מאמן שאומר את מי הוא רוצה לפי הסדר ואז הולכים על השחקנים בסדר שהמאמן רוצה..אם אין סיכוי אז אין סיכוי אבל לפי דעתי הכסף הגדול יילך קודם לשחקנים שהמאמן רוצה ובסדר יורד..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי קודי » 07 מרץ 2012, 15:09

asafb96 כתב:כמה שזה נשמע רע ופסימי, אני לא אופתע בכלל אם גם סופו, גם לאנגפורד, גם ריץ, וגם מאצ'בן, לא ישחקו פה בשנה הבאה.
אני מתפלל שזה לא יקרה, אבל אני בהחלט רואה מצב כזה. מקווה שלא.

גם אני מוטרד מאוד מהעניין הזה וחושב כמוך, שבהחלט סביר שנגיע לסיטואציה הזו. הבעיה הכי גדולה אז תהיה שיעזבו כל כוכבי הקבוצה והשחקנים המובילים שלה וישארו כל השחקנים הבינוניים והמשלימים. כלומר, בלאט יצטרך מאה אחוזי הצלחה בבחירת הזרים, מה שכמעט ולא קורה אף פעם, אחרת נהיה בבעיה.
13.7- בלאט: "רוט אינו בעדיפות מבחינת ההשקפה של הצוות המקצועי". 14.7- מכבי מודיעה על החתמתו של רוט.
20.6- בלאט: "אישית חשבתי שהנדריקס זה שחקן שצריך להיות במכבי הרבה שנים". 20.7- רקנאטי: "כולם טועים לגבי ריצ'י. לא רצינו אותו."
קודי

הודעהעל ידי jol9 » 07 מרץ 2012, 15:09

התיעדוף הוא לאנגפורד, ואז כל השאר.

השאלה היא האם אפשר להשאיר 3 מתוך הארבעה, 2 מתוך הארבעה, או אולי את כל הארבעה...
סוגייה לא פשוטה. יש לי תחושה שמצ'באן כבר מחוץ לקבוצה. באמת אני רק מקווה שישאירו כאן את לאנגפורד. הרבה יותר קל לבנות
כשיש לך שחקן כזה בקבוצה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי יוסי22 » 07 מרץ 2012, 15:14

אם מאצ'באן בחוץ אז מדובר על ילדים מפגרים שמשחקים עם צעצוע שגדול עליהם בכמה רמות .

הוא הובא למכבי בסכוטם מפלצתי להרבה מאוד שנים ועכשיו זורקים אותו כי ...? הוא הצליח מעל ומעבר למשוער...? או למה בדיוק?

מה בדיוק חשבו כשהביאו אותו ומה בדיוק השתנה בזמן שחלף?
יוסי22

הודעהעל ידי asafb96 » 07 מרץ 2012, 15:17

יוסי22 כתב:אם מאצ'באן בחוץ אז מדובר על ילדים מפגרים שמשחקים עם צעצוע שגדול עליהם בכמה רמות .

הוא הובא למכבי בסכוטם מפלצתי להרבה מאוד שנים ועכשיו זורקים אותו כי ...? הוא הצליח מעל ומעבר למשוער...? או למה בדיוק?

מעבר לזה, זה יהיה סופר מטומטם לזרוק את אחד השחקנים המוכשרים באירופה, שחתום בקבוצה לחוזה ארוך בסכום מצחיק לעומת היכולות שלו ומה שהוא שווה באירופה.
לפחות לנסות. אחרי מה שהוא עשה ביורוליג השנה, כמה רע הוא באמת יכול להיות?
לא ברור.
asafb96

הודעהעל ידי Lirca » 07 מרץ 2012, 15:20

חוץ מהפן המקצועי שמתי לב לזה:

ש: מה החזון שלך ל-5 השנים הקרובות?
דני: "אין ספק שחלק מהחזון, ונקודה שהיא קרובה לליבי ולמי שנמצא במערכת היא העובדה שאין לנו בית. יש לנו במועדון הרבה ילדים שפזורים בכל מיני מגרשים, יש מצוקת מגרשים גדולה וכל מי שנמצא בענף מודע לזה. לדמיין מתקן אחד בו נמצאים כל הילדים וקבוצת הבוגרים, תחת מטרייה אחת, זה מבחינתי יהיה הישג מאוד גדול. אלו דברים שאנחנו עובדים עליהם, הם בחיתולים ולוקחים זמן. אני מקווה שתוך 5 שנים זה משהו שיכול לקרות".

יכול להיות שחושבים על הקמת היכל חדש?
Lirca

הודעהעל ידי קודי » 07 מרץ 2012, 15:21

jol9 כתב:התיעדוף הוא לאנגפורד, ואז כל השאר.

סוגייה לא פשוטה. יש לי תחושה שמצ'באן כבר מחוץ לקבוצה. באמת אני רק מקווה שישאירו כאן את לאנגפורד. הרבה יותר קל לבנות
כשיש לך שחקן כזה בקבוצה.

מסכים לגמרי. לנגפורד חייב להיות בעדיפות ראשונה. כמה גארדים ברמה שלו כבר יש באירופה ואיזה סיכוי יש למכבי בזמן רגיל לשים יד על מישהו כזה? לא מדובר רק בגארד נהדר אלא גם בשחקן סופר מגוון, שיכול לשחק בכמה עמדות ולהוביל כדור בעת הצורך. אחרי שסוגרים איתו (גם אם זה יעלה מיליון דולר או קצת יותר הוא שווה את זה), אפשר באמת להתפנות ולסגור את גזרת הגבוהים, כאשר לדעתי שם הנדריקס צריך להיות בעדיפות עליונה.
13.7- בלאט: "רוט אינו בעדיפות מבחינת ההשקפה של הצוות המקצועי". 14.7- מכבי מודיעה על החתמתו של רוט.
20.6- בלאט: "אישית חשבתי שהנדריקס זה שחקן שצריך להיות במכבי הרבה שנים". 20.7- רקנאטי: "כולם טועים לגבי ריצ'י. לא רצינו אותו."
קודי

הודעהעל ידי MTA2311 » 07 מרץ 2012, 15:22

Lirca כתב:חוץ מהפן המקצועי שמתי לב לזה:

דני: "אין ספק שחלק מהחזון, ונקודה שהיא קרובה לליבי ולמי שנמצא במערכת היא העובדה שאין לנו בית. יש לנו במועדון הרבה ילדים שפזורים בכל מיני מגרשים, יש מצוקת מגרשים גדולה וכל מי שנמצא בענף מודע לזה. לדמיין מתקן אחד בו נמצאים כל הילדים וקבוצת הבוגרים, תחת מטרייה אחת, זה מבחינתי יהיה הישג מאוד גדול. אלו דברים שאנחנו עובדים עליהם, הם בחיתולים ולוקחים זמן. אני מקווה שתוך 5 שנים זה משהו שיכול לקרות".

נראה לי שיותר בכיוון של אולם אימונים, שישמש גם לרוב משחקי הליגה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 07 מרץ 2012, 15:23

יוסי22 כתב:אם מאצ'באן בחוץ אז מדובר על ילדים מפגרים שמשחקים עם צעצוע שגדול עליהם בכמה רמות .

יוסי, אני בדעה שלך בנושא הזה. זה פשוט לא פייר שהוא לא מקבל צ'אנס אמיתי. אפילו שאייר קיבל צ'אנס.
אבל החבורה שמנהלת את העניינים, לא מסוגלת לבנות תכנית עבודה של כמה שנים. הם מסתכלים משנה לשנה, ובכל פעם נאלצים לבנות מחדש.

הרי כבר הוכח עשרות פעמים, שלפעמים עדיף לשלם קצת יותר על שחקן, מאשר לעשות הימורים ולתקן תוך כדי. מכבי ביזבזה כמויות אדירות של כספים,
רק כי אין ראייה לתווך ארוך וחשיבה מערכתית, אלא רק איך לעמוד בתקציב בכל שנה ושנה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי קודי » 07 מרץ 2012, 15:23

מה ששילמו על מצ'באן זה כבר sunk cost (עלות שקועה, שכבר הוצאה ולא תחזור אף פעם) ולכן זה ממש לא שיקול בנוגע להשארתו. אם אפשר להשאיר אותו ועדיין להחתים את לנגפורד, הנדריקס ועוד רכז טוב וסנטר לא רע אז בסדר, אבל אם בשביל להשאיר אותו צריך לוותר נניח על לנגפורד או הנדריקס אז בעיניי זה טמטום מוחלט.
קודי

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 07 מרץ 2012, 15:23

Lirca כתב:חוץ מהפן המקצועי שמתי לב לזה:

שאלתי את זה לא מזמן בעקבות ראיון שהיה לקופמן עם שמעון..
שמעון אמר שהוא לא מצפה שיהיה היכל של 11,000 כי עיריית תל אביב לא תאפשר דבר כזה אבל הוא רוצה אולם שיהיה של מכבי..גם אם פחות מקומות..הוא גם אמר שעצם העובדה שהוא לא הצליח להשיג אולם שיהיה של מכבי בכל השנים שלו במכבי זה מבחינתו כישלון אישי..
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Chen » 07 מרץ 2012, 15:24

jol9 כתב:התיעדוף הוא לאנגפורד, ואז כל השאר.

כשיש לך שחקן כזה בקבוצה.

התיעדוף הוא הכסף, ואז כל השאר.
נראה לי שלזה הוא התכוון... ;)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Chen

הודעהעל ידי MTA2311 » 07 מרץ 2012, 15:25

קודי כתב:

מה ששילמו על מצ'באן זה כבר sunk cost (עלות שקועה, שכבר הוצאה ולא תחזור אף פעם) ולכן זה ממש לא שיקול בנוגע להשארתו. אם אפשר להשאיר אותו ועדיין להחתים את לנגפורד, הנדריקס ועוד רכז טוב וסנטר לא רע אז בסדר, אבל אם בשביל להשאיר אותו צריך לוותר נניח על לנגפורד או הנדריקס אז בעיניי זה טמטום מוחלט.

באמת? הנדריקס עדיף על מצ'באן לדעתך? מילא על סופו שמשחק לא טוב בתקופה האחרונה, אבל מילאן שחקן צעיר, שהכישרון שלו עולה בכמה דרגות על של הנדריקס.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי קודי » 07 מרץ 2012, 15:26

jol9 כתב:

יוסי, אני בדעה שלך בנושא הזה. זה פשוט לא פייר שהוא לא מקבל צ'אנס אמיתי. אפילו שאייר קיבל צ'אנס.
אבל החבורה שמנהלת את העניינים, לא מסוגלת לבנות תכנית עבודה של כמה שנים. הם מסתכלים משנה לשנה, ובכל פעם נאלצים לבנות מחדש.

הרי כבר הוכח עשרות פעמים, שלפעמים עדיף לשלם קצת יותר על שחקן, מאשר לעשות הימורים ולתקן תוך כדי. מכבי ביזבזה כמויות אדירות של כספים,
רק כי אין ראייה לתווך ארוך וחשיבה מערכתית, אלא רק איך לעמוד בתקציב בכל שנה ושנה.

מסקנות:
1. לא צריך סגל ארוך מדי שם מתבזבז כסף יקר על בניה לרוחב.
2. אם יש שחקן שמוכיח את עצמו במכבי צריך להשאיר אותו, גם אם זה אומר להוציא עוד קצת כסף מעבר לתכנון. האלטרנטיבה היא להחתים שחקן זול יותר ואז במקרים רבים לתקן עם מחליף לא זול, מה שבסופו של דבר יוצא הרבה יותר יקר.
כמה שנים אנחנו צועקים את זה?
קודי

הבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־160 אורחים