המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

יקיר הפורום, דני פדרמן בראיון לספורט 5

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: יקיר הפורום, דני פדרמן בראיון לספורט 5

הודעהעל ידי asafb96 » 07 מרץ 2012, 22:34

LIAV10 כתב:
asafb96 כתב:
jol9 כתב:
asafb96 כתב:
חנו'ש כתב:אסף, תבחין בין דרישות שהם באמת בפנטזיה לבין דרישות לגיטימיות.
כאוהדים, אנחנו רוצים שמכבי תעשה ככל שניתן כדי לממש את מעמדה.
אז או שמכבי תמצא דרך להעמיד תקציב שחקנים סביר שיהפוך אותה לקצת יותר מסתם פרטיזן, או שתצהיר קבל עם ועדה שזה בלתי אפשרי ולכן יש להבין שמכבי היא לא יותר מסוג של פרטיזן.

זאת בדיוק הנקודה שלי. מאיפה לך שמכבי לא עושה ככל שניתן לממש את מעמדה? אולי הגיע הזמן שתבינו, שעושים כל מה שיכולים, אבל זה המקסימום? גם אני הייתי רוצה תקציב שחקנים שיאפשר את השאר סופו, לאנגפורד, מאצ'בן, הנדריקס, והבאת רכז טוב. אבל כנראה שאין. מה לעשות, נמציא כסף?
להצהיר כבר עם ועדה מכבי לא תעשה. גם עם חצי תקציב. זה לא בDNA של קבוצה ווינרית כמו מכבי. והאמת? הם גם לא צריכים, כי עובדה שעם תקציבים נמוכים, אנחנו עדיין בטופ של אירופה מבחינת הישיגים
מכבי לא צריכה ללכת לתקושרת ולהודיעה, אין לנו כסף! אוהדים-תתמודדו. זה לא עובד ככה. יש תקציב משתנה משנה לשנה, ובהתאם לתקציב בונים קבוצה, טובה ככל שאפשר

אני דווקא חושב שההתנהלות הזאת היא לא נכונה. אמנם מכבי באמת שייכת לצמרת, ומאז פירוק הקבוצה הגדולה ההיא, היא אפילו ביקרה פעמיים בגמר, אבל תכלס, היא לא שייכת
למועדון העילית של היורוליג שכולל את צסקא, בארסה ופאו. אפשר מצד שני להגיד שגם צסקא חוותה עונה נוראית בשנה שעברה, גם פאו עפה פעמיים בטופ 16, וגם בארסה לא עלתה
לפיינל פור בשנה שעברה, אבל כל הקבוצות האלה מצליחות להעמיד סגל שמתמודד באמת על התואר, בעוד מכבי לא ממש.
ואם כבר היא הצליחה להגיע קרוב לתואר, אז בעונה שאחרי זה, כמעט אף שחקן בכיר מאותה הקבוצה לא נשאר וחייבים לבנות מחדש.

אני חושב שלפעמים אפשר וצריך למתוח את התקציב, על מנת להעמיד קבוצה שתתמודד על התואר, ולא רק על הצלבה. זה מה שעשו במשך כמה שנים בתחילת ובאמצע העשור הקודם.

למה לא? מה בארסה, צסק"א, ופאו, עשו בעשור האחרון, שמכבי לא עשו?
מכבי לא מעמידה סגלים ותקציבים כאלה. אבל מכבי אף פעם לא העמידה תקציבים כאלה. ומכבי גם לא צריכה להשתגע כמו הקבוצות האלה. כי תהיה בטוח, שבקרוב התקציבים יחזרו להיות שפויים, עם מה שהולך באירופה.
זה נחמד לומר "אפשר למתוח את התקציב", אבל איך תעשה את זה? תמציא כסף? לא תשלם משכורות למאמנים? איך? זה מה יש. מה נעשה...

כן, אבל מאז שמכבי לקחו 3 אליפויות אירופה בחמש שנים בארסה צסק"א ופא העלו את התקציב בכמה מיליוני יורו טובים בזמן שמכבי העלתה סכום קטן בהרבה..

זה לא משנה את העובדה שמכבי עדיין קבוצה בטופ. תקציבית? לא. אבל מבחינת ההישיגים, אנחנו כן.
זה שהם העלו את התקציב? אין מה לעשות. יש להם כסף לא מוגבל. אנחנו לא יכולים להעלות את התקציב בדרך כלשהי.
פאו כבר ירדה מנכסייה. גם בארסה הסתבכה בחובות עם הבנקים, ולא רחוק היום שגם הם יקצצו דרסטית. עם צסק"א אין מה לעשות. הכסף שם לא נגמר... :roll:
asafb96

הודעהעל ידי יוסי22 » 07 מרץ 2012, 22:40

אסף אתה קצת מפספס את הפואנטה.

יוני , חני ואני אומרים בעצם את אותו דבר - ברור שההנהלה לא לוקחת כסף לכיס בניגוד לטענות ההזויות שמופנות כלפיהם אבל הם כנראה לא מתנהלים ביעילות האופטימלית במצב שנוצר.

10 מיליון דולר תקציב שחקנים כשיש למכבי הכנסות של יותר מ-20 מיליון דולר זה המינימום של המינימום , עם כל הכבוד לטיסות , מנכ"ל (2 ! , כל כך מיותר...) , ההיכל, קבוצת הנוער וכו' פשוט לא יתכן שפחות מחצי ילך למטרה שלמה התכנסנו פה והיא זו שמביאה 99% מההכנסות.

מכבי גם עלולים לפספס פה הזמנות פז לבנות קבוצת פיינל פור מוצהרת בסכום לא גבוה במיוחד מה שכלכלית עוד יחזיר יותר מהתוספת הקטנה בעלות , צריך פשוט לראות קצת קדימה ולא רק כאן ועכשיו.

בנוגע לסמית- אנחנו כל הזמן חוזרים לאותו מקום אבל הוא שחקן הגנה יוצא מן הכלל גם אם יש לו ימים פחות טובים כי גם לקובי יש ימים פחות טובים , הוא שחקן מאני טיים יוצא מן הכלל והוא משתלב חברתית בצורה מקסימלית , תחבר את כל זה ב-400K ותבין למה לדעתי כדאי להמשיך איתו , לטעמי הוא ממש לא צריך לתת סדרה מפלצתית בהצלבה אלא סולידיות עם הגנה כמו שהוא יודע ובהתקפה רק שיפור באחוזים משלוש מה שלא ממש הולך לו ביורוליג.
יוסי22

הודעהעל ידי asafb96 » 07 מרץ 2012, 22:49

יוסי22 כתב:אסף אתה קצת מפספס את הפואנטה.

יוני , חני ואני אומרים בעצם את אותו דבר - ברור שההנהלה לא לוקחת כסף לכיס בניגוד לטענות ההזויות שמופנות כלפיהם אבל הם כנראה לא מתנהלים ביעילות האופטימלית במצב שנוצר.

10 מיליון דולר תקציב שחקנים כשיש למכבי הכנסות של יותר מ-20 מיליון דולר זה המינימום של המינימום , עם כל הכבוד לטיסות , מנכ"ל (2 ! , כל כך מיותר...) , ההיכל, קבוצת הנוער וכו' פשוט לא יתכן שפחות מחצי ילך למטרה שלמה התכנסנו פה והיא זו שמביאה 99% מההכנסות.

מכבי גם עלולים לפספס פה הזמנות פז לבנות קבוצת פיינל פור מוצהרת בסכום לא גבוה במיוחד מה שכלכלית עוד יחזיר יותר מהתוספת הקטנה בעלות , צריך פשוט לראות קצת קדימה ולא רק כאן ועכשיו.

בנוגע לסמית- אנחנו כל הזמן חוזרים לאותו מקום אבל הוא שחקן הגנה יוצא מן הכלל גם אם יש לו ימים פחות טובים כי גם לקובי יש ימים פחות טובים , הוא שחקן מאני טיים יוצא מן הכלל והוא משתלב חברתית בצורה מקסימלית , תחבר את כל זה ב-400K ותבין למה לדעתי כדאי להמשיך איתו , לטעמי הוא ממש לא צריך לתת סדרה מפלצתית בהצלבה אלא סולידיות עם הגנה כמו שהוא יודע ובהתקפה רק שיפור באחוזים משלוש מה שלא ממש הולך לו ביורוליג.

דווקא אתה כנראה קצת מפספס את הנקודה שלי. כי הנקודה הכללית היא, שאנחנו לא יודעים אם ההתנהלות היא מקסימלית או מינימלית. יש דברים מיותרים אולי, אבל בסך הכל, אנחנו לא יודעים איך מתנהל התקציב, ומה ההוצאות הכוללות. מכבי מעולם לא העמידה תקציבים גבוהים כאלה, והיא גם לא תעמיד כזה עכשיו.
אישית? הלוואי שמתוך ה20 מיליון דולר, 12 היו הולכים לשחקנים נטו. כולם רוצים את זה. גם אני גם אתה, גם ההנהלה, וגם רואי החשבון. כנראה שזה לא אפשר.
לגבי סמית'-עזוב. באמת. הוא אחלה שחקן הגנה. זהו. בכל השאר הוא כלום. לקובי יש ימים לא טובים, אבל 80% מהזמן הוא טוב. סמית' 80% מהזמן גרוע. ומבחינתנו, 10 נקודות זה משחק טוב בשבילו, רק שתבין כבר מה הסטנדרטים לגביו.
השתלב חברתית? יופי. גם פוט השתלב יופי. לא מעניין... הוא שחקן חלש. בכנות, אני לא מבין איך אפשר לאהוב שחקן כזה. הוא שחקן כל כך חלש, חד גוני, אנמי, ולא יציב, שזה מחריד. זה פשוט מגוחך שיש למכבי זר שמראה יכולת כזאת, משחק בחמישיה, ועוד רוצים להשאיר אותו. מזר אני מצפה לתפוקה של זר. פניני ובלו מבחינתי יתנו תפוקה לא פחות טובה, בטח שלא באיזה פער משמעותי.
asafb96

הודעהעל ידי יוסי22 » 07 מרץ 2012, 22:53

סמית טוב מפניני העונה בכמה רמות , זה מה שאתה מסרב לקלוט .

לכן גם בלאט נותן לו כל כך הרבה דקות , פניני פשוט לא מתפקד העונה ביורוליג חד וחלק וסמית לפחות בצד אחד מתפקד יוצא מן הכלל ומחפה על הבינוניות בצד ההתקפי.

ואיך הגעת ל-80% לא טוב? דיברתי על הצד ההגנתי שעליו כתבת שגם שם הוא לא יציב ועל זה עניתי שהוא דווקא מאוד יציב , הוא נותן פשוט עונה פנטסטית בצד הזה גם אם במשחק כזה או אחר הוא תיפקד פחות טוב בצד הזה.
יוסי22

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 מרץ 2012, 22:57

אני חושב שהעניין אצל פניני זה נטו בטחון. בעונות של החוק הרוסי הוא היה שחקן חמישייה קבוע, וידע, שתמיד יקבל את הדקות והמקום שלו בהרכב. עכשיו, עם האדריאטית וחוק 4 הזרים, הוא לא תמיד מקבל במה. זה חד משמעית משפיע על הבטחון שלו ואצל שחקן שמתבסס על קליעה זה תמיד משמעותי.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 07 מרץ 2012, 23:18

יוסי22 כתב:סמית טוב מפניני העונה בכמה רמות , זה מה שאתה מסרב לקלוט .

לכן גם בלאט נותן לו כל כך הרבה דקות , פניני פשוט לא מתפקד העונה ביורוליג חד וחלק וסמית לפחות בצד אחד מתפקד יוצא מן הכלל ומחפה על הבינוניות בצד ההתקפי.

ואיך הגעת ל-80% לא טוב? דיברתי על הצד ההגנתי שעליו כתבת שגם שם הוא לא יציב ועל זה עניתי שהוא דווקא מאוד יציב , הוא נותן פשוט עונה פנטסטית בצד הזה גם אם במשחק כזה או אחר הוא תיפקד פחות טוב בצד הזה.

פניני בשנה לא טובה. אבל אני לא חושב בכלל שבמצב של כושר נייטרלי סמית' עדיף עליו, בטח ובטח שלא בפער משמעותי. סמית' שחקן חלש! פניני לפחות נתן הצגות, וגם במעמדים הגבוהים ביותר באירופה. בנוסף, יש את לאנגפורד האדיר שיכול לשחק 3 (אם ישאר), לנדסברג (אם יגיע) יכול לשחק 3, וגם בלו. לא רואה בכלל סיבה להשאיר את סמית'
התכוונתי ש80% מהזמן הוא לא טוב. לא רק בהגנה. בהגנה הוא טוב רוב הזמן? אחלה. אבל זה לא תירוץ! הוא שחקן סופר חלש. זה פשוט מביש ששחקן כזה משחק בחמישיה שלנו, ועוד הכי הרבה דקות. חוץ מהגנה טובה, אין לו מה למכור. יהיה טמטום להשאיר אותו, פשוט כך.
נערך לאחרונה על ידי asafb96 בתאריך 07 מרץ 2012, 23:18, נערך פעם אחת בסך הכל.
asafb96

הודעהעל ידי felix_r » 07 מרץ 2012, 23:18

החציל האצטקי כתב:אני חושב שהעניין אצל פניני זה נטו בטחון. בעונות של החוק הרוסי הוא היה שחקן חמישייה קבוע, וידע, שתמיד יקבל את הדקות והמקום שלו בהרכב. עכשיו, עם האדריאטית וחוק 4 הזרים, הוא לא תמיד מקבל במה. זה חד משמעית משפיע על הבטחון שלו ואצל שחקן שמתבסס על קליעה זה תמיד משמעותי.

מסכים עם החלק הראשון (הבטחון). לא מסכים עם הסיבות. לא היתי מאשים את האדריאטית וחוק 4 הזרים. היתי מאשים הבלגאן בקבוצה, שאף אחד בה (חוץ מהנדריקס) לא ממש יודע כמה ישחק ומתי (אם בכלל).
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי asafb96 » 07 מרץ 2012, 23:20

felix_r כתב:
החציל האצטקי כתב:אני חושב שהעניין אצל פניני זה נטו בטחון. בעונות של החוק הרוסי הוא היה שחקן חמישייה קבוע, וידע, שתמיד יקבל את הדקות והמקום שלו בהרכב. עכשיו, עם האדריאטית וחוק 4 הזרים, הוא לא תמיד מקבל במה. זה חד משמעית משפיע על הבטחון שלו ואצל שחקן שמתבסס על קליעה זה תמיד משמעותי.

מסכים עם החלק הראשון (הבטחון). לא מסכים עם הסיבות. לא היתי מאשים את האדריאטית וחוק 4 הזרים. היתי מאשים הבלגאן בקבוצה, שאף אחד בה (חוץ מהנדריקס) לא ממש יודע כמה ישחק ומתי (אם בכלל).

נכון מאוד. היחידים היום שהדקות שלהם מובטחות, הם לאנגפורד, הנדריקס, בלו, ואולי גם אוחיון. כל השאר זה בלגאן אחד גדול. ומה לעשות, זה משפיע. שנה שעברה ראינו את פניני בשלבים המכריעים נותן הצגות אחרי שפרקינס נפצע, והמעמד שלו הובטח
asafb96

הודעהעל ידי החציל האצטקי » 07 מרץ 2012, 23:25

אני חושב שפניני יכול להיות 3 מוביל גם ביורוליג, אם מצוותים לו שני שחקנים יוצרים. ליד פארגו ואידסון הוא היה נשק קטלני, שהיה יעיל ביותר גם מול יריבות טובות מאוד- פאו, ריאל וקאחה- ועל הדרך גם תפר את כל הליגה הישראלית.
סמל אישי של המשתמש
החציל האצטקי
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 07 מרץ 2012, 23:28

החציל האצטקי כתב:אני חושב שפניני יכול להיות 3 מוביל גם ביורוליג, אם מצוותים לו שני שחקנים יוצרים. ליד פארגו ואידסון הוא היה נשק קטלני, שהיה יעיל ביותר גם מול יריבות טובות מאוד- פאו, ריאל וקאחה- ועל הדרך גם תפר את כל הליגה הישראלית.

יש בזה משהו. אם אתה שם לידו את לאנגפורד, ורכז טוב, הוא יכול להתאים. בטח שיש מהספסל את אוחיון והלפרין, שגם להם אפשר לקרוא סוג של שחקנים יוצרים. פניני ובלו ב3 יכולים להוות כח אש קטלנית מהעמדה הזאת
הסתכלתי עכשיו על הסטטיסטיקה של פניני משנה שעברה, וראיתי מספרים לא פחות טובים ממה שסמית' נותן, בפחות דקות. כנ"ל בלו. סמית' שחקן חמישיה, מקבל הכי הרבה דקות, ונותן לנו 7 נקודות ב25 דקות, ב48% ל2 ו29% ל3. מביך.
asafb96

הודעהעל ידי jol9 » 08 מרץ 2012, 08:46

asafb96 כתב:
jol9 כתב:
asafb96 כתב:
אז או שמכבי תמצא דרך להעמיד תקציב שחקנים סביר שיהפוך אותה לקצת יותר מסתם פרטיזן, או שתצהיר קבל עם ועדה שזה בלתי אפשרי ולכן יש להבין שמכבי היא לא יותר מסוג של פרטיזן.

זאת בדיוק הנקודה שלי. מאיפה לך שמכבי לא עושה ככל שניתן לממש את מעמדה? אולי הגיע הזמן שתבינו, שעושים כל מה שיכולים, אבל זה המקסימום? גם אני הייתי רוצה תקציב שחקנים שיאפשר את השאר סופו, לאנגפורד, מאצ'בן, הנדריקס, והבאת רכז טוב. אבל כנראה שאין. מה לעשות, נמציא כסף?
להצהיר כבר עם ועדה מכבי לא תעשה. גם עם חצי תקציב. זה לא בDNA של קבוצה ווינרית כמו מכבי. והאמת? הם גם לא צריכים, כי עובדה שעם תקציבים נמוכים, אנחנו עדיין בטופ של אירופה מבחינת הישיגים
מכבי לא צריכה ללכת לתקושרת ולהודיעה, אין לנו כסף! אוהדים-תתמודדו. זה לא עובד ככה. יש תקציב משתנה משנה לשנה, ובהתאם לתקציב בונים קבוצה, טובה ככל שאפשר

אני דווקא חושב שההתנהלות הזאת היא לא נכונה. אמנם מכבי באמת שייכת לצמרת, ומאז פירוק הקבוצה הגדולה ההיא, היא אפילו ביקרה פעמיים בגמר, אבל תכלס, היא לא שייכת
למועדון העילית של היורוליג שכולל את צסקא, בארסה ופאו. אפשר מצד שני להגיד שגם צסקא חוותה עונה נוראית בשנה שעברה, גם פאו עפה פעמיים בטופ 16, וגם בארסה לא עלתה
לפיינל פור בשנה שעברה, אבל כל הקבוצות האלה מצליחות להעמיד סגל שמתמודד באמת על התואר, בעוד מכבי לא ממש.
ואם כבר היא הצליחה להגיע קרוב לתואר, אז בעונה שאחרי זה, כמעט אף שחקן בכיר מאותה הקבוצה לא נשאר וחייבים לבנות מחדש.

אני חושב שלפעמים אפשר וצריך למתוח את התקציב, על מנת להעמיד קבוצה שתתמודד על התואר, ולא רק על הצלבה. זה מה שעשו במשך כמה שנים בתחילת ובאמצע העשור הקודם.

מכבי לא מעמידה סגלים ותקציבים כאלה. אבל מכבי אף פעם לא העמידה תקציבים כאלה. ומכבי גם לא צריכה להשתגע כמו הקבוצות האלה. כי תהיה בטוח, שבקרוב התקציבים יחזרו להיות שפויים, עם מה שהולך באירופה.
זה נחמד לומר "אפשר למתוח את התקציב", אבל איך תעשה את זה? תמציא כסף? לא תשלם משכורות למאמנים? איך? זה מה יש. מה נעשה...

מכבי של אחרי פירוק השושלת, היא קבוצה שונה. בתקופת שאראס-פארקר, מכבי היתה קבוצה דומיננטית גם מבחינה תקציבית. אני דווקא מקבל את הגישה השמרנית
של הנהלת מכבי, אבל הגישה הזאת צריכה לעבור ריענון קל, שיוכל לעזור למכבי לזכות בתארים, ולא רק להתמודד על ההצלבה בכל שנה.

בעצם, מאז פירוק השושלת, מכבי היא קבוצה כמעט לא רלוונטית בנוף של קבוצות הטופ של היורוליג, ושני הביקורים שלה בגמר, לוו בהרבה מזל והימנעות
ממפגשים מול פאו, צסקא ובארסה בדרך. זה בערך כמו שטניסאי יגיע לגמר של טורניר כלשהו מבלי לפגוש את דג'וקוביץ', נדאל או פדרר בדרך.
אז הוא יפגוש אחד מהם בגמר, וכולנו יודעים איך זה ייגמר.

לגבי הכסף - אני לא מציע להמציא כסף, אלא לבנות תקציב רב שנתי ולא חד שנתי, מתוך ראייה כמה שנים קדימה.
באופן כזה, מכבי תעלה במדורג את התקציב משנה לשנה, עד למיצוי הסגל, ובשנה האחרונה בתכנית, תעשה עונה פיננסית.
אני בטוח שיש דרך לעשות משהו בסגנון הזה, ולהעמיד קבוצה תחרותית יותר לפחות בחלק מהשנים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי asafb96 » 08 מרץ 2012, 09:29

jol9 כתב:
asafb96 כתב:
jol9 כתב:
asafb96 כתב:

מכבי של אחרי פירוק השושלת, היא קבוצה שונה. בתקופת שאראס-פארקר, מכבי היתה קבוצה דומיננטית גם מבחינה תקציבית. אני דווקא מקבל את הגישה השמרנית
של הנהלת מכבי, אבל הגישה הזאת צריכה לעבור ריענון קל, שיוכל לעזור למכבי לזכות בתארים, ולא רק להתמודד על ההצלבה בכל שנה.

בעצם, מאז פירוק השושלת, מכבי היא קבוצה כמעט לא רלוונטית בנוף של קבוצות הטופ של היורוליג, ושני הביקורים שלה בגמר, לוו בהרבה מזל והימנעות
ממפגשים מול פאו, צסקא ובארסה בדרך. זה בערך כמו שטניסאי יגיע לגמר של טורניר כלשהו מבלי לפגוש את דג'וקוביץ', נדאל או פדרר בדרך.

לגבי הכסף - אני לא מציע להמציא כסף, אלא לבנות תקציב רב שנתי ולא חד שנתי, מתוך ראייה כמה שנים קדימה.
באופן כזה, מכבי תעלה במדורג את התקציב משנה לשנה, עד למיצוי הסגל, ובשנה האחרונה בתכנית, תעשה עונה פיננסית.
אני בטוח שיש דרך לעשות משהו בסגנון הזה, ולהעמיד קבוצה תחרותית יותר לפחות בחלק מהשנים.

זאת גישה מעניינת, אבל אני מעדיף את הגישה הרגילה. ללכת כל שנה עם התקציב שיש, ולהוציא ממנו את המקסימום. שנה שעברה הגענו לגמר בלי איזה תכנית מיוחדת. לא צריך לשנות הכל רק בגלל שבאירופה השתגעו. זה תקופה כזו, גם זה יעבור והסכומים יחזרו להיות נורמליים
asafb96

הודעהעל ידי יוסי22 » 08 מרץ 2012, 09:45

אני לא חושב שמכבי איבדו את כל הנכנסים שלהם משנה שעברה כמו שמציירים פה .

פרקינס נפצע והוא לא רלוונטי ואת פארגו הצליחו להחתים רק שהנבל הקטן הבריז ברגע האחרון , היחיד שמכבי וויתרו עליו היה איידסון שקיבל הצעה לא הגיונית .

לפי התכנונים מכבי היתה צריכה להיות עם יותם , פארגו, סמית ולאנגפורד שזה קו אחורי פנטסטי ואת שאר הסגל מכבי בהחלט שמרה .

הטעות הקריטית אם תהיה תבוא דווקא השנה אם הם לא ישכילו לשמר את קו הגבוהים שלטעמי יהיה הטוב באירופה שנה הבאה (אלא אם כן סופו מצדיק את ההיסטריה הלא מוצדקת ומראה שיש לו בעיה אמיתית ומתמשכת) .
יוסי22

הודעהעל ידי where is the love? » 08 מרץ 2012, 09:52

אנחנו לא יודעים את מ שקורה מבחינה תקציבית בקבוצה, כמה הולך לשחקנים וכמה לפה ולשם...

אני אומר, אוקיי אנחנו לא יכולים לעמוד בסכומים הגדולים זה דבר אחד.
אבל מצד שני אני מסכים עם חנוש שאומרת שהם צריכים להכריז שאנחנו ברמה של פרטיזן או משהו כזה, זה יהיה הרבה יותר מכובד.
אני למשל אוהד של מכבי, שלא משנה איזה תקציב יהיה אני תמיד נשאר אוהד, נאמן לקבוצה לעקרונות.
יש לי בעיה עם נושא האדריאטית, נכון שאנחנו לא מעשירות אירופה, אבל האם אנחנו כל כך מסכנים שאנחנו צריכים לשחק באדריאטית בשביל הכסף? ואם כבר קבלנו כסף מה קרה ששוב אנחנו מאבדים אותו? ושוב אומרים שאין לנו כסף...

מהרגע שמכבי הכריזה על העונה זאת כשיתוף באדריאטית, כולנו ידעו שז לא יצליח וגם הם, אז אוקיי הרוויחו שני מיליון יורו , אבל איפה זה?
אני מעדיף שיורידו מהתקציב של הקבוצה מאשר ילכו לשחק בליגה לא שלנו, כי ככה לפחות אתה לא שורף את העונה. מכבי לא בין עשירות אירופה ולא לוקחת כסף לכיס ואין לי טענות להנהלה, אבל אני מבקש מהנהלת מכבי רק שני דברים, אחד להשאיר את בלאט ואת זה כבר הם עשו, והשני לצאת מהליגה האדריאטית כמה שיותר מהר, ואת זה אני חושב שהם חייבים לעשות.
תמונה

אנחנו מכבי ואנחנו יוצאים לקרב ומי שאתנו אתנו !!!! אז המון בהצלחה!!!
where is the love?

הודעהעל ידי asafb96 » 08 מרץ 2012, 10:15

where is the love? כתב:אנחנו לא יודעים את מ שקורה מבחינה תקציבית בקבוצה, כמה הולך לשחקנים וכמה לפה ולשם...

אני אומר, אוקיי אנחנו לא יכולים לעמוד בסכומים הגדולים זה דבר אחד.
אבל מצד שני אני מסכים עם חנוש שאומרת שהם צריכים להכריז שאנחנו ברמה של פרטיזן או משהו כזה, זה יהיה הרבה יותר מכובד.
אני למשל אוהד של מכבי, שלא משנה איזה תקציב יהיה אני תמיד נשאר אוהד, נאמן לקבוצה לעקרונות.
יש לי בעיה עם נושא האדריאטית, נכון שאנחנו לא מעשירות אירופה, אבל האם אנחנו כל כך מסכנים שאנחנו צריכים לשחק באדריאטית בשביל הכסף? ואם כבר קבלנו כסף מה קרה ששוב אנחנו מאבדים אותו? ושוב אומרים שאין לנו כסף...

מהרגע שמכבי הכריזה על העונה זאת כשיתוף באדריאטית, כולנו ידעו שז לא יצליח וגם הם, אז אוקיי הרוויחו שני מיליון יורו , אבל איפה זה?
אני מעדיף שיורידו מהתקציב של הקבוצה מאשר ילכו לשחק בליגה לא שלנו, כי ככה לפחות אתה לא שורף את העונה. מכבי לא בין עשירות אירופה ולא לוקחת כסף לכיס ואין לי טענות להנהלה, אבל אני מבקש מהנהלת מכבי רק שני דברים, אחד להשאיר את בלאט ואת זה כבר הם עשו, והשני לצאת מהליגה האדריאטית כמה שיותר מהר, ואת זה אני חושב שהם חייבים לעשות.

להכריז שאנחנו ברמה של פרטיזן? זה יהיה הרבה יותר מכובד? באמת? זה יהיה מביש.
מכבי לא צריכה להכריז על כלום. עם כל הדיבורים האלה, יש כסף, אין כסף, שנה שעברה הגענו לגמר היורוליג, אחרי שהצלחנו להחתים את פארגו, פרקינס נפצע, ורק אידסון עזב ועם זה אין מה לעשות, כי הוא קיבל חתיכת הצעה. בנוסף החתימו כבר את הלפרין, אבל גם איתו היו בעיות בסוף, שמרנו את הקוו הקדמי הפנטסטי, החתמנו באמצע העונה שעברה את אחד השחקנים המוכשרים ביבשת, ועוד הבאנו את לאנגפורד. תוסיף לזה עלייה להצלבה, שנה אחרי שעלינו לגמר, ובעשור עם 3 אליפויות אירופה ועוד כמה פיינל פורים, כך שאנחנו רחוקים שנות אור מפרטיזן.
אין לנו כסף כמו צסק"א או בארסה, אבל עובדה ששנה אחרי שנה אנחנו מעמידים סגלים שמגיעים רחוק. אין המשכיות בדרך כלל, וזה הדבר היחיד שמפריע, לפחות לי, אבל אני מאמין שלא רחוק היום שנבנה לנו עוד שושלת שתרוץ כמה שנים. הלוואי הלוואי וזאת תהיה הקבוצה הזאת, ברשותם של לאנגפורד-סופו-מאצ'בן, יחד עם הנדריקס אם אפשר תקציבית, ולהם מוסיפים רכז, ואת כל החברה הישראלים.
asafb96

הודעהעל ידי חנו'ש » 08 מרץ 2012, 10:16

asafb96 כתב:
jol9 כתב:מכבי של אחרי פירוק השושלת, היא קבוצה שונה. בתקופת שאראס-פארקר, מכבי היתה קבוצה דומיננטית גם מבחינה תקציבית. אני דווקא מקבל את הגישה השמרנית

זאת גישה מעניינת, אבל אני מעדיף את הגישה הרגילה. ללכת כל שנה עם התקציב שיש, ולהוציא ממנו את המקסימום. שנה שעברה הגענו לגמר בלי איזה תכנית מיוחדת. לא צריך לשנות הכל רק בגלל שבאירופה השתגעו. זה תקופה כזו, גם זה יעבור והסכומים יחזרו להיות נורמליים

אסף, את האמירה הזו שזו תקופה כזו אנחנו אומרים מאז 2006, הסכומים המטורפים שמושקעים לא הולכים להשתנות בזמן הקרוב.
אפילו המשבר הכלכלי העולמי שהתחיל כבר ב-2008 לא שינה יותר מידי את מאזן הכוחות, גם אם יש קבוצה כזו או אחרת שקצת נפגעה.
מכיוון שהפער בין התקציב של מכבי לבין התקציבים של הגדולות לא ישתנה ומכיוון שמכבי כמובן שלא תגיע לרמת התקציבים האלה (ואף אחד גם לא דורש ממנה את זה), אני לא מבינה מה רע בלחשוב על דרכים יצירתיות כמו שיוני מציע?
למה לא לנסות לפצות על הפער באמצעות קצת יצירתיות ויציאה מהקופסא? לנסות לתכנן יותר לטווח ארוך ולא להסתמך סתם על המזל שפעם יפגע ופעם לא?
הרעיון של יוני הוא בהחלט רעיון טוב וישים. לא מדובר פה על השתגעות כלכלית אלא בדיוק על ההיפך - ניהול נכון של תקציב נתון כך שבאמת יהיה אפשר להוציא ממנו את המקסימום.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי jol9 » 08 מרץ 2012, 11:14

יוסי22 כתב:סמית טוב מפניני העונה בכמה רמות , זה מה שאתה מסרב לקלוט .

העונה פניני באמת מאוד חלש. חבל שהוא לא מנצל את הואקום בעמדה 3, ועושה קפיצת מדרגה. למעשה הוא קפץ מדרגה למטה, והיום כבר אף אחד מבין אוהדי מכבי לא חושב
שאפשר לוותר על זר בעמדה 3, כי פניני יכול לתפוס אותה.

לגבי סמית' - הוא נהנה מאיזשהי נישה שהוא תפס, ובסה"כ הוא בסדר גמור בנישה הזאת. הוא שומר אישי טוב - לא מדהים, כמו פרקינס אבל די טוב.
אבל לדעתי הוא לא מספיק טוב למכבי כמכלול.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 08 מרץ 2012, 11:24

בנוגע לכל מה שנאמר כאן על ניהול התקציב של מכבי, אני חושב שסה"כ התקציב מנוהל נכון.
מכבי אמנם יכלה ליעל את התקציב בצורה טובה יותר וכרגע, הוא לא בדיוק ממוקסמם, אבל בשורה התחתונה, המצב טוב.
אני חושב שחלק מהביבוזים וההוצאות המיותרות של מכבי נעשו גם כתוצאה של החלטות מקצעויות ולאו דוקא מדברים שקשורים אך ורק בהנהלה. אחרי הכל, בלאט הוא זה שהביא לכאן את שאייר, הוא גם זה שרצה את פאפאלוקאס ויש לו גם מנויות בחוזה הארוך והמאוד גבוה של בורשטיין.

לגבי זה שמכבי צריכה להצהיר שהתקציב שלה הוא לא כזה גדול ו/או להודות בכך שהיא לא נמנת בין הגדולות של אירופה, אני פשוט לא רואה את זה קורה.
הנהלת מכבי צריכה לגרום למותג להשאר נוצץ ולהראות לאוהדים שהיא תעשה ככל שניתן בכדי לקדם את הקבוצה ולהלחם על כל התארים, גם אם המצב בפועל אינו מזהיר.
אם מכבי תצא בכזאת הצהרה, אין לי ספק שלדבר יהיו השלכות בזירה השיווקית וגם תגרור ביקורת מצדם של חלק מהאוהדים.
אישית, אני חושב שמכבי פעולת נכון בהתנהלות הזאת גם אם היא אינה לגמרי שקופה.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי asafb96 » 08 מרץ 2012, 11:27

חנו'ש כתב:
asafb96 כתב:
jol9 כתב:מכבי של אחרי פירוק השושלת, היא קבוצה שונה. בתקופת שאראס-פארקר, מכבי היתה קבוצה דומיננטית גם מבחינה תקציבית. אני דווקא מקבל את הגישה השמרנית

אסף, את האמירה הזו שזו תקופה כזו אנחנו אומרים מאז 2006, הסכומים המטורפים שמושקעים לא הולכים להשתנות בזמן הקרוב.
אפילו המשבר הכלכלי העולמי שהתחיל כבר ב-2008 לא שינה יותר מידי את מאזן הכוחות, גם אם יש קבוצה כזו או אחרת שקצת נפגעה.
מכיוון שהפער בין התקציב של מכבי לבין התקציבים של הגדולות לא ישתנה ומכיוון שמכבי כמובן שלא תגיע לרמת התקציבים האלה (ואף אחד גם לא דורש ממנה את זה), אני לא מבינה מה רע בלחשוב על דרכים יצירתיות כמו שיוני מציע?
למה לא לנסות לפצות על הפער באמצעות קצת יצירתיות ויציאה מהקופסא? לנסות לתכנן יותר לטווח ארוך ולא להסתמך סתם על המזל שפעם יפגע ופעם לא?
הרעיון של יוני הוא בהחלט רעיון טוב וישים. לא מדובר פה על השתגעות כלכלית אלא בדיוק על ההיפך - ניהול נכון של תקציב נתון כך שבאמת יהיה אפשר להוציא ממנו את המקסימום.

לא נכון. יש הבדל בין 2006 להיום. הסכומים בשנה-שנתיים האחרונות הם בשיאם.
אני די בטוח שזה ישתנה. אני לא יודע אם בעוד שנה-שנתיים, או בעוד כמה שנים טובות. אבל זה לא ישאר ככה ויגדל, כמעט בוודאות. המצב הכלכלי ביוון על הפנים, והיווניות הראשונות שנפלו. המצב בספרד לא טוב יותר. אחוזי האבטלה שם בשמיים, ולמרות שהיא מצטיירת כלפי חוץ כמדינה מצליחה, יש שם בעיות כלכליות גדולות. בארסה וריאל בחובות עתק, ותהיה בטוחה שהבנקים לא ימשיכו להזרים להם מיליארדים במשך שנים על גבי שנים.
אין בעיה לנסות לפצות על הפער. אני אישית, מעדיף שלא. במקום להשקיע קצת יותר, אבל אז אחרי כמה שנים לעשות עונה מבישה ומביכה, אני מעדיף להמשיך בדרך הזאת, כי עובדה שגם קבוצות כמו צסק"א עפו שנה שעברה בשלב הבתים, פאו עפו לפני שנתיים בטופ 16, ובארסה שנה שעברה עם כל הדיבורים והכסף לא הגיעו לפיינל 4. לא רואה סיבה לשנות משהו אם זה עובד. זה לא שהתקציב שלנו נמוך, ואנחנו עפים שנה אחרי שנה בטופ 16.
אני לא אומר שזה רעיון רע, הוא דווקא מעניין מאוד. אבל אני אישית כרגע מעדיף שלא יעשו את זה
asafb96

הודעהעל ידי jol9 » 08 מרץ 2012, 11:29

יוסי22 כתב:אני לא חושב שמכבי איבדו את כל הנכנסים שלהם משנה שעברה כמו שמציירים פה .

פרקינס נפצע והוא לא רלוונטי ואת פארגו הצליחו להחתים רק שהנבל הקטן הבריז ברגע האחרון , היחיד שמכבי וויתרו עליו היה איידסון שקיבל הצעה לא הגיונית .

לפי התכנונים מכבי היתה צריכה להיות עם יותם , פארגו, סמית ולאנגפורד שזה קו אחורי פנטסטי ואת שאר הסגל מכבי בהחלט שמרה .

הטעות הקריטית אם תהיה תבוא דווקא השנה אם הם לא ישכילו לשמר את קו הגבוהים שלטעמי יהיה הטוב באירופה שנה הבאה (אלא אם כן סופו מצדיק את ההיסטריה הלא מוצדקת ומראה שיש לו בעיה אמיתית ומתמשכת) .

הסיבות לא משנות - עובדה ששלושה שחקנים מאוד מרכזיים עזבו. את לאנגפורד מכבי קיבלה במחיר מבצע ובפוקס.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Avi1508, Google Adsense [Bot], Jazzman ו־168 אורחים