המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

הצלבה, משחק 1: פנאתינייקוס נגד מכבי - שלישי, 22:00, ערוץ 10

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: הצלבה, משחק 1: פנאתינייקוס נגד מכבי - שלישי, 22:00, ערוץ

הודעהעל ידי yellowaura » 20 מרץ 2012, 23:06

שמעתי עכשיו את התגובה של בלאט שהם הופתעו בעיקר מהאינטנסיביות והעוצמה של פאו.
בלאט אומר שזה קשור לזה שחודש הוא לא נתקל בקבוצה חזקה ביורוליג ואני לא מסכים לזה.
הסיבה האמיתית היא האגרסיביות המובנית של שחקני פאו. כמובן חלק מהעניין זה באימון המצויין של אוברדוביץ.
אבל דיוויד יודע מה זו קבוצה אינטנסיבית ואגרסיבית ומה המשמעות של זה. כמו שלבלאט הייתה קבוצה אינטנסיבית ואגרסיבית שזכתה באליפות אירופה בדמוי רוסיה היום יש לו את מכבי.

אי אפשר להאשים את בלאט לחלוטין בהפסד. כן היה מקום ליותר דקות של פאפאלוקס, אליהו... וכו' אני חושב שבסופו של עניין פאו בדרגת אינטנסיביות גבוהה. אני ראיתי גם את קאזאן שלפי דעתי טובה ממכבי.
מבחינת יצירתיות פאו בונה הרבה על שאראס ודיאמנטידיס בעיקר שיעשו את העבודה היצירתית והשילוב הזה של אינטניסיביות של רוב השחקנים והניסיון והיצירתיות של דיאמנטידיס, שאראס ובאטיסט עושה את שלו.

כמו שלא היה צריך לעשות מבלאט אל שהוא זכה באליפות עם רוסיה ככה לא צריך לקטול אותו על המשחק היום.

אני חושב שבלאט עשה עבודה מצויינת השנה בלהביא קבוצה מפורקת במיוחד אחרי שפארמר הלך להצלבה. מי שחשב שהסדרה מול פאו שקולה בכוחות לא מבין בכדורסל.
מכבי נחלשו השנה הרבה יותר מפאו.

אגב צביקה שרף הזכיר משהו חשוב שסופו לא ריבאונדר ויש בעיה קשה שהוא משחק יחד עם בלו/ אליהו זה נקודה מכרעת.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי felix_r » 20 מרץ 2012, 23:09

מישהו יכול לעזור לי למצוא את הראיון עם בלאט, בו הוא מספר על כל שחקן ושחקן, את מי הוא רצה, ואת מי ההנהלה החתימה בניגוד לדעתו.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי חנו'ש » 20 מרץ 2012, 23:10

חביב אורנג'ד כתב:בנוגע למשחק עצמו, רצינו שחקן עם נסיון? אז קיבלנו אותו בדמותו של בורשטיין. הוא אמנם לא פאפאלוקאס, אבל עדיין שחקן בעל נסיון של יותר מעשור ביורוליג, שלושה גביעי אירופה ושבעה פיינל-פורים.
הקפטן הועלה בחמישיה והיה מוכן ודרוך לתרום מנסיונו הרב ולספק מנהיגות וקור רוח. לצערינו, דברים אילו מספיקים אולי לקליעת הנקודות הראשונות במשחק, אבל לא להרבה מעבר מכך.
בורשטיין היה נראה כמו אסון לאומי מהלך עם הגנה נרפת, קבלת החלטות לא טובה ולא מעט איבודים. כל זאת כאמור, למרות הנסיון הרב והמנהיגות יוצאת הדופן בה נחן הקפטן. בואו נקווה שהוא ישאר כאן לעוד הרבה שנים, בכדי שכולנו נבין עד כמה נסיון ומנהיגות הם דברים חשובים.

קצת דמגוגיה זולה לנסות להוכיח את הטיעון שלך ע"י בורשטיין כשאפשר להפריך אותה באותה קלות מהצד הירוק של המגרש ע"י שאראס....
בורשטיין גם בשיאו לא היה שחקן מוביל, כזה שמנהיג קבוצה לניצחון. הוא תמיד היה יותר סוג של פועל שחור ומעין אקס פקטור בניגוד גמור לשאראס כמובן (וגם פאפא).

כשאחרים דיברו על חשיבות הנסיון והוותק, הם לא דיבו על שחקן שלמרות תאריו הרבים לא היה מימיו מנהיג (חוץ מקצת בנבחרת) ופשוט היה בקבוצה הנכונה בזמן הנכון (בלי קשר לכך שאני מעריכה את תרומתו, ובהחלט היתה כזו, למכבי).

לגבי שאר הדברים שלך אני כמובן מסכימה עם כל מילה.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי חנו'ש » 20 מרץ 2012, 23:15

yellowaura כתב:שמעתי עכשיו את התגובה של בלאט שהם הופתעו בעיקר מהאינטנסיביות והעוצמה של פאו.
בלאט אומר שזה קשור לזה שחודש הוא לא נתקל בקבוצה חזקה ביורוליג ואני לא מסכים לזה.

נשמע כמו תירוץ מארץ התירוצים ולא מתאים לבלאט להתחיל עם תירוצים.
להזכיר לו שלמעט משחק אחד מול אולי', גם פאו לא נתקלה בקבוצת יורוליג חזקה מזה חודש (רוב הליגה היוונית לא טובה בהרבה מהליגה האדריאטית).
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 20 מרץ 2012, 23:17

קובי כתב:חביב, אני שמח על גישת הדגשת השחקנים שהיא עקבית אצלך (ממי לקחת את הרעיון ?

המממ.. איזה אחד הייטקיסת... יעקב משהו.. :grin

קובי כתב:מה שכן, היום לא ראיתי צורך לעשות את זה בפוסט שלי. באמת שזה פשוט היה, כפי שאמרת, נצחונה של פאו כקבוצה על מכבי ומעל לכל - נצחון של השועל הסרבי על המלפפון האמריקאי.

תראה, זה נכון שהסרבי עשה היום בית-ספר לאמריקאי, אבל לדעתי, ההבדל הגדול היה בשחקנים ולא במאמנים.
כפי שנכתב קודם, למכבי אין מצ'-אפ עם פאו ולפאו פשוט יש שחקנים טובים יותר, שחלקם הוא מן השחקנים הטובים ביותר היום באירופה.
אם יכלו לפמפם כאן כ"כ הרבה את זה שסופו נבחר בעונה שעברה לסנטר העונה של היורוליג, אז מה נאמר על דיאמנטידיס שנבחר גם לרכז העונה גם לשחקן ההגנה של העונה וגם לשחקן העונה?
דיאמנטידיס הוא שחקן ענק ולמכבי פשוט אין אף שחקן ברמה שלו. אני בספק גם אם למכבי יש שחקנים ברמה של באטיסט ושל סאטו (שעוד נתן משחק חלש היום).
מה שגם יפה לראות את אצל פאו, זה שהשחקנים הטובים שלה (או לפחות רובם), טובים בשני צדדיו של המגרש וזאת בניגוד גמור למה שאנחנו רואים במכבי. בפאו דורשים משחקן לתת גם הגנה וגם התקפה ואילו במכבי צריכים להיות מרוצים מכל מיני מיידים לבנים ש"עושים הרבה דברים שלא רואים בסטטיסטיקה".
בפאו לא עושים פשרות ודורשים את הטוב ביותר ואפילו מצליחים לעשות בתציב מוגבל יחסית. אולי כדאי בגם במכבי יאמצו את הגישה הזו.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 20 מרץ 2012, 23:20

חנו'ש כתב:
חביב אורנג'ד כתב:בנוגע למשחק עצמו, רצינו שחקן עם נסיון? אז קיבלנו אותו בדמותו של בורשטיין. הוא אמנם לא פאפאלוקאס, אבל עדיין שחקן בעל נסיון של יותר מעשור ביורוליג, שלושה גביעי אירופה ושבעה פיינל-פורים.
הקפטן הועלה בחמישיה והיה מוכן ודרוך לתרום מנסיונו הרב ולספק מנהיגות וקור רוח. לצערינו, דברים אילו מספיקים אולי לקליעת הנקודות הראשונות במשחק, אבל לא להרבה מעבר מכך.
בורשטיין היה נראה כמו אסון לאומי מהלך עם הגנה נרפת, קבלת החלטות לא טובה ולא מעט איבודים. כל זאת כאמור, למרות הנסיון הרב והמנהיגות יוצאת הדופן בה נחן הקפטן. בואו נקווה שהוא ישאר כאן לעוד הרבה שנים, בכדי שכולנו נבין עד כמה נסיון ומנהיגות הם דברים חשובים.

קצת דמגוגיה זולה לנסות להוכיח את הטיעון שלך ע"י בורשטיין כשאפשר להפריך אותה באותה קלות מהצד הירוק של המגרש ע"י שאראס....
בורשטיין גם בשיאו לא היה שחקן מוביל, כזה שמנהיג קבוצה לניצחון. הוא תמיד היה יותר סוג של פועל שחור ומעין אקס פקטור בניגוד גמור לשאראס כמובן (וגם פאפא).

כשאחרים דיברו על חשיבות הנסיון והוותק, הם לא דיבו על שחקן שלמרות תאריו הרבים לא היה מימיו מנהיג (חוץ מקצת בנבחרת) ופשוט היה בקבוצה הנכונה בזמן הנכון (בלי קשר לכך שאני מעריכה את תרומתו, ובהחלט היתה כזו, למכבי).

למשחק היום לא היה שום קשר לנסיון, ותק או מנהיגות.
בכלל, המשחק היה מאוד חד-צדדי ולא נוצר מצב בו שחקן ותיק או מנוסה היה צריך לקחת את המושכות ו"לתרום מנסיונו".
קרה היום דבר מאוד פשוט: קבוצה חזקה ניצחה קבוצה חלשה יותר, זה הכל.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי חנו'ש » 20 מרץ 2012, 23:24

חביב אורנג'ד כתב:
חנו'ש כתב:

למשחק היום לא היה שום קשר לנסיון, ותק או מנהיגות.
בכלל, המשחק היה מאוד חד-צדדי ולא נוצר מצב בו שחקן ותיק או מנוסה היה צריך לקחת את המושכות ו"לתרום מנסיונו".
קרה היה דבר מאוד פשוט: קבוצה חזקה ניצחה קבוצה חלשה יותר, זה הכל.

בהחלט!
ולכן לא ניתן היה להשתמש בשום דבר מהמשחק היום כדי להוכיח או להפריך את הטיעון שלך....

חביב אורנג'ד כתב:בפאו דורשים משחק לתת גם הגנה וגם התקפה ואילו במכבי צריכים להיות מרוצים מכל מיני מיידים לבנים ש"עושים הרבה דברים שלא רואים בסטטיסטיקה".

דווקא השחקן העיקרי שאנחנו נוהגים להגיד עליו את זה בהחלט נתן היום דברים שראו בסטטיסטיקה.... :D
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי יוסי22 » 20 מרץ 2012, 23:25

דווקא משחק כזה שמוכרע במהלך חד של 22-0 קשור ישירות לניסיון וליכולת לעצור מומנטמים של הקבוצה היריבה , אה ... אתה גם לא מאמין במומנטום וחושב שהכול מקצועי ותלוי באתלטיות/קליעה/קריאת מצבים .

בכל מקרה אתה מתעלם מזה ששארס שאותו הגדרת כשחקן גמור נתן משחק גדול בדיוק בשלב המכריע של העונה ופאפלוקאס בצד השני פשוט לא שותף .
יוסי22

הודעהעל ידי jol9 » 20 מרץ 2012, 23:26

חביב, אני מחזיק מאוד ממה שאתה כותב ומהניתוחים בפוסטים שלך, אבל יש למה אתה בוחר להתעלם ממה ששואלים אותך כאן בהקשר של שאראס?
אפילו מילה לא מגיע לו אחרי המשחק המעולה שלו היום? תכלס, הוא זה שהנהיג את הקבוצה בבריחה הגדולה שלה (DD היה על הספסל), קלע, מסר והחולשה ההגנתית שלו, לא הורגשה בכלל.

תכלס, אני לא חושב ששאראס היה מצליח יותר מפאפאס השנה במכבי, אבל זה רק אומר, שישנם שחקנים שלמרות גילם, כוחם עדיין במותנם, וצריך לתת להם את הקרדיט.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 20 מרץ 2012, 23:27

יוסי22 כתב:דווקא משחק כזה שמוכרע במהלך חד של 22-0 קשור ישירות לניסיון וליכולת לעצור מומנטמים של הקבוצה היריבה , אה ... אתה גם לא מאמין במומנטום וחושב שהכול מקצועי ותלוי באתלטיות/קליעה/קריאת מצבים .

בכל מקרה אתה מתעלם מזה ששארס שאותו הגדרת כשחקן גמור נתן משחק גדול בדיוק בשלב המכריע של העונה ופאפלוקאס בצד השני פשוט לא שותף .

עכשיו אני מבין. עם פאפאלוקאס היה משותף, הריצה היתה נקטעת מוקדם והיינו מנצחים.
אשרי המאמין!
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי חנו'ש » 20 מרץ 2012, 23:45

חביב אורנג'ד כתב:
יוסי22 כתב:דווקא משחק כזה שמוכרע במהלך חד של 22-0 קשור ישירות לניסיון וליכולת לעצור מומנטמים של הקבוצה היריבה , אה ... אתה גם לא מאמין במומנטום וחושב שהכול מקצועי ותלוי באתלטיות/קליעה/קריאת מצבים .

עכשיו אני מבין. עם פאפאלוקאס היה משותף, הריצה היתה נקטעת מוקדם והיינו מנצחים.
אשרי המאמין!

מי אמר את זה??
למה אתה סתם מסיק מסקנות לא קשורות?
גם אם היית מוציא את פאפא ממכבי ואת שאראס מפאו עדיין היו פערים בין הקבוצות ועדיין פאו היא הקבוצה הטובה יותר.
אבל זה לא אומר שבמצב בו פאו היתה משחקת מול קבוצה השווה לה ברמתה (נניח בארסה), שאראס (או אפילו פאפא במצב דומה) לא היה יכול להיות האקס פקטור שמשפיע על יחסי הכוחות.
תמונה
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 20 מרץ 2012, 23:46

jol9 כתב:חביב, אני מחזיק מאוד ממה שאתה כותב ומהניתוחים בפוסטים שלך, אבל יש למה אתה בוחר להתעלם ממה ששואלים אותך כאן בהקשר של שאראס?
אפילו מילה לא מגיע לו אחרי המשחק המעולה שלו היום? תכלס, הוא זה שהנהיג את הקבוצה בבריחה הגדולה שלה (DD היה על הספסל), קלע, מסר והחולשה ההגנתית שלו, לא הורגשה בכלל.

תכלס, אני לא חושב ששאראס היה מצליח יותר מפאפאס השנה במכבי, אבל זה רק אומר, שישנם שחקנים שלמרות גילם, כוחם עדיין במותנם, וצריך לתת להם את הקרדיט.

לגבי שאראס, נתן משחק טוב, אין מה לומר, אבל זה לא הוא שניצח היום את מכבי או זה שעשה את ההבדל.
כפי שכתבתי קודם, פאו ניצחה היום כקבוצה וכשהכל הולך אז כולם טובים, במיוחד כשבצד השני עומדת קבוצה שספוגת קרוב ל30 נקודות ברבע.
אישית, אני חושב שהשחקן הבולט בפאו היה דיאמנידיס שהוא פשוט שחקן פנטסטי. זה הרבה יותר סקסי לפמפם את שאראס, אבל פאו היתה מנצחת היום גם בלעדיו, בטח אם את הדקות שהוא לא היה משחק, היה משחק דיאמנטידיס.

ברמה הכללית לגבי שחקנים ותיקים, אני חושב שזאת טעות חמורה להתבסס עליהם.
איפה כוחם? כמעט כל שחקן ותיק, גם אם הוא גמור או נותן עונה חלשה ונמצא לא בכושר, יודע להבליח מדי פעם וזה קרה אפילו עם בורשטיין.
עם המזל שיש למכבי, אז דוקא השחקן שפעם כיכב בשורותיה, יבליח במשחקים מולה. זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה ובאמת היה לי חשש גדול שזה מה שהולך להיות.

בלי קשר, לפאו יש את היכולות גם לבנות סגל מאוזן, גם להביא שחקנים מהטובים באירופה וגם להביא שחקנים ותיקים.
פאו לא נשענת על שחקן כזה או אחר (ובטח לא על שאראס) ויש לה את האפשרות לבנות את הסגל גם לאורך וגם לרוחב. במילים אחרות, לפאו יש את הפריוולגיה גם לבנות קבוצה וגם להביא שחקנים שיתנו משחק אחד או שניים טובים בעת הצורך.
אם זה היה המצב במכבי, אז אולי פאפאלוקאס היה מצליח להשתלב טוב יותר ואולי בכלל היה כדאי לצרף את שאראס במקומו.
לצערינו זה לא המצב וכמו כן, שאראס בתור שחקן רוטציה בכיר, זה ממש לא להיט (וגם ראינו את זה בשתי העונות האחרונות) ולכן אני לא רואה אותו רלונטי למכבי, כל עוד היא לא יכולה להעמיד קו אחורי כמו זה שמעמידה פאו.
שוב, נתן היום משחק גדול, מגיע לו כל הכבוד, אבל הבלחה אחת לא מעידה על הרבה ולא מכסה על שנתיים די חלשות.

לגבי כל מה שנכתב כאן על נסיון, ותק ומנהיגות. אני פשוט לא רואה איך זה היה קשור למשחק היום ואם זה היה קשור, אז זה יזקף בעיקר לחובתה של מכבי עם כל הפארסה של בורשטיין.
עם כל הנסיון, מנהיגות, ידע, ווינריות ורומנטיקה, בורשטיין פשוט שחקן שלא שייך לרמות האילו ואפילו אוחיון היה טוב יותר ממנו.

אגב, גם כל הדיבורים על פאפאלוקאס נראים לי די מיותרים. בפעם האחרונה שפאפאפלוקאס פגש את פאו בסדירה, זה לא נגמר טוב (אני בכלל לא מזכיר את אותן שתי קליעות עונשין מסכנות) וגם בסדרה מול סיינה בעונה שעברה הוא היה בינוני מינוס.
אני בהחלט חושב שהוא צריך לשחק יותר ובפרט, יותר מבורשטיין, אבל הוא לא זה שהיה עושה את השינוי במשחק הזה, בדיוק כמו ששאראס הוא לא זה שניצח את המשחק (או הסדרה כולה) בשביל פאו.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי jol9 » 20 מרץ 2012, 23:54

חביב,
לגבי שאראס, נראה בהמשך הדרך. ברור שהוא לא השחקן המרכזי של פאו, אבל הוא גם ממש לא שחקן זניח.
תשים לב מה זליקו עשה איתו. הוא בנה אותו לאט לאט, אל השלבים האלה, בהם הוא יודע, שמה ששאראס יכול לתת לו, זה דברים יקרי ערך.
שאראס שיחק 12 דק' בממוצע בסיבוב הראשון, 15 בטופ 16 ו-17 היום. לדעתי זה לא מקרי.

לגבי מכבי - אני לא חושב שהתכנית היתה ששאראס יהיה שחקן רוטציה בכיר יותר ממה שהוא בפאו כיום.
אני אישית חושב שדייויד לא היה מצליח להוציא ממנו תפוקה גבוהה, אם כי יכול להיות שההיכרות הקודמת והשנים בהם עבדו יחד במכבי, כן היתה עוזרת לו לפחות להיות
במצב טוב יותר מפאפאס היום.

אל תשכח שדרק בגיל של שאראס, עוד היה שחקן מאוד משמעותי במכבי, וראינו היום, למה שחקן כמו שאראס מסוגל. אני מקווה שנראה משהו דומה גם מפאפאס.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 21 מרץ 2012, 00:01

אותי לא מעניין עד כמה טוב שאראס בהתקפה.

אותי מעניין למה לעזאזל אף גארד של מכבי לא ניצל את ההגנה החלשה של שאראס לחדירות? אפילו לא פעם אחת! איפה היה המאמן?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 מרץ 2012, 00:10

jol9 כתב:חביב,
לגבי שאראס, נראה בהמשך הדרך. ברור שהוא לא השחקן המרכזי של פאו, אבל הוא גם ממש לא שחקן זניח.
תשים לב מה זליקו עשה איתו. הוא בנה אותו לאט לאט, אל השלבים האלה, בהם הוא יודע, שמה ששאראס יכול לתת לו, זה דברים יקרי ערך.

.

שוב, לפאו יש את הפריוולגיה לעשות דברים דכאלו.
כשיש לך שחקנים כמו דיאמנטידיס (שהוא כנראה השחקן טוב באירופה), קאלטס, לוגאן סמית' וסאטו בקו האחורי, אתה יכול להרשות לעצמך לפתח שחקן למטרה מאוד מסויימת או למשחק ספציפי.
בעונה הקודמת של שאראס בפאו, הוא היה שחקן יותר בכיר, זכה ליותר דקות וזה אפילו לא הספיק לפאו בשביל רבע הגמר. דוקא לאחר שפאו נפרדה ממנו, היא רק השתפרה ואף זכתה ביורוליג.
שאראס מצידו נתן חצי עונה פושרת בריטאס וטופ 16 חלש מאוד בפנרבחצ'ה, כאשר הוא מתופקד כרכז המוביל (בעקבות פציעתו של אוקיץ') ונותן משחקים חלשים מאוד ברגעי ההכרעה ושוב לא מצליח להעפיל לשלב ההצלבה.

חוץ מזה, שאראס בסה"כ נתן מספר מאוד מצומם של משחקים טובים העונה (שהוא בערך אותו מספר משחקים טובים שנתן פאפאלוקאס במכבי בעונה). מכאן להסיק שהוא היה צריך להיות במכבי ושהוא זה שעשה את ההבדל במשחק היום,עובר הרבה.
שוב, כל פאו נראתה היו מצויין וגם שאראס קיבל את חלקו. להסיק מכך שהנסיון והותק הם אילו שהכירעו את המשחק או יכירעו את הסדרה כולה, זה פשוט כשל לוגי וזה לא מה שקרה היום.

כפי שכתבתי קודם לחני, קרה היום דבר מאוד פשוט, קבוצה איכותית גברה על קבוצה בינונית. באמת שאין פה יותר מדי.
המסקנות היחידות שאני הייתי מסיק, היא שמכבי פשוט צריכה סגל טוב יותר. לא נסיון, לא ותק, לא מנהיגות, לא כריזמה ולא רומנטיקה. מכבי פשוט צריכה שחקנים טובים יותר בכדי להרכיב קבוצה טובה יותר. מה שיש עכשיו, פשוט לא מספיק טוב.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי חביב אורנג'ד » 21 מרץ 2012, 00:11

felix_r כתב:אותי לא מעניין עד כמה טוב שאראס בהתקפה.

אותי מעניין למה לעזאזל אף גארד של מכבי לא ניצל את ההגנה החלשה של שאראס לחדירות? אפילו לא פעם אחת! איפה היה המאמן?

+1, אם נגר כמו סמית' הצליח לעשות עליו נקודות, שחקן כמו לנגפורד היה עושה ממנו מטעמים. גם אני לא הבנתי את הנקודה הזאת.
תמונה
חביב אורנג'ד
חבר כבוד

הודעהעל ידי jol9 » 21 מרץ 2012, 06:21

felix_r כתב:אותי לא מעניין עד כמה טוב שאראס בהתקפה.

הוא שמר על סמית', עד כמה שזכור לי. עליו גם אני ואתה יכולים לשמור, כי הוא בכלל לא חודר לסל.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 21 מרץ 2012, 06:27

חביב אורנג'ד כתב:
jol9 כתב:חביב,

.

שוב, לפאו יש את הפריוולגיה לעשות דברים דכאלו.
כשיש לך שחקנים כמו דיאמנטידיס (שהוא כנראה השחקן טוב באירופה), קאלטס, לוגאן סמית' וסאטו בקו האחורי, אתה יכול להרשות לעצמך לפתח שחקן למטרה מאוד מסויימת או למשחק ספציפי.
בעונה הקודמת של שאראס בפאו, הוא היה שחקן יותר בכיר, זכה ליותר דקות וזה אפילו לא הספיק לפאו בשביל רבע הגמר. דוקא לאחר שפאו נפרדה ממנו, היא רק השתפרה ואף זכתה ביורוליג.
שאראס מצידו נתן חצי עונה פושרת בריטאס וטופ 16 חלש מאוד בפנרבחצ'ה, כאשר הוא מתופקד כרכז המוביל (בעקבות פציעתו של אוקיץ') ונותן משחקים חלשים מאוד ברגעי ההכרעה ושוב לא מצליח להעפיל לשלב ההצלבה.

חוץ מזה, שאראס בסה"כ נתן מספר מאוד מצומם של משחקים טובים העונה (שהוא בערך אותו מספר משחקים טובים שנתן פאפאלוקאס במכבי בעונה). מכאן להסיק שהוא היה צריך להיות במכבי ושהוא זה שעשה את ההבדל במשחק היום,עובר הרבה.
שוב, כל פאו נראתה היו מצויין וגם שאראס קיבל את חלקו. להסיק מכך שהנסיון והותק הם אילו שהכירעו את המשחק או יכירעו את הסדרה כולה, זה פשוט כשל לוגי וזה לא מה שקרה היום.

כפי שכתבתי קודם לחני, קרה היום דבר מאוד פשוט, קבוצה איכותית גברה על קבוצה בינונית. באמת שאין פה יותר מדי.
המסקנות היחידות שאני הייתי מסיק, היא שמכבי פשוט צריכה סגל טוב יותר. לא נסיון, לא ותק, לא מנהיגות, לא כריזמה ולא רומנטיקה. מכבי פשוט צריכה שחקנים טובים יותר בכדי להרכיב קבוצה טובה יותר. מה שיש עכשיו, פשוט לא מספיק טוב.

איך אתה קושר בין העזיבה של שאראס לשיפור של פאו, רק אתה מבין כנראה.
זה לא ששאראס היה הבעיה שלהם באותה עונה כושלת מבחינתם. ד"א היתה להם עוד עונה שבה הם לא עלו להצלבה, ושנה לאחר מכן, הם זכו ביורוליג, כששאראס הוא הכוכב הכי גדול
של הפיינל פור.

לדעתי אתה מנסה להגמיש איכשהו את העובדות, בשביל שיתאימו לתאוריה שלך.
דבר ראשון, שאראס הוא עדיין שחקן מצויין, וצריך לתת לו קרדיט על כך.
דבר שני, אף אחד כאן לא רצה לראות את שאראס ממלא את אותו התפקיד אותו מילא בקדנציה הקודמת שלו במכבי, אז היה שחקן אחר וטוב בהרבה מהיום.
לבסוף, אני לא חושב ששאראס היה מצליח היום במכבי, אבל לא בגלל שהוא לא מספיק טוב, אלא בגלל שבלאט לא היה משתמש בו כנראה כמו שהוא לא משתמש בפאפאס.

אתה לא יכול להגיד, שהאסופה הבינונית שכוללת את מאלט, שייר, בורשטיין, אוחיון ופאפאס, טובה יותר משאראס.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 מרץ 2012, 06:28

אני חושב ששאראס באופן כללי שחקן שהיה מתאים יותר למכבי מפאפאס, אבל זה באמת לא חשוב היום. שאראס באופן כללי נראה כמו אחד שמנטלית עדיין בשיאו ויש לו את אותו הרעב בעיניים כמו לפני 7 שנים, זה דבר שאין ליווני שטוען שהוא על סף פרישה בעצם. שאראס גם שמר יפה מאוד על הגוף שלו והוא נע יחסית טוב מאוד לגילו. תמיד אהבתי אותו יותר מפאפאס, גם בגלל הקליעה שלו.( למכבי יש בעייה של קליעה עם הרכזים השנה ).

מדברים יותר מדי על הקו הקדמי ה" טוב באירופה " של מכבי , אבל מה עם הקו האחורי שלנו ? אחד החלשים שהיו לנו לאורך השנים. אני זוכר שהביאו לכאן את אלוף המכללות והיה שמור לו מקום מרכזי אחרי עזיבת פרקינס, בינתיים הוא אפילו כבר לא בסגל.
אוחיון הוא פרוייקט נחמד של בלאט, אבל ראינו אתמול שהוא עדיין לא קשור לרמה הזאת וספק אם יהיה. מישהוא באמת חשב שהרכז השני של הנבחרת יהיה רכז ראשון במכבי ?
על בורשטיין אין טעם להכביר מילים, עצוב, כי הוא היה שחקן באמת נהדר בשיאו.
מלאט בגיל 34 לא ילמד פתאום איך לשחק ברמות האלו.

מה שמותיר אותנו עם אחד לאנגפורד. סקורר טוב ונחמד, אבל ממש לו שחקן שאתה רוצה שינהל את המשחק שלך. את הנקודות של והוא יקלע, השאלה מי יחבר את שאר השחקנים.
להגיד שלאנגפורד נכנס לנעליים של פארמר ונותן תרומה דומה זה פשוט עיוות של המציאות, זה בערך כמו להגיד שאם היינו שמים את דרקסלר ( שחקן אדיר ) במקום סטוקטון יוטה הייתה קבוצה באותה רמה.

מה שמוביל אותי לכך שבשנה הבאה מכבי חייבת לחשוב על רכז מוביל גם במחיר היפרדות מלאנגפורד. זה נכון שקל להגיד את זה וקשה למצוא, אבל אני לא מתייאש. נקווה שגם מכבי לא.

פארמר פנוי בקיץ, לפחות תנסו.
הסגל של מכבי ת"א :

רכזיות - בר רפאלי, אליזבת הארלי
קלעיות - מורן אטיאס, ליב טיילור
סמוליות - ג'יזל, קים קרדישיאן
פאווריות- מייגן פוקס, אולגה קורילנקו
סנטריות - פנלופה קרוז, קייט ווינסלט

מאמנות- שרון סטון, - מישל פייפר, ברוק שילדס
yarinsaky

הודעהעל ידי jol9 » 21 מרץ 2012, 06:39

yarinsaky כתב:אני חושב ששאראס באופן כללי שחקן שהיה מתאים יותר למכבי מפאפאס, אבל זה באמת לא חשוב היום. שאראס באופן כללי נראה כמו אחד שמנטלית עדיין בשיאו ויש לו את אותו הרעב בעיניים כמו לפני 7 שנים, זה דבר שאין ליווני שטוען שהוא על סף פרישה בעצם. שאראס גם שמר יפה מאוד על הגוף שלו והוא נע יחסית טוב מאוד לגילו. תמיד אהבתי אותו יותר מפאפאס, גם בגלל הקליעה שלו.( למכבי יש בעייה של קליעה עם הרכזים השנה ).

מדברים יותר מדי על הקו הקדמי ה" טוב באירופה " של מכבי , אבל מה עם הקו האחורי שלנו ? אחד החלשים שהיו לנו לאורך השנים. אני זוכר שהביאו לכאן את אלוף המכללות והיה שמור לו מקום מרכזי אחרי עזיבת פרקינס, בינתיים הוא אפילו כבר לא בסגל.
אוחיון הוא פרוייקט נחמד של בלאט, אבל ראינו אתמול שהוא עדיין לא קשור לרמה הזאת וספק אם יהיה. מישהוא באמת חשב שהרכז השני של הנבחרת יהיה רכז ראשון במכבי ?
על בורשטיין אין טעם להכביר מילים, עצוב, כי הוא היה שחקן באמת נהדר בשיאו.
מלאט בגיל 34 לא ילמד פתאום איך לשחק ברמות האלו.

מה שמותיר אותנו עם אחד לאנגפורד. סקורר טוב ונחמד, אבל ממש לו שחקן שאתה רוצה שינהל את המשחק שלך. את הנקודות של והוא יקלע, השאלה מי יחבר את שאר השחקנים.
להגיד שלאנגפורד נכנס לנעליים של פארמר ונותן תרומה דומה זה פשוט עיוות של המציאות, זה בערך כמו להגיד שאם היינו שמים את דרקסלר ( שחקן אדיר ) במקום סטוקטון יוטה הייתה קבוצה באותה רמה.

מה שמוביל אותי לכך שבשנה הבאה מכבי חייבת לחשוב על רכז מוביל גם במחיר היפרדות מלאנגפורד. זה נכון שקל להגיד את זה וקשה למצוא, אבל אני לא מתייאש. נקווה שגם מכבי לא.

פארמר פנוי בקיץ, לפחות תנסו.

אני לא יודע אם רכז בכיר צריך לבוא על חשבון לאנגפורד. OK, תביא לכאן איזה רכז בכיר (מי?) ותיפרד מלאנגפורד, ואז מי ייתן לך יכולת לשים את הכדור בסל?

אני גם מתחיל לחשוב ששחקן מסוגו של פארמר הוא חיוני להצלחה של הקבוצה, ואני מוכן לוותר על חצי מהקו הקדמי בשביל זה (מה גם שהוא לא כזה שוס כמו שחשבנו).
הבעיה היא למצוא שחקן כזה, ולהביא אותו במחיר שפוי, וכמובן בהימורים שמכבי תצטרך לעשות בעמדות הפנים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־187 אורחים