המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד פנאתינייקוס, 30 באפריל, שלישי, 20:00

הצלבה, משחק 1: פנאתינייקוס נגד מכבי - שלישי, 22:00, ערוץ 10

פורום האוהדים של מכבי תל-אביב בכדורסל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: הצלבה, משחק 1: פנאתינייקוס נגד מכבי - שלישי, 22:00, ערוץ

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 מרץ 2012, 06:45

לדעתי סלאשרים שהולכים לסל אפשר למצוא הרבה יותר בקלות מאשר מנהלי משחק טובים.

שמע, זו התלבטות לא קטנה. לאנגפורד בסך הכול שחקן טוב מאוד, הבעייה שהוא שחקן יקר שרוצה לא מעט. יש כאן שאלה של ניהול לא פשוט בכלל של תקציב שחקנים בקיץ, זה באמת מסובך מאוד.

טוב, הימורים תמיד יהיו במכבי וזה מה שיקרה בקיץ בלי ספק. האמת שבלאט קצת מאכזב בתחום הזה השנה, אין שחקן אחד שאפשר להגיד שבלאט הצליח להביא הקיץ והוא הפתעה טובה.
הסגל של מכבי ת"א :

רכזיות - בר רפאלי, אליזבת הארלי
קלעיות - מורן אטיאס, ליב טיילור
סמוליות - ג'יזל, קים קרדישיאן
פאווריות- מייגן פוקס, אולגה קורילנקו
סנטריות - פנלופה קרוז, קייט ווינסלט

מאמנות- שרון סטון, - מישל פייפר, ברוק שילדס
yarinsaky

הודעהעל ידי yellowaura » 21 מרץ 2012, 06:54

[quote="felix_r"]מישהו יכול לעזור לי למצוא את הראיון עם בלאט, בו הוא מספר על כל שחקן ושחקן, את מי הוא רצה, ואת מי ההנהלה החתימה בניגוד לדעתו.[/quote

קודם כל תקרא את הכתבה הזו

http://sports.walla.co.il/?w=//2518454

על אף שהכותרת של הכתבה פיקנטית ומעליבה משהו התוכן די נכון ולאו דווקא פוגע בבלאט.
אני חושב שלא היו הרבה פעמים שמכבי התפרקה השנה.
סה"כ אני בטוח שבלאט, אתה ואני היינו רוצים את לורבק, קרסטיץ', דיאמנטידיס ואפילו את פארגו או אידסון

בלאט כמו שנאמר בכתבה הוציא השנה שפנים מהכובע ומבחינתי חוץ ממשחק פה ושם עשה עבודה מצוינת עם סגל בינוני +
אני חושב שהבעיה של מכבי היא תקציבית.
כל עוד אין לך סנטרים ברמה שהזכרתי ובכלל כוכבים מוכחים בחלק מהעמדות אין למכבי סיכוי.
ברור שככל שעולים בדרגות המשחקים יהיו יותר קשים.
לבלאט מגיע המון קרדיט על הפיתוח של אוחיון והנדריקס, שמירה על רמה גבוהה בכל המסגרות שחלקם נכפו עליו ולמרות הפדיחות אם פארגו ואידסון שלפחות אחד מהם הוא רצה להשאיר וגם עזיבת פארמר.

אם סגל שהפוינט גארד המוביל שלך הוא אוחיון והסנטר המוביל פצוע רוב השנה אין על מה לדבר בשלבים האלה של השנה.
רוב האוהדים בעלי המנויים של מכבי שדיברתי איתם לא ממש לחוצים על הפיינל פור השנה כי הוא מתקיים באיסטנבול וככל הנראה גם אם מכבי הייתה עולה לא היינו רואים הרבה אוהדים שם.
סגל (שנה הבאה):
C- בלאק*, האנטר*
PF- אנתוני גיל*, כספי, כהן
SF- קאליניץ'*, בראיינט*, זוסמן
SG- ווילבקין*, דורסי*
PG- וולטרס*, גוני די
yellowaura

הודעהעל ידי jol9 » 21 מרץ 2012, 07:22

yarinsaky כתב:לדעתי סלאשרים שהולכים לסל אפשר למצוא הרבה יותר בקלות מאשר מנהלי משחק טובים.

שמע, זו התלבטות לא קטנה. לאנגפורד בסך הכול שחקן טוב מאוד, הבעייה שהוא שחקן יקר שרוצה לא מעט. יש כאן שאלה של ניהול לא פשוט בכלל של תקציב שחקנים בקיץ, זה באמת מסובך מאוד.

טוב, הימורים תמיד יהיו במכבי וזה מה שיקרה בקיץ בלי ספק. האמת שבלאט קצת מאכזב בתחום הזה השנה, אין שחקן אחד שאפשר להגיד שבלאט הצליח להביא הקיץ והוא הפתעה טובה.

לדעתי הגישה הזאת לא תביא אותנו לשום מקום. הימורים בהגדרה הן פעולות עם סיכון. אפילו בעונה שעברה, אם פארגו היה רק נותן עונה בסדר, היינו
עוצרים בהצלבה לכל היותר.
לעומת זאת שחקנים עם איכויות מוכחות כמו אידסון, נוטשים די מהר לטובת כסף.

אני הצעתי לפני כמה זמן שיטה ניהול תקציב קצת אחרת, שתאפשר לצד עונה פיננסית וחסכונית, כמה עונות שבהן מכבי תעמיד תקציב גבוה יותר ותנסה לשמור את השחקנים הטובים שלה
ואפילו להביא כאלה מקבוצות אחרות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 מרץ 2012, 07:28

בסך הכול אני מסכים איתך יוני, אבל אני ריאלי , בטח לאור הראיונות שאתה שומע חדשות לבקרים ממנהלי מכבי. אני חושב בהחלט שצריך גרעין של שניים שלושה שחקנים שאתה משאיר בכל מקרה ונלחם עליהם, זה כבר לא קורה במכבי בשנים האחרונות, למרות שבמקרה של איידסון לא
בטוח שהיה אפשר להתמודד עם ברצלונה, זה גם עניין של עיתוי ( אולי היו צריכים לסגור אותו באמצע העונה ).

על מכבי השתלטה גישה פילוסופית מאז התפרקות השושלת ובעיקר בשנתיים האחרונות שלא משלמים מעבר לתקרה מסויימת כי " כסף לא בהכרח
מביא שחקנים טובים " או משהוא דומה.
מכבי אתמול נראתה בדיוק כמו מכבי של ספאחיה מול צסק"א שנבנתה טלאי על טלאי אחרי מלחמת לבנון. אבל לא הייתה שום מלחמה, רק קצת בלאגן בנ.ב.א.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי Lirca » 21 מרץ 2012, 07:29

אני גם לא ממהר לקטול את מכבי. עם מי בדיוק חשבתם לעצור את דיאמנטידיס שאת גדולתו הוא משיג ממסירות גבוהות לוויק סייד? עם אוחיון שנמוך ממנו בחצי ראש? אפילו קאלאתיס וגם שאראס הסוס המת והגמור שכולם ירדו עליו פה עשו לנו בי"ס.

מכבי השנה נדפקה לחלוטין בקו האחורי שהוא זה שלמעשה ניצח אתמול את המשחק. קבוצה כמו פאו אי אפשר לנצח כשהקו האחורי שלך מורכב משחקנים כמו אוחיון ומאלט (שעם כל הכבוד לו, זה פשוט לא זה). אני מאמין שעם רכז אמיתי ומחליף נורמלי עבורו בשנה הבאה כל הקבוצה תיראה אחרת וגם שחקנים שכיום מראים אפרוריות או מקסימום ניצוצות פה ושם ישתפרו פלאים בעונה הבאה.

מישהו יודע איזה חוזה יש לניקוס זיסיס היווני?
Lirca

הודעהעל ידי yzafrir » 21 מרץ 2012, 07:31

כל עוד אנחנו מדברים על שחקן על חשבון שחקן אחר , אין לנו זכות בכלל לצפות להגיע לפיינל פור בשנים הקרובות .
אם מכבי לא יכולה להחזיק 3-4 שחקנים בסביבות ה-1 מליון דולר אז איך אנחנו בכלל יכולים לבוא בטענות לבלאט ? נכון הוא טועה בניהול משחק פה ושם אבל אם אלו הכלים שיש לו אז גם הטעויות שלו צריכות להתקבל בהבנה .

מכבי צריכה לעשות שנה הבאה מהפכה בעיקר בסגנון המשחק וזה תלוי הרבה באם סופו נישאר או לא .
אם סופו עוזב , סגנון המשחק של מכבי ישתנה לחלוטין כי פשוט אי אפשר למצוא בסכומים של מכבי סנטר שכל התקפה הכדור ילך אליו פנימה והוא יחפור עד הטעבת . המשחק השבלוני הזה יכול לעבוד רק עם שחקנים כמו סופו כשהוא כשיר וגם זה עד גבול מסויים . אבל אם אין לך כזה סנטר אז צריך לשנות את הסגנון . למכבי חסר מגוון במשחק הפנים כמו למשל החצי מרחק של פישר שהיה בזמנו או השלשות של מוריס שידע גם לעשות נקודות בתוך הצבע...
אני אשמח אם סופו ישאר אבל אני לא יהיה עצוב אם לא וזה נכון גם לגבי הנדריקס ולאנגפורד .
לעומת זאת יש שחקנים שצריכים לעזוב בלי לחשוב פעמיים כמו פאפאס , שייר , מאלט , סמית' , ג'יימס ולדעתי גם אוחיון וכמובן אם רק יכולנו אז גם בורשטיין...אם זה לא מהפכה אז מה כן ?
מכבי לא יכולה להרשות לעצמה להחזיק שחקן ותיק בסגל כדי שיבליח פעם ב , כמו שעה פאפאס נגד קובנה או שאראס אתמול . אתם באמת מאמינים שאם שאראס היה פה הוא היה נראה בשלב הזה כמו שהוא נראה בפאו ?
אם היה מקבל דקות מתחילת העונה כמו שרבים פה רצו שפאפאס יקבל הוא היה מגיע לשלב הזה פצוע או פשוט סחוט פיזית . עם הגארדים שיש העונה במכבי שאראס במקום פאפאס לא היה נותן כלום אפילו אם כן היה מקבל דקות משמעותיות מתחילת העונה .
מוזר ששנה שעברה עם צמד ה-פפ אף אחד לא הזכיר את שאראס ואת זה שצריך איזה ותיק בקבוצה שיתן דקות וניסיון . צריך שחקנים טובים בגיל הנכון בכושר הנכון וכמובן שמתאימים לשיטה !
מכבי של השנה היא לא קבוצת פיינלפור (למרות מה שיוסי חושב) וזה שהגענו להצלבה הוא הישג לא רע בכלל .

השאלה היא מה עושים שנה הבאה ? לדעתי אם ההנהלה לא יכולה להגדיל את התקציב משמעותית אז אין טעם לנסות להילחם אל אף שחקן זר מהסגל הזה בסכומים גבוהים כי אם לאנגפורד ישאר אבל מה שישאר זה כסף לחבורת נגרים לידו זה לא יתן לנו כלום .
אם לא מגדילים את התקציב אז מבחינתי צריך לבנות מחדש בשיטת ההימורים של דיויד . ככה הציפיות לא יהיו גבוהות וההפתעה יכולה להיות הרבה יותר גדולה . ולעומת זאת האכזבה תיהיה קטנה יותר כי בכל זאת זה היה הימור ...העמדה היחידה שלא הייתי מהמר עליה היא עמדת הרכז.
סגל לעונה הבאה
1-2 : ג'קסון , קול , קיין , דיברת' , רול
3. : תומאס , משעור , זוסמן
4-5 ארט , טיוס , שגב , כהן , בולדן
מאמן : ספאחיה
בכיס של פדרמן : 3 מיליון דולר.
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 מרץ 2012, 07:39

לא חושב שיש טענות יותר מדי גדולות לבלאט, אבל גם ההילה שלו כאילו הוא איזה עילוי בגילוי שחקנים קצת התערערה בשנתיים האחרונות.

אני מזכיר שבשנה שעברה הקו האחורי הנהדר היה מורכב משחקן שקטש גילה ופיתח ( פארגו ), פרקינס ואיידסון שפיני בכלל הביא. פתאום רואים
את ההבדל הענק בין הקו הזה לקו של השנה הנוכחית.

וזה שהוא מתבטל מול מאמנים כמו אובראדוביץ' זה כמובן סיפור אחר.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי yzafrir » 21 מרץ 2012, 07:46

yarinsaky כתב:לא חושב שיש טענות יותר מדי גדולות לבלאט, אבל גם ההילה שלו כאילו הוא איזה עילוי בגילוי שחקנים קצת התערערה בשנתיים האחרונות.

אני מזכיר שבשנה שעברה הקו האחורי הנהדר היה מורכב משחקן שקטש גילה ופיתח ( פארגו ), פרקינס ואיידסון שפיני בכלל הביא. פתאום רואים
את ההבדל הענק בין הקו הזה לקו של השנה הנוכחית.

תקרא בעמודים הקודמים , אנשים פה רצו לצלוב אותו .
קטש אומנם גילה את פארגו אבל מי שפיתח אותו זה בלאט .
את איידסון כל אירופה הכירה אחרי העונה האדירה שלו בריטאס והקרדיט לפיני שידע להתעקש להביא אותו . אבל הקרדיט לבלאט שהאמין בו למרות העונה הבינונית בידיים של פיני .
גם פרקינס הגיע בתקופת פיני אבל את השידרוג הגדול שלו עשה תחת בלאט .
היתרון הגדול של בלאט זה שהוא יודע להוציא יותר מהשחקנים שלו והאמת גם העונה אפשר לאגיד את כאשר אנחנו רואים קבוצה שמורכבת משחקנים מוגבלים כמו אוחיון , סמית' , ואפילו הנדריקס במובן מסויים מצליחה להגיע לשלב כזה .
עם פיני הם לא היו עוברים את הטופ 16....
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי yarinsaky » 21 מרץ 2012, 07:54

טוב, זה טיעון קצת אורווליאני, כי עם פיני אני לא חושב שהיו שחקנים כאלו מלכתחילה בקו האחורי.

פיני מנהל משחק טוב יותר מבלאט ובזה אין כמעט ספק, אולי רק שונאי פיני יטילו בזה ספק. מה שבטוח הוא הרבה יותר גמיש ( או לפחות היה בשיאו ) ומגיב מאשר בלאט.
הסגל של מכבי ת"א :

yarinsaky

הודעהעל ידי קודי » 21 מרץ 2012, 07:58

הדבר הכי מטריד הוא שאפילו את הסגל הנוכחי אין למכבי כסף להשאיר, אז בוודאי שהיא לא תוכל לחזק אותו. כדי להגיע למשהו בעונות הבאות, מכבי תהיה חייבת לפחות שני שחקנים ברמות הגבוהות של אירופה - אחד בחוץ ואחד מתחת לסל. בלי שניים כאלה אין לה ממש מה לחפש. בואו נסתכל לרגע על הקבוצות המובילות ביבשת:
ברצלונה - יש לה אינספור שחקנים מובילים, ביניהם נבארו, אידסון, לורבק ואחרים.
צסק"א - אין צורך להכביר במילים, רק להזכיר את תאודוסיץ, קירילנקו, שווד וקרסטיץ.
סיינה - מקאלב, לברינוביץ ואנדרסן.
פאו - דיאמנטידיס, שאראס, באטיסט.

למכבי יש את לנגפורד וזהו. אין לה רכז שמתקרב אפילו לרמות הגבוהות של אירופה, בעמדה 4 יש לה הרבה כסף אבל רכות נוראית ובעמדה 5 את סופו שתקראו את מה שארז מיכאלי כתב הבוקר כדי להבין מה אני חושב עליו. אם דני פדרמן או מישהו אחר במכבי חושב שיביאו לכאן כמה שחקנים עלומים כמו טייריס רייס והכל יהיה בסדר אז שישכח מזה.
מעבר לכך, שימו לב שאף אחת מהקבוצות שציינתי למעלה, כמו גם יתר הקבוצות שהגיעו להצלבה, לא החתימו שחקנים זמניים מה-NBA. רוב הקבוצות שהחתימו שחקנים כאלה פשוט התרסקו לרסיסים (מילאנו, פרטיזן, פילזן), ולא ברור לי עד היום למה מכבי עשתה את הצעד המטופש הזה, שרק במזל היא יצאה ממנו בשן ועין ולא בסיטואציה בה פרמאר היה עוזב חודש קודם ומשאיר את מכבי בלי הטופ 16. היום, במאני טיים, מכבי משלמת את המחיר על הצעד הזה, שמנע ממנה להחתים רכז טוב בקיץ (במקומו הגיע מאלט בדצמבר) ולשלב אותו היטב בקבוצה עד היום.

לגבי בלאט - הוא עדיין מאמן טוב מאוד ולטעמי הכי מתאים לעמוד על הקווים של מכבי. אני גם מקווה שהוא ישאר כאן עוד שנים רבות. מה לעשות, שהוא, בדיוק כמו יתר מאמני אירופה, נמצא כמה דרגות מתחת לאובראדוביץ. בכל מקרה, למכבי אין ולא יהיה כסף לשלם לאובראדוביץ ובנוסף לכך פדרמן ומזרחי לא יוכלו לעולם להסתדר עם הדומיננטיות והדעתניות שלו, ולכן הוא מחוץ למשחק מבחינתנו.
13.7- בלאט: "רוט אינו בעדיפות מבחינת ההשקפה של הצוות המקצועי". 14.7- מכבי מודיעה על החתמתו של רוט.
20.6- בלאט: "אישית חשבתי שהנדריקס זה שחקן שצריך להיות במכבי הרבה שנים". 20.7- רקנאטי: "כולם טועים לגבי ריצ'י. לא רצינו אותו."
קודי

הודעהעל ידי yzafrir » 21 מרץ 2012, 08:07

קודי , אני מסכים איתך .
אם המצב הוא כזה שמכבי לא יכולה להשאיר את כל הסגל אז באמת אין טעם להתעקש על אף שחקן בסגל הזה . לא יעזור לנו אם יצליחו להשאיר רק את לאנגפורד בסכום גבוהה או רק את סופו ....
עדיף יהיה כבר להתחיל לבנות מחדש עם רכז בכיר וסנטר בכיר . סופו עונה מבחינתי להגדרה של סנטר בכיר אבל אי אפשר להתעלם מזה שהוא יכול לשחק רק 20 דקות ולכן הסנטר המחליף צריך להיות לא פחות בכיר ממנו . וכבר הבנו שזה בעייתי מבחינה כלכלית
לגבי רכז , אין מקום להתפשר , לדעתי העמדה הכי חשובה בכדורסל . פה צריך לרכז את מירב המאמצים .
אם מחפשים לבנות קבוצה בסגל זול אלו שתי העמדות שאסור להמר עליהם . לגבי שאר העמדות נהמר ונקווה לטוב ....
סגל לעונה הבאה
סמל אישי של המשתמש
yzafrir

הודעהעל ידי where is the love? » 21 מרץ 2012, 08:29

קשה לי להבין את ההתעקשות של דיוויד, מאמן כדורסל כל כך משובח וטוב, מגיע לרמת התעקשות כזאת גדולה, אני לא מבין את זה. אני יודע שבלאט מבין יותר טוב מכולנו, אבל עדיין, איפה התחכום, איפה ההקרבה. כואב לי לראות שבלאט מקבל את כל הביקורת על כל מה שקורה העונה, חלק מזה בהחלט יש לו חלק, אבל בינינו או שלא בינינו, הקבוצה הזאת הייתה גרועה עוד מהתחלה, שתגמר כבר העונה המתסכלת הזאת, פשוט רק שתגמר.
תמונה

אנחנו מכבי ואנחנו יוצאים לקרב ומי שאתנו אתנו !!!! אז המון בהצלחה!!!
where is the love?

הודעהעל ידי אלמוג » 21 מרץ 2012, 09:15

די נו, גם פיל ג'קסון ומסינה לא היו מנצחים את המשחק הזה. פאו פשוט גדולה עלינו.הטעות שלנו הייתה שהעזנו לחשוב שאנחנו בערך ברמה שלהם,
ואז היה עלינו לחץ לנצח, לא הגענו כאנדרדוג מוחלט. ואז השחקנים קיבלו חום שראו שהם פשוט לא מספיק טובים.
משחק הבא, אולי שנבין שהמטרה זה סתם להפתיע, אולי נצליח לעשות משהו. למרות שאני כמעט בטוח שיהיה פה 3-0..
תמונה
אלמוג

הודעהעל ידי חנו'ש » 21 מרץ 2012, 09:32

yzafrir כתב:
עם פיני הם לא היו עוברים את הטופ 16....

להזכיר לך שלפיני לא היתה קבוצה טובה יותר מזו של היום ב-2010 ועדיין הוא הביא אותה להצלבה (מהמקום הראשון...).
אני עדיין חושבת שנטו כמאמן, פיני עולה על בלאט, בטח אם מסתכלים על נתונים יבשים כמו כמות תארים.
אבל מכבי החליטה שהאופי של המאמן חשוב לה יותר ולכן בלאט הוא האיש הטוב ביותר לתפקיד כיום ואני לא רואה מישהו שיכול להחליף אותו.

צפריר, לא ממש הבנתי מה הבעיה שלך עם אוחיון? אתה באמת חושב שעל עמדת הרכז המחליף אנחנו צריכים להשקיע כסף מיותר ומאמץ כדי למצוא איזה זר כשאוחיון הוכיח העונה יותר מפעם אחת שהעמדה הזו - רכז מחליף, ממש לא גדולה עליו?
שישקיעו כסף וזמן ומאמץ כדי למצוא לנו רכז מוביל ראוי לקבוצה, אוחיון כמחליף הוא מספק ביותר.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הקודם

חזור אל פורום אוהדים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־197 אורחים