Switch to full style
5 שנים אחרי שהתארח אצלנו בפעם האחרונה, ״צהבת״ גאים לארח שוב את שי האוזמן!
נושא נעול

המשך השתתפות מכבי בליגה הישראלית

16 אוקטובר 2019, 14:56

היי שי.

אחרי עוד קיץ רווי בחוקים אנטי ספורטיביים שאין להם אח ורע, עם חוק חצי רוסי של ישראלי אחד על הפרקט בכל רגע נתון והגבלת רישום מספר הזרים לכל משחק ל-5 זרים בלבד, כשמי שבוחרת לעשות כך משלמת קנס של חצי מיליון שקלים, מכבי שוב הולכת לכיוון של עונה בלתי אפשרית בזירה האירופית, כשבאמתחתה (וכנראה גם בזו של כל הכדורסל הישראלי) רק שחקן אחד שיכול לתרום ביורוליג בצורה משמעותית - טיוס אאוט, כספי אין.

מצד אחד, התחושה היא שחלק לא קטן מקהל האוהדים מאס בהגבלות הליגה הישראלית שפוגעים קשות ביכולת לבנות קבוצה איכותית ולבסס היררכיה ורוטציה בריאות לטובת השתתפות ביורוליג. הקהל מצביע ברגליים כשביורוליג הוא ממלא את ההיכל ובליגה בערך שליש מיושביו מטריחים את עצמם להגיע.
מצד שני, מרגיש שגם בהנהלת מכבי יש כבר לא מעט קולות שקוראים להיפרדות. לתחושתי, גם מאיך שהתקשורת מציירת את זה, שמעון מזרחי (שהיום חוגג 80 ואני מאחל לו רק בריאות וכולנו צריכים להודות לו על התרומה שלו למועדון) הוא הגורם המרכזי להישארות של מכבי בליגה.

יש לי שתי שאלות בנושא:
1. האם מכבי אכן נשארת בליגה בגלל סוג של וטו של שמעון מזרחי? ואם כן, מה לדעתך הסיכויים שזה ישתנה ביום שאחרי?
2. מה דעתך על אפשרות ההיפרדות של מכבי מהליגה הישראלית? בין אם לליגה אחרת ובין אם היורוליג תהפוך יום אחד לליגה בפני עצמה? אישית אני חושב שהכדורסל הישראלי הרוויח הרבה יותר כאשר ישראלים הצליחו לתפוס את מקומם בצורה ספורטיבית בקבוצות שהשתתפו במפעלים הבכירים של אירופה ואולי מהלך כזה יפגע בליגה הישראלית, אבל לדעתי הוא לאו דווקא יפגע בכדורסל הישראלי. אשמח לשמוע את דעתך בנושא.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Re: המשך השתתפות מכבי בליגה הישראלית

17 אוקטובר 2019, 17:06

אוסיף עוד חלק קטן לשאלה של ראמפל
מה דעתך על העובדה שמכבי מאפשרת לחוקים האלה לעבור? הרי ברור שאלו חוקים שנועדו אך ורק להגביל את מכבי, או ''להגביר'' את התחרותיות כמו שהם קוראים לזה
מבחינתי אין ספק שהמילה המתאימה היא ''מאפשרת''
כל שנה מתלוננים, מוציאים ''הודעות מועדון'' דרמטיות ומיוחדות במדיות החברתיות, חושבים על תוכנית-על שתדרוש שתי קבוצות שונות בקבוצה מוגבלת תקציבית רק בשביל לבנות בצורה מזעזעת ולבטל את התוכנית הגאונית חודש לפני פתיחת העונה
עוד עונה עוברת ואנחנו נשארים עם הגבלות מפה ועד להודעה חדשה בנוסף לפיינל פור
שוב תגובות זועמות של ההנהלה, שוב איומים, שוב כלום

מתי המועדון חזק ביותר בארץ יפסיק להיות השטיח של שאר הצ'יוואוות בליגה?
מתי המועדונים יפסיקו להיות מסחטת כספים של השחקנים הישראלים שרוצים עוד כסף במסווה של חוקים שאמורים לקדם אותם למרות שכל בעל מקצוע אובייקטיבי אומר שהחוק הרוסי לא תרם ולא קידם את הכדורסל הישראלי

18 אוקטובר 2019, 11:33

1. האם מכבי אכן נשארת בליגה בגלל סוג של וטו של שמעון מזרחי? ואם כן, מה לדעתך הסיכויים שזה ישתנה ביום שאחרי?

עם כל הכבוד, ויש המון, אני לא חושב ששימון רלוונטי לקבלת החלטות של מכבי. התפקיד שלו כרגע הוא נשיאותי למדי.

2. מה דעתך על אפשרות ההיפרדות של מכבי מהליגה הישראלית? בין אם לליגה אחרת ובין אם היורוליג תהפוך יום אחד לליגה בפני עצמה? אישית אני חושב שהכדורסל הישראלי הרוויח הרבה יותר כאשר ישראלים הצליחו לתפוס את מקומם בצורה ספורטיבית בקבוצות שהשתתפו במפעלים הבכירים של אירופה ואולי מהלך כזה יפגע בליגה הישראלית, אבל לדעתי הוא לאו דווקא יפגע בכדורסל הישראלי. אשמח לשמוע את דעתך בנושא.

זה ממילא עניין של זמן. אני חשבתי - וכתבתי - שרעיון מכבי המפוצלת הוא רעיון איום ונורא. ובמקביל, שהחלטה אמיצה יותר יכולה להועיל, ולו לטווח קצר, לכולם.

3. מה דעתך על העובדה שמכבי מאפשרת לחוקים האלה לעבור? הרי ברור שאלו חוקים שנועדו אך ורק להגביל את מכבי, או ''להגביר'' את התחרותיות כמו שהם קוראים לזה מבחינתי אין ספק שהמילה המתאימה היא ''מאפשרת''. כל שנה מתלוננים, מוציאים ''הודעות מועדון'' דרמטיות ומיוחדות במדיות החברתיות, חושבים על תוכנית-על שתדרוש שתי קבוצות שונות בקבוצה מוגבלת תקציבית רק בשביל לבנות בצורה מזעזעת ולבטל את התוכנית הגאונית חודש לפני פתיחת העונה
עוד עונה עוברת ואנחנו נשארים עם הגבלות מפה ועד להודעה חדשה בנוסף לפיינל פור
שוב תגובות זועמות של ההנהלה, שוב איומים, שוב כלום

לדעתי מכבי נהנית להתבכיין ולהתקרבן. טוב לה כך.

מתי המועדונים יפסיקו להיות מסחטת כספים של השחקנים הישראלים שרוצים עוד כסף במסווה של חוקים שאמורים לקדם אותם למרות שכל בעל מקצוע אובייקטיבי אומר שהחוק הרוסי לא תרם ולא קידם את הכדורסל הישראלי.

אין לי טענות לבעלי או מנהלי הקבוצות האחרות בליגה. הם דואגים לאינטרסים שלהם. יש לי טענות למינהלת עצמה. ולמכבי תל אביב, שההתנהלות שלה פגעה לא אחת באינטרסים שלה עצמה. היא דיברה ב(לפחות) שני קולות, ופגעה גם בנסיונות שאמורים היו להיטיב עמה. חוכא ואיטלולה

18 אוקטובר 2019, 11:41

מאוד מפתיע. אז למה הם לא עוזבים את הליגה? נראה שהחשיבות של הליגה כ"לחם והחמאה" היא בעיקר ראייה רומנטית של שמעון. מה הקטע גם לבכות על המצב וגם להישאר בו?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

18 אוקטובר 2019, 12:48

UP

18 אוקטובר 2019, 13:01

חששות. בעיקר, לדעתי, מענייני מיתוג, מיצוב ויח"צ. חשש מהלא נודע. מאיבוד בייס מקומי כלשהו.
ואין יתר כיף מאשר להתקרבן. מכבי הפכה מומחית גדולה בתחום
ושוב, אני לא רואה בשימון גורם משמעותי בקבלת ההחלטות
נושא נעול