כאן מדברים על הכל
פרסם תגובה

המשבר ברוסיה

24 דצמבר 2014, 00:23

הכלכלה שם נפגעת בצורה קשה בזמן האחרון לאור החרמות עליהם ובעיקר בגלל צניחת מחירי הנפט
אני חייב לציין שאני ממש שמח בתור אחד ששונא את המדינה הזאת ומקווה שהם ימשיכו ליפול

Re: המשבר ברוסיה

24 דצמבר 2014, 00:27

כמו שאמרת, ברגע שמחיר הנפט צנח הם דיי התרסקו כי הכלכלה שלהם לא מגוונת בכלל
זה רק יילך ויחמיר עם הזמן כי אין כבר נפט בכמויות כמו שהיה פעם אז זה בכללי לא משהו שאפשר לסמוך עליו לנצח

מעניין מאוד לראות לאן המשבר הזה יוביל מבחינת האזרחים ברוסיה

24 דצמבר 2014, 01:38

rc4991 כתב:הכלכלה שם נפגעת בצורה קשה בזמן האחרון לאור החרמות עליהם ובעיקר בגלל צניחת מחירי הנפט
אני חייב לציין שאני ממש שמח בתור אחד ששונא את המדינה הזאת ומקווה שהם ימשיכו ליפול

אני מציע לך לא לשמוח כ"כ כי משבר גדול באחת הכלכלות הגדולות והחזקות בעולם, בהכרח ישפיע גם על כלכלות גדולות אחרות,
וכתוצאה מכך גם עלינו.
באופן כללי, אני לא חושב שיש מה לשנוא את המדינה שם, אלא את הדיקטטור המודרני.

צריך לזכור שעדיין יש שם לא מעט יהודים, וגם לא יהודים שהם אנשים טובים, ואני ממש לא מקווה שיהיה להם רע. להיפך.

24 דצמבר 2014, 08:22

רוסיה תצטרך להמציא את עצמה מחדש. לייצר משהו חוץ מנפט. זה לא יהיה פשוט וזה יהיה כרוך ברפורמות מרחיקות לכת שיקטינו את השליטה של פוטין על הכלכלה.

מבחינת ישראל זו מכה לא פשוטה. יש המון כסף ישראלי שמושקע ברוסיה (אפריקה ישראל, כלכלית ועוד) וההתרסקות של השוק הרוסי כבר עלתה ועוד תעלה לחוסך הישראלי מליארדים. מעבר לזה, רוסיה היא כלכלה ענקית וקשה לי להאמין שהמשבר הרוסי יישאר ברוסיה ולא ישפיע על שאר העולם.

24 דצמבר 2014, 08:23

יוני, הבעיה היא שרוב מוחלט מאוהב שם בפוטין
לא בא לי שאנשים חפים מפשע יפגעו אבל אני שמח שזה קורה למדינה שמממנת טרור

24 דצמבר 2014, 08:40

rc4991 כתב:יוני, הבעיה היא שרוב מוחלט מאוהב שם בפוטין

הדבר הטוב שיכול לקרות מהסיפור הזה הוא שרוסיה תוותר על השאיפות האימפריאליסטיות שלה, תתנתק מסוריה ואיראן ותתרכז בפתרון הבעיות הפנימיות שלה.

24 דצמבר 2014, 08:42

roy1000 כתב:

הדבר הטוב שיכול לקרות מהסיפור הזה הוא שרוסיה תוותר על השאיפות האימפריאליסטיות שלה, תתנתק מסוריה ואיראן ותתרכז בפתרון הבעיות הפנימיות שלה.

בדיוק, המממנת מספר אחת של היריבות המרות שלנו

24 דצמבר 2014, 12:25

זה לא נכון. הרוב לא סובל אותו, אבל בדיקטטורה כמו בדיקטטורה

רוי, מה שאתה אומר זה מעניין.
האם פוטין ייתן למדינה הענקית לשקוע רק בשביל לשמור על עצמו ועל הנכסים שלו, או שבכל זאת ייבחר בטובת המדינה? מעניין מאוד.

25 דצמבר 2014, 00:08

rc4991 כתב:הכלכלה שם נפגעת בצורה קשה בזמן האחרון לאור החרמות עליהם ובעיקר בגלל צניחת מחירי הנפט

זה כבר פגע בצורה חמורה גם בכלכלה ישראלית, ככה שלא כדאי לך לשמוח כל כך.

25 דצמבר 2014, 00:16

jol9 כתב:

האם פוטין ייתן למדינה הענקית לשקוע רק בשביל לשמור על עצמו ועל הנכסים שלו, או שבכל זאת ייבחר בטובת המדינה? מעניין מאוד.

אתם טועים שניכם.

כן, הרוב שם תומך בפוטין. אבל! זה לא בגלל שהם אוהבים אותו, או לא בגלל שהם מבינים שהוא חרא. לא. הם תומכים בפוטין בגלל שהם פוחדים שללא איש חזק מאוד בראש המדינה, שוב יחזור אליהם התוהו ובוהו שהיה במדינה בשנות ה 90. הם אומרים לעצמם, שנכון, פוטין הוא חרא של בן אדם, אבל לפחות הוא מצליח לשמור על סדר במדינה. סדר שמאפשר איכות חיים סבירה לאזרחי המדינה. נכון, זאת לא איכות חיים שכמו במדינות המערב, אבל היא עדיין פי מאה טובה יותר ממה שהיה שם בשנות ה 90.

25 דצמבר 2014, 00:43

felix_r כתב:
jol9 כתב:

אתם טועים שניכם.

כן, הרוב שם תומך בפוטין. אבל! זה לא בגלל שהם אוהבים אותו, או לא בגלל שהם מבינים שהוא חרא. לא. הם תומכים בפוטין בגלל שהם פוחדים שללא איש חזק מאוד בראש המדינה, שוב יחזור אליהם התוהו ובוהו שהיה במדינה בשנות ה 90. הם אומרים לעצמם, שנכון, פוטין הוא חרא של בן אדם, אבל לפחות הוא מצליח לשמור על סדר במדינה. סדר שמאפשר איכות חיים סבירה לאזרחי המדינה. נכון, זאת לא איכות חיים שכמו במדינות המערב, אבל היא עדיין פי מאה טובה יותר ממה שהיה שם בשנות ה 90.

זה נשמע באמת נכון...

אני אישית כן מקווה שהדברים יחזרו לנורמליות. בפעם האחרונה שהיה משבר כלכלי בכלכלה גדולה, בנקים קרסו, אנשים פוטרו, והיה רע מאוד
בכל העולם. ממש לא בא לי לחוות את זה שוב.

25 דצמבר 2014, 07:56

felix_r כתב:כן, הרוב שם תומך בפוטין. אבל! זה לא בגלל שהם אוהבים אותו, או לא בגלל שהם מבינים שהוא חרא. לא. הם תומכים בפוטין בגלל שהם פוחדים שללא איש חזק מאוד בראש המדינה, שוב יחזור אליהם התוהו ובוהו שהיה במדינה בשנות ה 90. הם אומרים לעצמם, שנכון, פוטין הוא חרא של בן אדם, אבל לפחות הוא מצליח לשמור על סדר במדינה. סדר שמאפשר איכות חיים סבירה לאזרחי המדינה. נכון, זאת לא איכות חיים שכמו במדינות המערב, אבל היא עדיין פי מאה טובה יותר ממה שהיה שם בשנות ה 90.

פוטין הוא אמנם מנהיג דומיננטי וחזק, אבל זה לא הוא שמחזיק את רוסיה, זה הנפט והגז שמאפשרים את רמת החיים של האזרחים. בסה"כ אנחנו את ההסטוריה חוזרת על עצמה. בסוף שנות ה- 80, מחירי הנפט ירדו בצורה חדה והביאו לנפילה של ברית המועצות. בסוף שנות ה- 90, אותו תהליך הביא לפשיטת הרגל של רוסיה (1998) ולעליה של פוטין. עכשיו קורה אותו הסיפור ואם מחירי הנפט לא יתרוממו בצורה מהירה, כלכלת רוסיה שוב תתמוטט.

מה שעצוב לגבי הרוסים זה שהם לא לומדים מכל המשברים האלה וחוזרים שוב ושוב להתסמך על כלכלת הנפט שלהם. רוסיה היא מדינה עם פוטנציאל עצום והדרך היחידה שלהם לצאת מהמגעל הנוכחי הוא לעשות רפורמות בכלכלה, להספיק עם השחיתות ולהקים תעשיות שלא תלויות בנפט. בינתיים, הסינים נחלצו לעזרת הרוסים והצליחו לעזור בייצוב הרובל, אבל אם הם לא יפעלו מהר, הכלכלה שלהם פשוט תתרסק ואיתו יילך גם המשטר.

כרגע יש בעולם אשלייה שהמשבר הרוסי יישאר ברוסיה, אבל ההסטוריה מלמדת אחרת. משבר רוסי כמעט אף פעם לא נשאר ברוסיה - הוא דולף לשאר העולם.
פרסם תגובה