המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

צבא וביטחון

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: צבא וביטחון

הודעהעל ידי TAYO » 27 אוקטובר 2018, 00:43

שועל כתב:אני מבין שמנקודת מבטך אין מה לעשות, אבל אולי לכן לא נבחרת להנהיג מדינה. אני מצפה ממנהיגים למצוא פתרונות למצבים מורכבים, לא להשלים איתם, ואם הם לא מסוגלים, אז שיתנו למישהו אחר את ההגה.

אתה יוצא מנקודת הנחה שתמיד אפשר לקחת מצב ולהפוך אותו למשהו יותר טוב. אבל בכלל לא בטוח שזה המצב ושזה בכלל תלוי במנהיג זה או אחר. לפעמים המצב חרא ואתה מעדיף אותו ככה מאשר שיהיה יותר חרא.

Sent from my iPhone using Tapatalk
סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי שועל » 27 אוקטובר 2018, 00:50

TAYO כתב:
שועל כתב:אני מבין שמנקודת מבטך אין מה לעשות, אבל אולי לכן לא נבחרת להנהיג מדינה. אני מצפה ממנהיגים למצוא פתרונות למצבים מורכבים, לא להשלים איתם, ואם הם לא מסוגלים, אז שיתנו למישהו אחר את ההגה.

אתה יוצא מנקודת הנחה שתמיד אפשר לקחת מצב ולהפוך אותו למשהו יותר טוב. אבל בכלל לא בטוח שזה המצב ושזה בכלל תלוי במנהיג זה או אחר. לפעמים המצב חרא ואתה מעדיף אותו ככה מאשר שיהיה יותר חרא.

אני יוצא מנקודת הנחה שכשיש בעיה בסדר גודל הזה צריך לדעת איך להתמודד איתה. אם נתחיל לעשות למנהיגים שלנו הנחות בסגנון ''יכול להיות גרוע יותר'' בנוגע לכשלונות כל כך ברורים, מצבנו יהיה רע.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי TAYO » 27 אוקטובר 2018, 00:56

שועל כתב:
TAYO כתב:

אני יוצא מנקודת הנחה שכשיש בעיה בסדר גודל הזה צריך לדעת איך להתמודד איתה. אם נתחיל לעשות למנהיגים שלנו הנחות בסגנון ''יכול להיות גרוע יותר'' בנוגע לכשלונות כל כך ברורים, מצבנו יהיה רע.

אז ברור לך שיש פתרון אתה רק לא יודע מהו ומניח שגם ההנהגה הנוכחית חולקת איתך את חוסר האונים. אני בניגוד אלייך לא משוכנע שלמנהיג אחר יש פתרון. לפחות לא ממה ששמעתי ממנהיגים אחרים בישראל. ושלא תחשוד לרגע שאני ממצביעי ביבי.

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי שועל » 27 אוקטובר 2018, 01:00

TAYO כתב:
שועל כתב:
TAYO כתב:

אז ברור לך שיש פתרון אתה רק לא יודע מהו ומניח שגם ההנהגה הנוכחית חולקת איתך את חוסר האונים. אני בניגוד אלייך לא משוכנע שלמנהיג אחר יש פתרון. לפחות לא ממה ששמעתי ממנהיגים אחרים בישראל. ושלא תחשוד לרגע שאני ממצביעי ביבי.

ברור לי שאם אין למנהיג פיתרון לבעיה בסדר גודל כזה ומול ארגון כזה, אנחנו צריכים לתת למישהו אחר לנסות. אני כאזרח לא אמור להכיר את כל אופציות הפעולה, אני כן אמור לשפוט מנהיג לפי תוצאות ויצירתיות.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי TAYO » 27 אוקטובר 2018, 01:05

שועל כתב:
TAYO כתב:
שועל כתב:
TAYO כתב:

ברור לי שאם אין למנהיג פיתרון לבעיה בסדר גודל כזה ומול ארגון כזה, אנחנו צריכים לתת למישהו אחר לנסות. אני כאזרח לא אמור להכיר את כל אופציות הפעולה, אני כן אמור לשפוט מנהיג לפי תוצאות ויצירתיות.

שמע, יש שם בשנים האחרונות שרי בטחון (שניים לפחות), רמטכ״לים (שניים לפחות) וראשי ממשלה (גם שניים) ועוד מי זוכר כמה ראשי מוסד, שב״כ ואמ״ן. בסופו של יום הם אלו שמייצרים את דרכי הפעולה האפשריות עבור המדינה. ובכל זאת כולם תמיד חוזרים למודל הזה של הנחתת מכה, הסכם רגיעה ואז שוב התדרדרות. כנראה שאין יותר מדי דרכי פעולה או שהעם היהודי לא כזה חכם.

סמל אישי של המשתמש
TAYO

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2018, 11:17

אני חושב שהמדיניות של הממשלה בגזרה הדרומית היא גרועה מאוד. למעשה זה הכשלון העיקרי ואולי היחיד
של הממשלה הזאת.

לכן מבתחינתי אפשר להגיד כמה דברים:

1. התירוץ של הממשלה (אני מניח) זה שהמטכ"ל מרסן אותה. זה לא תירוץ כביל בעיניי, משתי סיבות - א' הממשלה צריכה
להוביל את המדיניות ולהתוות אותה, ב' אם הממשלה כ"כ לא מסכימה עם הדרג המקצועי, אז הבחירה בכוכבי לא מראה את זה
כ"כ, כי הוא סגן הרמטכל וזה כנראה יהיה more of the same

2. כשבוחרים ממשלה צריך להסתכל על המכלול של הדברים - הכלכלה, היחסים הבינ"ל, הטיפול בגזרה הצפונית, איראן וכד', ולא
רק על עזה. אז נכון עזה זה כשלון. כל שאר הדברים המהותיים הם הצלחה גדולה. זה מה שמכריע בעיניי.

3. אנחנו כבר ניסינו אחרים. כל ראש ממשלה שהיה כאן בין תקופות השלטון של ביבי, עשה נזקים שישפיעו על חיינו במשך עשורים.
אז משום מה אני לא ממש שש לתת את הגה השלטון למישהו כמו לפיד או גבאי ובטח ובטח שלא לבני האפסית.

4. לדעתי, מי שבחר בבחירות האחרונות בעבור בוז'י והעבודה, לא יכול להמשיך ולהעביר ביקורת אינסופית. אני כן יכול לקבל
ולהבין ביקורת מצידם של בוחרי בנט נניח, כי השיטה שלו (כביכול) עוד לא נוסתה. אבל בוחרי בוז'י? לפיד? כחלון? לא ממש.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 27 אוקטובר 2018, 12:42

jol9 כתב:אני חושב שהמדיניות של הממשלה בגזרה הדרומית היא גרועה מאוד. למעשה זה הכשלון העיקרי ואולי היחיד
של הממשלה הזאת.

1. התירוץ של הממשלה (אני מניח) זה שהמטכ"ל מרסן אותה. זה לא תירוץ כביל בעיניי, משתי סיבות - א' הממשלה צריכה
להוביל את המדיניות ולהתוות אותה, ב' אם הממשלה כ"כ לא מסכימה עם הדרג המקצועי, אז הבחירה בכוכבי לא מראה את זה

2. כשבוחרים ממשלה צריך להסתכל על המכלול של הדברים - הכלכלה, היחסים הבינ"ל, הטיפול בגזרה הצפונית, איראן וכד', ולא
רק על עזה. אז נכון עזה זה כשלון. כל שאר הדברים המהותיים הם הצלחה גדולה. זה מה שמכריע בעיניי.

3. אנחנו כבר ניסינו אחרים. כל ראש ממשלה שהיה כאן בין תקופות השלטון של ביבי, עשה נזקים שישפיעו על חיינו במשך עשורים.
אז משום מה אני לא ממש שש לתת את הגה השלטון למישהו כמו לפיד או גבאי ובטח ובטח שלא לבני האפסית.

4. לדעתי, מי שבחר בבחירות האחרונות בעבור בוז'י והעבודה, לא יכול להמשיך ולהעביר ביקורת אינסופית. אני כן יכול לקבל
ולהבין ביקורת מצידם של בוחרי בנט נניח, כי השיטה שלו (כביכול) עוד לא נוסתה. אבל בוחרי בוז'י? לפיד? כחלון? לא ממש.
לגבי 4, מנין לך שבוז'י לא היה עושה עבודה טובה יותר בדרום? כל אחד עדיף על הביזיון שקורה עכשיו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 אוקטובר 2018, 13:47

וואו יוני...

באמת שאין לי שום אנרגיות בשביל להיכנס לזה שוב, אבל זה לטמון את הראש כל כך עמוק באדמה..
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2018, 15:15

MTA2311 כתב:וואו יוני...

באמת שאין לי שום אנרגיות בשביל להיכנס לזה שוב, אבל זה לטמון את הראש כל כך עמוק באדמה..

לא זה לא. ובאמת שגם לי אין כח לזה... אני באמת חושב שהדיונים האלה מוצאו כבר לפני כמה שנים טובות.

אתה יודע מה, רק על סמך זה שביבי לא הוביל את ישראל לשום קטסטרופה מדינית (אוסלו, התנתקות) ושבתקופתו
לא היתה אינטיפאדה רצינית וגם לא תהליכי שלום מיותרים עם מי שלא רוצה שלום (ערפאת קיבל מברק הכל, גם אבו מאזן
קיבל מאולמרט הכל - הם פשוט לא רוצים).
רק זה מספיק בשביל להגיד שאולי הוא לא ראש ממשלה כזה רע כמו שאתה מנסה לצייר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2018, 15:20

שמואל1 כתב:
jol9 כתב:אני חושב שהמדיניות של הממשלה בגזרה הדרומית היא גרועה מאוד. למעשה זה הכשלון העיקרי ואולי היחיד
של הממשלה הזאת.

לגבי 4, מנין לך שבוז'י לא היה עושה עבודה טובה יותר בדרום? כל אחד עדיף על הביזיון שקורה עכשיו.

ניחוש פרוע. המטכ"ל הוא אותו מטכ"ל, נראה לך שבוז'י היה עושה משהו בניגוד להמלצת המטכ"ל? על סמך מה?
מה בהתנהלות שלו ב-3 השנים בהן היה ראש אופוזיציה שכנע אותך אחרת?

בכל אופן, אני מאמין (בטוח יותר נכון) שהדברים כן היו נראים אחרת, פשוט על סמך העבר. הנהגה חלשה היא פתח לערבים לפתוח
במערכה צבאית / אינטיפאדה / תהליך שלום מיותר וסביר להניח שכל השלושה יחד.
היום המצב הוא לא טוב, אבל ישנו סוג של מאזן אימה. החמאס לא חוצה את הגבול וגם ישראל לא. מתישהו זה יהיה חייב
להיגמר, אבל בינתיים זה לא מצב בלתי אפשרי, ולכן גם אנחנו לא רואים את הצבא דוחף לפעולה רחבה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 27 אוקטובר 2018, 16:03

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:
של הממשלה הזאת.

ניחוש פרוע. המטכ"ל הוא אותו מטכ"ל, נראה לך שבוז'י היה עושה משהו בניגוד להמלצת המטכ"ל? על סמך מה?
מה בהתנהלות שלו ב-3 השנים בהן היה ראש אופוזיציה שכנע אותך אחרת?

בכל אופן, אני מאמין (בטוח יותר נכון) שהדברים כן היו נראים אחרת, פשוט על סמך העבר. הנהגה חלשה היא פתח לערבים לפתוח
במערכה צבאית / אינטיפאדה / תהליך שלום מיותר וסביר להניח שכל השלושה יחד.
היום המצב הוא לא טוב, אבל ישנו סוג של מאזן אימה. החמאס לא חוצה את הגבול וגם ישראל לא. מתישהו זה יהיה חייב
להיגמר, אבל בינתיים זה לא מצב בלתי אפשרי, ולכן גם אנחנו לא רואים את הצבא דוחף לפעולה רחבה.

אין שום מאזן אימה. חמאס עושה מה שהוא רוצה. כשבא לו להכניס רבע מיליון תושבים למקלטים הוא עושה את זה, שבא לו לחזור לשגרה, הוא מפסיק לירי.
לא ברור לי מדוע אתה טוען שזה לא מצב בלתי אפשרי, כאשר רק אתמול עשרות ישובים בעוטף עזה ספגו מטחים במהלך הלילה ורק לפני שבוע טיל במשקל 20 ק"ג הרעיד את כל באר שבע.
וזה עוד בלי לדבר על השריפות שהטיפול בנושא הזה הוא ביזיון לא פחות גדול.
אף מדינה בעולם לא הייתה מקבלת מצב כזה, לא ברור לי איך לא השמידו את הארגון הזה כבר לפני 10 שנים.

אני לא יכול לדעת בוודאות מה בוז'י (או מישהו אחר) היה עושה במקום ביבי, אבל הגיע הזמן להשתחרר מהעול של "מר ביטחון" שלא עושה כלום בנושא הביטחוני כבר 10 שנים. הגיע הזמן לדם חדש.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2018, 16:39

שמואל1 כתב:אין שום מאזן אימה. חמאס עושה מה שהוא רוצה. כשבא לו להכניס רבע מיליון תושבים למקלטים הוא עושה את זה, שבא לו לחזור לשגרה, הוא מפסיק לירי.
לא ברור לי מדוע אתה טוען שזה לא מצב בלתי אפשרי, כאשר רק אתמול עשרות ישובים בעוטף עזה ספגו מטחים במהלך הלילה ורק לפני שבוע טיל במשקל 20 ק"ג הרעיד את כל באר שבע.
אף מדינה בעולם לא הייתה מקבלת מצב כזה, לא ברור לי איך לא השמידו את הארגון הזה כבר לפני 10 שנים.

אני לא יכול לדעת בוודאות מה בוז'י (או מישהו אחר) היה עושה במקום ביבי, אבל הגיע הזמן להשתחרר מהעול של "מר ביטחון" שלא עושה כלום בנושא הביטחוני כבר 10 שנים. הגיע הזמן לדם חדש.

זה נכון אבל מאוד פשטני.

דבר ראשון, כמו שאני אמרתי פה עשרות פעמים, הטיפול בגזרה הדרומית הוא בזיוני. בניגוד אליך, אני גם לא מוציא את הצבא
מכלל האחריות, כי ע"פ הדיווחים, הם אלה שמרסנים את הדרג המדיני, שכן רוצה לפעול, אבל כאמור, האחריות היא עדיין של ביבי
וליברמן, וכנ"ל בנושא השריפות, שכאן אני מסכים לגמרי - זה בזיון אחד גדול.

דבר שני, ברור שיש מאזן אימה. אתה רואה שהם לא עושים כמעט שום דבר ממה שהם עשו בזמן המבצעים - לא יורים (או כמעט לא
יורים) לערים הגדולות, לא תוקפים דרך מנהרות, וגם הירי הוא מרוסן. אם לא היה מאזן אימה בכלל, אז הם היו עושים לגמרי
מה שהם רוצים, וזה לא המצב.

דבר שלישי, הנהגה של מדינה באיזור שלנו זה לא דבר שמשחקים איתו. "מר ביטחון" עושה עבודה טובה מאוד בגזרה הצפונית,
ובנושא של איראן, אז זה לא כזה חד משמעי.
היתרון הגדול של נתניהו, הוא שהנסיון שלו כבר מספיק גדול שהוא מבין, שכשעושים דברים נמהרים, אז הנזק שנותר מזה
הוא גדול, ומשלמים על זה מחיר עשורים לאחר מכן.
רבין נשבה בקסמיו של פרס, והביא לכאן את ערפאת על עשרות אלפי חמושים ואינטידפאדת אוטובוסים מתפוצצים. ברק ואולמרט פרקטיקלי מכרו את המדינה בוועדות ה"שלום", כל אחד בשלו, ובנוסף האחד ברח כמו שפן מלבנון וגרם לחידוש האינטיפאדה הרצחנית של תחלית שנות ה2000, והשני היה אחראי על שתי מלחמות די כושלות בשנתיים וחצי, ובתקופתם גם היו שני משברים כלכליים חמורים ביותר.
שרון פשוט מכר את נשמתו לשמאל כשגירש עשרות אלפי יהודים מבתיהם בשביל לקבל סיקור אוהד לאור כל הפרשיות שלו. אבל שרון גם עשה דברים מעולים כמו חומת מגן, וגם טיפול טוב במשבר הכלכלי הגדול שהיה באותה תקופה.

כמו שאתה רואה, ב-25 השנים האחרונות, קרו הרבה מאוד דברים רעים, ורובם ככולם קרו בזמן שביבי לא היה בשלטון, וזה היה
בחצי מהתקופה. זה מוביל אותי למסקנה, שאני לא רוצה ניסויים ומשחקים, של ראש ממשלה, שיודע שימיו קצובים, והוא יבוא לנסות
לצרוב את שמו בהיסטוריה של עם ישראל.
כשביבי יסיים את כהונתו, אז נחשוב מיהו המועמד הטוב ביותר. כרגע פשוט אין כזה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 27 אוקטובר 2018, 17:05

אין דבר יותר ביביסטי מלהגיד ''אין מחליף ראוי''
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 אוקטובר 2018, 17:06

העיקר שזה לא פשטני להגיד שמכל הדברים הרעים שקרו ב25 השנים האחרונות שום דבר לא היה קשור לביבי.

די, אור. די. אל תיכנס לזה שוב.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שמואל1 » 27 אוקטובר 2018, 17:12

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:אין שום מאזן אימה. חמאס עושה מה שהוא רוצה. כשבא לו להכניס רבע מיליון תושבים למקלטים הוא עושה את זה, שבא לו לחזור לשגרה, הוא מפסיק לירי.

זה נכון אבל מאוד פשטני.

דבר ראשון, כמו שאני אמרתי פה עשרות פעמים, הטיפול בגזרה הדרומית הוא בזיוני. בניגוד אליך, אני גם לא מוציא את הצבא
מכלל האחריות, כי ע"פ הדיווחים, הם אלה שמרסנים את הדרג המדיני, שכן רוצה לפעול, אבל כאמור, האחריות היא עדיין של ביבי
וליברמן, וכנ"ל בנושא השריפות, שכאן אני מסכים לגמרי - זה בזיון אחד גדול.

דבר שני, ברור שיש מאזן אימה. אתה רואה שהם לא עושים כמעט שום דבר ממה שהם עשו בזמן המבצעים - לא יורים (או כמעט לא
יורים) לערים הגדולות, לא תוקפים דרך מנהרות, וגם הירי הוא מרוסן. אם לא היה מאזן אימה בכלל, אז הם היו עושים לגמרי
מה שהם רוצים, וזה לא המצב.

דבר שלישי, הנהגה של מדינה באיזור שלנו זה לא דבר שמשחקים איתו. "מר ביטחון" עושה עבודה טובה מאוד בגזרה הצפונית,
ובנושא של איראן, אז זה לא כזה חד משמעי.
היתרון הגדול של נתניהו, הוא שהנסיון שלו כבר מספיק גדול שהוא מבין, שכשעושים דברים נמהרים, אז הנזק שנותר מזה
הוא גדול, ומשלמים על זה מחיר עשורים לאחר מכן.
רבין נשבה בקסמיו של פרס, והביא לכאן את ערפאת על עשרות אלפי חמושים ואינטידפאדת אוטובוסים מתפוצצים. ברק ואולמרט פרקטיקלי מכרו את המדינה בוועדות ה"שלום", כל אחד בשלו, ובנוסף האחד ברח כמו שפן מלבנון וגרם לחידוש האינטיפאדה הרצחנית של תחלית שנות ה2000, והשני היה אחראי על שתי מלחמות די כושלות בשנתיים וחצי, ובתקופתם גם היו שני משברים כלכליים חמורים ביותר.
שרון פשוט מכר את נשמתו לשמאל כשגירש עשרות אלפי יהודים מבתיהם בשביל לקבל סיקור אוהד לאור כל הפרשיות שלו. אבל שרון גם עשה דברים מעולים כמו חומת מגן, וגם טיפול טוב במשבר הכלכלי הגדול שהיה באותה תקופה.

כמו שאתה רואה, ב-25 השנים האחרונות, קרו הרבה מאוד דברים רעים, ורובם ככולם קרו בזמן שביבי לא היה בשלטון, וזה היה
בחצי מהתקופה. זה מוביל אותי למסקנה, שאני לא רוצה ניסויים ומשחקים, של ראש ממשלה, שיודע שימיו קצובים, והוא יבוא לנסות
לצרוב את שמו בהיסטוריה של עם ישראל.
כשביבי יסיים את כהונתו, אז נחשוב מיהו המועמד הטוב ביותר. כרגע פשוט אין כזה.

זה לא מאזן אימה. מאזן אימה היה אם חמאס לא היו יורה בכלל.
ברור שהם לא יורים עכשיו כמו במבצעים, כי אין מבצע כרגע. כשיהיה מבצע אם יעשו את כל מה שאמרת ואף יותר.
תשים לב לאיך ירי הרקטות התגבר בזמן האחרון וזה היה ברור אחרי המבצע הכושל האחרון, שהותיר את חמאס לא מורתע ואפילו עם תחושה מוראלית חזקה של ניצחון.
זה מדהים איך ארגון טרור עם כוח צבאי שמסתכם בטילים (לא חכמים ומדויקים) מצליח לאמלל מדינה שלמה. זה רק מראה כמה ההנהגה שלנו כושלת.

לגבי הזירה הצפונית - אני לא מתרשם מהתקפות על משלוחי נשק פעם בכמה חודשים, וגם זה נעצר אחרי שרוסיה העבירה מערכת S300 מתקדמת לסוריה.

המצב הביטחוני לא טוב, נקודה. ואין שום קשר למה היה בעבר. אם בעבר היה גרוע יותר, זה אמור שאנחנו צריכים להשלים עם המצב של היום? לא.

אתמול ראיתי סרט מצויין על ווינסטון צ'רצ'יל (שעה אפלה). צ'רצ'יל לא היה מוכן לדבר עם היטלר, הדבר היחיד שהוא ראה לנגד עיניו זה ניצחון. למרות שהיה לבד ובלי תמיכה משאר העולם, הוא לא נכנע והצליח לסחוף
אחריו את העם. בהפצצות נהרגו כמעט 50 אלף אזרחים אבל ההמשך ידוע.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2018, 18:42

MTA2311 כתב:העיקר שזה לא פשטני להגיד שמכל הדברים הרעים שקרו ב25 השנים האחרונות שום דבר לא היה קשור לביבי.

לא אמרתי את זה. דא אני ממך גם לא שמעתי יותר מדי טיעוני עומק חוץ מביבי חרא.
הכל פרסונלי לא רק אצל מי שבוחר בו אלא גם אצל מי שלא
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2018, 18:44

Holiday_Armadillo כתב:אין דבר יותר ביביסטי מלהגיד ''אין מחליף ראוי''

אולי יש אבל הוא לא מתמודד לראשות הממשלה
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 אוקטובר 2018, 18:44

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:העיקר שזה לא פשטני להגיד שמכל הדברים הרעים שקרו ב25 השנים האחרונות שום דבר לא היה קשור לביבי.

בוא, שמעת מספיק טיעוני עומק לאורך השנים. בטח בתחום הביטחוני. פשוט לחזור על זה עכשיו, שוב, זה מיותר.

כבר אמרתי שאני לא מעוניין להיכנס לדיונים האלה כרגע, אבל האמירה הספציםית הזאת שלך הייתה לא פחות מהזויה.

וכן, הכל פרסונלי, זה ברור. לכן הגיע הזמן להגביל פה את מספר הקדנציות. לא יתכן שכל השיח הפוליטי במדינה הזאת מתנקז לביבי.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2018, 18:49

שמואל, הכל יחסי. אני לא יודע מה קורה ומהם השיקולים המבצעיים וגם אתה לא.
כרגע בצפון יש שקט, וארהב החזירה את הסנקציות על איראן, משמע, המצב בגזרה הזאת על פניו הוא טוב.

בדרום המצב מאוד בעייתי. אין צורך לפרט את כל הדברים בכל פעם, כי אני כידוע גר פה ומכיר את הכל כבר הרבה שנים.
נתניהו לא עושה כאן את מה שמצופה. נקודה.

על זה אבל, לא מחליפים ראש ממשלה שמתפקד מצויין בכל שאר (או ברוב שאר) הדברים. זאת הנקודה שאני מנסה להעביר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2018, 18:55

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

בוא, שמעת מספיק טיעוני עומק לאורך השנים. בטח בתחום הביטחוני. פשוט לחזור על זה עכשיו, שוב, זה מיותר.

כבר אמרתי שאני לא מעוניין להיכנס לדיונים האלה כרגע, אבל האמירה הספציםית הזאת שלך הייתה לא פחות מהזויה.

וכן, הכל פרסונלי, זה ברור. לכן הגיע הזמן להגביל פה את מספר הקדנציות. לא יתכן שכל השיח הפוליטי במדינה הזאת מתנקז לביבי.

הגבלת הקדנציות יכולה להיות רלוונטית אם הופכים את המשטר כאן למשטר נשיאותי, כלומר שהאיש שנבחר יכול באמת לעשות דברים ולא תלוי בחכ סורר כזה או אחר.

אני לא חושב שהאמירה הזויה. תסתכל על כל ראשי הממשלה שהיו כאן ב25 השנים האחרונות.
כל אחד ניסה להיות בן גוריון, ולהוביל מהלכים גדולים כדי ששמו ייזכר בהיסטוריה כמהפכן והמשפיע. רוב המהלכים האלה היו לא אחראיים.
ביבי לא עשה את זה וזאת עובדה.
ברור שיש גם דברים לא טובים שקשורים לביבי, אבל לא דברים שמשפיעים גם שני עשורים אחרי, כמו הסכמי אוסלו למשל.

אגב המשפט האחרון שלך הוא מאוד נכון, ומי שבעיקר אשם בזה זאת התקשורת.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־63 אורחים