המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

צבא וביטחון

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: צבא וביטחון

הודעהעל ידי shayD » 18 מרץ 2017, 12:57

שוב הסלמה לקראת הקיץ.

אמנם טפטופים אבל כולנו יודעים מה יקרה בקיץ.

הווסט כבר מוכן, התעייפתי מהרוטינה ההזויה הזו.
למות או לכבוש את ההר.
סמל אישי של המשתמש
shayD

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2017, 15:06

באמת יש תחושה שהגזרה מתחממת
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 18 מרץ 2017, 15:08

היא מתחממת כי מישהו חזר והתחמש ומעוניין לחמם אותה.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2017, 15:11

שועל כתב:היא מתחממת כי מישהו חזר והתחמש ומעוניין לחמם אותה.

כן, אני מתאר לעצמי שהיא לא מתחממת מעצמה. זה תמיד בגלל שמישהו רוצה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 18 מרץ 2017, 15:20

jol9 כתב:

לא, יש כאלה שמכנים את זה ''ארגונים סוררים'' ומסבירים עד כמה החמאס רציונלי ולא מעוניין לחמם את הגזרה.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 מרץ 2017, 15:40

נפלו 4 רקטות בשטח ישראל בחודשיים האחרונים. אם זאת נחשבת הסלמה, שמביאה אנשים להכין וסטים, כנראה שהמצב שלנו לא רע בכלל.

חמאס כמובן לא מעוניין בשום עימות כרגע. עזה עדיין רחוקה משיקום, איראן עדיין לא העבירה כספים משמעותיים ויש המון אינטריגות בצמרת הארגון. גם בצוק איתן חמאס לא רצה לצאת לעימות, אבל בגלל מדיניות גרועה של שני הצדדים זה נגמר כמו שזה נגמר.

אני יודע שהפופוליזם חזק מחלק מהאנשים פה, ושזה שאין להם חצי מושג בנושא המדובר לא ימנע מהם לזיין עליו את השכל בבטחון רב, אבל חשוב להציג גם את הצד הנכון פה. אנחנו לא רוצים שאנשים יתבלבו סתם מבטחון סרק.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2017, 15:42

שועל כתב:
jol9 כתב:

לא, יש כאלה שמכנים את זה ''ארגונים סוררים'' ומסבירים עד כמה החמאס רציונלי ולא מעוניין לחמם את הגזרה.

לא שמעתי יותר מדי הסברים מהסוג הזה, ומעבר לכך, גם אם היו, זה לא כזה מעניין.
מעניין מה שעושים בקבינט, ומאחורי הקלעים, ולא מה שמספרים לציבור.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2017, 15:44

MTA2311 כתב:נפלו 4 רקטות בשטח ישראל בחודשיים האחרונים. אם זאת נחשבת הסלמה, שמביאה אנשים להכין וסטים, כנראה שהמצב שלנו לא רע בכלל.

חמאס כמובן לא מעוניין בשום עימות כרגע. עזה עדיין רחוקה משיקום, איראן עדיין לא העבירה כספים משמעותיים ויש המון אינטריגות בצמרת הארגון. גם בצוק איתן חמאס לא רצה לצאת לעימות, אבל בגלל מדיניות גרועה של שני הצדדים זה נגמר כמו שזה נגמר.

אני יודע שהפופוליזם חזק מחלק מהאנשים פה, ושזה שאין להם חצי מושג בנושא המדובר לא ימנע מהם לזיין עליו את השכל בבטחון רב, אבל חשוב להציג גם את הצד הנכון פה. אנחנו לא רוצים שאנשים יתבלבו סתם מבטחון סרק.

מסכים עם כל מה שאמרת, רק שאפשר להגיד שנפלו 4 רקטות בחודשיים, לעומת שקט די מוחלט שהיה כאן משהו כמו שנתיים.

אבל צריכים גם לזכור עוד דבר - מספיק חיסול אחד טוב של צה"ל, או חלילה פגיעה מדוייקת של רקטה, בשביל שתהיה כאן מלחמה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 מרץ 2017, 15:48

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:נפלו 4 רקטות בשטח ישראל בחודשיים האחרונים. אם זאת נחשבת הסלמה, שמביאה אנשים להכין וסטים, כנראה שהמצב שלנו לא רע בכלל.

מסכים עם כל מה שאמרת, רק שאפשר להגיד שנפלו 4 רקטות בחודשיים, לעומת שקט די מוחלט שהיה כאן משהו כמו שנתיים.

אבל צריכים גם לזכור עוד דבר - מספיק חיסול אחד טוב של צה"ל, או חלילה פגיעה מדוייקת של רקטה, בשביל שתהיה כאן מלחמה.

אצלנו קוראים לזה "דינאמיקת הסלמה". עשו הרבה תחקירים על העניין מאז צוק איתן, ואני חושב ששני הצדדים הסיקו את המסקנות. כל עוד שני הצדדים רוצים לשמור על שקט, צריך לקרות משהו קיצוני יותר משרשרת האירועים שקדמה לצוק איתן בשביל שיפתח עימות כלשהו.

יש בעזה המון ארגוני טרור, ולקראת הקיץ הם מעלים פעילות באופן טבעי. אי אפשר למנוע כל ירי, אבל הכמות הנמוכה מעידה על נסיון מאומץ של חמאס.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 18 מרץ 2017, 15:50

יש מבין. מקווה שיהיה לנו קיץ שקט.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 18 מרץ 2017, 16:26

החמאס לא רוצה לשמור על שקט לדעתי, הארגונים הסוררים לא במקרה מתעוררים ומתחילים לטפטף אחרי שהחמאס השתקם ומרגיש מספיק חזק בשביל להתחיל עוד עימות. החמאס מחפש הצדקה בשביל להצביע על אלימות לא מידתית של ישראל ולהתחיל בלחימה. אין לחמאס מה להפסיד מעימותים כאלו, זה צינור החיים שלו.

זה לא חדש, לא נולדנו אתמול, ואנחנו מכירים את זה מסבבים קודמים.

אני מקווה שהמילים הגבוהות וההתנשאות הבוטחת שמאפיינת פה חלק מהאנשים, בצירוף נאיביות מערבית טיפוסית, לא תגרום פה לאנשים לטעות.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 מרץ 2017, 16:34

אלוהים, מאיפה הבטחון הזה? הרי אין לך מושג. מילא כדורסל, שם הציפיות ממך נמוכות מאוד, אבל גם פה?

"חמאס השתקם ומרגיש מספיק חזק בשביל עימות". ואיך כבודו יודע את זה? אני בטוח שקהיליית המודיעין הישראלית תשמח שתחלוק איתה את המקורות שלך.

ותקשיב טוב גבר, אני מכיר אותם יותר טוב ממה שאתה מכיר את אמא שלך. את השפה, את התרבות, את המניעים. נאיביות מערבית זה אדם שלא יודע מילה בערבית, לא קרא מעולם פסוק בקוראן, לא קורא תקשורת ערבית על בסיס יומי ומתיימר לקבוע עובדות בשטח בלי בדל של הסתייגות.

השתדלתי להתעלם מקיומך לאחרונה, אבל זה נפסק. כל שטות שתצא לך מהפה (לא חסר כאלה ב"ה), ואני שם.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שועל » 18 מרץ 2017, 16:43

איש מתנשא, אגרסיבי ויקר, הרצינות התהומית שבה אתה מתייחס לכל מילה שנכתבת כאן גובלת בכפיתיות, לא אני, לא אתה, ולא אף אחד כאן, בקיא בחומרים מודעיניים, זו לא פלטפורמה שבה מסיקים מסקנות או מגבשים אסטרטגיה, כל אחד מביע את דעתו כפי שהוא מבין אותה מהמציאות ומהמידע שממנו הוא ניזון, והדעה שלך לגיטימית לגמרי ואין צורך שתלחם עליה בצורה המגעילה הזו. פה תמיד בשבילך, תאמין לי ששום איום שלך לא יהלך עליי אימים.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 מרץ 2017, 16:49

איש טיפש, מאוס ופרובוקטור בשקל, היותך לא בקיא בשום תחום זו לא הפתעה עבור אף אחד שקורא פה על בסיס יומי. מהשנייה הראשונה שלך פה זגזגת בין עמדות שונות, תוך נסיון מתמיד להתגרות ולהלהיט את הרוחות.

אני מציע שתשמור על עצמך, ואל תדאג לאגרסיות שלי. מאז רועי מרום לא היה כאן אדם שהצליח להכניס את עצמו לכל כך הרבה עימותים כמוך. מילא איתי, שיש לי פיוז קצר עם טיפשים, אבל יוני, רוי, אחשיודע והרשימה נמשכת. לי אין ספק שאתה נהנה מזה.

תמשיך לכתוב שטויות בבטחון מוחלט (ההגדרה להתנשאות, אגב) ואני אהיה פה בשביל להעמיד דברים על דיוקם. המשך יום נעים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שמואל1 » 18 מרץ 2017, 16:51

MTA2311 כתב:אלוהים, מאיפה הבטחון הזה? הרי אין לך מושג. מילא כדורסל, שם הציפיות ממך נמוכות מאוד, אבל גם פה?

"חמאס השתקם ומרגיש מספיק חזק בשביל עימות". ואיך כבודו יודע את זה? אני בטוח שקהיליית המודיעין הישראלית תשמח שתחלוק איתה את המקורות שלך.

ותקשיב טוב גבר, אני מכיר אותם יותר טוב ממה שאתה מכיר את אמא שלך. את השפה, את התרבות, את המניעים. נאיביות מערבית זה אדם שלא יודע מילה בערבית, לא קרא מעולם פסוק בקוראן, לא קורא תקשורת ערבית על בסיס יומי ומתיימר לקבוע עובדות בשטח בלי בדל של הסתייגות.

השתדלתי להתעלם מקיומך לאחרונה, אבל זה נפסק. כל שטות שתצא לך מהפה (לא חסר כאלה ב"ה), ואני שם.

קודם כל תגובה לא מכבדת. למה לרדת לפסים אישיים? בואו נשמור על דיון ענייני.
אני מסכים עם שועל שחמאס התעצם והטפטופים בחודשים האחרונים מעידים על כך שגם ההרתעה התפוגגה.
זה תסריט שחוזר על עצמו שוב ושוב לפני התלקחות שמובילה לסבב. כבר עברנו כמה כאלו ואנחנו יודעים לזהות את התבנית.
יש לא מעט ניתוחים של פרשנים וציטוטים של בכירים במערכת הביטחון שאומרים כי ארגון החמאס שיקם לחלוטין את יכולותיו מלפני מבצע צוק איתן.
לא הייתי מזלזל בארגון שהפתיע וסחב את ישראל לסבב של למעלה מחודש.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 18 מרץ 2017, 16:55

MTA2311 כתב:איש טיפש, מאוס ופרובוקטור בשקל, היותך לא בקיא בשום תחום זו לא הפתעה עבור אף אחד שקורא פה על בסיס יומי. מהשנייה הראשונה שלך פה זגזגת בין עמדות שונות, תוך נסיון מתמיד להתגרות ולהלהיט את הרוחות.

אני מציע שתשמור על עצמך, ואל תדאג לאגרסיות שלי. מאז רועי מרום לא היה כאן אדם שהצליח להכניס את עצמו לכל כך הרבה עימותים כמוך. מילא איתי, שיש לי פיוז קצר עם טיפשים, אבל יוני, רוי, אחשיודע והרשימה נמשכת. לי אין ספק שאתה נהנה מזה.

תמשיך לכתוב שטויות בבטחון מוחלט (ההגדרה להתנשאות, אגב) ואני אהיה פה בשביל להעמיד דברים על דיוקם. המשך יום נעים.

טוב גבר, יקרא מי שיקרא וישפוט, אין לי כוונה להמשיך עם קרב הכינויים המטופש הזה, האגרסיביות הילדותית שלך יותר משעשעת אותי מאשר מזיזה לי.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי shayD » 18 מרץ 2017, 17:37

אני לא מתיימר להבין במודיעין,כי אני פשוט לא.

מה שכן, הטפטופים האלה לעניות דעתי לא מבשרים טובות.

מלחמות זה לא מגניב והלוואי ולא יהיו.

הבעיה שבתור אזרח הרוטינה הזו מטריפה את הדעת, 3 פעמים ב9 שנים זה הרבה יותר מדי.
למות או לכבוש את ההר.
סמל אישי של המשתמש
shayD

הודעהעל ידי roy1000 » 19 מרץ 2017, 21:27

מה הסיפור עם התקיפה בסוריה בשבוע שעבר? החץ הרי לא אמור ליירט טילי נ"מ. הסורים ירו סקאד על ישרא?
roy1000

הודעהעל ידי felix_r » 19 מרץ 2017, 22:40

roy1000 כתב:מה הסיפור עם התקיפה בסוריה בשבוע שעבר? החץ הרי לא אמור ליירט טילי נ"מ. הסורים ירו סקאד על ישרא?

לפי מה שהבנתי, זה היה טיל S200
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי roy1000 » 19 מרץ 2017, 23:16

felix_r כתב:
roy1000 כתב:מה הסיפור עם התקיפה בסוריה בשבוע שעבר? החץ הרי לא אמור ליירט טילי נ"מ. הסורים ירו סקאד על ישרא?

לפי מה שהבנתי, זה היה טיל S200

החץ לא נועד ליירט טילים כאלה. הם טסים במסלול לא צפוי.

החץ יודע ליירט טילים בליסטיים. הסיפור הרשמי קצת לא הגיוני.
roy1000

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־133 אורחים