המשחק הקרוב: הפועל חיפה נגד מכבי Playtika ת"א, 18 באפריל, חמישי, 20:45

צבא וביטחון

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: צבא וביטחון

הודעהעל ידי felix_r » 13 נובמבר 2018, 18:31

יוני,
לדעתי, נתניהו מזמן הבין שאין שום סיכוי להגיע למשהו במו"מ עם חמאס ושאר אירגוני טרור. האירגונים האלה רוצים לשמר את המצב הקיים, ואם יהיה הסכם שלום כולל, לא יהיה יותר מקום לאירגונים האלה.

לכן נתניהו החליט לפעול מעל ראשם של אירגוני הטרור, ולנהל מו"מ עם מדינות ערב, שממנות ומפעילות את פלסטינאים מבחוץ. בשביל זה הנורמליזציה היחסית עם סעודיה וכל הביקורים האחרונים של נציגי הממשלה במדינות המפרץ.

למה מדינות ערב מעוניינות בזה? בגלל הפחד מהתוקפנות המתגברת של איראן. מדינות ערב יודעות, שישראל היא המדינה היחידה באיזור, שיכולה לעצור את התוקפנות של איראן, ולכן צריך לשחרר אותה מבעיות פנים עם הפלסטינאים, על מנת שתתרכז בפעילות נגד איראן.

למה החמאס עושה בלגאן? פשוט מאוד, כי הוא לא אוהב את זה שמעל ראשו ישראל ומדינות ערב סוגרים עיסקאות הקשורות בעתידו. כמובן שגם איראן מצידה מדרבנת את חמאס לפעולה.

המו"מ הזה עם מדינות ערב מעל ראשם של אירגוני הטרור הוא זה שעוצר את נתניהו מלפתוח במבצע בעזה. כי אם ישראל שוב תתחיל לכתוש את עזה, אז מדינות ערב יחויבו לצאת נגד ישראל וכל מו"מ איתן יעצר.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמואל1 » 13 נובמבר 2018, 19:12

אני פשוט בשוק שכך הסבב הזה מסתיים.
חמאס השפיל והביס אותנו בצורה חסרת תקדים.
הנ"ט על האוטובוס זה לא שאירוע שמבליגים עליו, והתקיפות האוויריות לא הסבו נזק משמעותי, חוץ מקצת הרס של מבנים נטושים.
איזה ביזיון.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 13 נובמבר 2018, 19:31

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:לא דיברתי על אינטרס בתור אזרח. בתור אזרח אמרתי מה אני מצפה - מכה כואבת לחמאס, לא מיטוט ולא כיבוש הרצועה. פשוט משהו שיגרום להם לחשוב פעמיים לפני הסבב הבא.

אז תבוא בטענות לראש הממשלה, אין שום קשר להתפטרות של ליברמן

ברור. זאת היתה טענה לראש הממשלה אם זה לא היה ברור מהפוסט.
ההתפטרות של ליברמן זה על אותו מטבע כמו שמצפים להתפטרות של מאמן שלא נותנים לו לממש את
הדרך והחזון שלו עם הקבוצה.

אה, פשוט לא האמנתי שיכול להיות שתגיד משהו נכון

תשמע, אני מבקר כאן די הרבה בעניין הזה את ביבי
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 13 נובמבר 2018, 19:57

שמואל1 כתב:אני פשוט בשוק שכך הסבב הזה מסתיים.
חמאס השפיל והביס אותנו בצורה חסרת תקדים.
הנ"ט על האוטובוס זה לא שאירוע שמבליגים עליו, והתקיפות האוויריות לא הסבו נזק משמעותי, חוץ מקצת הרס של מבנים נטושים.
איזה ביזיון.
מזמן כבר אחרי השלב שזה צריך להפתיע מישהו
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 13 נובמבר 2018, 20:13

חשבתי שיש לממשלה הזאת קווים אדומים. מסתבר שלא.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 13 נובמבר 2018, 20:37

שמואל1 כתב:חשבתי שיש לממשלה הזאת קווים אדומים. מסתבר שלא.
חח לא
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי bigi » 13 נובמבר 2018, 21:00

אין מה לעשות אסור להגיב מרגש , זה שהמצב הזה בלתי נסבל זה נכון אבל חמאס הוא ארגון בשלבי גסיסה , כמעט אף פעם לא היתה לישראל תמיכה בינלאומית כל כך גדולה וחוסר אכפתיות של מדינות ערב מהעניין הפלסטיני , פעולה השתבשה , היה הגיוני שנצא לכמה ימי לחימה , אסור לשכוח שהקופה של חמאס ריקה ובמטרות שנפגעו והנשק שהוא שהשתמש בסבב הזה לא מועיל לו .
שהם ימשיכו לצעוק לחגוג ניצחון ושמחר יקומו לעוד יום בלי עבודה וחשמל .. , אין פתרון לסיפור הזה עם עזה חוץ מהעברת ריבונות למצרים או משהו כזה וכרגע זה לא ריאלי .. , אני אישית לא רוצה עוד חברים חללים על פארש . אז עם כל העצבים אני שמח שזה נגמר בצורה כזו ..ממש לא מסתכל על זה כמנצח ומפסיד , מה שמשנה זה הטווח הארוך
bigi

הודעהעל ידי שמואל1 » 13 נובמבר 2018, 21:25

bigi כתב:אין מה לעשות אסור להגיב מרגש , זה שהמצב הזה בלתי נסבל זה נכון אבל חמאס הוא ארגון בשלבי גסיסה , כמעט אף פעם לא היתה לישראל תמיכה בינלאומית כל כך גדולה וחוסר אכפתיות של מדינות ערב מהעניין הפלסטיני , פעולה השתבשה , היה הגיוני שנצא לכמה ימי לחימה , אסור לשכוח שהקופה של חמאס ריקה ובמטרות שנפגעו והנשק שהוא שהשתמש בסבב הזה לא מועיל לו .
שהם ימשיכו לצעוק לחגוג ניצחון ושמחר יקומו לעוד יום בלי עבודה וחשמל .. , אין פתרון לסיפור הזה עם עזה חוץ מהעברת ריבונות למצרים או משהו כזה וכרגע זה לא ריאלי .. , אני אישית לא רוצה עוד חברים חללים על פארש . אז עם כל העצבים אני שמח שזה נגמר בצורה כזו ..ממש לא מסתכל על זה כמנצח ומפסיד , מה שמשנה זה הטווח הארוך

על איזו גסיסה אתה מדבר?
חמאס מחזיק ביכולות הצבאיות הכי מרשימות שהיו לו אי פעם. ככל שעובר הזמן הארגון משפר את הארסנל והמקצועיות שלו - לראייה ירי הנ"ט, קצב ירי הרקטות שהוכפל פי יותר מ 5 מצוק איתן, רקטות יותר חזקות. וזה עוד בלי שהוא חשף את הארסנל המלא שלו.

אני מסכים שמה שמשנה זה הטווח הארוך. בטווח הארוך אנחנו נקבל חמאס חזק יותר ועוצמתי יותר שכדי להתמודד מולו יהיו הרבה יותר חללים ממה שהיו אילו הממשלה הזאת (וגם קודומותיה) לא הייתה כה אימפוטנטית.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי bigi » 13 נובמבר 2018, 21:43

שמואל1 כתב:
bigi כתב:אין מה לעשות אסור להגיב מרגש , זה שהמצב הזה בלתי נסבל זה נכון אבל חמאס הוא ארגון בשלבי גסיסה , כמעט אף פעם לא היתה לישראל תמיכה בינלאומית כל כך גדולה וחוסר אכפתיות של מדינות ערב מהעניין הפלסטיני , פעולה השתבשה , היה הגיוני שנצא לכמה ימי לחימה , אסור לשכוח שהקופה של חמאס ריקה ובמטרות שנפגעו והנשק שהוא שהשתמש בסבב הזה לא מועיל לו .

על איזו גסיסה אתה מדבר?
חמאס מחזיק ביכולות הצבאיות הכי מרשימות שהיו לו אי פעם. ככל שעובר הזמן הארגון משפר את הארסנל והמקצועיות שלו - לראייה ירי הנ"ט, קצב ירי הרקטות שהוכפל פי יותר מ 5 מצוק איתן, רקטות יותר חזקות. וזה עוד בלי שהוא חשף את הארסנל המלא שלו.

אני מסכים שמה שמשנה זה הטווח הארוך. בטווח הארוך אנחנו נקבל חמאס חזק יותר ועוצמתי יותר שכדי להתמודד מולו יהיו הרבה יותר חללים ממה שהיו אילו הממשלה הזאת (וגם קודומותיה) לא הייתה כה אימפוטנטית.

קל לדבר כשאתה לא זה שלוקח החלטות .. אבל זה ויכוח עקר , זאת דעתי זאת דעתך , הפסקת אש תוך שבוע שוכחים שזה קרה וחוזרים לשגרה
bigi

הודעהעל ידי שמואל1 » 13 נובמבר 2018, 21:50

bigi כתב:
שמואל1 כתב:

על איזו גסיסה אתה מדבר?

קל לדבר כשאתה לא זה שלוקח החלטות .. אבל זה ויכוח עקר , זאת דעתי זאת דעתך , הפסקת אש תוך שבוע שוכחים שזה קרה וחוזרים לשגרה
תושבי העוטף לא שוכחים, כי הם חוטפים כל הזמן. אם לא רקטות אז שריפות, ואם יש שקט אז הוא לא אמיתי כי בזמן הזה חמאס מתעצם.
יש עכשיו הפגנה מוצדקת של תושבי עוטף עזה, שהם אזרחים סוג ב' במדינה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 13 נובמבר 2018, 22:27

שמואל כמו תמיד לוקח את זה לקיצון, אבל הצדק לדעתי נמצא בצד שלו.
ישנו איזשהו גבול שאותו אסור למדינה ריבונית לחצות, ולדעתי אנחנו מאוד מאוד קרובים לגבול הזה.

שמעתי את גלנט מדבר היום בחדשות ואומר שלדעתו המערכה מחוייבת אבל ישראל תהיה זו שתבחר איך ומתי זה יקרה.
יש בזה בסה"כ הגיון, אבל כרגע אני יכול לומר שתושבי הדרום מאבדים סבלנות ואת האמון בהנהגה ובצדק.

במקום עמידה איתנה ומגובשת, מה שאנחנו מקבלים זה הדלפות מהקבינט ומריבות על קרדיטים, ואף אחד לא פונה לאזרחים ולא מדבר איתם. זה לא לעניין.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 14 נובמבר 2018, 09:09

ליברמן ייכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת ב13.
זה כנראה יהיה אחד מהשניים - או פניה לאזרחים עם הסבר מפורט של מה שהיה, או התפטרות.

חייב להגיד שלליברמן יהיה מאוד קשה להתרומם מהקדנציה הזאת, למרות שבסה"כ הוא היה בסדר במיוחד במדיניות בגזרה הצפונית.
אבל הפער בין ההצהרות שלו לבין התכלס (התמיכה בדרג המקצועי, ולאחר מכן חוסר יכולת לממש את המדיניות שלו בגזרה הדרומית)
יקשה עליו מאוד מאוד בהמשך הדרך.
חייבים גם לציין שישראל ביתנו לא הצליחה להעביר את החוק מוות למחבלים, וגם איבדה את
אחת מחברות הכנסת היותר מוערכות שלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 14 נובמבר 2018, 09:13

jol9 כתב:ליברמן ייכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת ב13.
זה כנראה יהיה אחד מהשניים - או פניה לאזרחים עם הסבר מפורט של מה שהיה, או התפטרות.

חייב להגיד שלליברמן יהיה מאוד קשה להתרומם מהקדנציה הזאת, למרות שבסה"כ הוא היה בסדר במיוחד במדיניות בגזרה הצפונית.
אבל הפער בין ההצהרות שלו לבין התכלס (התמיכה בדרג המקצועי, ולאחר מכן חוסר יכולת לממש את המדיניות שלו בגזרה הדרומית)
חייבים גם לציין שישראל ביתנו לא הצליחה להעביר את החוק מוות למחבלים, וגם איבדה את
מקווה שיתפטר. מבחינתי הוא כשר ביטחון לא עשה את המוטל עליו, וגם אם דעתו הייתה שונה מהחלטת הקבינט, האחריות היא בין היתר עליו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 נובמבר 2018, 13:11

jol9 כתב:ליברמן ייכנס מסיבת עיתונאים מיוחדת ב13.

הסיכוי היחיד שלו להינצל פוליטית הוא להתפטר עכשיו.

כמובן שלנו בתור ציבור זה לא משנה, כי אחרי הבחירות נחזור בדיוק לאותה קואליציה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 נובמבר 2018, 13:45

ליברמן :"ראיתי צבא של בנט"

כרמל?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שמואל1 » 14 נובמבר 2018, 13:49

ליברמן התפטר. בחירות ככל הנראה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

Re: צבא וביטחון - ליברמן התפטר

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 14 נובמבר 2018, 13:56

MTA2311 כתב:ליברמן :"ראיתי צבא של בנט"

כרמל?
שוב פעם היט אנד מיס מבחינה גיאוגרפית
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 14 נובמבר 2018, 13:57

Holiday_Armadillo כתב:

כרמל?

כמו התקיפות של צהל בעזה אם איי רייג'ט

כרמל?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 14 נובמבר 2018, 14:00

MTA2311 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:

כרמל?

כמו התקיפות של צהל בעזה אם איי רייג'ט

כרמל?
שם זה ''פספוס'' מכוון לא לפגוע בדברים קריטיים

מה קורה לך היום?
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 14 נובמבר 2018, 14:08

ההתפטרות הזאת היא הניצחון הכי גדול של החמאס.
הצליחו לפרק את הממשלה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־16 אורחים