המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

המירוץ לנשיאות ארה״ב

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

המירוץ לנשיאות ארה״ב

הודעהעל ידי LIAV10 » 05 פברואר 2016, 12:12

מישהו פה בעניינים? מה הסקרים מראים? דונאלד דאק נגד הילארי קלינטון? או אולי קרוז מהרפובליקנים?
מניח שהסקרים מראים שזה של הדמוקרטים, אחרי גימיק השחור יבוא גימיק האישה?
זה יהיה על הפנים אם הבלתי נסבלת הזאת תהיה נשיאה.
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

Re: המירוץ לנשיאות ארה״ב

הודעהעל ידי שמואל1 » 05 פברואר 2016, 12:15

זה כבר ברור שקלינטון תהיה הנשיאה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 05 פברואר 2016, 12:18

בכלל לא ברור...

דבר ראשון, אני מאמין שאחרי 8 שנים (לא הכי מוצלחות מבחינת האמריקאים, ומאוד לא מוצלחות מבחינתנו, למרות שאנחנו לא באמת שחקן
על המגרש הזה), יש סיכוי לא רע בכלל לנשיא רפובליקני.
דבר שני, גם בדמוקרטים לא בטוח שהילרי היא זאת שתתמודד.

בסופו של דבר, המון דברים עוד יכולים להשתנות. וזה עוד מוקדם מדי להתנבא עכשיו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי LIAV10 » 05 פברואר 2016, 12:19

מה הסקרים אומרים?
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי roy1000 » 05 פברואר 2016, 16:05

ביבי יושב ובבית ועושה דברים מול תמונות של מרקו רוביו.
roy1000

הודעהעל ידי jol9 » 05 פברואר 2016, 16:11

roy1000 כתב:ביבי יושב ובבית ועושה דברים מול תמונות של מרקו רוביו.

??
דווקא מעניין אותי לשמוע מה אתה חושב, מה התחזיות, מי לדעתך יהיה טוב יותר לנו (וכמובן מי יהיה טוב יותר לאמריקאים),
וכמובן מה הסיפור עם בלומברג - האם יתמודד? האם יש לו סיכוי?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 05 פברואר 2016, 16:32

השאלה מה אתה מגדיר כ"טוב לנו". כי בגדול, כמעט כל המתמודדים תומכים בישראל, ולחלק גדול מהם יש את היהודים הפרו ישראלים שתומכים בהם(לדוגמה, להילרי קלינטון יש את חיים סבן, מאוד מאוד פרו ישראלי, מארגן את ערבי ההתרמה למען צה"ל), ולרפובליקני שיבחר יהיה את שלדון אדלסון.

אם הכוונה למישהו שלא יסתכסך עם ביבי, זה כנראה מרקו רוביו.

לדעתי, הילרי קלינטון הולכת לקחת את הבחירות האלו. הרפובליקנים עושים את אותה טעות כבר פעם שנייה ברציפות, הם מתכסחים בפריימריז, גוררים אחד את השני יותר מדי ימינה, ואז קשה להם לחזור למרכז. עם כל הכבוד לפופולריות של סנדרס, הדמוקרטים ידעו שלא לבחור סוציאליסט.

אם זו הילרי מול רוביו, זה בערך 60-40 להילרי, לדעתי, למרות שיהיה לו איזה בונוס עם בוחרים היספניים, שהם מאוד קריטיים לדמוקרטים, אז לא בטוח. אם היא תתמודד מול טראמפ, ואני בספק, אז היא אוכלת אותו בלי מלח.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי jol9 » 05 פברואר 2016, 16:36

yanay21 כתב:השאלה מה אתה מגדיר כ"טוב לנו". כי בגדול, כמעט כל המתמודדים תומכים בישראל, ולחלק גדול מהם יש את היהודים הפרו ישראלים שתומכים בהם(לדוגמה, להילרי קלינטון יש את חיים סבן, מאוד מאוד פרו ישראלי, מארגן את ערבי ההתרמה למען צה"ל), ולרפובליקני שיבחר יהיה את שלדון אדלסון.

לדעתי, הילרי קלינטון הולכת לקחת את הבחירות האלו. הרפובליקנים עושים את אותה טעות כבר פעם שנייה ברציפות, הם מתכסחים בפריימריז, גוררים אחד את השני יותר מדי ימינה, ואז קשה להם לחזור למרכז. עם כל הכבוד לפופולריות של סנדרס, הדמוקרטים ידעו שלא לבחור סוציאליסט.

אם זו הילרי מול רוביו, זה בערך 60-40 להילרי, לדעתי, למרות שיהיה לו איזה בונוס עם בוחרים היספניים, שהם מאוד קריטיים לדמוקרטים, אז לא בטוח. אם היא תתמודד מול טראמפ, ואני בספק, אז היא אוכלת אותו בלי מלח.

אני לא חושב שהילרי תהיה טובה לנו בשום צורה ואופן. אנחנו עוד נתגעגע לאובאמה במקרה הזה...

למה אתה חושב שלטראמפ אין סיכוי. בינתיים עושה רושם שהתמיכה בו היא די גדולה, לא?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 05 פברואר 2016, 16:40

jol9 כתב:
yanay21 כתב:השאלה מה אתה מגדיר כ"טוב לנו". כי בגדול, כמעט כל המתמודדים תומכים בישראל, ולחלק גדול מהם יש את היהודים הפרו ישראלים שתומכים בהם(לדוגמה, להילרי קלינטון יש את חיים סבן, מאוד מאוד פרו ישראלי, מארגן את ערבי ההתרמה למען צה"ל), ולרפובליקני שיבחר יהיה את שלדון אדלסון.

אני לא חושב שהילרי תהיה טובה לנו בשום צורה ואופן. אנחנו עוד נתגעגע לאובאמה במקרה הזה...

למה אתה חושב שלטראמפ אין סיכוי. בינתיים עושה רושם שהתמיכה בו היא די גדולה, לא?

שוב, תלוי איך אתה רואה את זה. בגדול, הדעות של הילרי זהות לדעות של כולם. עם ביבי ספציפית היא לא תסתדר, אבל היא לא אנטי ישראלית. יש הרבה יהודים עשירים ופרו ישראלים מאחוריה, הם לא סתומים.

התמיכה בו עצומה, אבל זו תמיכה שזהה לתמיכה מאחורי ברני סנדרס:"הממסד גנב לנו את המדינה". כל אחד מסיבותיו שלו. אבל הממסד הרפובליקני יודע שטראמפ כמועמד הרפובליקני זו התאבדות. אני אפילו לא מדבר איתך על אידיאולוגיות כאלו ואחרות, אבל התדמית שלו פשוט רעה, הרטוריקה שלו איומה. הפריימריז של שתי המפלגות הוא יותר קיצוני מהבחירות הכלליות, מה שעובד בפריימריז לא יעבוד בכלליות. מי שמכריע את הבחירות, בד"כ, הם המצביעים העצמאיים, שלא מזוהים מפלגתית, והם בדרך כלל בורחים מאנשים שמתנסחים כמו טראמפ, אפילו בלי קשר לדעות שלו. הילרי, על מגרעותיה, היא ממלכתית, ממסדית, נחשבת ניצית במדיניות חוץ, ומתונה בנושאים הכלכליים, זה בול בקונצנזוס, גם אם היא עצמה לא פופולרית במיוחד.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי jol9 » 05 פברואר 2016, 17:29

מעניין...
באופן כללי, אני חושב שיש כאן עידן מעניין, שבו יש תופעה שבה אנשים שמאוד הצליחו בחיים שלהם, והפכו למאוד עשירים,
מביאים רצון כן ואמיתי, לעזוב את העסקים, ולעבור לפוליטיקה.
אני מניח שתמיד היו כאלה, אבל בשנים האחרונות זה נראה לי יותר בולט.

אצלנו יש את ניר ברקת ובקנה מידה קטן בהרבה את בנט. בארה"ב יש את טראמפ ובלומברג.
ברלוסקוני הוא דוגמא קצת פחות מוצלחת, אבל בגדול הרעיון לכשעצמו לא נראה לי רע כ"כ (בתנאי כמובן שמדובר באדם ראוי, ישר והגון).
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 05 פברואר 2016, 17:44

אתה צודק, זו בהחלט מגמה שמתרחשת. יש בה המון עניינים חיוביים, כי בן אדם כזה הרבה יותר קשה לשחד, נגיד, בכל מיני הטבות שמובטחות לו לאחר סיום הכהונה. ברקת, למשל, מקבל שקל לשנה כראש העיר.

מצד שני, זה גם יכול להיות שלילי. אמנם הרבה אנשים לא אוהבים את "המערכת", אבל היא קיימת. וכדי לתפעל אותה, לפעמים צריך לבוא מבפנים(רוזוולט במהלך השפל הכלכלי, לדוגמה. הוא התמודד עם ארגון דמוקרטי סופר מושחת בשם טמאני הול ששלט בניו יורק, והצליח למתן את ההשפעות שלו. כנראה שאם הוא היה מגיע סתם כאיש עשיר מבחוץ, זה לא היה קורה).
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי roy1000 » 05 פברואר 2016, 18:14

jol9 כתב:

??
דווקא מעניין אותי לשמוע מה אתה חושב, מה התחזיות, מי לדעתך יהיה טוב יותר לנו (וכמובן מי יהיה טוב יותר לאמריקאים),

אני חושב שאין ספק שרוביו זה החלום הרטוב של ביבי, וכרגע זה נראה שיש לו סיכוי ממשי להיבחר. הילרי תהיה כמו אובאמה או גרועה יותר.
בלומברג? לא יהיה טוב מדי לישראל, אבל לדעתי הוא גם לא יתמודד.

התסריט האופטימלי מבחינת ביבי, זה בחירה של רוביו. זה יהיה שיחזור של תקופת רייגן - שמיר.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 05 פברואר 2016, 18:18

yanay21 כתב:אם זו הילרי מול רוביו, זה בערך 60-40 להילרי, לדעתי, למרות שיהיה לו איזה בונוס עם בוחרים היספניים, שהם מאוד קריטיים לדמוקרטים, אז לא בטוח. אם היא תתמודד מול טראמפ, ואני בספק, אז היא אוכלת אותו בלי מלח.

שמעת פעם את רוביו מדבר? אני מציע לך לשמוע, כי מדובר באחד האנשים הכי רהוטים שאי פעם שמעתי. הבנאדם מרשים ברמות. הילרי היא בנאדם מאוד שנוא בארה"ב ובזמן אמת, אני מאמין שרוביו (שהוא הרבה יותר מרשים ממנה) יסחוף אחריו גם את המרכז וכמובן את הבוחרים ההיספניים.

אני חושב שטראמפ עם רגל אחד בחוץ אחרי ההפסד באיווה.
roy1000

הודעהעל ידי שמואל1 » 05 פברואר 2016, 18:28

באמת נראה מועמד טוב (לישראל)
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי yanay21 » 05 פברואר 2016, 18:31

roy1000 כתב:
jol9 כתב:

??

אני חושב שאין ספק שרוביו זה החלום הרטוב של ביבי, וכרגע זה נראה שיש לו סיכוי ממשי להיבחר. הילרי תהיה כמו אובאמה או גרועה יותר.
בלומברג? לא יהיה טוב מדי לישראל, אבל לדעתי הוא גם לא יתמודד.

התסריט האופטימלי מבחינת ביבי, זה בחירה של רוביו. זה יהיה שיחזור של תקופת רייגן - שמיר.

כשאתה אומר שבלומברג לא יהיה טוב לישראל, אתה טועה, הוא מאוד פרו ישראל. צריך להבדיל בין ישראל לבין להסתדר עם ביבי.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי MTA2311 » 05 פברואר 2016, 18:38

roy1000 כתב:
yanay21 כתב:אם זו הילרי מול רוביו, זה בערך 60-40 להילרי, לדעתי, למרות שיהיה לו איזה בונוס עם בוחרים היספניים, שהם מאוד קריטיים לדמוקרטים, אז לא בטוח. אם היא תתמודד מול טראמפ, ואני בספק, אז היא אוכלת אותו בלי מלח.

שמעת פעם את רוביו מדבר? אני מציע לך לשמוע, כי מדובר באחד האנשים הכי רהוטים שאי פעם שמעתי. הבנאדם מרשים ברמות. הילרי היא בנאדם מאוד שנוא בארה"ב ובזמן אמת, אני מאמין שרוביו (שהוא הרבה יותר מרשים ממנה) יסחוף אחריו גם את המרכז וכמובן את הבוחרים ההיספניים.

ומה עם הרפובליקניים הקלאסיים? יצביעו להיספני?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי yanay21 » 05 פברואר 2016, 18:53

MTA2311 כתב:
roy1000 כתב:

רוביו יכול לסחוף את המרכז, אבל השאלה היא איך הוא יעבור את הפריימריז. כרגע, השיח הפוליטי הוא מאוד קיצוני, עיין ערך טראמפ. אז רוביו צריך לדעת ללכת ימינה, אבל לא יותר מדי ככה שהוא יצא הזוי.

הרפובליקנים הקלאסיים בהחלט יצביעו לרוביו, בהמוניהם. למרות הסטיגמה, רובם המכריע של הרפובליקנים הם לא גזענים בכלל(אם יש גזענות, היא בעיקר כלפי השחורים, וגם זה לא בכמויות), הבעיה שלהם עם ההיספניים נובעת מעיקר מענייני כלכלה, מאחר וההיספניים מאמינים במערכת רווחה גדולה יותר, ומענייני הגירה, מכיוון שיש מיליוני מהגרים היספניים לא חוקים בארצות הברית, ואחד הדיונים החשובים היום היא האם לעשות רפורמה מקיפה שכוללת אזרוח של רוב אלו שנמצאים, בתמורה לאבטחה מאסיבית וחסרת תקדים של הגבול הדרומי עם מקסיקו. ומאחר ורוב ההיספניים תומכים ברפורמה הזו, הרפובליקנים נוטים להצביע להם פחות. כשיש מועמד שאיננו לבן, הרפובליקנים דווקא מאמצים אותו אל חיקם בצורה מאוד מובהקת. אחרי הבחירות האחרונות הם עשו חשבון נפש רציני בוועידה השנתית שלהם, כי הם הולכים ונהפכים למפלגה לבנה, זקנה ומיושנת. הם יכולים לזכות בבחירות בקלות, אם היו מתגמשים.
סמל אישי של המשתמש
yanay21

הודעהעל ידי LIAV10 » 05 פברואר 2016, 19:05

גם טד קרוז מאוד פרו ישראלי.
הוא ניצח באיוואה גם, לא?
מה הסיכויים שלו?
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי roy1000 » 05 פברואר 2016, 19:14

yanay21 כתב:כשאתה אומר שבלומברג לא יהיה טוב לישראל, אתה טועה, הוא מאוד פרו ישראל. צריך להבדיל בין ישראל לבין להסתדר עם ביבי.

בלומברג הוא בנאדם פרקטי. הוא יהיה כנראה באמצע - לא מאוד פרו ישראלי, אבל גם לא אנטי-ישראלי כמו הילארי/אובאמה.
roy1000

הודעהעל ידי roy1000 » 05 פברואר 2016, 19:17

MTA2311 כתב:
roy1000 כתב:

אם האלטרנטיבה תהיה הילארי? אני מאמין שתהיה התייגסות רבתי לטובתו.
הילארי היא אחד האנשים הכי שנואים באמריקה. אני לא חושב שהיא מסוגלת לנצח מועמד רפובליקני נורמלי, ורוביו הוא מועמד מצויין.
roy1000

הבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־32 אורחים