המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

טניס V2

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: טניס V2

הודעהעל ידי cifkcv » 15 אוקטובר 2017, 15:33

cifkcv כתב:
MTA2311 כתב:לא יכול לתאר כמה המיקום בטבלה לא מעניין אותי

וגם את רוג'ר. הוא הבין את הנישה שלו והוא גם לא משתתף בהרבה טורנירים במכוון כדי לשמור על עצמו , וטוב שכך.
ואכן 4\4 לפדרר השנה מול נדאל(מדהים) 3 מהם בגמרים.
cifkcv

הודעהעל ידי MTA2311 » 15 אוקטובר 2017, 15:44

cifkcv כתב:
MTA2311 כתב:לא יכול לתאר כמה המיקום בטבלה לא מעניין אותי

וגם את רוג'ר. הוא הבין את הנישה שלו והוא גם לא משתתף בהרבה טורנירים במכוון כדי לשמור על עצמו.
ואכן 4\4 לפדרר השנה מול נדאל(מדהים) 3 מהם בגמרים.

נכן מאוד
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 15 אוקטובר 2017, 16:26

אם מסתכלים על המדדים החשובים של עונת הטניס אז אחרי ארבעת הסלאמים, מקום ראשון סוף שנה הוא כנראה הבא בתור. בגלל זה אמרתי שזה הדבר היחיד שיש לו משמעות.
אם מבחינת רוג'ר אין לזה משמעות, אז אני מאמין שהוא יוותר על פריז לכל הפחות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי יוסי22 » 15 אוקטובר 2017, 18:02

מאמין שהוא באמת יוותר על פריז...
יוסי22

הודעהעל ידי יוסי22 » 15 אוקטובר 2017, 18:08

ובעיני לזכייה בטורניר סוף השנה יש משמעות יותר מהמקום הראשון .

מצד שני לא נכון לומר שאין משמעות לשהייה במקום הראשון ,פחות לשהייה בסוף השנה ויותר לשבועות שמקבלים כשאין טורנירים .

אבל זה לא ריאלי ופדרר יעדיף לבוא רענן לטורניר סוף השנה במקום לרדוף אחרי יעד לא ריאלי .

הייתה לו הזדמנות באליפות ארצות הברית אבל הוא נתן טורניר חלש בגלל חולשה פיזית כזו או אחרת ושם נגמר הסיפור של המקום הראשון .
בעונת חימר כזו של רפא רק עונת קשים מושלמת יכולה הייתה לתת מקום ראשון .
יוסי22

הודעהעל ידי jol9 » 15 אוקטובר 2017, 18:55

יוסי22 כתב:ובעיני לזכייה בטורניר סוף השנה יש משמעות יותר מהמקום הראשון .

מצד שני לא נכון לומר שאין משמעות לשהייה במקום הראשון ,פחות לשהייה בסוף השנה ויותר לשבועות שמקבלים כשאין טורנירים .

אבל זה לא ריאלי ופדרר יעדיף לבוא רענן לטורניר סוף השנה במקום לרדוף אחרי יעד לא ריאלי .

הייתה לו הזדמנות באליפות ארצות הברית אבל הוא נתן טורניר חלש בגלל חולשה פיזית כזו או אחרת ושם נגמר הסיפור של המקום הראשון .
בעונת חימר כזו של רפא רק עונת קשים מושלמת יכולה הייתה לתת מקום ראשון .

המשמעות של סוף השנה היא להגיד מי נתן את השנה הכי טובה.
טורניר סוף שנה היה משמעותי יותר אם היה נערך בתנאים משתנים. כשהוא נערך בתנאים של אולם (שזה המשטח הכי זניח שיש) קשה להתייחס אליו כמו משהו שצריך להיות שובר שוויון בדיון כזה או אחר.

מסכים איתך בשאר הדברים.
בגדול שניהם פשוט נהנים מעונה פנומנלית, מי יודע אולי האחרונה בקריירה שלהם (ואולי לא).

אני אישית חייב הנפה של רפא באוסטרליה. זה יהפוך אותו ליחיד בהיסטוריה לקחת שני סלאמים לפחות בכל
אחד. מעבר לזה כל דבר נוסף זה כבר בונוס, ברגע שהוא עבר את פיט.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי יוסי22 » 16 אוקטובר 2017, 00:20

רק הערה קטנה ...

אני דווקא הייתי עושה יותר טורנירים באולם כי שם מקבלים את הטניס הכי נקי בלי הפרעות חיצוניות .

יש סיבה למה דווקא שם פדרר בשיאו וזה נראה כאילו הכדור נדבק לו למחבט , כי זה תנאים של מעבדה ושם הכישרון הטהור מדבר .

צריכים להיות טורנירים שמתגמלים עבודה קשה כמו חימר , כישרון בהגשה כמו דשא אבל בסוף טניס על משטח קשה באולם סגור בעיני הוא המהנה ביותר לצפייה .

וכן - שניהם נותנים עונה היסטורית , כדאי למצות כל רגע לפני שזה נגמר .

לא רואה את פדרר משחק עד גיל 40 ואת נדאל עד גיל 35 .

מאמין שזו העונה האחרונה הדומיננטית שלהם ומהשנה הבאה נקבל שוב הבלחות וניצוצות אבל לא דומיננטיות כזו בסבב .
יוסי22

הודעהעל ידי jol9 » 16 אוקטובר 2017, 13:32

יוסי22 כתב:רק הערה קטנה ...

אני דווקא הייתי עושה יותר טורנירים באולם כי שם מקבלים את הטניס הכי נקי בלי הפרעות חיצוניות .

יש סיבה למה דווקא שם פדרר בשיאו וזה נראה כאילו הכדור נדבק לו למחבט , כי זה תנאים של מעבדה ושם הכישרון הטהור מדבר .

צריכים להיות טורנירים שמתגמלים עבודה קשה כמו חימר , כישרון בהגשה כמו דשא אבל בסוף טניס על משטח קשה באולם סגור בעיני הוא המהנה ביותר לצפייה .

וכן - שניהם נותנים עונה היסטורית , כדאי למצות כל רגע לפני שזה נגמר .

לא רואה את פדרר משחק עד גיל 40 ואת נדאל עד גיל 35 .

מאמין שזו העונה האחרונה הדומיננטית שלהם ומהשנה הבאה נקבל שוב הבלחות וניצוצות אבל לא דומיננטיות כזו בסבב .

מסכים עם הסוף, לא עם ההתחלה.
אני לא אוהב טורנירים באולמות. אף פעם לא אהבתי. טניס זה משחק שמשחקים בו בחוץ...
בכל מקרה, יש מספיק טניס באולמות - 2 מאסטרסים וטורניר סוף השנה זה די ויותר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Mitelka » 16 אוקטובר 2017, 14:57

הכל תלוי בסביבה. ראיתי המון את פדרר השנה, גם את נדאל. שניהם מעולים - נכון, שניהם נראים נהדר - אבל אי אפשר להתעלם מההתרסקות של כל מה שקורה מסביב. לא בטוח שיש להם 2 גראנד סלאמים לכל אחד + הטורנירים הקטנים בכושר של נובאק 2015 או מארי 2016. למרות שאני ממש לא "מאשים" את נולה ומארי אלה בעיקר את העובדה שהשאר לא מצליחים להתעלות. במשחק נקודתי יש את ט'ים וצ'יליץ' נתן וומיבלדון סביר ופה ושם עוד שחקנים אבל בלוח של שנה שלמה אף אחד לא שומר על יציבות.

פדרר ונדאל טובים ככל שהיה השנה רחוקים מהשיא שלהם, השני בוודאי הראשון מגיע לטורנירים פעם כן פעם לא, בגיל 36, ואף אחד מהחבר'ה הצעירים לא מדגדג אותם.

זה שילוב של הגדולה שלהם (והיא גדולה ענקית) אבל חייבים להתייחס לשאר הסבב.

אני נזכר בUS ולדעתי נדאל זכה שם מבלי לעבור מישהו מה-20 הראשונים. וזה לא באשמתו כמובן. זה אומר על השאר.
תמונה
Mitelka

הודעהעל ידי jol9 » 16 אוקטובר 2017, 16:19

Mitelka כתב:הכל תלוי בסביבה. ראיתי המון את פדרר השנה, גם את נדאל. שניהם מעולים - נכון, שניהם נראים נהדר - אבל אי אפשר להתעלם מההתרסקות של כל מה שקורה מסביב. לא בטוח שיש להם 2 גראנד סלאמים לכל אחד + הטורנירים הקטנים בכושר של נובאק 2015 או מארי 2016. למרות שאני ממש לא "מאשים" את נולה ומארי אלה בעיקר את העובדה שהשאר לא מצליחים להתעלות. במשחק נקודתי יש את ט'ים וצ'יליץ' נתן וומיבלדון סביר ופה ושם עוד שחקנים אבל בלוח של שנה שלמה אף אחד לא שומר על יציבות.

פדרר ונדאל טובים ככל שהיה השנה רחוקים מהשיא שלהם, השני בוודאי הראשון מגיע לטורנירים פעם כן פעם לא, בגיל 36, ואף אחד מהחבר'ה הצעירים לא מדגדג אותם.

אני נזכר בUS ולדעתי נדאל זכה שם מבלי לעבור מישהו מה-20 הראשונים. וזה לא באשמתו כמובן. זה אומר על השאר.

מסכים לגמרי.
עד כמה שאפשר לקבוע דברים כאלה בוודאות, אין שום סיכוי שרפא ורוג'ר חולקים בינהם את הסלאמים אם נובאק, סטאן ומארי בכושר השיא שלהם.
מנגד אפשר להגיד את זה גם הפוך. כל אחד מאלה שזכה בסלאמים, היה זוכה פחות, אם כל אלה היו בכושר שיא. אי אפשר כל הזמן להיות בכושר שיא, ולכן פעם נובאק
שולט, פעם פדרר, פעם נדאל ופעם מארי.

במצטבר התמונה די מדוייקת לדעתי. רוג'ר לקח הכי הרבה כי הוא היה הכי יציב ולאורך הכי הרבה זמן. הקריירה של רפא זה עליות, ירידות ופציעות, ודומיננטיות חסרת תקדים על החימר,
ונובאק בינתיים זה בליץ של 5-5.5 שנים.
השאלה הגדולה של הסבב היא לא מתי ת'ים וזברב יתחילו לקחת סלאמים, אלא האם נובאק יצליח לחזור לשיאו.
אני מאמין שב2018 נקבל תשובה חלקית לפחות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי cifkcv » 16 אוקטובר 2017, 18:43

jol9 כתב:
Mitelka כתב:הכל תלוי בסביבה. ראיתי המון את פדרר השנה, גם את נדאל. שניהם מעולים - נכון, שניהם נראים נהדר - אבל אי אפשר להתעלם מההתרסקות של כל מה שקורה מסביב. לא בטוח שיש להם 2 גראנד סלאמים לכל אחד + הטורנירים הקטנים בכושר של נובאק 2015 או מארי 2016. למרות שאני ממש לא "מאשים" את נולה ומארי אלה בעיקר את העובדה שהשאר לא מצליחים להתעלות. במשחק נקודתי יש את ט'ים וצ'יליץ' נתן וומיבלדון סביר ופה ושם עוד שחקנים אבל בלוח של שנה שלמה אף אחד לא שומר על יציבות.

מסכים לגמרי.
עד כמה שאפשר לקבוע דברים כאלה בוודאות, אין שום סיכוי שרפא ורוג'ר חולקים בינהם את הסלאמים אם נובאק, סטאן ומארי בכושר השיא שלהם.
מנגד אפשר להגיד את זה גם הפוך. כל אחד מאלה שזכה בסלאמים, היה זוכה פחות, אם כל אלה היו בכושר שיא. אי אפשר כל הזמן להיות בכושר שיא, ולכן פעם נובאק
שולט, פעם פדרר, פעם נדאל ופעם מארי.

במצטבר התמונה די מדוייקת לדעתי. רוג'ר לקח הכי הרבה כי הוא היה הכי יציב ולאורך הכי הרבה זמן. הקריירה של רפא זה עליות, ירידות ופציעות, ודומיננטיות חסרת תקדים על החימר,
ונובאק בינתיים זה בליץ של 5-5.5 שנים.
השאלה הגדולה של הסבב היא לא מתי ת'ים וזברב יתחילו לקחת סלאמים, אלא האם נובאק יצליח לחזור לשיאו.
אני מאמין שב2018 נקבל תשובה חלקית לפחות.

בערך , פדרר ונדאל עברו שנים של התרסקות כל אחד מסיבותיו , וגם מה שאתה מגדיר כ"יציבות" של פדרר שבגינה הוא תמיד היה באיזור היא לא באמת היכולת האמיתית שלו , אלא גרסה פחות טובה.
פדרר בכלל זאת תופעה איך הוא שיפר את הבק אנד שלו לפני שנתיים שלוש והפך זה לחתיכת נשק אצלו.
בכללי כל עוד פדרר טוב הוא הכי טוב , (לפחות בכל מה שלא קשור לחימר) כך שלפי דעתי לנולה ומארי היה יותר "מזל" שפדרר לא היה בכושר מאשר מקרה הפוך.
אבל בגדול מסכים עם רוח הדברים.
cifkcv

הודעהעל ידי jol9 » 16 אוקטובר 2017, 20:34

אני פחות מסכים עם זה.
פדרר, רפא ונובאק הם טניסאים ברמה דומה כשהם בשיאם. כל אחד כבר ניצח את השני במעמדים הכי גדולים, ועל כל המשטחים.
זה לגמרי פונקציה של כושר, מצב מנטלי ועוד גורמים נסיבתיים כאלה ואחרים.

אפשר להגיד שפדרר הוא הכי גדול כי יש לו הכי הרבה סלאמים אבל במצ׳אפ האישי בין שלושתם זה לא מתבטא, כי שלושתם פשוט טניסאים ברמה דומה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי יוסי22 » 17 אוקטובר 2017, 06:18

שוב ...

המאזן מושפע משני גורמים .

משטח חימר מול רפא בתחילת הקריירה ותקופות פחות טובות בקריירה מול רפא בהמשך הקריירה , דיוקו ומארי .

אי אפשר להתעלם מזה שבשנים שבהם הוא צבר הפסדים ברצף מול השלישייה הוא היה מפסיד ללא מעט מעט שחקנים אחרים מה שלא קרה לו בשנות השיא .

בסופו של דבר זה ירידה אצל פדרר מול עלייה של שחקנים היסטוריים שאתגרו את הירידה הקלה שלו מהשיא .
יוסי22

הודעהעל ידי jol9 » 17 אוקטובר 2017, 10:19

יוסי22 כתב:שוב ...

המאזן מושפע משני גורמים .

משטח חימר מול רפא בתחילת הקריירה ותקופות פחות טובות בקריירה מול רפא בהמשך הקריירה , דיוקו ומארי .

אי אפשר להתעלם מזה שבשנים שבהם הוא צבר הפסדים ברצף מול השלישייה הוא היה מפסיד ללא מעט מעט שחקנים אחרים מה שלא קרה לו בשנות השיא .

בסופו של דבר זה ירידה אצל פדרר מול עלייה של שחקנים היסטוריים שאתגרו את הירידה הקלה שלו מהשיא .

זה לא משנה. בסופו של דבר לאורך 14 שנים שלושת השחקנים האלה נפגשו בכל המעמדים, על כל המשטחים, בכל סיטואציה, בכל כושר וכו׳ והמאזן הוא מאוזן.
זה מבחינתי מוכיח ששלושתם טניסאים ברמה דומה פלוס מינוס.

הגיל של פדרר וזה שהוא התחיל בתקופה יותר נוחה, מעמיד אותו לפני רפא ונובאק במניין התארים הגדולים, והשבועות בטופ, אבל אני לא חושב שאפשר להגיד שבראייה רחבה הוא טניסאי טוב מהם.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 18 אוקטובר 2017, 11:56

עידכון קטן אבל מעניין.

עד סוף השנה נשארו עוד טורניר אחד של 500 (באזל/וינה שבוע הבא), עוד מאסטרס 1000 בברסי וכמובן WTF, מה שאומר 3000 נקודות בקופה, כשהפער בין רפא לרוג'ר הוא
1900 ולשניהם אין על מה להגן.

רפא כבר הודיע שהוא לא ישתתף בבאזל, כדי לתת לברכיים שלו לנוח (מסתבר ששוב היו לו כאבים שם במהלך הטורניר בשנחאי), וכנראה גם שלא ישתתף בפריז.
מה שאומר, שאם פדרר לוקח את שני הטורנירים האלה, הוא לגמרי יכול לסיים ראשון.

בבאזל פדרר מן הסתם ישתתף כי זה טורניר הבית שלו, אבל על פריז הוא תיכנן לוותר.
מה שמעניין זה האם ההתפתחות החדשה הזאת, תגרום לו כן ללכת לשם, וזה יוכיח גם שלסיים את השנה במקום הראשון זה דבר חשוב מאוד, ומעניין מאוד גם את פדרר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי יוסי22 » 19 אוקטובר 2017, 19:19

מעריך שהוא יוותר וגם אם הוא ישחק זה יותר בשביל עוד שבועות במקום הראשון ופחות המקום הראשון בסוף השנה .
יוסי22

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 אוקטובר 2017, 17:09

זה ניצחון חשוב של לשם, אבל הוא הראה מעט מאוד פוטנציאל.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי RomanR » 28 אוקטובר 2017, 16:30

לשם, כמו טניסאים ישראלים נוספים מראים פריכות מנטלית. הוא לא היה חייב להסתבך ככה, ורק אי יציבות לא ברורה גרמה לו לשחק 5 מערכות. אבל כן, זה בהחלט ניצחון חשוב
סמל אישי של המשתמש
RomanR

הודעהעל ידי MTA2311 » 29 אוקטובר 2017, 19:43

עוד אחד
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 29 אוקטובר 2017, 20:41

שני טורנירים לסיום העונה המטורפת הזאת.
בשנה הבאה נובאק חוזר והחגיגה תיגמר
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה