המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בארץ 6

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ 6

הודעהעל ידי jol9 » 27 ינואר 2018, 19:26

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:קיצוצים לאונרא ולרשות זה לא אינטרס ישראלי, להפך

למה?

כי אונרא מספק שירותים הומניטאריים והרשות מחזיקה מנגנוני ביטחון ומתחזקת שירותי רווחה.

התמוטטות כלכלית פלסטינית תערער פה את המצב הבטחוני בוודאות.

אונר"א גם מתדלק את הטרור בדרכו, בדיוק כמו אבו מאזן.
אתה אומר שזה אולי הרע במיעוטו ביחס לחמאס ולג'יהאד. אולי. אני לא יודע.

מה שבטוח זה שהכסף הזה הולך בין השאר גם לטרור, ובסוף כמה שפחות יגיע לשם, כך יהיה לנו יותר טוב.

אונרא לא מתדלק את הטרור, הוא בעייתי במובן אחר.

בכל מקרה, אם הגופים האלה יתמוטטו, צריך להיות מוכנים להשלכות.

למיטב ידיעתי אונר"א מחנך בבתי הספר שלו לאנטישמיות ושנאת יהודים וישראל. זה בהחלט מתדלק את הטרור. אני כבר לא מדבר
על זה שהם מאפשרים לחמאס לאחסן את הנשק שלהם בבתי הספר שלהם.

בכל מקרה, עימות יהיה מתישהו, וכדאי שיהיה מעורב שם כמה שפחות כסף אמריקאי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 27 ינואר 2018, 19:28

jol9 כתב:
שועל כתב:
shayD כתב:
שועל כתב:
jol9 כתב:
לא מסכים. העבודה הקצינה מאוד לצד השמאלי. בבחירות הבאות, גברת לבני תחפש לה בית חדש, והם יישארו עם מספר חד ספרתי של מנדטים.

בוא נדבר על שמות. הרצוג פחות פטריוט מנתניהו? ליבני? כבל? יחימוביץ'? בר לב? פרץ? אתה באמת חושב שמשהו היה שונה אם הם היו בשלטון מבחינה מדינית ובטחונית?

אין הבדלים, זו פיקציה.

מבחינה מדינית, ביבי גאון.
הבן אדם הצליח לא לעשות שום צעד מדיני אמיתי במשך עשור
(אין פרטנר, זה בטוח). ולהשאיר אותנו רלוונטים בעולם המערבי

גם אני הצבעתי לעבודה בבחירות הקודמות (להורים שלי יש תמונה של בגין בבית ואבא שלי הצביע ש"ס ב99)
בעיקר כי אני חושב שיכול לעבור עוד עשור בלי שום הסכם אמיתי עם הפלסטינאים והעבודה יותר קרובה באידאולוגיה הכלכלית.

המדינה הזו מושכת זמן כבר עשרות שנים, הוא לא המציא את זה. כל ראש ממשלה עשה את זה בדרכו, לא בטוח שמשא ומתן סרק לא עדיף.

אוי וובוי...
רבין ופרס חתמו על הסכם אוסלו, שהיה אחראי ישיר להירצחם של כ-2000 ישראלים.
ברק ברח מלבנון, מכר את המדינה לערפאת בקמפ דייויד, וזכה להדליק מחדש את האינטיפדה השניה, בלי לעשות שום צעד בשביל
להפסיק את זה.
שרון עשה את ההתנתקות ופינה ישובים יהודים.
אולמרט גירד בביצים בזמן ההתחמשות האיזורים, והיה אחראי על מלחמה כושלת במיוחד, ועל מבצע עופרת יצוקה, שאמנם
היה יחסית מוצלח, אבל לא באמת הרתיע אף אחד שם.
וזה בלי להזכיר את זה שגם הוא היה מוכן למסור הכל לאבו מאזן.

אם כבר, אז ביבי הוא היחיד שלא נכנס להרפתקאות מדיניות, בדיוק בגלל שהוא מבין שאין בזה שום טעם, ובוודאי לא בניהול מו"מ
פיקטיבי, רק לשם מו"מ.
אז בינתיים ביבי מחזק את הכלכלה ואת התשתיות של המדינה, ומחזק את הקשרים שלנו בעולם, ככה שכשנצטרך אותם, אולי
הם יעמדו לצידנו.
זה עדיף עשרות מונים מכל מה שהיה כאן ב-30 השנים האחרונות.

יש פה כמה הנחות שאפשר להתווכח עליהם, למעשה כמעט על כולם. מלחמת לבנון השניה לא מצטיירת היום ככישלון, גם אם כן, זה מבחן שביבי לא עמד בו עדיין, היציאה מלבנון גם לא נחשבת היום לטעות, והסיבה להפסקת האינתיפאדה זו חומת מגן והמציאות שנוצרה אחריו, והקמת הגדר. עופרת יצוקה לא שונה בכלום מהמבצעים שביבי ניהל, אלא רק הייתה עוצמתית יותר ונרפית פחות. ביבי שנים לא זה שקובע את המדיניות הכלכלית, למעשה הכלכלה הישראלית חזקה למרות שרי האוצר האחרונים והפופוליסטיים שהיו כאן והמדיניות הכלכלית של הממשלה, לא בגללם. אולמרט לא מסר שום דבר לאבו מאזן, וגם לא התכוון באמת למסור, כי אין כאן באמת פרטנר וכל הצדדים יודעים את זה והמציאות הוכיחה את זה.

ובו לא ניתמם, הימין לא התנגד להסכמי אוסלו בגלל שהוא ידע שתפרוץ אחריו אינתיפאדה. אף אחד לא צפה את זה וזה לא היה מוקד הוויכוח. אבל זו הסיטוריה ישנה, כולם פה לימודי ניסיון ואלף דברים השתנו.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 27 ינואר 2018, 19:32

שועל כתב:לא, זו הייתה קואלציה שלא קיימת, או שהייתה קיימת יחד עם הליכוד. אבל זו התוצאה, אני מדבר על העיוות שבשטיפת המוח ועל הסיבה.

ואני מעדיף עשרת מונים פירוק של קואלציה מקאולציה שהחרדים הם פרה קדושה בה.

קואליציה עם הליכוד ועם בוז'י בשלטון?

יש 3 אפשרויות בהתפלגות הרלוונטית של המנדטים:
- ממשלה לאומית עם חרדים (זו שמושלת היום)
- ממשלת אחדות בקונסטלציה כזאת או אחרת, בהנהגת הליכוד
- ממשלת שמאל עם תמיכתם של הרשימה המשותפת

אין אפשרויות אחרות.

יש במדינה שלנו משום מה זלזול בעניין המשילות. אז שתדע לך, שעדיף עשרות מונים ממשלה יציבה שיכולה להוביל מדיניות
ולהסתכל 4 שנים קדימה, גם אם יש בה אינטרסים כאלה ואחרים, על פני ממשלה לא יציבה שמייצגת את הרוב החילוני.
מספיק לראות את שתי הממשלות האחרונות, בשביל להבין את זה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 ינואר 2018, 19:33

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
למה?

כי אונרא מספק שירותים הומניטאריים והרשות מחזיקה מנגנוני ביטחון ומתחזקת שירותי רווחה.

התמוטטות כלכלית פלסטינית תערער פה את המצב הבטחוני בוודאות.

אונר"א גם מתדלק את הטרור בדרכו, בדיוק כמו אבו מאזן.
אתה אומר שזה אולי הרע במיעוטו ביחס לחמאס ולג'יהאד. אולי. אני לא יודע.

מה שבטוח זה שהכסף הזה הולך בין השאר גם לטרור, ובסוף כמה שפחות יגיע לשם, כך יהיה לנו יותר טוב.

אונרא לא מתדלק את הטרור, הוא בעייתי במובן אחר.

בכל מקרה, אם הגופים האלה יתמוטטו, צריך להיות מוכנים להשלכות.

למיטב ידיעתי אונר"א מחנך בבתי הספר שלו לאנטישמיות ושנאת יהודים וישראל. זה בהחלט מתדלק את הטרור. אני כבר לא מדבר
על זה שהם מאפשרים לחמאס לאחסן את הנשק שלהם בבתי הספר שלהם.

בכל מקרה, עימות יהיה מתישהו, וכדאי שיהיה מעורב שם כמה שפחות כסף אמריקאי.

אונרא בתור ארגון משמר את בעיית הפליטים שתורמת להמשך הסכסוך. זאת הבעיה העיקרית איתו.

מה זה סכסוך? מתי בפעם האחרונה היה סכסוך אמיתי בגדה? אם אתה מנטרל גופים עם תועלת אזרחית, אתה באופן מודע מחמם את השטח למצב בלתי הפיך. כרגע יש איזשהו סטטוס קוו בגדה. ברגע שהמצב הכלכלי שם יתרסק, ושלרשות לא יהיה כסף להחזיק מנגנוני בטחון, הכל יתפוצץ לנו בפרצוף. לא סתם העמדה הישראלית היא שצריך להמשיך לתקצב את הגופים האלה כל עוד אין להם אלטרנטיבה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 ינואר 2018, 19:37

jol9 כתב:
שועל כתב:לא, זו הייתה קואלציה שלא קיימת, או שהייתה קיימת יחד עם הליכוד. אבל זו התוצאה, אני מדבר על העיוות שבשטיפת המוח ועל הסיבה.

אין אפשרויות אחרות.

יש במדינה שלנו משום מה זלזול בעניין המשילות. אז שתדע לך, שעדיף עשרות מונים ממשלה יציבה שיכולה להוביל מדיניות
ולהסתכל 4 שנים קדימה, גם אם יש בה אינטרסים כאלה ואחרים, על פני ממשלה לא יציבה שמייצגת את הרוב החילוני.

איזה מדיניות הממשלות האחרונות קידמו?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שועל » 27 ינואר 2018, 19:38

jol9 כתב:

אין אפשרויות אחרות.

כן, קואלציה עם בוז'י וביבי או אין קואלציה. זה שהם לא ישבו ביחד זו התוצאה, וזה מה שאני אומר, שהסיבה מעוותת.

לא מבין למה אתה מניח שהעבודה תשב עם המפלגות הערביות. זו מציאות שלא קיימת, בדיוק כמו אפשרויות אחרות ששללת. לא גבאי ולא הרצוג וליבני היו מקימים קואלציה כזו, ולא מפלגת העבודה באופן כללי.

ולא, אני בהחלט לא מסכים עם החלק האחרון. אין בעיני דבר גרוע יותר מהממשלה שמזרימה כספים לחרדים, בשביל לממן את התרבות האנטי דמוקרטית שלהם בתוך עצמם וכלפי חוץ, ושהחרדים מכתיבים בה בנושאי דת ומדינה. צריך להיות ממוקדים בהקמת ממשלה חילונית, וכאן אני חוזר לבסיס, ההבדלים בין ימין לשמאל כאן לא באמת קיימים, צריך לאחד כוחות חילוניים ומסורתיים סביב נושאי דת ומדינה.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 27 ינואר 2018, 19:39

שועל כתב:יש פה כמה הנחות שאפשר להתווכח עליהם, למעשה כמעט על כולם. מלחמת לבנון השניה לא מצטיירת היום ככישלון, גם אם כן, זה מבחן שביבי לא עמד בו עדיין, היציאה מלבנון גם לא נחשבת היום לטעות, והסיבה להפסקת האינתיפאדה זו חומת מגן והמציאות שנוצרה אחריו, והקמת הגדר. עופרת יצוקה לא שונה בכלום מהמבצעים שביבי ניהל, אלא רק הייתה עוצמתית יותר ונרפית פחות. ביבי שנים לא זה שקובע את המדיניות הכלכלית, למעשה הכלכלה הישראלית חזקה למרות שרי האוצר האחרונים והפופוליסטיים שהיו כאן והמדיניות הכלכלית של הממשלה, לא בגללם. אולמרט לא מסר שום דבר לאבו מאזן, וגם לא התכוון באמת למסור, כי אין כאן באמת פרטנר וכל הצדדים יודעים את זה והמציאות הוכיחה את זה.

ובו לא ניתמם, הימין לא התנגד להסכמי אוסלו בגלל שהוא ידע שתפרוץ אחריו אינתיפאדה. אף אחד לא צפה את זה וזה לא היה מוקד הוויכוח. אבל זו הסיטוריה ישנה, כולם פה לימודי ניסיון ואלף דברים השתנו.

ביבי לא רק קובע את המדיניות הכלכלית, אלא זה שמוביל אותה ב-22 השנים האחרונות (11 כראש ממשלה ועוד 2 כשר האוצר).
אפשר להגיד הרבה דברים, אבל נראה לי שגם שונאיו הגדולים ביותר של ביבי, לא יכולים להגיד שלא מדובר בראש הממשלה הכלכלי הטוב ביותר שהיה לנו מהקמת המדינה.

אולמרט ניהל עובדתית מו"מ, זה שלא יצא לפועל, זה משהו אחר. העובדה היא שההצעה הזאת היתה על השולחן, בדיוק כמו
שההצעה של ברק היתה ולא יצאה לפועל.
עדיין מדובר ביוזמות מדיניות מסוכנות מאוד, וזה לא מקרי ששתי מערכות צבאיות נפלו על קדנציה של שנתיים וחצי.

ביבי ראש ממשלה כבר 11 שנים מאז 96, ובזמן הזה הוא ניהל גם כן 2 מערכות צבאיות. זה שהוא "לא עמד למבחן הזה" כפי שהגדרת את זה, זה רק לזכותו ולא לחובתו. הרי מלחמות לא קורות מתוך ואקום. מלחמות הן תוצאה ישירה של זיהוי הזדמנויות בצד הערבי לנסות
ולפגוע בישראל, וזה לא מקרי שזה קרה בתקופת שלטונם של רבין-פרס, ברק ואולמרט.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 ינואר 2018, 19:42

MTA2311 כתב:אונרא בתור ארגון משמר את בעיית הפליטים שתורמת להמשך הסכסוך. זאת הבעיה העיקרית איתו.

מה זה סכסוך? מתי בפעם האחרונה היה סכסוך אמיתי בגדה? אם אתה מנטרל גופים עם תועלת אזרחית, אתה באופן מודע מחמם את השטח למצב בלתי הפיך. כרגע יש איזשהו סטטוס קוו בגדה. ברגע שהמצב הכלכלי שם יתרסק, ושלרשות לא יהיה כסף להחזיק מנגנוני בטחון, הכל יתפוצץ לנו בפרצוף. לא סתם העמדה הישראלית היא שצריך להמשיך לתקצב את הגופים האלה כל עוד אין להם אלטרנטיבה.

אני הייתי רוצה שבתי הספר שלהם לא יחנכו לשנאת היהודים ולאנטישמיות, ושהרשות לא תעודד את הטרור, בכך שהיא מאדירה
את השאהידים ומשלמת למשפחות שלהם תשלומים.
למיטב ידיעתי, הם לא רוצים להקריס את הרשות ואת אונר"א אלא לקצץ... אולי הקיצוץ הזה יבהיר להם להעביר את הכספים שלהם
בצורה נכונה יותר, שתתרום ליציבות ולא תחתור תחתיו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 ינואר 2018, 19:44

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

אין אפשרויות אחרות.

בעיקר כלכלית-חברתית.
בכל מקרה, עדיף ממשלה של 4 שנים, מאשר של שנתיים, אלא אם מדובר בקטסטרופה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 27 ינואר 2018, 19:44

jol9 כתב:
שועל כתב:יש פה כמה הנחות שאפשר להתווכח עליהם, למעשה כמעט על כולם. מלחמת לבנון השניה לא מצטיירת היום ככישלון, גם אם כן, זה מבחן שביבי לא עמד בו עדיין, היציאה מלבנון גם לא נחשבת היום לטעות, והסיבה להפסקת האינתיפאדה זו חומת מגן והמציאות שנוצרה אחריו, והקמת הגדר. עופרת יצוקה לא שונה בכלום מהמבצעים שביבי ניהל, אלא רק הייתה עוצמתית יותר ונרפית פחות. ביבי שנים לא זה שקובע את המדיניות הכלכלית, למעשה הכלכלה הישראלית חזקה למרות שרי האוצר האחרונים והפופוליסטיים שהיו כאן והמדיניות הכלכלית של הממשלה, לא בגללם. אולמרט לא מסר שום דבר לאבו מאזן, וגם לא התכוון באמת למסור, כי אין כאן באמת פרטנר וכל הצדדים יודעים את זה והמציאות הוכיחה את זה.

ביבי לא רק קובע את המדיניות הכלכלית, אלא זה שמוביל אותה ב-22 השנים האחרונות (11 כראש ממשלה ועוד 2 כשר האוצר).
אפשר להגיד הרבה דברים, אבל נראה לי שגם שונאיו הגדולים ביותר של ביבי, לא יכולים להגיד שלא מדובר בראש הממשלה הכלכלי הטוב ביותר שהיה לנו מהקמת המדינה.

אולמרט ניהל עובדתית מו"מ, זה שלא יצא לפועל, זה משהו אחר. העובדה היא שההצעה הזאת היתה על השולחן, בדיוק כמו
שההצעה של ברק היתה ולא יצאה לפועל.
עדיין מדובר ביוזמות מדיניות מסוכנות מאוד, וזה לא מקרי ששתי מערכות צבאיות נפלו על קדנציה של שנתיים וחצי.

ביבי ראש ממשלה כבר 11 שנים מאז 96, ובזמן הזה הוא ניהל גם כן 2 מערכות צבאיות. זה שהוא "לא עמד למבחן הזה" כפי שהגדרת את זה, זה רק לזכותו ולא לחובתו. הרי מלחמות לא קורות מתוך ואקום. מלחמות הן תוצאה ישירה של זיהוי הזדמנויות בצד הערבי לנסות
ולפגוע בישראל, וזה לא מקרי שזה קרה בתקופת שלטונם של רבין-פרס, ברק ואולמרט.

כן, אבל הכלכלה כאן צומחת בגלל הון אנושי, והוא לחלוטין לא קובע כלום בנושא הכלכלי ואין פה שום מדיניות סדורה בנושא הזה. זה הכל טלאי על טלאי של שרי אוצר קטנים ופופוליסטיים. ביבי כבר מזמן לא מנהל את הכלכלה לפי התפיסה הכלכלית שלו כשר אוצר, ומפקיד את התיק בידי שותפות קואליציוניות תוך התחייבות לא להתערב בתחום הכלכלי.
אפשר גם לחלוק על ההנחה שהמצב הכלכלי של האזרחים השתפר, יוקר המחיה כאן נוראי, רוב הכסף הולך על דיור, תחת הממשלות של ביבי שלא קידמו שום יוזמה סדורה בשביל למנוע את זה, והמצב של מעמד הביניים לא טוב יותר.

ביבי לא נכנס לסיטואציה של המלחמה בלבנון, אני גם לא חושב שהוא היה יוצא למלחמה העוצמתית הזו, הוא כנראה היה מבליג ומנהל מו''מ על החטופים ויתכן שעד היום היו פה טפטופים בצפון.

ומי אמר שלנהל מו''מ שלא יוצא ממנו כלום זה דבר רע, זה רק היה משפר את המצב שלנו בעולם. וזה שיפר, כי עד היום אנחנו מנפנפים בסירוב של אבו מאזן אז כדי להוכיח שהוא סרבן שלום.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 ינואר 2018, 19:47

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:אונרא בתור ארגון משמר את בעיית הפליטים שתורמת להמשך הסכסוך. זאת הבעיה העיקרית איתו.

אני הייתי רוצה שבתי הספר שלהם לא יחנכו לשנאת היהודים ולאנטישמיות, ושהרשות לא תעודד את הטרור, בכך שהיא מאדירה
את השאהידים ומשלמת למשפחות שלהם תשלומים.
למיטב ידיעתי, הם לא רוצים להקריס את הרשות ואת אונר"א אלא לקצץ... אולי הקיצוץ הזה יבהיר להם להעביר את הכספים שלהם
בצורה נכונה יותר, שתתרום ליציבות ולא תחתור תחתיו.

גם אני הייתי רוצה. אף אחד לא אומר לתקצב אותם כי מגיע להם פרס. אין אלטרנטיבה, והיתרונות עולים על החסרונות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 ינואר 2018, 19:47

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

אין אפשרויות אחרות.

בעיקר כלכלית-חברתית.

כלכלית חברתית?

קראת את דוח העוני לאחרונה? מחירי הדיור? תחבורה ציבורית?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 27 ינואר 2018, 19:51

שועל כתב:כן, קואלציה עם בוז'י וביבי או אין קואלציה. זה שהם לא ישבו ביחד זו התוצאה, וזה מה שאני אומר, שהסיבה מעוותת.

לא מבין למה אתה מניח שהעבודה תשב עם המפלגות הערביות. זו מציאות שלא קיימת, בדיוק כמו אפשרויות אחרות ששללת. לא גבאי ולא הרצוג וליבני היו מקימים קואלציה כזו, ולא מפלגת העבודה באופן כללי.

ולא, אני בהחלט לא מסכים עם החלק האחרון. אין בעיני דבר גרוע יותר מהממשלה שמזרימה כספים לחרדים, בשביל לממן את התרבות האנטי דמוקרטית שלהם בתוך עצמם וכלפי חוץ, ושהחרדים מכתיבים בה בנושאי דת ומדינה. צריך להיות ממוקדים בהקמת ממשלה חילונית, וכאן אני חוזר לבסיס, ההבדלים בין ימין לשמאל כאן לא באמת קיימים, צריך לאחד כוחות חילוניים ומסורתיים סביב נושאי דת ומדינה.

אתה כנראה לא חי כאן בשנים האחרונות. שתי הקואליציות החילוניות היחידות שקמו, נפלו מאוד מהר.
אחת עם לפיד האבא והשניה עם לפיד הבן.

ביבי היה אולי יושב עם העבודה, בתנאי שהוא ראש הממשלה. אין לו שום סיבה להסכים למשהו אחר.

לא אמרתי שהעבודה תקים קואליציה עם הערבים, אלא שבשביל לקיים משילות, הם היו חייבים את תמיכת הערבים, כמו שהיה בזמנו עם ברק. בכל מקרה אין כאן שום קונסטלציה לממשלה טובה ויציבה.

אני באמת לא רואה מה הבעיה בהזרמת הכספים לחרדים לטובת יציבות שלטונית. האם הזרמת כספים לכל מיני מפלגות אחרות
היא טובה יותר? זאת השיטה, וככה זה עובד כאן.
אני חייב להגיד שליצמן הוא אחד משרי הבריאות הטובים שהיו לנו, ככה שאני לגמרי זורם עם עניין החרדים גם בקואליציה הבאה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 ינואר 2018, 19:56

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

אין אפשרויות אחרות.

בעיקר כלכלית-חברתית.

כלכלית חברתית?

דו"ח העוני מושפע מאוד מהמצב של החרדים והערבים שבאופן יזום לא יוצאים לעבודה/עובדים בשחור.
מצב האבטלה הוא מהטובים בעולם, וכל משפחה שבה שני בני הזוג עובדים, חיים ברמת חיים סבירה ומעלה.

אני מודע למצב יוקר המחייה, וכתבתי את זה לפני כמה ימים. יוקר המחייה הוא רק נדבך אחד במצב הכלכלי הכללי, וגם בזה מטפלים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 27 ינואר 2018, 19:57

jol9 כתב:
שועל כתב:כן, קואלציה עם בוז'י וביבי או אין קואלציה. זה שהם לא ישבו ביחד זו התוצאה, וזה מה שאני אומר, שהסיבה מעוותת.

אתה כנראה לא חי כאן בשנים האחרונות. שתי הקואליציות החילוניות היחידות שקמו, נפלו מאוד מהר.

ביבי היה אולי יושב עם העבודה, בתנאי שהוא ראש הממשלה. אין לו שום סיבה להסכים למשהו אחר.

לא אמרתי שהעבודה תקים קואליציה עם הערבים, אלא שבשביל לקיים משילות, הם היו חייבים את תמיכת הערבים, כמו שהיה בזמנו עם ברק. בכל מקרה אין כאן שום קונסטלציה לממשלה טובה ויציבה.

אני באמת לא רואה מה הבעיה בהזרמת הכספים לחרדים לטובת יציבות שלטונית. האם הזרמת כספים לכל מיני מפלגות אחרות
אני חייב להגיד שליצמן הוא אחד משרי הבריאות הטובים שהיו לנו, ככה שאני לגמרי זורם עם עניין החרדים גם בקואליציה הבאה.

אין שום קונסטלציה בגלל מציאות פוליטית מעוותת. בדיוק על זה דיברתי. אתה שוב חוזר לתוצאה, מקודם ניסית להתווכח על הסיבה ומשום מה ירדת מזה.

וזה נכון גם לגבי החרדים. האפשרות הנוספת היא לנטרל את ההשפעה ההרסנית שלהם כלשון מאזניים, ועל ידי כך שנתעלם מההבדלים המדיניים והביטחוניים הלא באמת קיימים בין המפלגות. עד אז, החרדים חייבים לקבל את הכאפה שלהם כל כמה שנים, אחרת מצבנו יהיה גרוע בהרבה, וגם מצבם.

יש לא מעט דברים שהיו שונים לטובה בנושאי דת ומדינה אם החרדים לא היו כאן לשון מאזניים, ומנגד, לא מעט דברים לרעה אם הם היו בטוחים יותר בעצמם.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 27 ינואר 2018, 19:59

שועל כתב:כן, אבל הכלכלה כאן צומחת בגלל הון אנושי, והוא לחלוטין לא קובע כלום בנושא הכלכלי ואין פה שום מדיניות סדורה בנושא הזה. זה הכל טלאי על טלאי של שרי אוצר קטנים ופופוליסטיים. ביבי כבר מזמן לא מנהל את הכלכלה לפי התפיסה הכלכלית שלו כשר אוצר, ומפקיד את התיק בידי שותפות קואליציוניות תוך התחייבות לא להתערב בתחום הכלכלי.
אפשר גם לחלוק על ההנחה שהמצב הכלכלי של האזרחים השתפר, יוקר המחיה כאן נוראי, רוב הכסף הולך על דיור, תחת הממשלות של ביבי שלא קידמו שום יוזמה סדורה בשביל למנוע את זה, והמצב של מעמד הביניים לא טוב יותר.

ביבי לא נכנס לסיטואציה של המלחמה בלבנון, אני גם לא חושב שהוא היה יוצא למלחמה העוצמתית הזו, הוא כנראה היה מבליג ומנהל מו''מ על החטופים ויתכן שעד היום היו פה טפטופים בצפון.

ומי אמר שלנהל מו''מ שלא יוצא ממנו כלום זה דבר רע, זה רק היה משפר את המצב שלנו בעולם. וזה שיפר, כי עד היום אנחנו מנפנפים בסירוב של אבו מאזן אז כדי להוכיח שהוא סרבן שלום.

אני לא מסכים עם שום דבר כאן, אבל נראה לי שכבר די מיצינו את העניין, ובכל מקרה אני חייב לחזור לעבוד על התזה (מגיש שבוע הבא...
:D )
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 27 ינואר 2018, 19:59

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:
MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

אין אפשרויות אחרות.

בעיקר כלכלית-חברתית.

כלכלית חברתית?

דו"ח העוני מושפע מאוד מהמצב של החרדים והערבים שבאופן יזום לא יוצאים לעבודה/עובדים בשחור.
מצב האבטלה הוא מהטובים בעולם, וכל משפחה שבה שני בני הזוג עובדים, חיים ברמת חיים סבירה ומעלה.

אני מודע למצב יוקר המחייה, וכתבתי את זה לפני כמה ימים. יוקר המחייה הוא רק נדבך אחד במצב הכלכלי הכללי, וגם בזה מטפלים.

ונתוני האבטלה שהממשלה מפרסמת, על אותו עיקרון, לא כוללים את החרדים והערבים באופן נוח מאוד.

המשפט על רמת החיים היא פשוט לא נכון ולא ברור לי מאיפה אתה מביא את זה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שועל » 27 ינואר 2018, 20:01

jol9 כתב:
שועל כתב:כן, אבל הכלכלה כאן צומחת בגלל הון אנושי, והוא לחלוטין לא קובע כלום בנושא הכלכלי ואין פה שום מדיניות סדורה בנושא הזה. זה הכל טלאי על טלאי של שרי אוצר קטנים ופופוליסטיים. ביבי כבר מזמן לא מנהל את הכלכלה לפי התפיסה הכלכלית שלו כשר אוצר, ומפקיד את התיק בידי שותפות קואליציוניות תוך התחייבות לא להתערב בתחום הכלכלי.

אני לא מסכים עם שום דבר כאן, אבל נראה לי שכבר די מיצינו את העניין, ובכל מקרה אני חייב לחזור לעבוד על התזה (מגיש שבוע הבא...
:D )

ואני ללימודי. גם ככה נסחפתי כאן היום.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי שועל » 27 ינואר 2018, 20:02

שועל כתב:
jol9 כתב:

אין שום קונסטלציה בגלל מציאות פוליטית מעוותת. בדיוק על זה דיברתי. אתה שוב חוזר לתוצאה, מקודם ניסית להתווכח על הסיבה ומשום מה ירדת מזה.

וזה נכון גם לגבי החרדים. האפשרות הנוספת היא לנטרל את ההשפעה ההרסנית שלהם כלשון מאזניים, ועל ידי כך שנתעלם מההבדלים המדיניים והביטחוניים הלא באמת קיימים בין המפלגות. עד אז, החרדים חייבים לקבל את הכאפה שלהם כל כמה שנים, אחרת מצבנו יהיה גרוע בהרבה, וגם מצבם.

יש לא מעט דברים שהיו שונים לטובה בנושאי דת ומדינה אם החרדים לא היו כאן לשון מאזניים, ומנגד, לא מעט דברים לרעה אם הם היו בטוחים יותר בעצמם.

ועוד לגבי החרדים, הבעיה היא לא הזרמת כספים, אלא המטרה שלהם. והמטרות שלהם לא ראויות לחלוטין, כי הם מממנות הבטלה, אנטי דמוקרטיה, חוסר שוויון בתוכם וכלפי חוץ, וחוסר שוויון בנטל
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי שועל » 28 ינואר 2018, 15:49

ההקלטה של שרה :o

וחשבתי שהתקשורת הגזימה לגביה
סמל אישי של המשתמש
שועל

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה