המשחק הקרוב: הפועל ירושלים נגד מכבי Playtika ת"א, 16 במאי, חמישי, 21:00

משבר הדיור ומשבר החלב- כשלי שוק וכשלי מחשבה.

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: משבר הדיור ומשבר החלב- כשלי שוק וכשלי מחשבה.

הודעהעל ידי felix_r » 05 ספטמבר 2011, 09:30

קובי היקר, קנה דירה/בית בקריית מלאכי וגם אתה, ממש כמו חבריך בצרפת, תגיע לעבודה תוך 45 דקות. אם תקנה את הבית בקריית גת, אז אפילו ברכבת.

(ד"א, נכון, יש עדיין עתודות קרקע גם במרכז. יש. אבל בכל זאת אסור לשכוח, שתל-אביב הגדולה נמצאת במקום הצר ביותר של מדינת ישראל. במערב יש ים, ובמזרח - השטחים. יש רצועה צרה מצפון, ואולי רק מדרום יש מרחב קצת יותר גדול.)

כשכתבתי, שבכל העולם הדיור הוא יקר מאוד בערים המרכזיות, לא נכנסתי למספרים של כמה קילומטר וכמה דקות מהעיר, כפי שאתה עשית עם דוגמא מצרפת. אז אני לא טענתי על בקיות בשוק הנדל"ן בחו"ל, אלא ציינתי רק עובדה ידוע, אתה כן נכנסת לזה.

אז אם אתה לא בעד שיוון וצדק חברתי, אתה לא קשור בכלל למפגינים. כי הרי הם דורשים צדק חברתי.

אתה טועה בכך, שאתה חושב שאני מתעלם מבעית הדיור. לא. גם אני מסכים שיש מה לעשות בנושא, וכתבתי את זה כבר בפוסטים הראשונים של האשכול הנ"ל. אבל, וזה אבל גדול, הדברים שצריכים לעשות בנושא, הם אלה שצוינו פה על ידי אבי, וממש-ממש-ממש לא מה שדורשים המוחאים. מה שדורשים המוחאים, זו התאבדות כלכלית של מדינת ישראל.

אסור גם להתעלם מכך (ואתה כן מתעלם), שהאנשים שיצרו את כל הבלגן הזה עם המחאה החברתית, לא באו במטרה לשפר את חיי התושבים, אלא במטרה להפיל את הממשלה (להזכירך, ממשלה שנבחרה בבחירות חוקיות במדינת חוק). ובדיוק בגלל זה המחאה הזאת קיבלה סיקור תקשורתי נרחב ביותר ואהוד עד מאוד כבר מהרגע הראשון (לא זכית לראות שום דבר שלילי לגביה בערוצי הטלויזיה). אולי זה לא אכפת לך, אבל לי זה מפריע מאוד.

הגישה שלך נראית לי די מצחיקה וילדותית, כי היא נשמעת דומה מאוד לגישה של ילד בן 5 שצורח בחנות צעצועים "אבל אני רוצה!!!".

ולסיכום:

באחת התגובות הקודמות שלי הבאתי לינק ובו היה כתוב, שישראל היא במקום ה-22 בעולם באיכות החיים. לא נתווכח עכשיו אם המספר הוא מדויק, כי זה לא ממש משנה אם זה 22, 32 או 12. בכל מקרה, זה אומר שאיכות החיים בארץ היא לא רק סבירה, אלא בהחלט טובה. הרי אנחנו ברבעון העליון בעולם. וזה למרות כל הבעיות שלנו עם הערבים והוצאות על הבטחון, למרות שאין לנו משאבי טבע, למרות שאין לנו מיים (למרות זאת מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמספר העצים בה גדל כל שנה, ולא יורד כמו במדינות האחרות), אפילו חול אין לנו, עלאק מדבר! (יש כמה דיונות, וגם מהן הקבלנים גונבים את החול). בשביל מה אני מציין את כל זה? בשביל להגיד, שהמצב הוא רחוק מאוד מלהיות בלתי נסבל. האנשים חיים פה, וחיים יפה מאוד. ולכן המצב כפי שהוא מוצג על ידי ראשי המחאה הוא פשוט שיקרי.

אני גם חושב, שכל עוד איכות החיים בארץ היא סבירה בהחלט, הדבר הכי חשוב זה בטחון המדינה. אני לא חושב, שצריך להוריד מתקציב הבטחון רק בגלל המחאות האלה. אתה יכול לכעוס עלי עד מחר, אדון קובי, אבל מבחינתי הרבה יותר חשוב שצה"ל יבנה עוד סוללת כיפת ברזל, מאשר שאתה תוכל להרשות לעצמך לקנות דירה במרכז. אתה, כנראה, חושב את ההפך, זכותך. וזכותי לחשוב שאתה ילדותי ולא מבדיל בין העיקר לטפל.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי קובי » 05 ספטמבר 2011, 10:20

45 דקות חחח... כן בטח. הרכבת שלך מגיעה במקרה לאיזור התעשיה ברעננה? בדיחה טובה. מפ"ת לרעננה עם פקקים ברכב פרטי לוקח לי להגיע ככה ולפעמים גם שעה לכיוון. בתחבורה ציבורית לתוך איזור התעשייה ברעננה לוקח שעה וחצי מפ"ת, או שאתה לוקח אוטובוס של שעה לצומת והולך בחום של יולי-אוגוסט רבע שעה-עשרים דקות ברגל ומגיע שטוף זיעה ומסריח למשרד.

ידעתי שאתה לא חי פה.

ולא אמרתי "אני רוצהההההה". אמרתי שאם מישהו שמרוויח כמוני, הרבה מאוד מעל הממוצע, לא מצליח להגיע למצב של חסכון להון עצמי שיאפשר לו ללקנות דירה בטווח הנראה לעין, אז משהו דפוק כאן. ומה עושים אלו שמרוויחים פחות ? ולמה לעזאזל דירות מגדרה עד חדרה אמור להיות לעשירים בלבד ? ומי ישלם לי על הדלק מקרית מלאכי לעבודה ? אתה ?

זה לא שהמצב הזה היה מאז ומתמיד. בשנים האחרונות הייתה עלייה דרסטית בכל תחומי המחייה, בעוד העלייה בשכר הממוצע במשק הייתה מתונה ואף פחות מכך, בשל המשבר העולמי. אצלינו לדוגמא ב-3 השנים הקודמות היו קיצוצים ופיטורים ומה לא, כי רוב הלקוחות הם מחו"ל וזה היה דבר טבעי שקרה לחברה כמו שלנו ולחברות אחרות, נוכח המצב בעולם.
מאידך, הדלק, לדוגמא עלה בטירוף ומחירי הדירות הכפילו את עצמם.

המצב ההזוי הזה נשמע לך סביר ?

מאיפה הבאת את זה שעל כף המאזניים של תקציב המדינה נמצאות כיפת ברזל מול הפשרת קרקעות ? אף אחד בממשלה אפילו לא העז לאמר שטות כזו, אבל אתה כמובן מנפנף בהזייה הזו שלך.

ואני לא צריך אף לינק על איכות חיים. אני חי פה ואני יודע מה זה לחיות פה, אני לא צריך שמישהו יספר לי על זה באיזה דירוג הזוי שהשד יודע מה הקריטריונים שלו. רוצה לינקים ? כנס ללינקים שאבי הביא ופותחים את האשכול הזה. שאנחנו נמצאים בפאקינ' מקום 100 או 150 בעולם ביעילות של אישורי בנייה וקבלת זכויות נכסים לאחר רכישה.

מעטים האנשים החיים במדינה הזו שיגידו לך שאין צדק במחאה הזו. זה רק מצביע על כך שאתה משתייך לאוכלוסייה מאוד "אקסלוסיבית" של אנשים שפשוט לא מחוברים למציאות כאן.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
מאמן:פיני גרשון
עוזרים:רלף קליין ודיוויד בלאט
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי אבי » 05 ספטמבר 2011, 12:34

יש כאן אנשים שמאיזושהי סיבה, המחאה על יוקר המחייה, הדירות, הדלק, החשמל, המים וכו' מפריע להם. מפריע להם שיש מישהו שמוחה על זה שעושקים אותנו בכל יום יותר ויותר. האין זהו אבסורד בעיניך ?

קובי. מה שמפריע במחאה זה לא העובדה שאנשים מוחים על זה שעושקים אותם. מה שמפריע, זה הפתרון שמבקשים מנהיגי המחאה. העושק הוא תוצר של התערבות המדינה ומיסוי מפלצתי באותם תחומים שציינת ומנהיגי המחאה רוצים להגביר את אותה התערבות ממשלתית, להעלות מיסים ולהחמיר את העושק.

פליקס צודק כשהוא כותב שדיור במרכזי ערים יקר בכל מקום. השטח במרכזי הערים הוא מצומצם והביקוש לדירות גבוה לכן גם הגיוני שמחירי הדירות במרכז ת"א יהיה גבוהים. עם זאת יש מה לעשות כדי להקל על הבעיה (אני מפנה אותך ללינק שצירפתי בתגובה הקודמת לעמוד 6). הפתרונות של המתיימרים להנהיג את המחאה כמו פיקוח על שכה"ד או דיור ציבורי לא יפתרו את הבעיה ויעלו עוד כסף למשלם המיסים.

עוד אני אמביוולנטי, מכיוון שהקריאות למדינת רווחה וסוציאליזם "טהור" הינן לא ריאליות והוכחו ברבות השנים לתפיסה שנכשלה בעולם. מאידך, אני חושב שאיכשהו במחאה הזו מנסים לירות הכי גבוה שאפשר, ע"מ לקבל את המקסימום האפשרי, מכיוון שבכל משא ומתן כל אחד מושך לכיוון שלו והפתרון יהיה איפשהו באמצע. אני מתקשה להאמין שיש הרבה אנשים החולמים באמת ובתמים על סוציאליזם טהור ומדינת רווחה. אני מתקשה להאמין שיש הרבה אנשים שבאמת ובתמים חושבים שכל הנושאים במחאה ייפתרו.

אני לא חושב שמנהיגי המחאה חושבים בכלל להתפשר בדרישות שלהם למדינת רווחה (הייתי בהפגנה ביום שבת עם התנועה הליברלית וראיתי שלטים נגד הפרטות, בעד מדינת רווחה מהעריסה ועד הקבר, סמלי פטיש ומגל, אנשים עם חולצות עם תמונות של מאו, לנין, סטלין). הם חושבים שאם הם יצעקו הרבה פעמים וחזק "צדק חברתי", אז ביבי והטייקונים יוציאו את המטמון הסודי שהם מחביאים ויחלקו אותו עם כולנו. הם לא מבינים שאין כסף שגדל על העצים ומחכה שהמדינה תבוא ותחלק אותו לאזרחים. את הכסף לכל מייזמי הרווחה שהם דורשים הם יקחו ממך וממני באמצעות מיסים ויחזירו לנו חלק זעום ממנו בצורה של מערכת חינוך מקרטעת, מערכת בריאות מתפוררת וכיו"ב.

על מנת לפתור את מצוקת מעמד הביניים צריך לעשות ההפך ממה שדורשים "מנהיגי" המחאה ולכן כל אדם שמשתייך למעמד הבינוני צריך להתנקות ולהתנער מהדרישות של מנהיגי המחאה.
אתה אומר "די לעושק" גם אני. בוא נוריד מיסים.
אתה אומר 'די לשחיתות הפוליטית. גם אני. בוא נצמצם את מעורבות הממשלה בחיים שלנו ואת סמכויות הממשלה. בוא ניסגור משרדים ממשלתיים מיותרים. מינימום ממשלה= מקסימום חירות.
די לריכוזיות ולמונופולים? גם אני בעד. בוא נבטל מכסים, נפתח את השוק ליבוא, נפסיק להגן על חקלאים ישראלים ומפעלים ישראלים מתחרות של מוצרי יבוא.
סמל אישי של המשתמש
אבי

הודעהעל ידי קובי » 05 ספטמבר 2011, 13:31

ברור שבמרכז ת"א יהיה יקר ביותר. לצערי, מעולם לא חלמתי לקנות דירה במרכז ת"א. אני לא חושב שהרוב המוחלט של האנשים הקוראים ל"דיור בר השגה" מתכוונים לדירה ברת השגה בשדרות רוטשילד. מדברים על איזור המרכז. פליקס מתנגד וטוען שזה נורמלי שמגדרה עד חדרה המחירים הכפילו את מחירם בשנים האחרונות ושאני החולמני שהחלטתי לרצות להישאר באיזור המרכז, בו אני עובד ומשפחתי גרה. הוא שולח אותי ליסוע 4 שעות ביום מקרית מלאכי, כאילו שמחירי הדלק בריצפה. מספר לי על רכבות דמיוניות שמגיעות בשעה 9 ושלושת רבעי לבית הספר הוגוורטס של הארי פוטר וחבריו.

אני מסכים איתך שהמיסים פה גבוהים ושהממשלה מנופחת. יש לציין רק שהוחלט לנפח את הממשלה, בגלל שהיה חוסר יציבות שלטוני במספר מערכות בחירות עוקבות, בהן כופפו המפלגות הקטנות את הגדולות. אז כפתרון, נתנו לממשלה לשחד את המפלגות הקטנות בעוד שרים וסגני שרים. כתוצאה מכך נחסכו עוד כמה מליונים בהפחתת מערכת בחירות נוספת ומיותרת, אבל בתמורה שילמנו 'לצמיתות' על עוד כמה אוכלי חינם במשרדים ממשלתיים חדשים. אז מצאו פתרון, אבל פתרון יקר.

שנוגע לשווקים, בוודאי שצריך ליצור פה תחרות. רק לפני כחודש הייתה כתבה מקיפה על מחירי מוצרי הצריכה הבסיסיים והשוואתם ללונדון וניו יורק. התוצאות היו חד משמעותיות לרעתינו, כלומר, מוצרי הצריכה היו גבוהים בהרבה מלונדון וניו יורק וזאת על אף שהשכר הממוצע כאן הוא נמוך בהרבה.
מה שהדהים והכעיס במיוחד בכתבה הוא שמוצרים זהים המיוצרים בארץ, כמו שקדי מרק, או במבה של אסם, נמכרים בעלות של יקרה יותר בארץ מאשר בחו"ל ! אבסורד של ממש !
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
מחליפים:דרק שארפ, קווין מגי, נייט האפמן, אריאל מקדונלד, ג'ים בוטרייט, עודד קטש, דורון ג'מצ'י, מייסאו באסטון
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי felix_r » 05 ספטמבר 2011, 13:49

קובי, אתה חי בישראל? 4 שעות ביום לקריית מלאכי? לידיעתך, קריית מלאכי 50 ק"מ מתל אביב. זה בערך המרחק שאמרת שהלקוח שלך גר מפריז.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי חנו'ש » 05 ספטמבר 2011, 21:21

felix_r כתב:קובי, אתה חי בישראל? 4 שעות ביום לקריית מלאכי? לידיעתך, קריית מלאכי 50 ק"מ מתל אביב. זה בערך המרחק שאמרת שהלקוח שלך גר מפריז.

פליקס, אני לא יודעת לגבי קריית מלאכי אבל אני גרה בירושלים וגם עובדת בתוך ירושלים, ואתה יודע שהזמן שלוקח לי להגיע לעבודה בתחבורה הציבורית הוא כמעט זהה לזמן שלוקח לי לעשות את זה ברגל (ומדובר על קצת יותר משעה) שזה יותר זמן ממה שלוקח להגיע מירושלים לתל אביב.
ואגב, זמן הנסיעה נטו בתוך האוטובוס מתוך הדרך הוא סה"כ 10 דקות.
כנראה שדברים אבסורדיים כאילו אפשריים רק בתחבורה הציבורית בישראל...
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי קובי » 06 ספטמבר 2011, 05:35

עזבי... הבנאדם לא חי פה. הוא לא ממש יודע כנראה מה זה פקקים, בטח שלא באיזור המרכז בשעות הבוקר והערב.

אני מסביר לו שמפ"ת עם אוטובוס לאיזור התעשייה ברעננה לוקח שעה וחצי, והוא מספר לי שמקרית מלאכי יקח לי פחות.
לחבר'ה מפריז יש רכבת מכל מקום לכל מקום פחות או יותר. להשוות את התחבורה הציבורית שלנו אליהם, זו פשוט בדיחה עצובה.

אבל הוא החליט שהכי טוב, ריאלי ונורמלי עבור אחד שעבודתו במרכז זה לחיות בקרית מלאכי. שיהיה.
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי felix_r » 06 ספטמבר 2011, 09:04

קובי כתב:עזבי... הבנאדם לא חי פה. הוא לא ממש יודע כנראה מה זה פקקים, בטח שלא באיזור המרכז בשעות הבוקר והערב.

אני מסביר לו שמפ"ת עם אוטובוס לאיזור התעשייה ברעננה לוקח שעה וחצי, והוא מספר לי שמקרית מלאכי יקח לי פחות.
לחבר'ה מפריז יש רכבת מכל מקום לכל מקום פחות או יותר. להשוות את התחבורה הציבורית שלנו אליהם, זו פשוט בדיחה עצובה.

אבל הוא החליט שהכי טוב, ריאלי ונורמלי עבור אחד שעבודתו במרכז זה לחיות בקרית מלאכי. שיהיה.

אדון קובי היקר, קודם אמרת לי, שאתה מהנדס תוכנה, אז אל תגיד לי עכשיו שאתה נוסע באוטובוס לעבודה! כי אם זה נכון, אז משהו במדינה הזאת באמת לא בסדר! :grin

אני יודע בדיוק כמה זה להגיע לרעננה. אחותי גרה ברמת השרון ואני נוסע אליה הרבה. בכביש 6 אני מגיע מבאר-שבע תוך שעה ורבע מבלי לעבור על המהירות המותרת בחוק. חוץ מזה, לפני מספר שנים עבדתי באמדוקס, ולא פעם נסעתי לאמדוקס רעננה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי felix_r » 06 ספטמבר 2011, 09:09

חנו'ש כתב:
felix_r כתב:קובי, אתה חי בישראל? 4 שעות ביום לקריית מלאכי? לידיעתך, קריית מלאכי 50 ק"מ מתל אביב. זה בערך המרחק שאמרת שהלקוח שלך גר מפריז.

פליקס, אני לא יודעת לגבי קריית מלאכי אבל אני גרה בירושלים וגם עובדת בתוך ירושלים, ואתה יודע שהזמן שלוקח לי להגיע לעבודה בתחבורה הציבורית הוא כמעט זהה לזמן שלוקח לי לעשות את זה ברגל (ומדובר על קצת יותר משעה) שזה יותר זמן ממה שלוקח להגיע מירושלים לתל אביב.

כן, מכיר את זה, וזה מתווסף לבעיה שהמרחקים בין השכונות בירושלים הם גדולים מאוד.
אבל אני לא ממש יודע מה אפשר לעשות בנושא. יש לך הצעות?
אגב, איך הרכבת הקלה? היא עוזרת במשהו?
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי קובי » 06 ספטמבר 2011, 09:16

felix_r כתב:
קובי כתב:עזבי... הבנאדם לא חי פה. הוא לא ממש יודע כנראה מה זה פקקים, בטח שלא באיזור המרכז בשעות הבוקר והערב.

אדון קובי היקר, קודם אמרת לי, שאתה מהנדס תוכנה, אז אל תגיד לי עכשיו שאתה נוסע באוטובוס לעבודה! כי אם זה נכון, אז משהו במדינה הזאת באמת לא בסדר! :grin

אני יודע בדיוק כמה זה להגיע לרעננה. אחותי גרה ברמת השרון ואני נוסע אליה הרבה. בכביש 6 אני מגיע מבאר-שבע תוך שעה ורבע מבלי לעבור על המהירות המותרת בחוק. חוץ מזה, לפני מספר שנים עבדתי באמדוקס, ולא פעם נסעתי לאמדוקס רעננה.

תאמין או לא, יש אצלינו אנשים שנוסעים בתחבורה ציבורית.
כמו שאמרתי קודם, אני אישית מגיע ברכב (פרטי) ולפעמים עם פקקים לוקח לי להגיע מפ"ת קרוב לשעה לכיוון בשעות הבוקר והערב העמוסות יחסית.

אמדוקס זה צומת רעננה מרכז. לצומת רעננה צפון (איפה שאני עובד) אין אוטובוס "נורמלי". אז (בפעם השלישית) זה או אוטובוס מאסף של שעה וחצי, או אוטובוס לצומת רעננה צפון והליכה של 15-20 דקות (שזה תענוג צרוף לפני יום עבודה!).
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי חנו'ש » 06 ספטמבר 2011, 21:11

felix_r כתב:
חנו'ש כתב:

כן, מכיר את זה, וזה מתווסף לבעיה שהמרחקים בין השכונות בירושלים הם גדולים מאוד.
אבל אני לא ממש יודע מה אפשר לעשות בנושא. יש לך הצעות?
אגב, איך הרכבת הקלה? היא עוזרת במשהו?

זה לא שייך למרחק בין השכונות, הרי ערי בירה באירופה הם פי כמה יותר ענקיות ועדיין לוקח הרבה פחות זמן להגיע ממקום למקום.
זה שייך בעיקר לעובדה שהתחבורה הציבורית בירושלים (וכנראה בכל הארץ) היא ברמה של מדינות נחשלות באפריקה.
אגב, לפני כשבוע אחרי עוד פעם שחיכיתי יותר מ45 דקות בתחנה התייאשתי לחלוטין מאגד ובאופן ספונטני לחלוטין צעדתי הביתה ברגל ובדרך פשוט נכנסתי לחנות אופניים וקניתי אופניים, ורק אז גיליתי כמה ירושלים היא פשוט לא עיר ידידותית לאופניים.

לגבי הרכבת הקלה, אז בעיקרון בשבועיים הראשונים היא היתה סיוט אחד גדול ושימשה בעיקר בתור הלונה פארק החדש של החרדים וזה היה פשוט קופסת סרדינים (מה גם שזה עדיין בחינם), עכשיו שזה נרגע אז הנסיעות בהחלט הפכו לנעימות יותר (למרות שעדיין היה יכול להיות נחמד אם התדירות היתה עולה), רק שלי ספציפית המסלול שלו לא עוזר יותר מידי, כך שאני עדיין צריכה לצערי להיות שפוטה לרחמיו של אגד...

אם אתה שואל אותי מה ההצעה שלי.
אז דבר ראשון הייתי לוקחת לשר התחבורה ולמנכ"ל אגד את הרכב הפרטי לשבוע ומכריחה אותם לנסוע אך ורק בתחבורה הציבורית ה"מדהימה" שלנו.
הייתי רוצה לראות את שר התחבורה מתרץ לראש הממשלה למה הוא איחר לפגישה איתו, אולי הוא ישתמש בתירוץ הפופולרי ביותר של הנהגים - "ירד גשם"... :happy2
אחר כך כפיצוי הייתי שולחת אותו לשבוע בנניח שוויץ (או כל מדינה אירופית מתוקנת עם תחבורה ציבורית נורמלית אחרת), כדי שילמד איך בונים מערכת ציבורית נוחה ויעילה - ובאמת שלא נראה לי שמדובר במדע טילים אם כל כך הרבה מדינות מוכיחות שזה לא כזה מסובך.
תמונה
"להצלחה אבות רבים אך הכישלון יתום הוא".
חנו'ש
מכורה ל cookie jam

הודעהעל ידי קובי » 07 ספטמבר 2011, 05:34

פעם מישהו שנכנס בי ברכב מאוחורה אמר לי "מצטער נו... הכביש רטוב..." :-S
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
סמל אישי של המשתמש
קובי

הודעהעל ידי felix_r » 07 ספטמבר 2011, 08:19

קובי כתב:פעם מישהו שנכנס בי ברכב מאוחורה אמר לי "מצטער נו... הכביש רטוב..." :-S

באמת בושה וחרפה. בוא ונעשה על זה הפגנה :rolleyes
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי קובי » 07 ספטמבר 2011, 10:30

העם דורש כביש יבש
הסגל שלי:
PG-שארונאס יאסיקביצ'יוס
SG-מיקי ברקוביץ'
SF-אנטוני פארקר
PF-ארל וויליאמס
C-ניקולה וויצ'יץ'
סמל אישי של המשתמש
קובי

הקודם

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־6 אורחים