המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בארץ V7 - הסלמה בדרום

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ V7

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 05 מרץ 2018, 19:04

jol9 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:מניחה שגם עכשיו אין כלום

אני מציע לחכות בסבלנות עם החגיגות.
מישהו חגג?
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 06 מרץ 2018, 00:17

לא ידעתי שזו עבירה על החוק אם בן אדם מתיעץ עם אישתו או עם בנו. איזה פשע!

זאת כנראה המשטרה הכי מטומטמת מאז קום המדינה...

נ.ב. יוני, תזהר! אל תדבר עם אישתך, זו עבירה על החוק. ותזהר מהכלב! הוא יכול ללכת להיות עד מדינה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שועל » 06 מרץ 2018, 13:17

לא יודע אם לשמוע לאשתך ולבנך במקום לאנשי הביטחון זו עבירה פלילית, מה שברור זה שאם זה מגובה בראיות, זה אמור להדאיג מאוד כל אזרח, ומאמת את כל מה שאומרים על נתניהו בהקשר הזה כבר הרבה שנים.

לאט לאט מתברר שמדובר באחד מראשי הממשלה עם ההתנהלות ואופן קבלת החלטות מהרעים שהיו כאן, אם נוסיף לזה את העובדה ששיירת מקורביו מתבררת כמושחתת, את היחסים הלא ברורים וקבלת טובין במיליוני שקלים מבעלי הון, את האופן בו הוא מתשלח ונותן לאחרים להשתלח בציבורים ובגופי אכיפת החוק, ואת הדבר שמבחינתי הכי מגעיל, וזה האופן שבו הוא הופך את עצמו בהצלחה לדמות שציבור גדול סוגד לו ומעריץ אותו בצורה עיוורת ולא הגיונית, אחת התופעות שמאפיינות פאשיזם והורסות דמוקרטיות, מקבלים איש מאוד בעייתי.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 06 מרץ 2018, 15:40

שועל כתב:לא יודע אם לשמוע לאשתך ולבנך במקום לאנשי הביטחון זו עבירה פלילית, מה שברור זה שאם זה מגובה בראיות, זה אמור להדאיג מאוד כל אזרח, ומאמת את כל מה שאומרים על נתניהו בהקשר הזה כבר הרבה שנים.

לאט לאט מתברר שמדובר באחד מראשי הממשלה עם ההתנהלות ואופן קבלת החלטות מהרעים שהיו כאן, אם נוסיף לזה את העובדה ששיירת מקורביו מתבררת כמושחתת, את היחסים הלא ברורים וקבלת טובין במיליוני שקלים מבעלי הון, את האופן בו הוא מתשלח ונותן לאחרים להשתלח בציבורים ובגופי אכיפת החוק, ואת הדבר שמבחינתי הכי מגעיל, וזה האופן שבו הוא הופך את עצמו בהצלחה לדמות שציבור גדול סוגד לו ומעריץ אותו בצורה עיוורת ולא הגיונית, אחת התופעות שמאפיינות פאשיזם והורסות דמוקרטיות, מקבלים איש מאוד בעייתי.

עובדתית מדובר באחד מראשי הממשלה הטובים שהיו כאן.
כל שאר הדברים פחות מעניינים (כל עוד שומרים על פרופורציות).
אני בטח לא אקבל הטפות מוסר (וזה לא מופנה לאף אחד כאן) מאנשים שהצביעו לבוז׳י על כל מה שמשתמע מכך.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 06 מרץ 2018, 15:45

jol9 כתב:
שועל כתב:לא יודע אם לשמוע לאשתך ולבנך במקום לאנשי הביטחון זו עבירה פלילית, מה שברור זה שאם זה מגובה בראיות, זה אמור להדאיג מאוד כל אזרח, ומאמת את כל מה שאומרים על נתניהו בהקשר הזה כבר הרבה שנים.

אני בטח לא אקבל הטפות מוסר (וזה לא מופנה לאף אחד כאן) מאנשים שהצביעו לבוז׳י על כל מה שמשתמע מכך.

לא הצבעתי לבוז'י, למרות שאני לא רואה שום בעיה בהצבעה אליו ושום יתרון בהצבעה לביבי, ואין לי מושג על מה מבוססת הקביעה העובדתית שלך, בטח בהתחשב בכל מה שאנחנו יודעים ומה שעוד נדע כנראה בקרוב, או שלא.

בנוסף, ברור שדרך קבלת ההחלטות, היושרה, המנהיגות וההתנהגות הם גורמים משמעותיים מאוד גם כשנראה שהכל טוב במבחן המציאות (וממש לא הכל טוב), ובטח כשמדובר בראש ממשלה. כי אם זה לא הזיק בעבר (מה שבכלל לא ברור עדיין, בזק לדוגמה, הפילוג בעם, דרדור השיח לרמה נמוכה פופוליסטית ומסיתה וכו'), פוטנציאל הנזק שיכול להיות בעתיד הוא גדול מאוד.

יפה לראות שבנט מבין את הסיטואציה שנוצרה ומכניס קצת שפיות בטירוף ובהסתה שביבי הוא הגורם העיקרי להם.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי felix_r » 06 מרץ 2018, 23:26

טוב שלא האשימו אותו, ששאל את הכלבה קאיה. פשוט האשמות פתטיות לחלוטין.

אני מציע לך לקרוא דעה שפויה:

במהדורות החדשות דווח אתמול כי ניר חפץ, שהפך לעד מדינה, העיד בפני חוקרי המשטרה, שראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל החלטות ביטחוניות בניגוד לעמדות הגורמים הביטחוניים לאחר שהושפע מרעייתו שרה ובנו יאיר. נרמז שאחת ההחלטות האלו הייתה הצבת המגנומטרים בכניסה להר הבית בירושלים באמצע השנה שעברה – החלטה שהתקבלה בניגוד להמלצת השב"כ.

לא יכול להיות יותר 'פייק ניוז' מזה. נניח לרגע, שנתניהו קיבל החלטות בניגוד להמלצות גורמי הביטחון ובהשפעת שרה ויאיר. הרי שאין כאן גרגר של אבק פלילי. לראש ממשלה מותר לקבל החלטות בניגוד להמלצות הגורמים הביטחוניים ומותר לו להתייעץ עם כל אדם. אם כך, איך ייתכן שהדברים עלו בעדותו של ניר חפץ בחדרי החקירות? זהו, שהם לא עלו. לא מדובר בחשד פלילי ולכן המשטרה לא מתעסקת בזה ולא תבצע חקירה בנושא. במהדורות החדשות "אכלו" את דבריו של פרקליטו של חפץ והציגו את הדברים כאילו נאמרו במהלך עדותו של חפץ בחדר החקירות וכאילו הנושא נחקר.

הם שכחו דבר אחד נוסף, ומאוד חשוב: החלטות ביטחוניות מתקבלות בקבינט המדיני-ביטחוני ולא על ידי ראש הממשלה בלבד. כך היה גם בנושא הצבת המגנומטרים בהר הבית. הקבינט, אשר כולל בין היתר את שר הביטחון אביגדור ליברמן, את השר לביטחון פנים גלעד ארדן, את שר האוצר משה כחלון, את שר החינוך נפתלי בנט, שר הפנים אריה דרעי, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, קיבל את ההחלטה ברוב קולות על הצבת המגנומטרים. כך שגם אם נתניהו התייעץ בסוגיה עם בנו ורעייתו, מה שנשמע על פניו כשטות גמורה, הרי שהוא לא קיבל את ההחלטה לבדו.

יש גם לשים לב לתגובת נתניהו לדיווחים. בתגובה נאמר, שמאז שחפץ סיים את תפקידו כראש מערך ההסברה הלאומי "הוא ממודר לחלוטין ממידע מודיעיני, מדיני או ביטחוני, ומקבלת החלטות בתחומים אלה". אכן לא נשמע הגיוני, שחפץ היה חשוף לתהליך קבלת החלטות ביטחוניות לאחר שסיים את תפקידו כראש מערך ההסברה הלאומי בסוף שנת 2010.

אם במהדורות החדשות היו קצת חושבים, נזכרים איך מתקבלות החלטות ביטחוניות ומבינים שבסמכותו של ראש ממשלה לקבל החלטות גם בניגוד להמלצות הגורמים הביטחוניים ואין בכך שום היבט פלילי, הדיווח המשונה הזה לא היה בא אל אוויר העולם. אבל בעידן של תחרות מטורפת בין הערוצים קודם משדרים ואחר כך בודקים.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 07 מרץ 2018, 12:14

שועל כתב:
jol9 כתב:

לא הצבעתי לבוז'י, למרות שאני לא רואה שום בעיה בהצבעה אליו ושום יתרון בהצבעה לביבי, ואין לי מושג על מה מבוססת הקביעה העובדתית שלך, בטח בהתחשב בכל מה שאנחנו יודעים ומה שעוד נדע כנראה בקרוב, או שלא.

בנוסף, ברור שדרך קבלת ההחלטות, היושרה, המנהיגות וההתנהגות הם גורמים משמעותיים מאוד גם כשנראה שהכל טוב במבחן המציאות (וממש לא הכל טוב), ובטח כשמדובר בראש ממשלה. כי אם זה לא הזיק בעבר (מה שבכלל לא ברור עדיין, בזק לדוגמה, הפילוג בעם, דרדור השיח לרמה נמוכה פופוליסטית ומסיתה וכו'), פוטנציאל הנזק שיכול להיות בעתיד הוא גדול מאוד.

יפה לראות שבנט מבין את הסיטואציה שנוצרה ומכניס קצת שפיות בטירוף ובהסתה שביבי הוא הגורם העיקרי להם.

כל המזדעקים על השחיטות הנוראית, שכחו שהם הצביעו עבור פוליטיקאי ששתק בחדר החקירות, אחרי שניהל את העמותות המושחטות של ברק, שיחד עם עזמי בשארה הביאו את ברק להיות ראש ממשלה (אגב לוחם השחיתות הגדול, אלדד יניב היה היועץ המשפטי שלהם באותה התקופה).
זאת לא היתה בעיה מבחינתי, אלא שאותם אנשים עכשיו מצקצקים בלשונם ומדברים על מצב נוראי שהמדינה הגיעה אליו, כשעוד אין אבק של ראייה, והכל זה דיבורים של התקשורת ועדי מדינה.

הבעיה היא שכשאין כ"כ על מה לדבר בהקשר למצב בשטח, מתחילים לחפש ולדבר על נורמות, יושרה, קבלת החלטות וכד'.
ושוב, אלה אותם אנשים שהצביעו עבור אריק שרון ואולמרט, שבינם לבין הדברים האלה לא היה הרבה כנראה (ואני מעריץ של שרון מימיו כקצין זותר ובכיר).

תרשה לי להמשיך ולבחון את הסיטואציה על פי מה שקורה בפועל, בשטח. איך שהמדינה נראית, איך שהיחסים שלה עם העולם נראים, איך שהכלכלה שלה נראית, איך שהתשתיות שלה נראות, וכד'.
אם ביבי מצליח להביא את המדינה לתקופה של שגשוג גדול, כשהוא מתייעץ עם שרה ויאיר, ואם הוא מצליח לקבל סיגרים ושמפניות ממיליארדר, שהוא פועל בפועל בשביל לפגוע בו כלכלית ע"י סגירת ערוץ 10, אז הוא כנראה עוד יותר טוב ממה שכולנו חושבים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 08 מרץ 2018, 15:16

jol9 כתב:
שועל כתב:
jol9 כתב:

כל המזדעקים על השחיטות הנוראית, שכחו שהם הצביעו עבור פוליטיקאי ששתק בחדר החקירות, אחרי שניהל את העמותות המושחטות של ברק, שיחד עם עזמי בשארה הביאו את ברק להיות ראש ממשלה (אגב לוחם השחיתות הגדול, אלדד יניב היה היועץ המשפטי שלהם באותה התקופה).
זאת לא היתה בעיה מבחינתי, אלא שאותם אנשים עכשיו מצקצקים בלשונם ומדברים על מצב נוראי שהמדינה הגיעה אליו, כשעוד אין אבק של ראייה, והכל זה דיבורים של התקשורת ועדי מדינה.

הבעיה היא שכשאין כ"כ על מה לדבר בהקשר למצב בשטח, מתחילים לחפש ולדבר על נורמות, יושרה, קבלת החלטות וכד'.
ושוב, אלה אותם אנשים שהצביעו עבור אריק שרון ואולמרט, שבינם לבין הדברים האלה לא היה הרבה כנראה (ואני מעריץ של שרון מימיו כקצין זותר ובכיר).

תרשה לי להמשיך ולבחון את הסיטואציה על פי מה שקורה בפועל, בשטח. איך שהמדינה נראית, איך שהיחסים שלה עם העולם נראים, איך שהכלכלה שלה נראית, איך שהתשתיות שלה נראות, וכד'.
אם ביבי מצליח להביא את המדינה לתקופה של שגשוג גדול, כשהוא מתייעץ עם שרה ויאיר, ואם הוא מצליח לקבל סיגרים ושמפניות ממיליארדר, שהוא פועל בפועל בשביל לפגוע בו כלכלית ע"י סגירת ערוץ 10, אז הוא כנראה עוד יותר טוב ממה שכולנו חושבים.

שגשוג אישי שלך אולי, אתה מערבב. לא קל לחיות פה יותר תחת ביבי. התשתיות פה נוראיות, לא יודע על מה אתה מדבר. המצב שלנו בעולם לא טוב יותר מבעבר, ובכמה עניינים מדיניים הוא נכשל. ולא ממש ענית על שום טיעון. לומר שאתה מקבל שחיתות ודרך קבלת החלטות נוראית בגלל איך שהדברים נראים בשטח, זה טיעון סופר בעייתי שאתה עצמך לא היית מאמין בו אפילו אם היה מדובר במקבל החלטות שמנהל את העסק שלך, וודאי לא כשמדובר על ניהול מדינה. אני לא חושב שבעיקרון צריך לבחון האם המצב בשטח טוב למרות או בגלל מנהיג, אבל בוודאי שצריך לבדוק את זה כשנחשפים לשחיתויות ולדרך קבלת החלטות. וצורת ההתנהגות שלו והאופן שבו הוא מתיר לאחרים להתנהג היא נוראית וזה מאפיין סופר חשוב אצל מנהיג.

מי הצביע לאולמרט אחרי שהוא נחשד בשחיתות? שרון זה באמת סיפור בעייתי, אבל הוא לפחות היה מנהיג אמיתי שידע לבצע דברים ולקבל החלטות ועם רזומה פי 10 משל ביבי.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי MTA2311 » 08 מרץ 2018, 15:32

סיימתי את הספר של בן כספית על ביבי. הוא כמובן לא מתיימר להיות אובייקטיבי (כמו כל ביוגרפיה שנכתבה אי פעם), אבל הוא מכיל המון מידע מעניין וחשוב.

סך הכל מומלץ לכאלה שיודעים לקרוא טקסט בצורה ביקורתית.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 09 מרץ 2018, 08:53

שועל, השגשוג הוא אובייקטיבי ברמה לאומית. אין שום קשר אליי באופן אישי.
אני הבאתי מספיק נתונים בעבר, לא רואה טעם להמשיך ולדון בזה, הרי ממילא לא נסכים כאן על כלום.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 12 מרץ 2018, 23:51

הולכים לבחירות?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 13 מרץ 2018, 16:01

שמואל1 כתב:הולכים לבחירות?

אם זה באמת תלוי כרגע בליברמן, אז לדעתי לא.
טעות גדולה שלו אם זה יקרה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 13 מרץ 2018, 18:36

jol9 כתב:
שמואל1 כתב:הולכים לבחירות?

אם זה באמת תלוי כרגע בליברמן, אז לדעתי לא.
טעות גדולה שלו אם זה יקרה.

http://www.israelhayom.co.il/article/541989
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 14 מרץ 2018, 01:42

יוני, העניין הוא שאף אחד לא באמת רצה בחירות.

הימין לא רצה בחירות, כי גם ככה יש ממשלת ימין, אז בשביל מה לעשות בחירות?

החרדים לא רצו בחירות, כי הם יודעים שהמצב שלהם רק יכול להפוך ליותר גרוע אם הממשלה הבאה תהיה שמאלנית יותר.

ליברמן לא רצה בחירות, כי אילו היה מפיל את הממשלה, בפעם הבאה נתניהו כבר לא היה לוקח אותו לקואליציה (כמו שקרה ליש עתיד). מה גם שביממה האחרונה הסקרים הראו כי המפלגה החדשה של הבת של דויד לוי לוקחת יותר מנדטים מליברמן. מה שאומר, שאילו היו בחירות עכשיו, ביבי היה יכול לקחת לקואליציה את המפלגה החדשה במקום את ליברמן.

הכי מצחיקה העבודה שאפילו השמאל לא רצה בחירות (למרות כל ההצהרות בתקשורת כאילו השמאל כן רוצה בחירות). למה לא? כי כרגע על פי הסקרים הפופולאריות של נתניהו נמצאת בשיא, ולעומת זאת לשמאל אין שום מנהיג שיכול לעמוד מול נתניהו. אז בשביל מה בחירות עכשיו? רק בשביל שוב לקבל השפלה? עדיף לחכות לתוצאות של החקירות. אולי הן יפילו את נתניהו, ואז באמת יהיה סיכוי כלשהו לשמאל.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Jack55 » 28 מרץ 2018, 21:02

מדהים :suicide1

תמונה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Jack55

הודעהעל ידי felix_r » 29 מרץ 2018, 11:35

Jack55 כתב:מדהים :suicide1

תמונה

יש לי שיטה טובה יותר:

לזרוק עליהם חמץ! :)
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי felix_r » 12 אפריל 2018, 21:35

מישהו רואה "עובדה" בערוץ 12 ?
לדעתי לא היו צריכים לשדר את זה. אף אחד לא מרוויח מזה. רק האויבים מקבלים עידוד מראות חיילים בוכים.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 18 אפריל 2018, 21:23

טקס נהדר ומיוחד היה היום.
הנאומים קצת ארוכים ומתישים אבל כל השאר - מרגש ויפה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 18 אפריל 2018, 21:53

jol9 כתב:טקס נהדר ומיוחד היה היום.
לא
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 18 אפריל 2018, 22:11

jol9 כתב:טקס נהדר ומיוחד היה היום.

כן, סופסוף הטקס נראה מקצועי ולא מסיבה בקיבוץ
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־37 אורחים