המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בארץ V7 - הסלמה בדרום

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ V7

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אפריל 2018, 14:22

חח לא.

לשלוח אותי לגדול בפריפריה זה שקול ללשלוח אותך להיות שופט בבית המשפט העליון. בוא תדייק באנלוגיות לפחות, אם כבר.

מה בסך הכל ביקשתי? שלפני שקובעים כמה בגץ שמאלני, ועל סמך מה הוא פוסק, שתקראו פסיקות והנמקות? לפחות קצת? אבל הרבה יותר קל לצטט את שפטל וסמוטריץ', זה נכון.

בסך הכל הבאתי פה לא מעט נתונים. גם לגבי הסטטיסטיקה של בגץ, אבל בעיקר לגבי הממשלה ומה היא הייתה יכולה לעשות כבר מזמן בשביל שבגץ לא יוכל לפסול לה גם פחות מחוק אחד בשנה בממוצע, אבל לא עשתה כלום.

על זה יש תגובה, או ששפטל עוד לא העלה סרטון ליוטיוב בנושא?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 21 אפריל 2018, 15:14

MTA2311 כתב:חח לא.

לשלוח אותי לגדול בפריפריה זה שקול ללשלוח אותך להיות שופט בבית המשפט העליון. בוא תדייק באנלוגיות לפחות, אם כבר.

מה בסך הכל ביקשתי? שלפני שקובעים כמה בגץ שמאלני, ועל סמך מה הוא פוסק, שתקראו פסיקות והנמקות? לפחות קצת? אבל הרבה יותר קל לצטט את שפטל וסמוטריץ', זה נכון.

בסך הכל הבאתי פה לא מעט נתונים. גם לגבי הסטטיסטיקה של בגץ, אבל בעיקר לגבי הממשלה ומה היא הייתה יכולה לעשות כבר מזמן בשביל שבגץ לא יוכל לפסול לה גם פחות מחוק אחד בשנה בממוצע, אבל לא עשתה כלום.

על זה יש תגובה, או ששפטל עוד לא העלה סרטון ליוטיוב בנושא?

אף אחד לא אמר שהממשלה מתנהלת כמו שצריך בנושא הזה. היא היתה צריכה מזמן לרסן את כוחו של בגץ, שהוא כאמור רשות היחידה שלא נבחרת על ידי העם.

זה לא קשור לעניין המקורי אבל, שהבג"צ לוקח לו סמכויות לא לו. אני באמת מציע לך להקשיב לדברים. זה ארוך, אבל אותך כאיש מקצוע עתידי בתחום זה צריך לעניין, בין אם אתה מסכים עם זה או לא.

חוץ מזה, מה הבעיה בזה שמצטטים את אחד המשפטנים הבכירים בישראל בנושא שבו הוא מבין הכי הרבה?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אפריל 2018, 15:34

שפטל הוא עורך דין פלילי, זה ממש לא הנושא שהוא מבין בו הכי הרבה. אני מאוד מעריך אותו, אבל לוקח כל דבר שיוצא לו מהפה בעירבון מוגבל. הוא שואו מן, אתה אף פעם לא יודע מה דעתו האמיתית באף נושא ולמה הוא באמת אומר את מה שהוא אומר. בכל מקרה, אני מכיר מצויין את הדברים שלו, והוא גם לא המשפטן היחיד שזו דעתו.

הדמוקרטיה שלנו חלשה מאוד. אין פה באמת הפרדת רשויות, כי הרשות המבצעת היא גם הרשות המחוקקת בפועל. לכנסת אין שום כוח פיקוח על פעילות הממשלה, ככה שבגץ הוא הרשות היחידה שיכולה להגביל את כוח הממשלה. אם מסרסים אותו, מגיעים למצב שאין אף פיקוח, ויכולים לעשות מה שהם רוצים.

בכל מקרה, אין לי שום בעיה עם גישה משפטית אנטי אקטיביסטית. זה לגיטימי לחלוטין. יש לי בעיה עם אמירות פופוליסטיות כמו "בגץ פוסק רק לפי העמדות הפוליטיות שלו", או "דיקטטורת בגץ", כשבפועל בית המשפט העליון, בטח ב15 שנים האחרונות מאז שאהרן ברק פרש הוא מאוד מאוד שמרן, על סף הפחדן אפילו.

ושוב, את הכוח של בגץ אפשר היה להגביל מזמן, ובקלות רבה. מציע לך לחשוב למה אף אחד לא עשה את זה, ואיזה אינטרסים זה משרת.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אפריל 2018, 16:20

וד"א, האמירה על הגבלת הכוח של בגץ היא אמירה משפטית, או כזאת שקשורה לתיאוריות במדעי המדינה.

זה שקול לזה שאני אגיד בנחרצות שהבנק הפדרלי חייב להוריד את הריבית, או שחובה לעבור לתכנת בc שארפ במקום בc כי איזה אושייה x אמר.

לא יזיק, לכולנו, אם נדאג לשמור את הנחרצות לתחומים שאנחנו מבינים בהם.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 21 אפריל 2018, 21:40

MTA2311 כתב:וד"א, האמירה על הגבלת הכוח של בגץ היא אמירה משפטית, או כזאת שקשורה לתיאוריות במדעי המדינה.

זה שקול לזה שאני אגיד בנחרצות שהבנק הפדרלי חייב להוריד את הריבית, או שחובה לעבור לתכנת בc שארפ במקום בc כי איזה אושייה x אמר.

לא יזיק, לכולנו, אם נדאג לשמור את הנחרצות לתחומים שאנחנו מבינים בהם.

בגדול זה נכון, אבל בוא נגיד שזה לא מפריע לאף אחד מאתנו, להביע דעה נחרצת ביותר בענייני ניהול קבוצת כדורסל, למרות שאף
אחד מאתנו אין לו את הנסיון ואת הידע הדרוש לזה, מעבר לcommon sense וקצת משחקי מנג'ר למיניהם.

עם כל הצניעות גם, אני לא חושב שאני יכול היום לבוא ולהגיד שאפל צריכים לרדת מהobjective c שלהם כי א,ב,ג, ואני גם לא חושב
שלסטודנט למשפטים שנה ב' יש את הכלים לנהל דיון ברמה גבוהה בנושא של הבגץ.

כלומר, אם כל אחד מאתנו היה מגביל את עצמו לדבר על עניינים שהוא שולט בהם ברמה גבוהה ומעלה, אז כנראה שלא היו מתנהלים פה דיונים בכלל.
אבל טוב שזה לא המצב, כי גם כשאין לי את הידע ואת הכלים לדבר על משהו, אני בהחלט יכול לנהל דיון סביר, שכנראה יהיה מלווה באי דיוקים, אבל לא יהיה דבילי לחלוטין.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אפריל 2018, 21:44

אה לא, לא הבנת. אין קשר להשכלה, ולא צריך להיות פרופסור למשפטים בשביל לדבר על בגץ.

כן צריך לעשות את המינימום ולקרוא פסקי דין, מאמרים בנושא וכו'. עם כל הכבוד, לצטט סרטון יוטיוב של שפטל זה ממש לא מספיק, ויש כאלה שאפילו את זה לא טרחו לראות, אבל מרשים לעצמם להתבטא כאילו הם כתבו את התזה שלהם על שפיטות וזכות העמידה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 21 אפריל 2018, 22:17

MTA2311 כתב:אה לא, לא הבנת. אין קשר להשכלה, ולא צריך להיות פרופסור למשפטים בשביל לדבר על בגץ.

כן צריך לעשות את המינימום ולקרוא פסקי דין, מאמרים בנושא וכו'. עם כל הכבוד, לצטט סרטון יוטיוב של שפטל זה ממש לא מספיק, ויש כאלה שאפילו את זה לא טרחו לראות, אבל מרשים לעצמם להתבטא כאילו הם כתבו את התזה שלהם על שפיטות וזכות העמידה.

מה ההבדל בין לקרוא מאמרים לבין לשמוע את שפטל?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אפריל 2018, 22:27

מה ההבדל בין לקרוא כמה מאמרים של כמה מחברים, מאשר לבנות 100% מהטענה שלך על אדם אחד?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 אפריל 2018, 12:49

אממתמונה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 22 אפריל 2018, 18:38

אני חושב שצריך לבדוק אילו חוקים גם נפסלים. בכל מקרה הנקודה שלך מובנת - זה לא חריג.

מבחינתי אפשר כרגע לסגור את הנושא, כי גם נראה לי שהוא ירד מסדר היום של הממשלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 22 אפריל 2018, 18:51

jol9 כתב:אני חושב שצריך לבדוק אילו חוקים גם נפסלים. בכל מקרה הנקודה שלך מובנת - זה לא חריג.

רק לציין גם, אם כבר, שגם חוק עונש מוות למחבלים לא עלה היום לדיון בועדה.

לא חושב שליברמן אי פעם עמד במילה שלו לגבי משהו.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי מקאדו 3 » 22 אפריל 2018, 19:15

גם אם בגץ לא ממש פוסל חוקים הוא הורג אותם בכל מיני צווי ביניים דחיות ובקשות ל 'נימוק ' וכו אגב בארהב ובעוד כמה מדינות שופטים נבחרים ע'י השלטון והפוליטיקאים .

היה לפני כמה שנים חוק מסתננים שדווקא עבד טוב יחסית וגרם ליציאה המונית מרצון עד שקם בגץ והחליט שהוא מבטל את החוק וכולנו יודעים לאן הגענו .

אגב הכמות של החוקים שבגץ מבטל פחות משמעותית יותר משמעותי זה המהות שלהם והעובדה שאלה חוקים שיביטולם משפיע מהותית על זהות המדינה ויכולת ההתגוננות שלה בפני איומים גם בטחוניים וגם דמוגרפיים .

אם אני לא טועה נוהל שכן במעצר מבוקשים גם הוא בוטל או נאסר ע'י בגץ , כלומר שורה תחתונה עדיף לסכן חיילים מאשר לגרום לחוסר נוחות של פלסטינים כשעוצרים חשודים בפעילות עויינת ... וייש עוד אלף ואחת דוגמאות .
תמונה
מקאדו 3

הודעהעל ידי שועל » 22 אפריל 2018, 20:51

jol9 כתב:אני חושב שצריך לבדוק אילו חוקים גם נפסלים. בכל מקרה הנקודה שלך מובנת - זה לא חריג.

איזה חוקים שקשורים לצד השמאלי של המפה הוא יכול לפסול? זה הרי מהות ההבדל בין שני הצדדים הפוליטיים, וברור שבצד הימני של המפה יש יותר סיכוי, ערכית ומעשית, לקיום מהלכים שעלולים להיות לא מאוזנים בנוגע בזכויות אדם וכו'. ברור שיש לצד השמאלי את העיוותים וההקצנות שלו לצד השני, אבל זה לא קשור לבג"צ ברוב המקרים.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 22 אפריל 2018, 22:06

שועל כתב:

איזה חוקים שקשורים לצד השמאלי של המפה הוא יכול לפסול? זה הרי מהות ההבדל בין שני הצדדים הפוליטיים, וברור שבצד הימני של המפה יש יותר סיכוי, ערכית ומעשית, לקיום מהלכים שעלולים להיות לא מאוזנים בנוגע בזכויות אדם וכו'. ברור שיש לצד השמאלי את העיוותים וההקצנות שלו לצד השני, אבל זה לא קשור לבג"צ ברוב המקרים.

חוקים בנוגע למתנחלים למשל...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי הצופה » 23 אפריל 2018, 08:21

שועל כתב:

התנתקות, אוסלו, חוקים כלכליים, חוקים שקשורים למשמורת על ילדים ועוד ועוד.
"זה מהות ההבדל בין הצדדים הפוליטיים", איזו פלגנות מתנשאת.
כשהימין "לוקח" בעלות על אהבת המדינה ומושגים דומים השמאל זועק בצדק שאין לימין בעלות כזו. גם לשמאל אין בעלות על המוסר וזכויות האדם.
הצופה

הודעהעל ידי שועל » 23 אפריל 2018, 10:45

הצופה כתב:
שועל כתב:

כשהימין "לוקח" בעלות על אהבת המדינה ומושגים דומים השמאל זועק בצדק שאין לימין בעלות כזו. גם לשמאל אין בעלות על המוסר וזכויות האדם.

לא הבנתי את תגובתך מהחל ועד כלה, היא גם נטולת דוגמאות קונקרטיות וגם לא מתייחסת בכלום לטיעון שלי.

ואני ממש לא התכוונתי להתנשאות, אלו ההבדלים הערכיים בין הצדדים, ואף צד לא מתבייש בהם. אישית אני איפשהו באמצע.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי הצופה » 23 אפריל 2018, 11:33

שועל כתב:
הצופה כתב:
שועל כתב:

לא הבנתי את תגובתך מהחל ועד כלה, היא גם נטולת דוגמאות קונקרטיות וגם לא מתייחסת בכלום לטיעון שלי.

ואני ממש לא התכוונתי להתנשאות, אלו ההבדלים הערכיים בין הצדדים, ואף צד לא מתבייש בהם. אישית אני איפשהו באמצע.
ביקשת רשימה של חוקים והבאתי אותם.
בהמשך התייחסתי לטענה שלך שיש הבדל מהותי בערכים של שני הצדדים שקשור באופן ישיר לפסילת חוקים בבג"ץ. בעיניי זו אמירה אומללה.

מעשית רוב החוקים בשנים האחרונות אכן באים מהצד הימני, זה נכון.
הצופה

הודעהעל ידי שועל » 23 אפריל 2018, 12:29

הצופה כתב:
שועל כתב:
הצופה כתב:
שועל כתב:

ביקשת רשימה של חוקים והבאתי אותם.
בהמשך התייחסתי לטענה שלך שיש הבדל מהותי בערכים של שני הצדדים שקשור באופן ישיר לפסילת חוקים בבג"ץ. בעיניי זו אמירה אומללה.

מעשית רוב החוקים בשנים האחרונות אכן באים מהצד הימני, זה נכון.

שוב לא הבאת שום דוגמה קונקרטית ושום אמירה עם היגיון מאחוריה. ולא ''אמירה אומללה'' זה תיוג, לא טיעון.

מה שאמרתי זה שיש פה שני צדדים עם ערכים מאוד ברורים בנוגע לסוגיות שקשורות במישרין או בעקיפין לזכויות אדם וערכים דמוקרטיים. אני בהחלט לא תופס צד כי אני גם לא חושב שהגיונית אפשר לתפוס צד, בעיניי זה משתנה מסיטואציה לסיטואציה ויש סקלה של עמדות, אבל ההבדלים ברורים.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי felix_r » 26 אפריל 2018, 19:06

עד מתי ה"סמוך על סמוך" הישראלי ימשיך לגרום למוות של אנשים? :duh
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי שמואל1 » 26 אפריל 2018, 19:12

אסון נוראי.
9 נערים נספו
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה