המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בארץ V7 - הסלמה בדרום

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בארץ V7

הודעהעל ידי jol9 » 18 אוקטובר 2018, 20:08

גברת זו(ע)בי כמובן מברכת על ההחלטה ותומכת בBDS. אלה הן אמות המידה של הבג"צ. אגב השופט שדחה את העירעור הראשון
כתב: "כל מדינה מתוקנת רשאית להילחם בחרם על יצוא מוצריה, תרבותה ועל תדמיתה".
שופטי בג"צ כתבו: "לא נתן משקל ראוי לשיקולים השונים שביניהם היה לאזן. בראש ובראשונה, ביטול האשרה ורישיון הישיבה אינם משרתים את תכלית המאבק בחרם שעמדה בבסיס הפעלת הסמכות במקרה דנן".

אגב האוניברסיטה העברית התייצבה כמובן לצד הפעילה ותמכה בכניסתה לארץ ובלימודיה. צריך רק להזכיר שכמה מבכירי מרציה של האוניברסיטה הזאת הפיקו כמה מהאמירות המרנינות ביותר (כמו "רק מי שיהיה מוכן לעלות על עפרה עם טנקים, יוכל לבלום את הסחף הפשיסטי המאיים להטביע את הדמוקרטיה הישראלית."), ורק לאחרונה נאמר המשפט הזה ע"י פרופסור נוסף "הפיגוע בברקן – כמו מעשי הטבח של צה"ל" (וזה אחד לאחד מה שאמרו אחרי הפיגוע ראשי הג'יהאד והחמאס).

אה, והיה גם את זה:
https://www.israelhayom.co.il/article/600423

השמאל הקיצוני במיטבו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 18 אוקטובר 2018, 20:14

MTA2311 כתב:אם כבר משילות, בגץ הנורא פסק שיש לפנות את חאן אל אחמר כבר לפני תקופה, ומאז ממשלת ישראל שכל כך רוצה לממש משילות ימנית ציונית!!!!! לא עושה עם זה כלום.

כרגיל, קל מאוד לקחת פסיקה נקודתית וזניחה של בגץ ולהפוך את השולחן (ראש ההרכב היה הנדל אגב), אבל המציאות היא שיש פה ממשלה שלא מעוניינת לקדם שום דבר ממה שהיא מתיימרת לקדם.

בראייה מערכתית, חאן אל אחמר (או הריסת בתי מחבלים לדוגמה), זה פי אלף יותר חשוב מכל סטודנטית היפסטרית שעשתה פעם אטנדינג בפייסבוק לאירוע של ארגון bds. בגץ אישר, הממשלה לא עושה כלום. מי אשם? בגץ, כמובן.

בוא נדייק - היא היתה סגנית ראש הארגון SJP. לא היפסטרית ולא אטנדינג - חתיכת נבלה שאין לה מה לחפש פה.

אין לזה קשר לחאן אל אחמר, ולא הבנתי מה הקשר להריסת בתי מחבלים. איזה בית מחבלים לא נהרס כמה ימים אחרי פיגוע?

את הביקורת על הממשלה בהקשרים ספציפיים אני משמיע כאן כל הזמן. מותר גם לבקר את בית המשפט העליון כשצריך.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 אוקטובר 2018, 20:20

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:אם כבר משילות, בגץ הנורא פסק שיש לפנות את חאן אל אחמר כבר לפני תקופה, ומאז ממשלת ישראל שכל כך רוצה לממש משילות ימנית ציונית!!!!! לא עושה עם זה כלום.

כרגיל, קל מאוד לקחת פסיקה נקודתית וזניחה של בגץ ולהפוך את השולחן (ראש ההרכב היה הנדל אגב), אבל המציאות היא שיש פה ממשלה שלא מעוניינת לקדם שום דבר ממה שהיא מתיימרת לקדם.

בראייה מערכתית, חאן אל אחמר (או הריסת בתי מחבלים לדוגמה), זה פי אלף יותר חשוב מכל סטודנטית היפסטרית שעשתה פעם אטנדינג בפייסבוק לאירוע של ארגון bds. בגץ אישר, הממשלה לא עושה כלום. מי אשם? בגץ, כמובן.

בוא נדייק - היא היתה סגנית ראש הארגון SJP. לא היפסטרית ולא אטנדינג - חתיכת נבלה שאין לה מה לחפש פה.

אין לזה קשר לחאן אל אחמר, ולא הבנתי מה הקשר להריסת בתי מחבלים. איזה בית מחבלים לא נהרס כמה ימים אחרי פיגוע?

את הביקורת על הממשלה בהקשרים ספציפיים אני משמיע כאן כל הזמן. מותר גם לבקר את בית המשפט העליון כשצריך.

זה כמובן הרבה יותר מורכב מזה, הארגון הוכנס לרשימה אחרי שהיא כבר הפסיקה את הפעילות בו. אבל זה לא משנה, אני לא מסכים עם הפסיקה ולא חושב שהיא הייתה צריכה להיכנס לארץ.

יש לזה קשר הדוק לחאן אל אחמר, כי הדיון הוא על בגץ. מנגחים את "שלטון בגץ" בגלל פסיקה נקודתית, ובאמת זניחה מאוד, כשאותו בגץ מאפשר לממשלת הימין באופן ישיר למממש מדיניות ימנית כמו שהיא כל כך רוצה, אז הממשלה לא עושה כלום, ואתה שותק. שמעת בכלל על חאן אל אחמר פעם? על בתי המחבלים שאישרו להרוס ואף אחד בממשלה לא נוגע בהם שמעת?

בבגץ קל מאוד להיכנס על כל שטות, אבל הוא לא הכתובת. גם כי אפשר לרסן אותו בקלות מצחיקה, וגם כי המאקרו, הפסיקות שלו הן לא מה שמונע מאף אחד בממשלה למשול.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 18 אוקטובר 2018, 20:41

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

זה כמובן הרבה יותר מורכב מזה, הארגון הוכנס לרשימה אחרי שהיא כבר הפסיקה את הפעילות בו. אבל זה לא משנה, אני לא מסכים עם הפסיקה ולא חושב שהיא הייתה צריכה להיכנס לארץ.

יש לזה קשר הדוק לחאן אל אחמר, כי הדיון הוא על בגץ. מנגחים את "שלטון בגץ" בגלל פסיקה נקודתית, ובאמת זניחה מאוד, כשאותו בגץ מאפשר לממשלת הימין באופן ישיר למממש מדיניות ימנית כמו שהיא כל כך רוצה, אז הממשלה לא עושה כלום, ואתה שותק. שמעת בכלל על חאן אל אחמר פעם? על בתי המחבלים שאישרו להרוס ואף אחד בממשלה לא נוגע בהם שמעת?

בבגץ קל מאוד להיכנס על כל שטות, אבל הוא לא הכתובת. גם כי אפשר לרסן אותו בקלות מצחיקה, וגם כי המאקרו, הפסיקות שלו הן לא מה שמונע מאף אחד בממשלה למשול.

אוקיי, אז אנחנו מסכימים לגבי גברת BDS.
לגבי הדברים האחרים, אני מבקר את הממשלה לא מעט. רוב הדברים שהיא עושה, הם טובים ואפילו טובים מאוד, ולא ניכנס
שוב לדיונים על הכלכלה וכו'.
יש כמה דברים בעייתיים מאוד. בראשם הטיפול בחמאס, והדבר השני הגבלת כוחו של הבג"צ, שפסיקות כאלה לא יקרו.
אפשר לבקר את התנהלות הממשלה גם על חאן אל אחמר, אם כי לדעתי יש כאן לחצים שונים מחוץ, שהממשלה לא רוצה
כרגע לעורר. אמרת נכון, הנושא הזה פחות מעניין אותי, ופחות מוכר לי.

ולגבי בתי המחבלים, אני באמת לא יודע על מה מדובר. אם יש בית מחבל שלא נהרס, אז זה חמור מאוד בעיניי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין 2 » 18 אוקטובר 2018, 20:41

MTA2311 כתב:בבגץ קל מאוד להיכנס על כל שטות, אבל הוא לא הכתובת. גם כי אפשר לרסן אותו בקלות מצחיקה, וגם כי המאקרו, הפסיקות שלו הן לא מה שמונע מאף אחד בממשלה למשול.

אוהב לקרוא אותך בד"כ, אבל אוי, הנאיביות.
אגב, ניל הנדל על אף היותו דתי רחוק מלהיות שמרן ולמעשה הוא די אקטיביסט.

אבל האמת שכאן אני אסיים, אין לי כוח לדיונים האלה כבר.
התנין 2

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 אוקטובר 2018, 20:50

התנין 2 כתב:
MTA2311 כתב:בבגץ קל מאוד להיכנס על כל שטות, אבל הוא לא הכתובת. גם כי אפשר לרסן אותו בקלות מצחיקה, וגם כי המאקרו, הפסיקות שלו הן לא מה שמונע מאף אחד בממשלה למשול.

לא יודע תנין, אני לא חושב שאני הצד הנאיבי בסיפור הזה.

בעיני, הרבה יותר נאיבי לחשוב שראש ממשלה חזק כמו ביבי, שנמצא בשלטון יותר מכל אחד אחר ועומד בראש הקואליציה הכי ימנית שהייתה פה, כל כך רוצה להעביר פסקת התגברות/להגביל את בגץ באמצעי חקיקתי אחר אבל הוא לא מסוגל. למה? כי כחלון, הרכיכה הפוליטית (שהסכים, אגב, לפסקת התגברות נקודתית לעניין המסתננים, אז מה עם זה?) מתנגד לפגיעה בבית המשפט העליון.

כבר דיברנו על זה לא פעם. ביבי הוא באמת הפוליטיקאי הכי מוכשר שהיה פה. דברים שחשובים לו שיעברו, עוברים. אם הוא היה רוצה, הייתה פה פסקת התגברות עוד בקואליציה הקודמת. זה מוזר לחשוב שהממשלה הזאת כל כך רוצה, אבל 2-3 פסיקות בשנה מונעות ממנה לממש מדיניות ימנית. מוזר.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 18 אוקטובר 2018, 20:52

MTA2311 כתב:
התנין 2 כתב:

לא יודע תנין, אני לא חושב שאני הצד הנאיבי בסיפור הזה.

בעיני, הרבה יותר נאיבי לחשוב שראש ממשלה חזק כמו ביבי, שנמצא בשלטון יותר מכל אחד אחר ועומד בראש הקואליציה הכי ימנית שהייתה פה, כל כך רוצה להעביר פסקת התגברות/להגביל את בגץ באמצעי חקיקתי אחר אבל הוא לא מסוגל. למה? כי כחלון, הרכיכה הפוליטית (שהסכים, אגב, לפסקת התגברות נקודתית לעניין המסתננים, אז מה עם זה?) מתנגד לפגיעה בבית המשפט העליון.

כבר דיברנו על זה לא פעם. ביבי הוא באמת הפוליטיקאי הכי מוכשר שהיה פה. דברים שחשובים לו שיעברו, עוברים. אם הוא היה רוצה, הייתה פה פסקת התגברות עוד בקואליציה הקודמת. זה מוזר לחשוב שהממשלה הזאת כל כך רוצה, אבל 2-3 פסיקות בשנה מונעות ממנה לממש מדיניות ימנית. מוזר.

הצדק הוא איתך כאן. לי אין ויכוח עם זה בכלל.
הביקורת הראשונית הייתה על החלטת הבג"צ, ועם זה כולנו (חוץ מזועבי) מסכימים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי התנין 2 » 18 אוקטובר 2018, 20:53

אין קשר לפסקת התגברות, יש כאן חוק שכבר עמד בביקורת שיפוטית (עד כמה שזכור לי) ומה שעומד על הפרק זו הדרך שמפרשים אותו. מה שיפה ב"פרשנות" הוא שאתה יכול להגיע לאיזו פרשנות שנוחה לך כאשר הכוח מצוי בידיים שלך.
התנין 2

הודעהעל ידי MTA2311 » 18 אוקטובר 2018, 20:58

התנין 2 כתב:אין קשר לפסקת התגברות, יש כאן חוק שכבר עמד בביקורת שיפוטית (עד כמה שזכור לי) ומה שעומד על הפרק זו הדרך שמפרשים אותו. מה שיפה ב"פרשנות" הוא שאתה יכול להגיע לאיזו פרשנות שנוחה לך כאשר הכוח מצוי בידיים שלך.

ולכן מדברים על פסקת התגברות, או חוק יסוד השפיטה (שהוא פתרון עדיף בהרבה). אתה לא יכול לפרש משהו שלא נמצא בתחומי האחריות שלך.

פסקת התגברות זה פתרון נקודתי לענייני פסילת חוקים, חוק יסוד השפיטה זה פתרון מקיף לענייני סמכות ופרשנות. שתי האופציות הן ריאליות, בטח עבוד הקואליציה הנוכחית.

רבאק, הממשלה הזאת העבירה חוק שקובע שהציבור צריך לממן את הבית של ביבי בקיסריה, אז חוק שמגביל את בגץ, שיש לו תמיכה די רחבה בקרב קהל המצביעים של מפלגות הימין אי אפשר? אתה באמת קונה את זה?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שועל » 21 אוקטובר 2018, 00:28

כן, ''ימין''.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אוקטובר 2018, 14:03

ההחלטה של ביבי על חאן אל אחמר זו דוגמה מצויינת לרפיסות הממשלה. בגץ קבע שיש לפנות את היישוב, להזכירכם.

הרי אם בגץ היה פוסק הפוך היינו שומעים את אותה ממשלה טוענת שזאת רמיסה של הדמוקרטיה ורצון העם.

וזה למה לעולם לא יגבילו את בגץ. זה שכפץ מצויין. לא כי כחלון לא תומך, אלא כי אף אחד לא רוצה למשול פה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שועל » 21 אוקטובר 2018, 17:09

שוב ארגון סורר?
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 21 אוקטובר 2018, 17:20

יותר טוב - ירי מקלעים

למדו איך להפעיל את האזעקות ואת כיפת ברזל בלי לשגר
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אוקטובר 2018, 17:22

Holiday_Armadillo כתב:יותר טוב - ירי מקלעים

זה ברק פגע בהדק
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 21 אוקטובר 2018, 17:27

MTA2311 כתב:

זה ברק פגע בהדק
גם אחרי שלושה ימים הבדיחות האלה עדיין לא נמאסו (sense the tone)
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אוקטובר 2018, 17:28

Holiday_Armadillo כתב:
MTA2311 כתב:

זה ברק פגע בהדק

זה לא אני זה ברק פגע לי במוח
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 21 אוקטובר 2018, 17:31

MTA2311 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:
MTA2311 כתב:

זה ברק פגע בהדק

זה לא אני זה ברק פגע לי במוח
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 21 אוקטובר 2018, 20:25

MTA2311 כתב:ההחלטה של ביבי על חאן אל אחמר זו דוגמה מצויינת לרפיסות הממשלה. בגץ קבע שיש לפנות את היישוב, להזכירכם.

הרי אם בגץ היה פוסק הפוך היינו שומעים את אותה ממשלה טוענת שזאת רמיסה של הדמוקרטיה ורצון העם.

וזה למה לעולם לא יגבילו את בגץ. זה שכפץ מצויין. לא כי כחלון לא תומך, אלא כי אף אחד לא רוצה למשול פה.

על איזו החלטה מדובר?
https://www.israelhayom.co.il/article/601117
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אוקטובר 2018, 20:31

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:ההחלטה של ביבי על חאן אל אחמר זו דוגמה מצויינת לרפיסות הממשלה. בגץ קבע שיש לפנות את היישוב, להזכירכם.

על איזו החלטה מדובר?

בבוקר הוא הודיע שהפינוי נדחה עד להודעה חדשה.

מאז היה עליו לחץ עצום בקרב מצביעי ימין, והוא התקפל. כמו עם הפינוי של המסתננים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 21 אוקטובר 2018, 20:45

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

על איזו החלטה מדובר?

בבוקר הוא הודיע שהפינוי נדחה עד להודעה חדשה.

מאז היה עליו לחץ עצום בקרב מצביעי ימין, והוא התקפל. כמו עם הפינוי של המסתננים.

אה. טוב, לא עקבתי יותר מדי אחרי החדשות היום.
בכל מקרה, יש לנו פרספקטיבה של 4 שנים כמעט שהממשלה הזאת מושלת. החלטה כזאת או אחרת לכאן או לכאן לא משנה
את התמונה הגדולה.
על פי הסקרים לכל הפחות, נראה שהעם די מרוצה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־33 אורחים