המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד באסקוניה, 16 באפריל, שלישי, 20:00

בחירות אפריל 2019

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות אפריל 2019

הודעהעל ידי jol9 » 18 ינואר 2019, 22:40

שועל כתב:בערוץ 2 מדווחים שהיועץ החליט להגיש כתב אישום על שוחד בתיק 4000.

מה שלא ברור לי, איזו מפלגה מלבד אולי החרדים, הימין החדש והבית היהודי, יסכימו להצטרף לקואליציה במצב כזה.

הדלפות מגעילות כמו תמיד.
גם אם תהיה החלטה, זה בכפוף לשימוע, וסמוך על נתניהו שהוא יידע למנף את העניין הזה (ובצדק).

אגב תיק 4000, הוא המביך ביותר מבין השלושה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 18 ינואר 2019, 22:54

jol9 כתב:

מה שלא ברור לי, איזו מפלגה מלבד אולי החרדים, הימין החדש והבית היהודי, יסכימו להצטרף לקואליציה במצב כזה.

הדלפות מגעילות כמו תמיד.
גם אם תהיה החלטה, זה בכפוף לשימוע, וסמוך על נתניהו שהוא יידע למנף את העניין הזה (ובצדק).

מה מגעיל בהן? ולמה כאבו של נתניהו כל כך מפריע לך?

אני לא רואה את כחלון גנץ או אורלי לוי למשל נכנסים במצב כזה לממשלה, אם אני לא טועה כחלון כבר הצהיר על זה בעבר.

אין לי וכנראה גם לך את כל המידע לגבי התיק והראיות. אני נוטה להאמין שאם גם המשטרה וגם מנדבליט הגיעו למסקנה שיש שם חשד לשוחד, אז כנראה שיש דברים בגו, למה לחשוב שלא?
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 19 ינואר 2019, 00:46

שועל כתב:
jol9 כתב:

הדלפות מגעילות כמו תמיד.

אני לא רואה את כחלון גנץ או אורלי לוי למשל נכנסים במצב כזה לממשלה, אם אני לא טועה כחלון כבר הצהיר על זה בעבר.

אין לי וכנראה גם לך את כל המידע לגבי התיק והראיות. אני נוטה להאמין שאם גם המשטרה וגם מנדבליט הגיעו למסקנה שיש שם חשד לשוחד, אז כנראה שיש דברים בגו, למה לחשוב שלא?

מכל מיני דברים שאני שומע וקורא על התיק הזה.
בכל אופן, כמו שאנחנו מגלים לאחרונה, לא המשטרה ולא הפרקליטות הם גופים אמינים כל כך. מנדלבליט עוד לא אמר שום דבר
ואני נוטה לחשוב שההדלפות האלה הן מכוונות על מנת לייצר דעת קהל שתקשה עליו לקבל החלטה המקצועית.

צריך לחכות ולראות. בחודשיים הקרובים לא יהיה לנו הרבה שקט מכל הכיוונים האלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 19 ינואר 2019, 00:55

הנה למשל אפשר לקרוא ולהתרשם כאן:
https://www.israelhayom.co.il/article/625507
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 19 ינואר 2019, 17:48

jol9 כתב:
שועל כתב:
jol9 כתב:

הדלפות מגעילות כמו תמיד.

בכל אופן, כמו שאנחנו מגלים לאחרונה, לא המשטרה ולא הפרקליטות הם גופים אמינים כל כך. מנדלבליט עוד לא אמר שום דבר
ואני נוטה לחשוב שההדלפות האלה הן מכוונות על מנת לייצר דעת קהל שתקשה עליו לקבל החלטה המקצועית.

ממה אתה מסיק שהם לא אמינים, ואיזה אינטרס יש להם, ועוד לשניהם על מיטב החוקרים והפרקליטים שמלווים אותם, ולמנדבליט, להטות את המציאות? ועוד על חשבון היוקרה המקצועית שלהם.

זה סתם קשקוש לטעמי

ואתה לא יכול מצד אחד לקרוא לזה ''הדלפות'' ולהתלונן על זה שמדליפים מסביבתו של מנדבליט, ומצד שני לומר לומר שזה בא להטות את דעתו של מנדבליט, יש פה סתירה לוגית.

מנדבליט לא אמר, אבל ערוץ 2 בינתיים לא פספס בפרשיות האלו, ואני די מאמין לדיווח שלהם.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 19 ינואר 2019, 23:19

שועל כתב:
jol9 כתב:
שועל כתב:
jol9 כתב:

הדלפות מגעילות כמו תמיד.

ממה אתה מסיק שהם לא אמינים, ואיזה אינטרס יש להם, ועוד לשניהם על מיטב החוקרים והפרקליטים שמלווים אותם, ולמנדבליט, להטות את המציאות? ועוד על חשבון היוקרה המקצועית שלהם.

זה סתם קשקוש לטעמי

ואתה לא יכול מצד אחד לקרוא לזה ''הדלפות'' ולהתלונן על זה שמדליפים מסביבתו של מנדבליט, ומצד שני לומר לומר שזה בא להטות את דעתו של מנדבליט, יש פה סתירה לוגית.

מנדבליט לא אמר, אבל ערוץ 2 בינתיים לא פספס בפרשיות האלו, ואני די מאמין לדיווח שלהם.

אני לא דיברתי על מנדלבליט אלא על המשטרה והפרקליטות.
ההדלפות הן לא שלו לדעתי, פשוט כי עד עכשיו לא הגיעו הדלפות מכיוונו.

לדעתי אגב, הגשת ההמלצות זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לנתניהו ולליכוד, ולו רק מהסיבה שההמלצות הן בכפוף לשימוע, ושימוע
זה משהו שלוקח הרבה זמן, וזה יישאר במצב הזה בזמן הבחירות.

נ.ב - ערוץ 2 מפספס בכל דבר, וגם בזה הוא פיספס, למשל בעניין הצוללות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 20 ינואר 2019, 10:01

טעות גדולה של מנדלבליט אתמול
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי שועל » 20 ינואר 2019, 12:45

jol9 כתב:
שועל כתב:
jol9 כתב:
שועל כתב:
jol9 כתב:

הדלפות מגעילות כמו תמיד.

זה סתם קשקוש לטעמי

אני לא דיברתי על מנדלבליט אלא על המשטרה והפרקליטות.
ההדלפות הן לא שלו לדעתי, פשוט כי עד עכשיו לא הגיעו הדלפות מכיוונו.

לדעתי אגב, הגשת ההמלצות זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לנתניהו ולליכוד, ולו רק מהסיבה שההמלצות הן בכפוף לשימוע, ושימוע
זה משהו שלוקח הרבה זמן, וזה יישאר במצב הזה בזמן הבחירות.

נ.ב - ערוץ 2 מפספס בכל דבר, וגם בזה הוא פיספס, למשל בעניין הצוללות.

לא ענית על שום דבר בתגובה הזו.

גם אני לא דיברתי על מנדבליט, אלא גם על מנדבליט, ואין לי שום מושג למה להמשיך להתעקש בצורה חסרת היגיון על כך שכל העולם ואשתו, המשטרה, הפרקליטות, היועץ המשפטי, משקרים ולוקחים סיכון על היוקרה המקצועית שלהם בשביל להגיש המלצות שקריות וכתב אישום נגד נתניהו. זה כל כך מנותק וקונספירטיבי.

ומה הכוונה ההדלפות לא שלו? אם אתה מתלונן על זה שמדליפים, אז זה אומר שהוא או סביבתו הדליפו, אז זה לגמרי אמין.

ערוץ 2 לגמרי דייק עד היום לגבי התיקים, כל הדיווחים שלו התבררו כנכונים לאחר מכן, גם לגבי הצוללות הדיווחים היו כל הזמן שנתניהו עצמו לא חשוד, רק כל סביבתו הקרובה פחות או יותר.

אני באמת לא מצליח להבין עם מי הוא יקים ממשלה. הוא צריך להתפלל שהבית היהודי יעברו את אחוז החסימה, שהימין החדש יקבל לא מעט מנדטים, ושיהיו כמה איחודים בימין, וגם אז הוא יהיה נתון לחסדיו של ליברמן. לא רואה עוד מפלגות מצטרפות לממשלה בראשות מואשם בשוחד.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי שועל » 20 ינואר 2019, 22:59

סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי A.Parker » 20 ינואר 2019, 23:12

A.Parker

הודעהעל ידי jol9 » 20 ינואר 2019, 23:14

שועל כתב:לא ענית על שום דבר בתגובה הזו.

גם אני לא דיברתי על מנדבליט, אלא גם על מנדבליט, ואין לי שום מושג למה להמשיך להתעקש בצורה חסרת היגיון על כך שכל העולם ואשתו, המשטרה, הפרקליטות, היועץ המשפטי, משקרים ולוקחים סיכון על היוקרה המקצועית שלהם בשביל להגיש המלצות שקריות וכתב אישום נגד נתניהו. זה כל כך מנותק וקונספירטיבי.

ומה הכוונה ההדלפות לא שלו? אם אתה מתלונן על זה שמדליפים, אז זה אומר שהוא או סביבתו הדליפו, אז זה לגמרי אמין.

ערוץ 2 לגמרי דייק עד היום לגבי התיקים, כל הדיווחים שלו התבררו כנכונים לאחר מכן, גם לגבי הצוללות הדיווחים היו כל הזמן שנתניהו עצמו לא חשוד, רק כל סביבתו הקרובה פחות או יותר.

אני באמת לא מצליח להבין עם מי הוא יקים ממשלה. הוא צריך להתפלל שהבית היהודי יעברו את אחוז החסימה, שהימין החדש יקבל לא מעט מנדטים, ושיהיו כמה איחודים בימין, וגם אז הוא יהיה נתון לחסדיו של ליברמן. לא רואה עוד מפלגות מצטרפות לממשלה בראשות מואשם בשוחד.

כל מיני סיבות. האחרונה שבהן ניתנה אתמול ברעיון של מנדלבליט לדנה וייס, שם הוא אמר שלמעשה המשטרה חיפשה במשך שנה מבלי שהיו לה בכלל רעיות כלשהן למשהו.
אני שומע כמעט כל יום רעיונות עם כל מיני אנשים ברדיו, והספקות שעולות הם גדולים.
למשל, למה לא הוזמנו להעיד הרגולטורים של משרד התקשורת בהקשר למיזוג בין בזק לייס?
איזו הטבה ניתנה בתמורה לשמפניות ולסיגרים?
למה לא חוקרים את יאיר לפיד על הפגישות שלו עם מוזס?
ויש עוד עשרות...

הדעה שלי היא שתופרים כאן תיק. דעתך שונה וזה בסדר. מה שאני מקווה זה שההליך הדמוקרטי והחוק יישמר, כלומר גם אם יוגש כתב אישום ויהיה משפט, שנתניהו, אם ייבחר, יישאר בתפקידו.
מה שאתה מקווה זה שההליך הדמוקרטי יחולל כלומר, שהכרעת העם לא תכובד, והחוק לא יישמר.
זה ההבדל.

יש לי חדשות בשבילך. למעט קטסטרופה פוליטית עבור ליברמן (4-5 מנדטים), נתניהו יהיה תלוי בו בכל מקרה. זאת המציאות הפוליטית בישראל. ומי יישב איתו בממשלה? ליברמן, הימין החדש, החרדים ומפלגה דתית ציונית אם תהיה כזאת. כל אלה בוודאות, וזה אמור להספיק לקואליציה צרה.
אורלי לוי וכחלון יצטרפו גם כן, כי עד להרכבת הקואליציה לא ייגמר השימוע לפי מיטב הבנתי. לאחר מכן יהיה הרבה יותר קשה לפרק את הממשלה, בטח אם ידובר בכתבי אישום זניחים, כמו שלדעתי יהיו, אם יהיו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 21 ינואר 2019, 00:18

כן, חבורה ענקית של גופים ואנשים יושבים ומתאמים ביניהם איך לתפור לנתניהו תיקים שלא יעמדו במבחן בית המשפט (או שבעצם גם השופטים חלק מהחבורה). מקבץ גדול של שמאלנים.
לא יאמן כמה מנותק אפשר להיות.

בנוגע לקואליציה, בכלל לא בטוח שליברמן יספיק. בקדנציה הזו לדוגמה הוא היה חייב את כחלון.

הכרעת העם א, לא קובעת כל דבר, ב, גם בוחרת במפלגות אחרות, שהם יחליטו אם הם מעוניינים לשבת בקואלציה של אדם שנאשם השוחד ובלפחות עוד כמה עבירות של הפרת אמונים.
נערך לאחרונה על ידי שועל בתאריך 21 ינואר 2019, 00:24, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 21 ינואר 2019, 00:23

שועל כתב:כן, חבורה ענקית של גופים ואנשים יושבים ומתאמים ביניהם איך לתפור לנתניהו תיקים שלא יעמדו במבחן בית המשפט (או שבעצם גם השופטים חלק מהחוברה). מקבץ גדול של שמאלנים.

בנוגע לקואליציה, בכלל לא בטוח שליברמן יספיק. בקדנציה הזו לדוגמה הוא היה חייב את כחלון.

דבר ראשון זאת לא תהיה הפעם הראשונה ולא השניה שבה תופרים תיק. אפשר גם לקחת את זה למקום פחות קונספירטיבי ולהגיד שזאת לא תהיה הפעם הראשונה שבה עומד אדם למשפט ויוצא זכאי.
דבר שני, אתה מסתכל על הכל ממבט של 20 אלף רגל. בלי לצלול לפרטים, בלי לשמוע קצת פרשנויות וכד'. אתה מסתפק במה שאתה שומע אצל גיא פלג וזהו, אבל זה רק צד אחד. יש המון המון ספקות סביב התיקים האלה.

ולגבי הקואליציה, לא אמרתי שבטוח שליברמן יספיק, אבל אני מעריך שאם תהיה החלטה ברורה של העם, לכחלון, לאורלי לוי ולמי שיהיה שם עוד רלוונטי לעניין, לא יהיה את האומץ להגיד לעם שההחלטה הדמוקרטית שלו לא שווה כלום.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שועל » 21 ינואר 2019, 00:35

jol9 כתב:
שועל כתב:כן, חבורה ענקית של גופים ואנשים יושבים ומתאמים ביניהם איך לתפור לנתניהו תיקים שלא יעמדו במבחן בית המשפט (או שבעצם גם השופטים חלק מהחוברה). מקבץ גדול של שמאלנים.

דבר ראשון זאת לא תהיה הפעם הראשונה ולא השניה שבה תופרים תיק. אפשר גם לקחת את זה למקום פחות קונספירטיבי ולהגיד שזאת לא תהיה הפעם הראשונה שבה עומד אדם למשפט ויוצא זכאי.
דבר שני, אתה מסתכל על הכל ממבט של 20 אלף רגל. בלי לצלול לפרטים, בלי לשמוע קצת פרשנויות וכד'. אתה מסתפק במה שאתה שומע אצל גיא פלג וזהו, אבל זה רק צד אחד. יש המון המון ספקות סביב התיקים האלה.

ולגבי הקואליציה, לא אמרתי שבטוח שליברמן יספיק, אבל אני מעריך שאם תהיה החלטה ברורה של העם, לכחלון, לאורלי לוי ולמי שיהיה שם עוד רלוונטי לעניין, לא יהיה את האומץ להגיד לעם שההחלטה הדמוקרטית שלו לא שווה כלום.

איך אני יכול לצלול לפרטים אם אין לי את כל חומר הראיות שיש למשל למנדבליט, אחד מ''תופרי התיקים''.

וכן תן לי בבקשה דוגמה נוספת של ''תפירת תיק'' בתיק כל כך ציבורי ונגד מנהיג, שהגיעה עד כדי המלצות משטרה והמלצת יועץ משפטי לממשלה ואחר כך התבררה כתפירת תיק.

ובמקרה הזה מדובר על כמה אנשים שאי אפשר להאשים אותם שיש להם אינטרס להפיל את השלטון, ובכמה גופים שעבדו יחד, ועם האנשים הכי רציניים שלהם. ובשביל מה? בשביל תיקים שלא יכולים לעמוד במבחן בית המשפט?

מה אומר, חבל לי בשבילך שנאמנות עיוורת לפוליטקאי קטן בשר ודם משבשת לך את שיקול הדעת.

בנוגע לקואליציה, גם אני כתבתי שהוא ממש צריך לקוות שהמפלגות שהזכרת יספיקו לו. לא בטוח בכלל שזה מה שיקרה.
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי jol9 » 21 ינואר 2019, 00:43

דוגמא נוספת? ליברמן למשל.

אתה יכול לפחות לשמוע את הפרשנויות השונות, שמדברות על דברים אובייקטיביים (כמו למשל עצם ניהול החקירה בניגוד עניינים ישיר בין החוקר לנחקר).
אין שום נאמנות עיוורת. יש בסה"כ סיפורים שמתעופפים לאוויר, שהם בעיני בושה וחרפה (ולא רק בעיניי מסתבר), יש עכיפה בררנית, יש ניהול כושל של החקירה (כמו אי זימון עדי מפתח) וכד'.
ברור לגמרי שיש כאן לחץ עצום על כל המערכת להעמיד לדין ראש ממשלה, ובכך לצפצף על רצון הציבור.

אגב, מדובר כנראה בפוליטיקאי הכי גדול שהיה לנו, רק בלי ה"כנראה". גם את זה לא רק אני אומר.

לי אין שום ספקות לגבי הקואליציה, כמובן בתנאי שהסקרים לא טועים שוב בעשרות אחוזים כמו בדר"כ.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 ינואר 2019, 11:04

נכון מאוד תמונה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 21 ינואר 2019, 17:00

הBase של ליברמן זה הרבה יותר מחצי מנדט...
גם להגיד שהוא לא השיג כלום בשלושים שנה זה קצת מוגזם.

לגבי עניין הסיסמאות אני דווקא מסכים
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 21 ינואר 2019, 17:09

קיבלתי עכשיו סקר בחירות מעניין (השאלות היו בסדר הזה)

תמונהתמונהתמונה
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 ינואר 2019, 19:08

jol9 כתב:הBase של ליברמן זה הרבה יותר מחצי מנדט...

מה היא מורשת ליברמן בפוליטיקה? מה ההישגים שלו לאורך השנים?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 21 ינואר 2019, 19:52

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:הBase של ליברמן זה הרבה יותר מחצי מנדט...

מה היא מורשת ליברמן בפוליטיקה? מה ההישגים שלו לאורך השנים?

אני חושב שהרעיון לקנן יחסים דיפלומטיים עם מדינות אפריקאיות, זה היה משהו שהוא התחיל כשר החוץ.
הטיפול הביטחוני בגזרה הצפונית ושיתוף הפעולה עם רוסיה כשר הביטחון.

חוץ מזה המפלגה שלו העבירה לא מעט חוקים לטובת אוכלוסיית העולים, כמו אפשרות לקבל פנסיה מממשלת רוסיה וכד'.

בכל אופן, את מה שאתה אומר אפשר להגיד כמעט על כל אחד שלא עומד בראש הפירמידה.
תפקידי החוץ והביטחון הם תפקידים שבהם קשה להגדיר הצלחה או כשלון באופן מפורש, ובטח לא לקחת את הקרדיט מראש הממשלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־19 אורחים