המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

בחירות ספטמבר 2019

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות ספטמבר 2019 - נתניהו ירכיב את הממשלה

הודעהעל ידי my man » 28 ספטמבר 2019, 19:46

ולעצם העניין שאפו גדול על ההשקעה אור...וואו..
כיף להיות חלק מהפורום הזה הרבה בגלל הרמה הזו של ההשקעה..
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי my man » 28 ספטמבר 2019, 19:46

MTA2311 כתב:
my man כתב:**** כמה הודעות זה נחשב מתוך החוק של ה4 הודעות ביום?

אחת. מצאתי דרך לעקוף את החוקים של עצמי.
מדובר באכיפה בררנית לטעמי
"אם נחרבנו ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו ייבנה, על ידי אהבת חינם!" (הראי"ה קוק)
סמל אישי של המשתמש
my man

הודעהעל ידי jol9 » 29 ספטמבר 2019, 00:39

אור, ראשית כל הכבוד. אני באמת מעדיף את הכיוון הזה של הדיונים, כי זה יותר עמוק ומעניין.

שנית, קראתי כל מילה והיה מאוד מעניין. פעם הבאה אני אכתוב 1000 מילה על הפעלת קולבקים א-סינכרונית בג'אווה סקריפט, וגם אתה תקרא הכל.

לגבי התוכן.
בחלק הראשון של הפוסט, שכנעת אותי לחלוטין שהרשות המבצעת השתלטה על המחוקקת, למרות שלא זכור לי שהיו לנו ויכוחים לגבי זה, כלומר הסכמתי עוד לפני.
בחלק השני הגעת לחלק שבו הרשות השופטת מאזנת את המבצעת.

זה מעניין, ואני מניח שיהיו לי שאלות בהמשך...

באופן כללי הדבר שהכי מעניין אותי זה שינוי שיטת הממשל. אני חושב שהשיטה הנוכחית מיצתה את עצמה, ולא מתאימה למציאות הנוכחית, אבל אני לא רואה שהיא הולכת להשתנות בקרוב, כי אני לא רואה שחברי הכנסת מרימים את הכפפה הזאת ומשנים את חוקי המשחק.

ד"א, יהיה מעניין לחזור לדיונים על התיקים של ביבי אחרי שייצאו קצת פרטים מהשימוע שמתחיל לדעתי בשבוע הבא.

בכל מקרה, באמת מעריך את ההשקעה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 29 ספטמבר 2019, 14:12

למדינה אין ממשלה, אבל במקום לנסות להרכיב קואליציה אדון נגץ בחר לטייל בחו"ל. אבל אתם תמשיכו להאשים את נתניהו.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי toja27 » 29 ספטמבר 2019, 17:53

felix_r כתב:למדינה אין ממשלה, אבל במקום לנסות להרכיב קואליציה אדון נגץ בחר לטייל בחו"ל. אבל אתם תמשיכו להאשים את נתניהו.

נתניהו לא יחזור בו מהבלוק שבנה עם מפלגות הימין והמפלגות החרדיות וגם לא יסכים להיות השני ברוטציה, גנץ לא יסכים להיות השני ברוטציה גם כן ולא ישב למשא ומתן נתניהו בזמן שהוא מגיע עם הבלוק כאמור, לכן לא נתניהו ולא גנץ יבנו קואלציה ולכן שגנץ יטייל איפה שבא לו, אני מאמין שהתמונת מצב ברורה לכולם בשלב הזה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי jol9 » 29 ספטמבר 2019, 18:17

toja27 כתב:
felix_r כתב:למדינה אין ממשלה, אבל במקום לנסות להרכיב קואליציה אדון נגץ בחר לטייל בחו"ל. אבל אתם תמשיכו להאשים את נתניהו.

נתניהו לא יחזור בו מהבלוק שבנה עם מפלגות הימין והמפלגות החרדיות וגם לא יסכים להיות השני ברוטציה, גנץ לא יסכים להיות השני ברוטציה גם כן ולא ישב למשא ומתן נתניהו בזמן שהוא מגיע עם הבלוק כאמור, לכן לא נתניהו ולא גנץ יבנו קואלציה ולכן שגנץ יטייל איפה שבא לו, אני מאמין שהתמונת מצב ברורה לכולם בשלב הזה.

אני גם שומע שהליכוד שולחים את ליברמן לעזאזל ולא מוכנים לנהל איתו מו"מ...

כמו שאמרתי לפני. יותר מדי אנשים טיפסו על יותר מדי עצים שהם יותר מדי גבוהים.
בחירות שלישיות הן בלתי נמנעות במצב שנוצר. הדבר העצוב הוא שלא רואים איך זה משנה את התמונה.

אפילו אם הולכים לשובר שוויון של בחירות ישירות בין גנץ/לפיד לנתניהו, המצב הוא עדיין זהה... איך כל אחד מהם ירכיב קואליציה?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 03 אוקטובר 2019, 17:19

הולכים לפריימריז בליכוד?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 03 אוקטובר 2019, 17:26

לפיד בהודעה דרמטית הודיע שהוא מוותר על הרוטציה לטובת ממשלת אחדות.
חבל שעוד אנשים לא עושים ויתורים כדי להקים ממשלה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 03 אוקטובר 2019, 19:26

הודעה דרמטית מיי אס.
הם לא מעוניינים באחדות. האמת זה נראה שאף אחד לא באמת מעוניין באחדות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 11 אוקטובר 2019, 02:00

אני כבר לא מצליח להבין לאן מתקדמים.
העברת המנדט לגנץ? בחירות מספר 3? מה קורה למדינה שלנו?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 11 אוקטובר 2019, 08:30

אז אחרי שהוא החתים את מפלגות הימין על מסמך שאומר שהוא המועמד היחידי שלהם לראשות הממשלה, והעביר החלטה עם 200 חברי ליכוד (מתוך 3000+) שהוא המועמד היחידי מטעם ראשות הליכוד, עכשיו ביבי רוצה להחתים פרטנית את כל 55 חברי מפלגות הימין על זה שהם תומכים רק בו

אבל אין ספק שכחול לבן פועלת בצורה לא דמוקרטית
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 11 אוקטובר 2019, 11:00

שמואל1 כתב:אני כבר לא מצליח להבין לאן מתקדמים.
העברת המנדט לגנץ? בחירות מספר 3? מה קורה למדינה שלנו?

לא ניתן להרכיב ממשלה לדעתי. אנחנו במצב מאוד בעייתי.

לצורך העניין, ביבי יחזיר את המנדט בקרוב לדעתי. אין לו מה למשוך את זה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 11 אוקטובר 2019, 11:03

Holiday_Armadillo כתב:אז אחרי שהוא החתים את מפלגות הימין על מסמך שאומר שהוא המועמד היחידי שלהם לראשות הממשלה, והעביר החלטה עם 200 חברי ליכוד (מתוך 3000+) שהוא המועמד היחידי מטעם ראשות הליכוד, עכשיו ביבי רוצה להחתים פרטנית את כל 55 חברי מפלגות הימין על זה שהם תומכים רק בו

אבל אין ספק שכחול לבן פועלת בצורה לא דמוקרטית

האמת אני לא יודע למה הוא עושה את זה. די טיפשי בעיניי.
בלי קשר, כחול לבן היא מפלגה שמורכבת משלוש מפלגות ששלושת ראשיהן מחליטים באופן בלעדי מה קורה במפלגה, מי מודח,
מי ממשיך, מי יהיה שר X וכד'.

אנחנו זקוקים בדחיפות לשינוי משמעותי בשיטת הממשל כאן.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אוקטובר 2019, 16:24

תזכורת נהדרת לכך שלא משנה כמה טראמפ נראה אבוד בתקופה האחרונה כל דבר אחר שיבוא מהמפלגה הדמוקרטית יהיה גרוע בהרבהתמונה
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי toja27 » 21 אוקטובר 2019, 17:27

MTA2311 כתב:תזכורת נהדרת לכך שלא משנה כמה טראמפ נראה אבוד בתקופה האחרונה כל דבר אחר שיבוא מהמפלגה הדמוקרטית יהיה גרוע בהרבהתמונה

העמדה שלה היא עמדה הגיונית בסהכ.
אם ארצות הברית לאורך השנים ראתה שהפסקת הבניה בהתנחלויות זה צעד נכון להגעת הסכם השלום האזורי( לא אומר שזה יביא להסכם אלא שארצות הברית חושבת שזה צעד בכיוון הנדרש) והסכם שלום מבחינת ארצות הברית הוא נכון מבחינתה ברמה האסטרטגית, אז המשך בנייה בהתנחלויות למרות הפצרות ארצות הברית לאורך השנים, זה סוג של סטירה בלחי.
ישראל צריכה לקחת עמדה יותר ברורה וחד משמעית בנושא הזה לדעתי.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי toja27 » 21 אוקטובר 2019, 17:35

אגב , לא יודע כמה ישנה התרחבות ישראלית בהתנחלויות בשנים האחרונות, אם הביקורת על ההתנחלויות תפסה מומנטום משל עצמה או שיש באמת דברים בשטח אבל מה שכן, העמדה של ישראל בנושא זה היא לא לגמרי ברורה.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אוקטובר 2019, 17:44

זאת בעיקר אמירה פופוליסטית. לביטוי "בנייה בהתנחלויות" אין שום משמעות פרקטית כשהוא סתם נזרק לחלל ככה. מה זה התנחלויות? כל בנייה מעבר לקו הירוק? כולל הגושים? רק התנחלויות מבודדות? ומה זה בנייה? כולל גידול טבעי?

הסיכוי שוורן מבינה משהו במציאות האיזורית הוא, בכל הכבוד, קלוש עד אפסי, והאמירה הזאת די מחדדת את הנקודה הזאת. היא סתם נזרקה לאוויר כחלק מהקו השמאלני רדיקלי שמאפיין את המפלגה הדמוקרטית בתקופה האחרונה.

בכל מקרה, גם אם יש בזה הגיון מנקודת המבט האמריקנית (ספק גדול מאוד אם זה נכון), זה לא מעניין אותי בתור ישראלי. אני לא עושה את השיקולים שלהם, ואם אלה האינטרסים שלהם, אז זה רע לי בתור ישראלי.

בכל מקרה, צריך להגיד שהאמירה הזאת מנוגדת לכל מדיניות ממשלתית ישראלית מאז 67. כולל זאת של רבין וברק. אין כזה דבר להפסיק לחלוטין בנייה בהתנחלויות. זה גם מנוגד לכל עמדה נשיאותית אמריקאית. רע מאוד קיצר.

אני אגב חושב שצריך להתנתק כמה שיותר מהסיוע האמריקני בלי קשר למי הנשיא, אבל זאת סוגייה אחרת. הנקודה היא שלישראל יש בעיה עם המפלגה הדמוקרטית על הרכבה הנוכחי, וטראמפ הוא הרע במיעוטו כרגע.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי toja27 » 21 אוקטובר 2019, 18:18

MTA2311 כתב:זאת בעיקר אמירה פופוליסטית. לביטוי "בנייה בהתנחלויות" אין שום משמעות פרקטית כשהוא סתם נזרק לחלל ככה. מה זה התנחלויות? כל בנייה מעבר לקו הירוק? כולל הגושים? רק התנחלויות מבודדות? ומה זה בנייה? כולל גידול טבעי?

הסיכוי שוורן מבינה משהו במציאות האיזורית הוא, בכל הכבוד, קלוש עד אפסי, והאמירה הזאת די מחדדת את הנקודה הזאת. היא סתם נזרקה לאוויר כחלק מהקו השמאלני רדיקלי שמאפיין את המפלגה הדמוקרטית בתקופה האחרונה.

בכל מקרה, גם אם יש בזה הגיון מנקודת המבט האמריקנית (ספק גדול מאוד אם זה נכון), זה לא מעניין אותי בתור ישראלי. אני לא עושה את השיקולים שלהם, ואם אלה האינטרסים שלהם, אז זה רע לי בתור ישראלי.

בכל מקרה, צריך להגיד שהאמירה הזאת מנוגדת לכל מדיניות ממשלתית ישראלית מאז 67. כולל זאת של רבין וברק. אין כזה דבר להפסיק לחלוטין בנייה בהתנחלויות. זה גם מנוגד לכל עמדה נשיאותית אמריקאית. רע מאוד קיצר.

אני אגב חושב שצריך להתנתק כמה שיותר מהסיוע האמריקני בלי קשר למי הנשיא, אבל זאת סוגייה אחרת. הנקודה היא שלישראל יש בעיה עם המפלגה הדמוקרטית על הרכבה הנוכחי, וטראמפ הוא הרע במיעוטו כרגע.

האמירה כשהיא עומדת לבדה, אכן לא אומרת הרבה, ובאמת יכול להיות שהגברת אומרת את זה מתוך מניעים פופוליסטיים.
מה שחשוב בעיני שהיא מייצגת קו מחשבה שמנוגד לעמדת ארצות הברית בקשר לסיוע הכספי לאורך השנים, ובהרגשה האישית שלי( לא מתוך מידע מוסמך) יש פוטנציאל לקו המחשבה הזה לתפוס תאוצה מתוך אי ההצלחה להגיע לתוצאות הרצויות מבחינתם בנושא הסכם השלום ואולי יש צורך לשנות כמה דברים.
אני הסברתי את ההיגיון כפי שאני רואה מנקודת מבטה של ארצות הברית. עד כה העמדה של ארצות הברית בעניין הזה היה בעיקר - שתי מדינות לשני עמים, ולשם כך יש צורך בהפסקת הבנייה בהתנחלויות( אני מניח שלפוליטקאיים שהיו בשיחות משא המתן בטוח היו הגדרות קונקרטיות לגבי מה זה התנחלות), זה אחד מהתנאים המוקדמים והנדרשים מצד ישראל. ברגע שישראל לא עומדת בתנאים, יש הגיון מבחינתה להפעיל עליה לחצים.
אתה טוען שהאמירה על הפסקת בניית ההתנחלויות מנוגדת לעמדת כל הנשיאים האמרקאיים או שהפסקת ההסיוע האמרקאי אם לא תהיה הפסקת בניה בהתנחלויות?
כי אם זה הראשון , אז אני חושב שאתה טועה.

לגבי הפסקה האחרונה, לי אישית אין דעה חד משמעית בעניין הסיוע האמרקאי, מניח שאני חושב שזה דבר טוב. אני חושב שיש הערכה מוגזמת אולי של כוחה של ישראל בזירה הבין לאומית. לדעתי מכבש הלחצים שיופעל על ישראל יהיה חזק מאוד בלי הסיוע האמרקאי.

לגבי הנקודה שרצית להעביר מלכתחילה, אני נוטה להסכים אבל לא לגמרי. הסיבה היא שהתרשמתי שטראמפ מעבר להיותו מייצג מפלגה רפובלקנית בעלת אהדה כללית לישראל, הוא גם איש עסקים. אני חושב שאם ישראל תאכזב אותו בהתנהלותה בעסקת המאה שעומדת בפתח, טראמפ לא יהסס להפנות כתף קרה לישראל בעתיד אפילו יותר מהמחנה הדמוקרטי.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי שמואל1 » 21 אוקטובר 2019, 18:20

מתי ביבי מחזיר את המנדט?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 21 אוקטובר 2019, 19:16

toja27 כתב:
MTA2311 כתב:זאת בעיקר אמירה פופוליסטית. לביטוי "בנייה בהתנחלויות" אין שום משמעות פרקטית כשהוא סתם נזרק לחלל ככה. מה זה התנחלויות? כל בנייה מעבר לקו הירוק? כולל הגושים? רק התנחלויות מבודדות? ומה זה בנייה? כולל גידול טבעי?

האמירה כשהיא עומדת לבדה, אכן לא אומרת הרבה, ובאמת יכול להיות שהגברת אומרת את זה מתוך מניעים פופוליסטיים.
מה שחשוב בעיני שהיא מייצגת קו מחשבה שמנוגד לעמדת ארצות הברית בקשר לסיוע הכספי לאורך השנים, ובהרגשה האישית שלי( לא מתוך מידע מוסמך) יש פוטנציאל לקו המחשבה הזה לתפוס תאוצה מתוך אי ההצלחה להגיע לתוצאות הרצויות מבחינתם בנושא הסכם השלום ואולי יש צורך לשנות כמה דברים.
אני הסברתי את ההיגיון כפי שאני רואה מנקודת מבטה של ארצות הברית. עד כה העמדה של ארצות הברית בעניין הזה היה בעיקר - שתי מדינות לשני עמים, ולשם כך יש צורך בהפסקת הבנייה בהתנחלויות( אני מניח שלפוליטקאיים שהיו בשיחות משא המתן בטוח היו הגדרות קונקרטיות לגבי מה זה התנחלות), זה אחד מהתנאים המוקדמים והנדרשים מצד ישראל. ברגע שישראל לא עומדת בתנאים, יש הגיון מבחינתה להפעיל עליה לחצים.
אתה טוען שהאמירה על הפסקת בניית ההתנחלויות מנוגדת לעמדת כל הנשיאים האמרקאיים או שהפסקת ההסיוע האמרקאי אם לא תהיה הפסקת בניה בהתנחלויות?
כי אם זה הראשון , אז אני חושב שאתה טועה.

לגבי הפסקה האחרונה, לי אישית אין דעה חד משמעית בעניין הסיוע האמרקאי, מניח שאני חושב שזה דבר טוב. אני חושב שיש הערכה מוגזמת אולי של כוחה של ישראל בזירה הבין לאומית. לדעתי מכבש הלחצים שיופעל על ישראל יהיה חזק מאוד בלי הסיוע האמרקאי.

לגבי הנקודה שרצית להעביר מלכתחילה, אני נוטה להסכים אבל לא לגמרי. הסיבה היא שהתרשמתי שטראמפ מעבר להיותו מייצג מפלגה רפובלקנית בעלת אהדה כללית לישראל, הוא גם איש עסקים. אני חושב שאם ישראל תאכזב אותו בהתנהלותה בעסקת המאה שעומדת בפתח, טראמפ לא יהסס להפנות כתף קרה לישראל בעתיד אפילו יותר מהמחנה הדמוקרטי.

התכוונתי שזה חידוש שמישהו מתנה את הסיוע בהפסקת הבנייה. זה לא קרה גם בתקופות של נשיאים הרבה פחות פרו ישראלים.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־28 אורחים