המשחק הקרוב: פנאתינייקוס נגד מכבי Playtika ת"א, 25 באפריל, חמישי, 21:15

בחירות ספטמבר 2019

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

Re: בחירות ספטמבר 2019 - נתניהו ירכיב את הממשלה

הודעהעל ידי bigi » 26 ספטמבר 2019, 16:27

Holiday_Armadillo כתב:
bigi כתב:השילוב של גנץ ולפיד אומנם העמיד את כחול לבן כאלטרנטיבה לליכוד, אבל עכשיו זה יוצר בעיה ,אני מאמין שהבעיה של גנץ ללכת לאחדות היא הרבה בגלל הסכם הרוטציה עם לפיד שלא היה מוכן לוותר על הרוטציה עוד מלפני הבחירות , אותי יותר מטריד הרעיון שאיימן עודה יהיה יו"ר אופוזיציה , מעדיף שגם באופוזיציה ישבו כמה מפלגות ציוניות ושלאחד מהם יהיו הכי הרבה ממליצים ליו"ר אופוזיציה.
אם לפיד זה שמנע אחדות עם ביבי אז גנץ צריך להגיד לו תודה
אתה לא רץ על מצע של ''נדיח את ביבי ולא נשב בממשלה עם רה''מ שמתמודד עם כתבי אישום'' ואז עושה פניית פרסה אחרי שקיבלת את המנדטים

ההצעה של הנשיא לגבי חוק הנבצרות פותר לכולם את הבעיה , ביבי יגיע למשפט כראש ממשלה וככזה שיש לו את מספר הממליצים הרב ביותר יתחיל את הקדנציה ראשון, גנץ יזכה לתקופת חפיפה וילמד קצת איך המערכת הפוליטית עובדת , אם את זה הם לא יקחו באמת שאני לא רואה פתרון אחר , זו הדרך היחידה להוריד את כולם מהעץ , אם את זה הם לא יקחו זה באמת יותר דאגה לכיסא מלאזרחים .
bigi

הודעהעל ידי toja27 » 26 ספטמבר 2019, 17:32

זה לא עוזר להוריד אף אחד מהעץ כי זאת לא הבעיה העיקרית.
ציבור גדול מדי בארץ כבר שבע ממשלתו בראשות נתניהו עם אותן מפלגות עם אותו ראש ממשלה. אף אחד גם לא מאמין לו כבר בשלב הזה למילה שיוצאת לו מהפה וההבטחות שלו לכיבוד הרוטציה . צריך לדעת גם לשחרר.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי felix_r » 26 ספטמבר 2019, 17:43

toja27 כתב:זה לא עוזר להוריד אף אחד מהעץ כי זאת לא הבעיה העיקרית.
ציבור גדול מדי בארץ כבר שבע ממשלתו בראשות נתניהו עם אותן מפלגות עם אותו ראש ממשלה. אף אחד גם לא מאמין לו כבר בשלב הזה למילה שיוצאת לו מהפה וההבטחות שלו לכיבוד הרוטציה . צריך לדעת גם לשחרר.

מזכיר לי את מה שהאוהדים האדומים אומרים על מכבי... מוזר.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי toja27 » 26 ספטמבר 2019, 17:55

felix_r כתב:

לי זה מזכיר מאמן שמאמן אותה קבוצה כמה שנים והקבוצה בינונית ומדשדשת ופשוט מתחשק לך לראות מאמן חדש עם גישה חדשה ודם חדש.
סמל אישי של המשתמש
toja27

הודעהעל ידי felix_r » 26 ספטמבר 2019, 18:47

toja27 כתב:
felix_r כתב:

לי זה מזכיר מאמן שמאמן אותה קבוצה כמה שנים והקבוצה בינונית ומדשדשת ופשוט מתחשק לך לראות מאמן חדש עם גישה חדשה ודם חדש.

מדשדשת? המדינה במצב הכי טוב בהיסטוריה. אבל אתה יכול לקרוא לזה מדשדשת. פחחח...
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי bigi » 26 ספטמבר 2019, 19:44

יש מציאות ש32 מנדטים מקבלת המפלגה בראשותו ככה שיש חלק גדול בציבור שלא מסכים איתך , אני מסתכל על המצב כמו שהציבור בחר , ובמצב כזה חצי עם רוצה ביבי וחצי עם רוצה שינוי , אז ממשלת אחדות זה מקום טוב באמצע ,בכל מקרה מה שלא יהיה נקווה לטוב
bigi

הודעהעל ידי jol9 » 26 ספטמבר 2019, 19:53

bigi כתב:

יש מציאות ש32 מנדטים מקבלת המפלגה בראשותו ככה שיש חלק גדול בציבור שלא מסכים איתך , אני מסתכל על המצב כמו שהציבור בחר , ובמצב כזה חצי עם רוצה ביבי וחצי עם רוצה שינוי , אז ממשלת אחדות זה מקום טוב באמצע ,בכל מקרה מה שלא יהיה נקווה לטוב

האמת היא שללא ליברמן, 2 מליון אנשים בחרו בביבי ובמפלגות הלווין שלו, ו2 מליון אזרחים בחרו במפלגות השמאל.
זאת אומרת, לכל הפחות, יש כאן שוויון.
מה שקורה זה שהשמאל מנסה לפרק את השליטה של הימין, באופן לא דמוקרטי ולא לגיטימי, ואין אף אזרח הגון שבחר בליכוד או במפלגות הלווין שלו שהיה נותן יד לפוטצ' הזה שרוצים לעשות לפיד ושות' למחנה הימין.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 26 ספטמבר 2019, 20:17

"השמאל מנסה לפרק את השליטה של הימין באופן לא דמוקרטי ולא לגיטימי"

איזה שטויות באמא שלי.

בוא תסביר לי מה לא דמוקרטי ולא לגיטימי בקיום הבטחת בחירות לא לשבת עם ביבי? כל מה שלא בא לך טוב זה לא דמוקרטי?

מעבר לזה, אל תדבר על "ימין" לא אכפת לך כהוא זה מימין. הדבר היחיד שאכפת לך זה ביבי. אם ביבי פורש וגדעון סער מרכיב ממשלה, יש לך פה ממשלת ימין נטו עם ליברמן תוך 24 שעות.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 26 ספטמבר 2019, 20:23

MTA2311 כתב:"השמאל מנסה לפרק את השליטה של הימין באופן לא דמוקרטי ולא לגיטימי"

איזה שטויות באמא שלי.

בוא תסביר לי מה לא דמוקרטי ולא לגיטימי בקיום הבטחת בחירות לא לשבת עם ביבי? כל מה שלא בא לך טוב זה לא דמוקרטי?

מעבר לזה, אל תדבר על "ימין" לא אכפת לך כהוא זה מימין. הדבר היחיד שאכפת לך זה ביבי. אם ביבי פורש וגדעון סער מרכיב ממשלה, יש לך פה ממשלת ימין נטו עם ליברמן תוך 24 שעות.

לא דמוקרטי ולא לגיטימי לנסות לכפות על 2 מליון בוחרים משהו אחר ממה שהם בחרו.
כשגדעון סער יתמודד בבחירות, ויזכה לתמיכה של 2 מליון בוחרים, אז נדבר. כרגע זה לא המצב.

יש כאן מצב מאוד מסוכן שבו כל פעם שיהיה מנהיג שלא יבוא טוב למישהו, ידרשו להחליף אותו.
בליכוד יש פריימריז. רוצה גדעון סער להוביל את הליכוד, שיתמודד בפריימריז.

מה שכן דמוקרטי וכן לגיטימי לעשות זה להבין שאלה תוצאות הבחירות, ולפעול על פיהם.
אגב, אני מסכים שגם הבלוק של ביבי הוא לא בדיוק מהלך שמראה על ידיים נקיות ורצון אמיתי לממשלת אחדות.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 26 ספטמבר 2019, 20:25

מי ידרוש להחליף? בחייאת מי?

יש לך פה חצי עם לפחות שלא רוצה את ביבי. איך זה לא דמוקרטי מצד כחול לבן לעשות בדיוק את זה?
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 26 ספטמבר 2019, 20:29

MTA2311 כתב:מי ידרוש להחליף? בחייאת מי?

יש לך פה חצי עם לפחות שלא רוצה את ביבי. איך זה לא דמוקרטי מצד כחול לבן לעשות בדיוק את זה?

יש לך חצי עם שרוצה את ביבי וחצי עם שלא רוצה. מה שלא דמוקרטי זה לבוא למחנה כל כך גדול ולהגיד לו מי יעמוד בראשו.

כן דמוקרטי להגיד - התחייבנו לציבור, לא נשב עם נתניהו, וחבל על בזבוז הזמן הזה, אבל זה לא מה שהם אומרים.

עוד אפשרות דמוקרטית היא להגיד - רצינו א', הציבור החליט ב', אין לנו ברירה אלא להפר את אחת מהבטחות הבחירות שלנו.

המצב מאוד מסובך, זה נכון, אבל הוא נוצר מראש כי יותר מדי פוליטיקאים טיפסו על עצים גבוהים מדי, ולא מוכנים לרדת מהם.
הליכוד אגב, לא פסל אף מפלגה ציונית, אפילו לא את מרצ.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 26 ספטמבר 2019, 20:33

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:"השמאל מנסה לפרק את השליטה של הימין באופן לא דמוקרטי ולא לגיטימי"

איזה שטויות באמא שלי.

לא דמוקרטי ולא לגיטימי לנסות לכפות על 2 מליון בוחרים משהו אחר ממה שהם בחרו.
כשגדעון סער יתמודד בבחירות, ויזכה לתמיכה של 2 מליון בוחרים, אז נדבר. כרגע זה לא המצב.

יש כאן מצב מאוד מסוכן שבו כל פעם שיהיה מנהיג שלא יבוא טוב למישהו, ידרשו להחליף אותו.
בליכוד יש פריימריז. רוצה גדעון סער להוביל את הליכוד, שיתמודד בפריימריז.

מה שכן דמוקרטי וכן לגיטימי לעשות זה להבין שאלה תוצאות הבחירות, ולפעול על פיהם.
אגב, אני מסכים שגם הבלוק של ביבי הוא לא בדיוק מהלך שמראה על ידיים נקיות ורצון אמיתי לממשלת אחדות.
ומה היה דמוקרטי בלא לשבת עם מפלגה שקיבלה 35 מנדטים באפריל?
אין לי מושג מאיפה אתה מביא את עניין 2 מיליון מצביעים
גם לכחול לבן וגם לליכוד היו קצת מעל למיליון
בבחירות הקודמות הליכוד קיבל 15 אלף קולות יותר (שתי המפלגות עם 35), הפעם כחול לבן קיבלו 30 אלף יותר וגם מנדט יותר, אז תסביר לי מה יותר לא דמוקרטי, לא לשבת עם מפלגה שקיבלה אותו מספר מנדטים, לבנות גוש עם מפלגות שהמפלגה הגדולה ביותר הכריזה שלא תשב איתן, או ניסיון לבנות ממשלה לפי המצע שרצו עליו בשתי מערכות רצופות?
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 26 ספטמבר 2019, 20:33

מה? זה בדיוק מה שהם אומרים. כל הזמן. על מה אתה מדבר יוני?

לדרוש מהם לוותר זה כמו לדרוש מביבי לפרוש. זה הכל. פתאום זה "לא דמוקרטי"? אתה סתם מדקלם ססמאות, באמת שאני לא מבין מה אתה מנסה להגיד.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 26 ספטמבר 2019, 20:36

ולהגיד צריך שצריך לשבת עם נתניהו כי אלה תוצאות הבחירות והוא קיבל 32 מנדטים זה בדיוק כמו להגיד אסור לשבת עם נתניהו בכל מחיר כי אלה תוצאות הבחירות הגישה הזאת קיבלה 33 מנדטים

איך אתה לא רואה את ההצגה המגמתית הזאת?
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 26 ספטמבר 2019, 20:39

MTA2311 כתב:מה? זה בדיוק מה שהם אומרים. כל הזמן. על מה אתה מדבר יוני?

לדרוש מהם לוותר זה כמו לדרוש מביבי לפרוש. זה הכל. פתאום זה "לא דמוקרטי"? אתה סתם מדקלם ססמאות, באמת שאני לא מבין מה אתה מנסה להגיד.

הם לא אומרים את זה.
הם רוצים ממשלת אחדות בראשותם (או אפילו ברוטציה) וללא נתניהו. זאת דאישה שמעוותת את רצונם של שני מליון בוחרים.

כרמל - כשאני אומר 2 מליון אני מתכוון למי שהצביע לליכוד, ולמפלגות הלוויין שלו, שהם הצביעו ביודעין למפלגה שהודיעה שתתמוך בנתניהו כראש ממשלה, וגם מימשו את זה בפועל אצל הנשיא.

או שכח"ל יורדים מהעץ ומוותרת על החרם והליכוד מוותרת על החרדים נניח, ואז מנסים לכונן ממשלת אחדות ברוטציה,
או שליברמן יורד מהעץ ומקבל עד חצי המלכות לממשלת ימין צרה,
או שהולכים לבחירות נוספות.

אין אופציות אחרות, על פי תוצאות הבחירות האלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 26 ספטמבר 2019, 20:42

איך "לא נשב עם נתניהו" שונה מ"ממשלת אחדות בראשותם בלי נתניהו"
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 26 ספטמבר 2019, 20:43

jol9 כתב:

הם לא אומרים את זה.
הם רוצים ממשלת אחדות בראשותם (או אפילו ברוטציה) וללא נתניהו. זאת דאישה שמעוותת את רצונם של שני מליון בוחרים.

כרמל - כשאני אומר 2 מליון אני מתכוון למי שהצביע לליכוד, ולמפלגות הלוויין שלו, שהם הצביעו ביודעין למפלגה שהודיעה שתתמוך בנתניהו כראש ממשלה, וגם מימשו את זה בפועל אצל הנשיא.

או שכח"ל יורדים מהעץ ומוותרת על החרם והליכוד מוותרת על החרדים נניח, ואז מנסים לכונן ממשלת אחדות ברוטציה,

אתה כנראה לא ממש מכיר את הדמוגרפיה של אלה שהצביעו לבית היהודי, ימינה ועוצמה יהודית
הם הצביעו למפלגות האלה כי הם רצו שמישהו יכריח את ביבי לעשות את כל מה שלא עשה עד עכשיו
הם יודעים שהם לא גדולים מספיק לראשות הממשלה, זה ממש לא אומר שהם הצביעו לביבי, הם הצביעו למפלגות האלה (ולא ש''ס או מפלגה חרדית אחרת) כי הם (הרבה) יותר יומנים מהליכוד ואם היית מכיר את הדמוגרפיה היית יודע שהם לא מחשיבים את ביבי ימין, הוא ברירת מחדל שלהם, לא יותר, הם בטח לא מעריצים אותו
מי שרצה את ביבי הצביע ליכוד
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 26 ספטמבר 2019, 20:43

MTA2311 כתב:ולהגיד צריך שצריך לשבת עם נתניהו כי אלה תוצאות הבחירות והוא קיבל 32 מנדטים זה בדיוק כמו להגיד אסור לשבת עם נתניהו בכל מחיר כי אלה תוצאות הבחירות הגישה הזאת קיבלה 33 מנדטים

איך אתה לא רואה את ההצגה המגמתית הזאת?

זאת לא הצגה מגמתית. אתה לא מבין את החוצפה שבדרישה הזאת אפילו...

אם יש לך 61 בלי הליכוד, סבבה, תעשה מה שאתה רוצה. אם אין לך, תתגמש, ואל תנסה לכפות על מפלגה (או יותר נכון מחנה) אחר/ת מי יהיה המנהיג שלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 26 ספטמבר 2019, 20:45

MTA2311 כתב:איך "לא נשב עם נתניהו" שונה מ"ממשלת אחדות בראשותם בלי נתניהו"

זה בסדר, אבל הם כן הלכו למו"מ, ולא פסלו את זה על הסף. זאת הכוונה שלי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 26 ספטמבר 2019, 20:48

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:

הם לא אומרים את זה.

אתה כנראה לא ממש מכיר את הדמוגרפיה של אלה שהצביעו לבית היהודי, ימינה ועוצמה יהודית
הם הצביעו למפלגות האלה כי הם רצו שמישהו יכריח את ביבי לעשות את כל מה שלא עשה עד עכשיו
הם יודעים שהם לא גדולים מספיק לראשות הממשלה, זה ממש לא אומר שהם הצביעו לביבי, הם הצביעו למפלגות האלה (ולא ש''ס או מפלגה חרדית אחרת) כי הם (הרבה) יותר יומנים מהליכוד ואם היית מכיר את הדמוגרפיה היית יודע שהם לא מחשיבים את ביבי ימין, הוא ברירת מחדל שלהם, לא יותר, הם בטח לא מעריצים אותו
מי שרצה את ביבי הצביע ליכוד

אני מכיר מצויין את הדמוגרפיה ואת המחנה הזה.
אני גם יודע מצויין מה הדעות שלהם וכל מה שאמרת הוא נכון. לא טענתי שהם מעריצים את נתניהו, אלא שהם בחרו בו כנציגם בראשות הממשלה.

כלומר, אם היתה בחירה בשני פתקים, כל מי שהצביע לחרדים ולימינה, היה מצביע לנתניהו כראש ממשלה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־66 אורחים