המשחק הקרוב: מכבי Playtika ת"א נגד הפועל ב"ש, 20 באפריל, שבת, 20:40

ת'רד מגפת הקורונה V3 - ''תעשו חיים'' ב. נתניהו

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

ת'רד מגפת הקורונה V3 - ''תעשו חיים'' ב. נתניהו

הודעהעל ידי שמואל1 » 08 יולי 2020, 22:34

נמשיך כאן
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

Re: ת'רד מגפת הקורונה V3 - מדינה במשבר

הודעהעל ידי שועל » 09 יולי 2020, 02:54

המקרה של אדלשטיין הוא סימפטום של מה שעבר על הליכוד. השתן עלה להם לראש, הם מרגישים מעל הציבור, והם משוכנעים, בצדק או שלא, שמה שהם לא יעשו הם ימשיכו לשלוט. מפלגה מסואבת.
ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את מחלקות ההנהלה והסקאוטינג
סמל אישי של המשתמש
שועל

הודעהעל ידי felix_r » 09 יולי 2020, 16:52

צפיתי היום בצהריים ביורוניוז, והבנתי שלא רק אצלנו המגפה חזרה. פשוט הגל הראשון אצלנו עבר בקלות, אז חזרנו לשיגרה מהר מכולם, אז גם קיבלנו מהר את הגל השני.

* במחוז קטלוניה בספרד הוכרז שוב על חובת חבישת המסכות במקומות הציבוריים. גם המחוזות בסקוניה וגליסיה בדרך.

* בסרביה הקטנה (אחת המדינות שנפגעו הכי פחות מקורונה בגל הראשון, ולכן הזיזול בקורונה שם היה גדול מאוד) יש התפרצות חזקה עכשיו. בכל יום כמות המתים דו-ספרתית, ובתי החולים בבלגראד מפוצצים. הדבר חייב את הממשלה להחזיר את כל המגבלות שהוסרו, מה שגרם למהומות בעיר הבירה.

* ביוון, שם החליטו לקבל תיירים מתוך רשימת "המדינות הירוקות", מודאגים מאוד בגלל כמה מקרים של יבוא קורונה על ידי תיירים מבולגריה וסרביה. בעיקבות כך היוונים כבר אסרו על התיירים מסרביה להכנס ליוון, וגם התיירים מבולגריה בדרך.

* גם בצרפת מספר הנדבקים היומי התחיל שוב לתפס מעלה במהירות מדאיגה, והשלטונות מבקשים מהאזרחים לשמור בקפידה על הוראות הבידוד, שמירת המרחק החברתי, ועל חבישת מסכות.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי Shay_uzan » 09 יולי 2020, 18:40

נגיד את זה ככה, לפני כמה ימים אדלשטיין אמר "גם בדרום קוריאה שהצטינה בקורונה היה להם גל שני" עד שאתה נכנס לראות מה היה הגל השני של דרום קוריאה, הגל השני שם לא היה משמעותי נגיד את זה ככה... הם עדין הצטינו
כל הדברים האלה תירוצים, ישראל חזרה רע לסבב השני וזה מה שקרה
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי jol9 » 09 יולי 2020, 19:29

אני לא זוכר מה היה המצב שלנו בגל הראשון בדיוק, אבל כרגע ביחס לעולם אנחנו במקום ה-66 במדד של מיתות למליון איש, מה שאומר שאין הרבה מדינות מפותחות שמראות ביצועים טובים יותר בתחום הזה,
שהוא המדד הכי חשוב ביחס לקורונה בהקשר הבריאותי.

בהקשר הכלכלי זה סיפור אחר, ושם אני מאוד מקווה לראות שיפור מהיר ומשמעותי. מנגד, כל אלה שזועקים "תנו להם כסף"... מאיפה בדיוק זה אמור להגיע? מהכיס של אלה שממשיכים לעבוד,
מה שאומר עוד אבטלה, פחות כח קנייה ובדרך הבטוחה למיתון.
זה לא כזה פשוט העניין הזה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 09 יולי 2020, 20:15

כן רק שבשום מקום ואף אחד לא מתייחס למספר המתים כמדד היחיד. זה היה ככה אם לגידול בתחלואה לא היה שום השפעה על מערכת הבריאות ועל המשק אבל זה ממש לא המצב. למספר החולים יש השלכות ישירות על איך כולנו חיים פה, אז, מן הסתם גם זה מדד בריאותי משמעותי.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 09 יולי 2020, 20:41

יכול להיות שמדד באמת מעניין הוא חולים אל מול מיטות בבתי חולים, כי זה שיש חולים שנמצאים בבית בבידוד או במלון קורונה, זה לא באמת מכביד על מערכת הבריאות.

אגב, לא אמרתי שזה המדד היחיד, אלא המדד החשוב ביותר. נדמה לי שכל הבלגאן הזה הוא בשביל למזער את המספר הזה בעיקר, לא?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 09 יולי 2020, 20:50

שמע, אם אנחנו רואים שמספר החולים לבד מספיק בשביל צעדי מנע דרסטיים כמו סגרים והגבלות וכו, אז בוודאי אי אפשר להתעלם מהמדד הזה.

מספר המתים זה חשוב אבל זה בהחלט לא התמונה המלאה וזה פשטני להתייחס למצב רק דרך המשקפיים האלה.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 09 יולי 2020, 21:05

MTA2311 כתב:שמע, אם אנחנו רואים שמספר החולים לבד מספיק בשביל צעדי מנע דרסטיים כמו סגרים והגבלות וכו, אז בוודאי אי אפשר להתעלם מהמדד הזה.

מספר המתים זה חשוב אבל זה בהחלט לא התמונה המלאה וזה פשטני להתייחס למצב רק דרך המשקפיים האלה.

בוא נשאל אחרת.
בעוד חמש שנים נניח, מה יזכרו מהמגפה הזאת? מספר המתים וגודל המשבר הכלכלי. אלה השורות התחתונות של כל הסיפור.
היום וודאי שמספרי החולים הם חשובים ואי אפשר להתעלם מהם (וגם לא הצעתי). אבל בראייה רחבה יותר ובהסתגלות קדימה, זה לא יהיה כזה משמעותי לדעתי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 09 יולי 2020, 21:07

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:שמע, אם אנחנו רואים שמספר החולים לבד מספיק בשביל צעדי מנע דרסטיים כמו סגרים והגבלות וכו, אז בוודאי אי אפשר להתעלם מהמדד הזה.

בוא נשאל אחרת.
בעוד חמש שנים נניח, מה יזכרו מהמגפה הזאת? מספר המתים וגודל המשבר הכלכלי. אלה השורות התחתונות של כל הסיפור.
היום וודאי שמספרי החולים הם חשובים ואי אפשר להתעלם מהם (וגם לא הצעתי). אבל בראייה רחבה יותר ובהסתגלות קדימה, זה לא יהיה כזה משמעותי לדעתי.

מספר החולים משפיע באופן ישיר על המצב הכלכלי, זה העניין.

גם אם היו פה אפס מתים אבל מספר החולים מוביל לסגר אז זה מדד חשוב מאוד.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 09 יולי 2020, 23:14

MTA2311 כתב:
jol9 כתב:

בוא נשאל אחרת.

מספר החולים משפיע באופן ישיר על המצב הכלכלי, זה העניין.

גם אם היו פה אפס מתים אבל מספר החולים מוביל לסגר אז זה מדד חשוב מאוד.

זאת גם דרך להסתכל על הדברים, אבל במקרה הזה היה מעניין באמת לראות את הפרמטרים הכלכליים שלנו ביחס למדינות אחרות,
כדי לדבר על תפוחים מול תפוחים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 10 יולי 2020, 08:26

שלחו הודעה לתושבי נס ציונה שבגלל הכפלה של מספר הנדבקים משבוע שעבר לשבוע הזה (36 אם אני לא טועה) בלה בלה בלה

36 נדבקים, על המפה של איפה הסתובבו חולים מאומתים בנס ציונה יש 5 מקומות

לעשות חקירה אפידמיולוגית לחולה אחד לוקח בין 8 שעות ליומיים, כפול 1400 חולים

קשה להסביר כמה רע כל העניין מנוהל
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 10 יולי 2020, 11:16

ישראל היא המדינה היחידה שהגל השני שלה גדול פי 2 מהראשון, אך רוב המדינות לא הגיעו למצב של הכרזה על גל שני, לגבי חולים קשה, תנו לזה קצת זמן, גם זה יגיע.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי שמואל1 » 10 יולי 2020, 11:31

1464 נדבקים אתמול
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 10 יולי 2020, 11:57

Shay_uzan כתב:ישראל היא המדינה היחידה שהגל השני שלה גדול פי 2 מהראשון, אך רוב המדינות לא הגיעו למצב של הכרזה על גל שני, לגבי חולים קשה, תנו לזה קצת זמן, גם זה יגיע.

ישראל עברה את הגל הראשון יותר טוב מרוב המדינות האחרות, ולכן החליטה לפתוח הכל ומהר. במדינות אחרות הפתיחה הרבה יותר איטית ומבוקרת, לכן הגל השני עוד עשוי להגיע גם שם (הלוואי ולא).

יש דיווחים של רופאים בבתי החולים שמסבירים (או מנסים להסביר) את המספר הנמוך של החולים הקשים, בכך שהם ערוכים טוב יותר, המבוגרים מגנים על עצמם טוב יותר, ויש אפילו דיבורים שהוירוס קצת
השתנה (אם כי זה לא נשמע לי מדעי במיוחד). לכן יכול להיות שלמרות כמות הנדבקים הגדולה (שחלקה הגדול מוסבר על ידי כמות הרבה יותר גבוהה של בדיקות שעושים) לא נראה עליה חדה במונשמים ובתמותה.
מקווה מאוד שזה נכון.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 10 יולי 2020, 12:17

יוני, קח בחשבון גם את העובדה, שאצלנו עושים המון-המון בדיקות, ובבדיקות האלה המון חולים אסימפטומאטים (כמחצית החולים).

למה דווקא אצלנו זה ככה? כי בהרבה מדינות בכלל לא החזירו את בתי הספר. אצלנו מספיק שמגלים תלמיד או מורה חולה, וישר מכניסים את כולם לבידוד ועושים בדיקות לכל התלמידים. וזה ידוע, שרוב החולים האסימפטומאטים הם בקרב הילדים.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 10 יולי 2020, 13:07

felix_r כתב:יוני, קח בחשבון גם את העובדה, שאצלנו עושים המון-המון בדיקות, ובבדיקות האלה המון חולים אסימפטומאטים (כמחצית החולים).

למה דווקא אצלנו זה ככה? כי בהרבה מדינות בכלל לא החזירו את בתי הספר. אצלנו מספיק שמגלים תלמיד או מורה חולה, וישר מכניסים את כולם לבידוד ועושים בדיקות לכל התלמידים. וזה ידוע, שרוב החולים האסימפטומאטים הם בקרב הילדים.

השאלה כאן היא מה נכון לעשות. להחזיר את המשק לתפקוד על חשבון עליה בנדבקים או המשך ההגבלות.

לדעתי אחרי קצת ניסויים שעשו התשובה נמצאת בגמישות.

מי שיכול לעבוד מהבית, שיעבוד מהבית.
הקטנים שיהיו במסגרות של קפסולות.
הגדולים שילמדו מהבית

בנוסף, לאפשר לבעלי העסקים לשמור את הראש מעל המים.

אני הייתי מנסה לעודד צריכה באמצעות הטבות לעסקים שמציעים הנחות משמעותיות, וככה אפשר גם לנסות ולאושש קצת את התיירות.

אין פתרונות קסם אבל. זה לא כולם מבינים לצערי.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי שמואל1 » 10 יולי 2020, 13:29

jol9 כתב:
Shay_uzan כתב:ישראל היא המדינה היחידה שהגל השני שלה גדול פי 2 מהראשון, אך רוב המדינות לא הגיעו למצב של הכרזה על גל שני, לגבי חולים קשה, תנו לזה קצת זמן, גם זה יגיע.

ישראל עברה את הגל הראשון יותר טוב מרוב המדינות האחרות, ולכן החליטה לפתוח הכל ומהר. במדינות אחרות הפתיחה הרבה יותר איטית ומבוקרת, לכן הגל השני עוד עשוי להגיע גם שם (הלוואי ולא).

יש דיווחים של רופאים בבתי החולים שמסבירים (או מנסים להסביר) את המספר הנמוך של החולים הקשים, בכך שהם ערוכים טוב יותר, המבוגרים מגנים על עצמם טוב יותר, ויש אפילו דיבורים שהוירוס קצת
השתנה (אם כי זה לא נשמע לי מדעי במיוחד). לכן יכול להיות שלמרות כמות הנדבקים הגדולה (שחלקה הגדול מוסבר על ידי כמות הרבה יותר גבוהה של בדיקות שעושים) לא נראה עליה חדה במונשמים ובתמותה.
מקווה מאוד שזה נכון.
ביבי הודה אתמול שהפתיחה המהירה הייתה טעות.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
שמואל1
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 10 יולי 2020, 13:36

שמואל1 כתב:
jol9 כתב:

מקווה מאוד שזה נכון.
ביבי הודה אתמול שהפתיחה המהירה הייתה טעות.

נכון. אני מדבר על עכשיו.
מה נכון לעשות עכשיו - לסגור, לצמצם או להשאיר כמו שזה...
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי felix_r » 10 יולי 2020, 14:54

יוני, לדעתי אנחנו נראה את התוצאה האמיתית רק כעבור כשבועים מרגע סיום הלימודים והבגרויות. רק אז נדע עד כמה בתי הספר היו לגורם מכריע בהדבקה, או גורם שולי. ורק אז אפשר יהיה אפשר לקבוע מה תהיה הדרך החדשה.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־65 אורחים