המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

קורונה v4

כאן מדברים על הכל

המנהלים: jol9, Holiday_Armadillo, rc4991

קורונה v4

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2020, 19:17

זוכרים שדיברנו על צ׳כיה כדוגמא לאיך עושים את זה טוב?

אז זה כבר לא המצב.
בגרמניה מעלים כוננות, צרפת, ספרד ובריטניה כבר עמוק בגל השני.

https://www.mako.co.il/news-world/2020_ ... 571026.htm

כמו שאמרתי - כל העולם סובל מזה, כולל אותנו. אנחנו פשוט חטפנו את הגל השני מוקדם יותר מהאחרים.

הגל השלישי לדעתי הוא בלתי נמנע, נקווה רק שיעבור בלי סגר.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

Re: קורונה v4

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 27 אוקטובר 2020, 19:51

אנחנו עושים את אותן טעויות אחת הסגר הראשון אז כן, כנראה שגל שלישי הוא בלתי נמנע
:alan:
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי A.Parker » 27 אוקטובר 2020, 20:26

להגיד שאנחנו מהראשונים שחטפו את הגל השני ומבלי להעביר על כך ביקורת זה....קצת לטמון את הראש בחול
מה גם שהמצב בחלק (רוב?) המדינות לא גרוע כמו שהיה פה
A.Parker

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2020, 20:29

Holiday_Armadillo כתב:אנחנו עושים את אותן טעויות אחת הסגר הראשון אז כן, כנראה שגל שלישי הוא בלתי נמנע

לא ממש. חוזרים הרבה יותר לאט לדעתי. אבל הנקודה היא שזה כנראה לא ממש משנה מה יעשו. ברגע שינסו לחזור לסוג של שגרה, התחלואה תעלה.

יש איזה פתרון קסם לעניין הזה שאנשים מדביקים אנשים?
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 27 אוקטובר 2020, 20:30

jol9 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:אנחנו עושים את אותן טעויות אחת הסגר הראשון אז כן, כנראה שגל שלישי הוא בלתי נמנע

לא ממש. חוזרים הרבה יותר לאט לדעתי. אבל הנקודה היא שזה כנראה לא ממש משנה מה יעשו. ברגע שינסו לחזור לסוג של שגרה, התחלואה תעלה.

מסתבר שיש, בוא נתייעץ עם ניו זילנד, וייאטנם וטאיוואן
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי jol9 » 27 אוקטובר 2020, 20:31

A.Parker כתב:להגיד שאנחנו מהראשונים שחטפו את הגל השני ומבלי להעביר על כך ביקורת זה....קצת לטמון את הראש בחול

למה זה יותר גרוע לחטוף את הגל השני ביולי מאשר באוקטובר?

המצב משתנה כל הזמן. צ׳כיה כמשל.

אצלנו לפחות התמותה נמצאת בשליטה ולא הגענו למספרים מטורפים כמו במקומות אחרים.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Shay_uzan » 27 אוקטובר 2020, 20:58

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:

רשימה חלקית...
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Shay_uzan

הודעהעל ידי A.Parker » 27 אוקטובר 2020, 22:36

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:

השתגעת? כל העולם נכשל!
A.Parker

הודעהעל ידי A.Parker » 27 אוקטובר 2020, 22:41

jol9 כתב:
A.Parker כתב:להגיד שאנחנו מהראשונים שחטפו את הגל השני ומבלי להעביר על כך ביקורת זה....קצת לטמון את הראש בחול

למה זה יותר גרוע לחטוף את הגל השני ביולי מאשר באוקטובר?

המצב משתנה כל הזמן. צ׳כיה כמשל.

אצלנו לפחות התמותה נמצאת בשליטה ולא הגענו למספרים מטורפים כמו במקומות אחרים.

קודם כל, בוא, זה לא שאתה פותח יומן וקובע "תאריך פגיעה". זו תולדה של התנהלות הממשלה + שמירת הנחיות מצד האזרחים, שהראשונה היתה ועדיין שערורייתית בכל קנה מידה. זה לא רק עניין התזמון. אולי זה שחטפנו גל שני בשלב מוקדם אומר שיהיה לנו לפחות גל אחד יותר מלרוב המדינות עד שהמשבר הזה יסתיים? אולי המרווחים בין הגלים בישראל הם 3-4 חודשים ובאירופה 6-7 חודשים?

ושוב, יש הרבה מדינות שמתנהלות נכון. רק אצלנו זורקים זין על האזרחים בצורה הבוטה ביותר בלי לשלם את המחיר. שלא נדבר על הביביסטים שמריעים לביבי ש"זיהה את המצב לפני כולם" ו"קיבל החלטות אמיצות".
A.Parker

הודעהעל ידי felix_r » 28 אוקטובר 2020, 00:07

jol9 כתב:זוכרים שדיברנו על צ׳כיה כדוגמא לאיך עושים את זה טוב?

אז זה כבר לא המצב.
בגרמניה מעלים כוננות, צרפת, ספרד ובריטניה כבר עמוק בגל השני.

https://www.mako.co.il/news-world/2020_ ... 571026.htm

כמו שאמרתי - כל העולם סובל מזה, כולל אותנו. אנחנו פשוט חטפנו את הגל השני מוקדם יותר מהאחרים.

הגל השלישי לדעתי הוא בלתי נמנע, נקווה רק שיעבור בלי סגר.

הסתכלתי היום בנתון קצת אחר: חולים פעילים. ז"א לא כמה חולים סך הכל היו מהתחלה, אלא כמה חולים יש ברגע זה.

אז בישראל יש קצת פחות מ 13 אלף חולים.

בצרפת יש יותר ממיליון חולים! כמעט כפול 100 מישראל... מדהים.

עוד מספר מדהים בבלגיה - 300 אלף חולים!
בלגיה היא מדינה של 11 מיליון תושבים. מדינה בסדר גודל של ישראל.
- דוקטור, תעזור לי!
- ממה אתה סובל?
- אני לא אוכל, לא שותה, רק בוכה כל הזמן.
- אתה אוהד מכבי בכדורסל?
- כן, דוקטור, איך ידעת?
- חביבי, יש לך מקרה חמור של פדרמאניה-דיפרסיה!
סמל אישי של המשתמש
felix_r

הודעהעל ידי jol9 » 28 אוקטובר 2020, 11:32

Holiday_Armadillo כתב:
jol9 כתב:

אני מניח שמתייעצים. יש מדינות הרבה יותר משמעותיות מאלה, כמו דר' קוריאה ויפן, שעברו את הנגיף בינתיים באופן מוצלח ביותר.
אני בטוח שיש לנו המון מה ללמוד מהן, אבל לא המון מה ליישם.

זה בערך כמו שהווייטנאמים יגידו - איך יכול להיות שישראל היא מעצמת הייטק עם כלכלה משגשגת ואנחנו מדינת עולם שלישי? בואו נלמד מהם וניישם.

כל מדינה והדנא שלה.

ההשוואות הנכונות צריכות להיות אל מול מדינות דומות יחסית במנטליות, בכלכלה, באופן החיים וכו'.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 אוקטובר 2020, 12:06

הצגה מגמתית מאוד של הדברים. מן הסתם כשפותחים את המשק רואים עלייה בתחלואה. זה מובן מאליו. כל עוד אין חיסון סגר כשלעצמו לא מעלים את הוירוס. השאלה היא איזה מנגנונים הקימו, או לא הקימו, בשביל להתמודד עם עלייה מחודשת בתחלואה אחרי היציאה מהסגר. מנגנונים שהמטרה שלהם להביא לקטיעה של שרשראות הדבקה בצורה מהירה על ידי זיהוי ובידוד. אצלנו התנהלו לאורך כל הדרך כמו בשכונה, ולכן הגענו לסגר שני. לא הוקם אף מערך של חקירות אפידימיולוגיות, שיקולים פופוליסטיים הנחו את היציאה מהסגר, כל דיון בקבינט נראה כמו חינה משפחתית של מירי רגב ולכן הגענו לאן שהגענו. באירופה, בינתיים, אף מדינה לא הגיעה לסגר מלא. אם זה יקרה, נוכל, אולי, לבצע השוואה. כרגע זה דמגוגי.

ושוב צריך להזכיר, המהלכים היחידים שנעשו פה הם סגרים מלאים. ממש קסם. מי היה מאמין שלסגור את המדינה יביא לירידה בתחלואה. אבל מעבר לזה כלום. לא מערכי קטיעה, לא חקירות, לא ניהול ולא תמיכה כלכלית במשק. מהלך יחיד של סגר כולל בלי תמיכה כלכלית גם קוף יכול לבצע.

ישראל היא מדינה קטנה עם שדה תעופה בינלאומי אחד. היא הייתה אמורה להתמודד הרבה יותר טוב, ובשום מצב לא היינו צריכים להגיע ל2500+ מתים אחרי הסגר הראשון. אבל אני מבין שביקורת אמיתית לא נשמע פה כבר.

וכמובן שכל זה בלי להזכיר אפילו את הפחדנות והיעדר האכיפה מול החרדים, את ההחלטה ללכת לסגר מלא רק כי ליצמן ודרעי לא אישרו לביבי ללכת לסגרים מקומיים ואיך נפנפו את גמזו שהציע כבר באוגוסט את תכנית הרמזור.
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי jol9 » 28 אוקטובר 2020, 13:15

MTA2311 כתב:הצגה מגמתית מאוד של הדברים. מן הסתם כשפותחים את המשק רואים עלייה בתחלואה. זה מובן מאליו. כל עוד אין חיסון סגר כשלעצמו לא מעלים את הוירוס. השאלה היא איזה מנגנונים הקימו, או לא הקימו, בשביל להתמודד עם עלייה מחודשת בתחלואה אחרי היציאה מהסגר. מנגנונים שהמטרה שלהם להביא לקטיעה של שרשראות הדבקה בצורה מהירה על ידי זיהוי ובידוד. אצלנו התנהלו לאורך כל הדרך כמו בשכונה, ולכן הגענו לסגר שני. לא הוקם אף מערך של חקירות אפידימיולוגיות, שיקולים פופוליסטיים הנחו את היציאה מהסגר, כל דיון בקבינט נראה כמו חינה משפחתית של מירי רגב ולכן הגענו לאן שהגענו. באירופה, בינתיים, אף מדינה לא הגיעה לסגר מלא. אם זה יקרה, נוכל, אולי, לבצע השוואה. כרגע זה דמגוגי.

ושוב צריך להזכיר, המהלכים היחידים שנעשו פה הם סגרים מלאים. ממש קסם. מי היה מאמין שלסגור את המדינה יביא לירידה בתחלואה. אבל מעבר לזה כלום. לא מערכי קטיעה, לא חקירות, לא ניהול ולא תמיכה כלכלית במשק. מהלך יחיד של סגר כולל בלי תמיכה כלכלית גם קוף יכול לבצע.

ישראל היא מדינה קטנה עם שדה תעופה בינלאומי אחד. היא הייתה אמורה להתמודד הרבה יותר טוב, ובשום מצב לא היינו צריכים להגיע ל2500+ מתים אחרי הסגר הראשון. אבל אני מבין שביקורת אמיתית לא נשמע פה כבר.

וכמובן שכל זה בלי להזכיר אפילו את הפחדנות והיעדר האכיפה מול החרדים, את ההחלטה ללכת לסגר מלא רק כי ליצמן ודרעי לא אישרו לביבי ללכת לסגרים מקומיים ואיך נפנפו את גמזו שהציע כבר באוגוסט את תכנית הרמזור.

באירופה אתה סופר מתים בעשרות אלפים... אז אני לא בטוח שזאת דוגמא טובה.
אני לא עשיתי תואר באפידימיולוגיה, ואני לא יודע איך עובדים ענייני קטיעת שרשראות ההדבקה, מה שאני אומר זה שהמדינה תצטרך לתחקר את כל התהליך גם להפקת מסקנות וגם בשביל להיות מוכנה הרבה יותר טוב לפעם הבאה. זה באמת מאוד חשוב.

כרגע, בעיצומו של התהליך מאוד קשה לדעת אם מה שנעשה זה טוב או לא, אפשר לנחש אבל לא לדעת באמת.

אני בהחלט מסכים שיש בעיה באכיפה מול החרדים, מול הערבים וגם ההפגנות לא מוסיפות (אם כבר מדברים על עניינים פוליטיים).

אגב, בשום שלב לא אמרתי שהכל נעשה פה מצויין. למעשה די הפוך. אני פשוט לא יכול להתעלם ממה שקורה בעולם כשמדברים על מגפה עולמית.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 28 אוקטובר 2020, 13:46

''שימי חזרה את המסכה'' ''אני לא שומעת אותך''

אז מה יעזור *לך* להוריד את המסכה?!
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 אוקטובר 2020, 14:06

Holiday_Armadillo כתב:''שימי חזרה את המסכה'' ''אני לא שומעת אותך''

את לא אמרת לאף אחד לשים חזרה את המסכה על מי את באה לעבוד
תמונה
דיוויד פדרמן במסע"ת, 2016: "זאת העונה הגרועה בתולדות המועדון. עשינו המון טעויות. כתוצאה מכך- נמשיך לפעול בדיוק באותה צורה"
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי MTA2311 » 28 אוקטובר 2020, 14:10

jol9 כתב:
MTA2311 כתב:הצגה מגמתית מאוד של הדברים. מן הסתם כשפותחים את המשק רואים עלייה בתחלואה. זה מובן מאליו. כל עוד אין חיסון סגר כשלעצמו לא מעלים את הוירוס. השאלה היא איזה מנגנונים הקימו, או לא הקימו, בשביל להתמודד עם עלייה מחודשת בתחלואה אחרי היציאה מהסגר. מנגנונים שהמטרה שלהם להביא לקטיעה של שרשראות הדבקה בצורה מהירה על ידי זיהוי ובידוד. אצלנו התנהלו לאורך כל הדרך כמו בשכונה, ולכן הגענו לסגר שני. לא הוקם אף מערך של חקירות אפידימיולוגיות, שיקולים פופוליסטיים הנחו את היציאה מהסגר, כל דיון בקבינט נראה כמו חינה משפחתית של מירי רגב ולכן הגענו לאן שהגענו. באירופה, בינתיים, אף מדינה לא הגיעה לסגר מלא. אם זה יקרה, נוכל, אולי, לבצע השוואה. כרגע זה דמגוגי.

באירופה אתה סופר מתים בעשרות אלפים... אז אני לא בטוח שזאת דוגמא טובה.
אני לא עשיתי תואר באפידימיולוגיה, ואני לא יודע איך עובדים ענייני קטיעת שרשראות ההדבקה, מה שאני אומר זה שהמדינה תצטרך לתחקר את כל התהליך גם להפקת מסקנות וגם בשביל להיות מוכנה הרבה יותר טוב לפעם הבאה. זה באמת מאוד חשוב.

כרגע, בעיצומו של התהליך מאוד קשה לדעת אם מה שנעשה זה טוב או לא, אפשר לנחש אבל לא לדעת באמת.

אני בהחלט מסכים שיש בעיה באכיפה מול החרדים, מול הערבים וגם ההפגנות לא מוסיפות (אם כבר מדברים על עניינים פוליטיים).

אגב, בשום שלב לא אמרתי שהכל נעשה פה מצויין. למעשה די הפוך. אני פשוט לא יכול להתעלם ממה שקורה בעולם כשמדברים על מגפה עולמית.

ואולי בכלל נכון יותר להשוות למדינות באיזור שלנו? לבנון? ירדן? וכו'

בקיצור, להגיד "בסדר בכל העולם חטפו את זה" זה כמו להגיד "הסכם השלום עם האמירויות הוא בנאלי ולא הישג כי לכל העולם יש הסכמי שלום איתם"

יש דקויות, יש ספציפיקציות. אי אפשר להכליל ככה.
תמונה
סמל אישי של המשתמש
MTA2311
גיק

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 28 אוקטובר 2020, 14:12

MTA2311 כתב:
Holiday_Armadillo כתב:''שימי חזרה את המסכה'' ''אני לא שומעת אותך''

את לא אמרת לאף אחד לשים חזרה את המסכה על מי את באה לעבוד
הייתי ליד, אני מחשיבה את זה כאילו אני אמרתי
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 28 אוקטובר 2020, 14:54

אתמול נערך משחק מספר 6 בגמר ליגת הבייסבול האמריקאית (הדודג'רס זכו באליפות)

באינינג השני (לכל אינינג יש שני חצאים, התקפה והגנה) הודיעו לאחד השחקנים של הדודג'רס שהבדיקה שלו חזרה גבולית ובאינינג השביעי הודיעו לו שהוא חיובי ושייכנס מיד לבידוד

לא רק שהוא לא עשה את זה, הוא חזר להצטלם ולחגוג עם הקבוצה בלי מסכה

התגובות בטוויטר על הסיפור מבהירות בדיוק 1)כמה העם הזה חצוי בכל הנוגע לוירוס ו-2)כמה העם הזה טיפש
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הודעהעל ידי Asf » 28 אוקטובר 2020, 14:58

Holiday_Armadillo כתב:אתמול נערך משחק מספר 6 בגמר ליגת הבייסבול האמריקאית (הדודג'רס זכו באליפות)

באינינג השני (לכל אינינג יש שני חצאים, התקפה והגנה) הודיעו לאחד השחקנים של הדודג'רס שהבדיקה שלו חזרה גבולית ובאינינג השביעי הודיעו לו שהוא חיובי ושייכנס מיד לבידוד

התגובות בטוויטר על הסיפור מבהירות בדיוק 1)כמה העם הזה חצוי בכל הנוגע לוירוס ו-2)כמה העם הזה טיפש
.תמונה

Sent from my Nokia 3210 using Fapatalk
תמונה
סמל אישי של המשתמש
Asf

הודעהעל ידי Holiday_Armadillo » 28 אוקטובר 2020, 15:03

Asf כתב:
Holiday_Armadillo כתב:אתמול נערך משחק מספר 6 בגמר ליגת הבייסבול האמריקאית (הדודג'רס זכו באליפות)

.תמונה

Sent from my Nokia 3210 using Fapatalk
התמונה שלו אפילו יותר אמריקאית מזה

תמונה
סמל אישי של המשתמש
Holiday_Armadillo
חבר צוות

הבא

חזור אל פורום שכונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־21 אורחים