המשחק הקרוב: הפועל גליל עליון נגד מכבי Playtika ת"א, 30 במרץ, שבת, 21:10

ווימבלדון 2 יוצא לדרך - טורניר הטניס האולימפי כאן!

Re: ווימבלדון 2 יוצא לדרך - טורניר הטניס האולימפי כאן!

הודעהעל ידי yiffy » 05 אוגוסט 2012, 16:01

jol9 כתב:מישהו יודע למה נדאל לא יהיה שם? האם עדיין בגלל הפציעה שלו?

אני מניח שזו הסיבה. לא ידוע לי על אחות שמתחתנת או משהו כזה :cool
האולימפיאדה היא לא גראנד סלאם וזמן המנוחה שהיא נתנה לו לא שווה לזמן המנוחה שהפרישה מווימבי נתנה לו ב-09'. אני מניח שהוא מרגיש שהוא צריך עוד קצת.
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי LIAV10 » 05 אוגוסט 2012, 17:42

yiffy כתב:
jol9 כתב:מישהו יודע למה נדאל לא יהיה שם? האם עדיין בגלל הפציעה שלו?

אני מניח שזו הסיבה. לא ידוע לי על אחות שמתחתנת או משהו כזה :cool
האולימפיאדה היא לא גראנד סלאם וזמן המנוחה שהיא נתנה לו לא שווה לזמן המנוחה שהפרישה מווימבי נתנה לו ב-09'. אני מניח שהוא מרגיש שהוא צריך עוד קצת.

אבל הוא עף בסיבוב השני..
תוסיף לזה מנוחת אולימפיאדה וזה כבר יותר ארוך מ-09'..
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי שחף » 05 אוגוסט 2012, 18:14

yiffy כתב:מארי לוקח בשלוש מערכות - די בקלות.

יום שחור לפדרר בטניס. החצי גמר מול דל-פוטרו כנראה השפיע מאוד וגם ככה הכושר בטורניר לא היה בשיאו. מארי לעומתו היה נראה מדהים כבר מההתחלה של הטורניר והוא ממש לא במקרה ניצח את נולה (שהפסיד גם את הארד). כואב לי הלב על הפספוס של הזהב באולימפיאדה ועל ההזדמנות שלא תשוב. יחד עם זאת, גם מפח הנפש הזה יהיה בסופו של דבר פסיק קטנטן לצד הקריירה שנכון להיום היא הגדולה ביותר בכל הזמנים ועדיין in the making.

כל הכבוד למארי. מעכשיו אפשר להתחיל באמת לספור אותו באותה שורה עם שלושת הגדולים האחרים. לונדון 2012 של מארי היא לדעתי אחד לאחד וימבלדון 03' של פדרר, אוסטרליה 11' של נולה ווימבלדון 08' של נדאל. הפסגה העולמית רק הולכת ונעשית מטורפת יותר ככל שהזמן עובר.

קצת עם הפנים קדימה. ברור שפדרר גמור פיזית ואחרי ההפסד גם בטח מנטלית. אני מעריך שהצעד הנכון יהיה לוותר על טורונטו (אבל לא על סינסינטי) כדי להגיע עם אנרגיות ל-GS האחרון של השנה. זו הייתה עונה נהדרת עד כה עם GS, שני מאסטרס 1000, שני מאסטרס 500 ומדליית כסף באולימפיאדה. לדעתי הוא שווה לפחות עוד מאסטרס 1000 אחד וגמר GS אבל צריך גם להתנהל נכון מבחינת חלוקת עומסים (והוא הרי מומחה בזה).

נו, להגיד שלפדרר אין כתמים בקריירה יהיה מצחיק קצת. המאזן העלוב מול רפא הוא ודאי הגדול שבהם, אבל גם העובדה שלא זכה מעולם בגביע דייויס. אני עדיין חושב שחלק לא קטן מהסלאמים שלו פדרר חייב לעליבות של הסבב בשנים הראשונות שלו.
שחף

הודעהעל ידי יוסי22 » 05 אוגוסט 2012, 18:55

פדרר הוא השחקן הטוב בהיסטוריה , נקודה .

עם כתמים , בלי כתמים ... זה מעניין כמה אוהדי נדאל שמסרבים להשלים עם מה שברור לכל העולם בערך כמו שברור שג'ורדן הוא הכדורסלן הטוב אי פעם.

גביע דיוויס זה גביע קבוצתי וזה באמת אותו דבר בדיוק לקחת גביע עם שוויץ ועם ספרד , לגמרי.

לגבי המאזן של פדרר מול נדאל... כבר נכתב אינספור פעמים שפדרר הגיע לכל הגמרים ברולאן והפסיד לרפא שהוא באמת טניסאי החימר הטוב אי פעם אבל נדאל לעומתו פישל על ימין ועל שמאל במשטחים החזקים של פדרר , זו בעיקר תעודת כבוד לפדרר ולא להיפך.

כדי לבדוק מי באמת חזק יותר כדאי פשוט להסתכל על המקום הראשון ומספר השבועות שפדרר היה בו לעומת נדאל כי זה לא הופך אותך לחזק יותר כשאתה מפסיד בסיבוב השני , העיקר שלא הפסדת לפדרר.

בעיני זה בכלל מדהים שפדרר הצליח לשוב למקום הראשון בעולם כשהוא בן 31 ונדאל/דיוקו בשיא כושרם , מקום ראשון זה לא ניצחון ריגעי אלא ווימבלדון עם הצגות על מארי ודיוקו , טורניר סוף שנה מושלם , 3 מאסטרסים ועוד ועוד.

אגב , נדאל לקח את הרולאן הראשון שלו ב-05 ככה שהוא בהחלט היה בסבב בשנות השיא של פדרר רק שהוא לא יכל לו על על משטחים שאינם חימר .

עוד טענה נפוצה ומגוחכת היא שפדרר לא נחלש מאז 04-07 אלא שדיוקו ונדאל התחזקו , מה שאותם אנשים שוכחים זה שהוא נוצח בסלאמים בשנים האחרונות ע"י סודרלינג , ברדיך ,טסונגה ודל פוטרו לצד שני הפסדים לנדאל ושלושה לדיוקו , או במילים אחרות זה הרבה יותר היחלשות של פדרר מכל דבר אחר וזה שהוא עוד מצליח להגיע להישגים כאלו גם אחרי ההיחלשות הזו זה לא פחות ממדהים.

בכל מקרה כל הכבוד למארי על הזכיה , באמת שאם יש מישהו שמגיע לו זה מארי בעיקר אחרי ההבלים שנזרקו לחלל האוויר אחרי ההפסד הכואב שלו לפדרר לפני חודש למרות משחק נהדר שלו.

אני גם בטוח שהוא עוד יקח סלאמים , אני רק מקווה שזה יקרה אחרי ארצות הברית 2012 שצריכה ללכת לפדרר כדי לסגור שנה מושלמת.
יוסי22

הודעהעל ידי שחף » 05 אוגוסט 2012, 19:03

ההפסדים של נאדאל על משטחים קשים\דשא בסיבובים מקודמים היו תוצר של פציעות ושחיקה יותר מכל דבר אחר. העובדה שסגנון המשחק של פדרר יותר נקי ומונע ממנו חלק מהדברים האלה(בנוסף להמון המון מזל, 8-10 שנים שהוא לא מפסיד בהן אף סלאם בגלל פציעה זה המון) מנעה ממנו גם מצבים שבהם הוא בא לטורניר לא כשיר לחלוטין כמו רפא בווימבלדון האחרון. נאדאל ונובאק השנה בוודאי לא בשיא כושרם(אחרת פדרר לא היה מתקרב לנצח אחד מהם). רפא שחק את עצמו לחלוטין ברולאן גארוס ונובאק חווה סוג של ירידה אחרי ההיי המטורף של זכייה בשלושה סלאמים רצופים. מקווה שהוא יסגור את השנה טוב יותר.

לגבי גביע קבוצתי, צריך לזכור שליד פדרר לא משחק איזה דודי סלע אלא שחקן שבשיאו היה בטופ 10 והיום מדורג במקום ה-25- וואורינקה. עובדתית בדייויס אם אתה מנצח את 2 משחקי היחידים שלך הנבחרת שלך עשתה 3\2 מהדרך שלה וצריכה לנצח בסך הכל באחד מתוך שלושה משחקים אחרים. העובדה המביכה עוד יותר היא שפדרר גם היה בגמר בדייויס פעם אחת בלבד.
שחף

הודעהעל ידי יוסי22 » 05 אוגוסט 2012, 19:17

שחף כתב:ההפסדים של נאדאל על משטחים קשים\דשא בסיבובים מקודמים היו תוצר של פציעות ושחיקה יותר מכל דבר אחר. העובדה שסגנון המשחק של פדרר יותר נקי ומונע ממנו חלק מהדברים האלה(בנוסף להמון המון מזל, 8-10 שנים שהוא לא מפסיד בהן אף סלאם בגלל פציעה זה המון) מנעה ממנו גם מצבים שבהם הוא בא לטורניר לא כשיר לחלוטין כמו רפא בווימבלדון האחרון. נאדאל ונובאק השנה בוודאי לא בשיא כושרם(אחרת פדרר לא היה מתקרב לנצח אחד מהם). רפא שחק את עצמו לחלוטין ברולאן גארוס ונובאק חווה סוג של ירידה אחרי ההיי המטורף של זכייה בשלושה סלאמים רצופים. מקווה שהוא יסגור את השנה טוב יותר.

לגבי גביע קבוצתי, צריך לזכור שליד פדרר לא משחק איזה דודי סלע אלא שחקן שבשיאו היה בטופ 10 והיום מדורג במקום ה-25- וואורינקה. עובדתית בדייויס אם אתה מנצח את 2 משחקי היחידים שלך הנבחרת שלך עשתה 3\2 מהדרך שלה וצריכה לנצח בסך הכל באחד מתוך שלושה משחקים אחרים. העובדה המביכה עוד יותר היא שפדרר גם היה בגמר בדייויס פעם אחת בלבד.

אולי לא תאהב לשמוע את זה אבל פדרר פשוט מוכשר יותר מכל שחקן אחר , לכן הוא מתאמץ פחות ונפצע פחות , נובאק ונדאל שוחקים את הגוף שלהם בצורה לא אנושית ולכן פציעות / שביקות זה חלק מהמשחק שלהם , אין פה שום קשר למזל .

וזה לא משנה התירוצים למה הוא נפל מוקדם , עובדתית הוא לא הגיע לגמר כדי להיפגש עם פדרר ופדרר כן הגיע לגמר על חימר כדי להיפגש איתו ונוצרה אנומליה של 50% מהמפגשים על חימר שזה לא פרופרציונאלי ליחס בסבב בין המגרשים , נורא פשוט.

אם תנסה לנתח לפי שנים ותשים את השלוש שנים האחרונות שבהן אפשר לומר שנדאל היה פשוט שחקן טוב ממנו תראה שגם בשנות השיא של פדרר נדאל החזיק במאזן חיובי מולו בגלל שהם נפגשו כמעט רק על חימר , שוב בזכות העובדה שגם על חימר פדרר היה שני רק לנדאל .

ומה זה נובאק לא בשיא כושרו ? נראה לך סביר שהוא ימשוך את הכושר של שנה שעברה קריירה שלמה , הכושר שלו כרגע משקף הרבה יותר טוב את הקריירה שלו משנת 2011.

בכל מקרה אישית ממש לא אכפת לי מדיוויס שמיוויס וכל אלו , גם המדליה האולימפית היא ממש בקטנה , הוא צריך להתמקד בדבר אחד וזו אליפות ארצות הברית שבה לטעמי הוא נותן לאורך השנים את הטניס הטוב ביותר שלו והפסיד 3 שנים במשחקים שהוא היה צריך לקחת מול דיוקו ודל פוטרו , הגיע הזמן לתקן את העיוות הזה.
יוסי22

הודעהעל ידי jol9 » 05 אוגוסט 2012, 20:35

אני דווקא מסכים עם יוסי. אני גם חושב שפדרר מוכשר יותר.
זה לא אומר שרפא טניסאי פחות טוב. עובדתית במפגשים בינהם ולא רק על חימר, הם שווים לכל הפחות. לפדרר יש יתרון מובהק מול רפא
רק על המשטח הסופר מהיר של טורניר סוף השנה בלונדון.

בכל מקרה, הקריירות של שניהם לא נגמרו, ואני מקווה שלרפא יהיו עוד שיאים. סה"כ הוא הראה שהוא טניסאי שמאוד קשה לנצח בסלאם.
הוא צריך להמשיך ולהתמיד ולתת לעצמו הזדמנויות, וכך הסלאמים עוד יבואו.

אני מקווה שרפא יגיע בכושר גופני תקין לטורניר ארה"ב, אם כי אני לא רואה סיכוי גדול, בעיקר כי לא יהיה לו מספיק זמן לחזור מהפציעה בצורה טובה (בהנחה
ובאמת מדובר בפציעה לא קלה).
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי yiffy » 05 אוגוסט 2012, 20:37

אני נוטה להסכים עם יוסי לגבי הישגים. גביע דיוויס הוא גביע חשוב, אבל גם וואורינקה לידך זה לא כמו קאדר מטורף עם שמות כמו פרר, לופז, ורדסקו, אלמגרו, רוברדו (עד לא מזמן שחקן נפלא) שבהרבה מהמקרים היו אלה שעשו את העבודה בסיבובים המוקדמים. המדליה האולימפית היא הישג מכובד, והכותרת "גראנד סלאם מוזהב" היא מפוצצת ובומבסטית, אבל בסופו של דבר החשיבות שלה לעולם הטניס היא משנית בהרבה מ-GSים ואפילו ממאסטרסים. לצורך העניין, העובדה שנדאל זכה ב-21 טורנירי מאסטרס 1000 תרשים אוהדי טניס הרבה יותר מאשר שהוא זכה במדליית זהב (אפילו שרוב אותם טורנירים היו על חימר) וגם אצל אגאסי אלה הם הזכייה בכל המשטחים ואליפויות המאסטרס שיצרו את המורשת.

שחף,
לדעתי אין דבר כזה כתמים. הקריירה של אגדות הטניס היא סיפור מופלא שיש בו תמיד חלקים אנושיים יותר ומרכיבים של כישלון. מעבר לסיבות שיוסי פירט כאן למאזן בראשית היריבות (שאני מסכים איתן בהחלט), אין עוררין שלפדרר יש בעיית מאצ'-אפ עם רפא. זה חלק מהסיפור וזה לגיטימי. לבורג היה מאזן שלילי מול מק'אנרו. לאגאסי היה מאזן שלילי מול סמפראס. סמפראס עצמו נראה בשלהי הקריירה שלו כמו בדיחה מהלכת (ברמה שפדרר מעולם לא היה קרוב אליה בכלל). האם זה הופך אותם לפחות גדולים? להיפך!

אם הסיפור של פדרר היה רק שישו ושימחו, אז כנראה שלאהוד אותו לא היה מהנה כל כך ומכאיב כל כך בעת ובעונה אחת. וידוי אישי: עד 08' המשחק המלא היחיד של פדרר שראיתי הוא הגמר ב-03' מול פיליפוסיס בווימבי. מאז ועד הגמר ההוא מול נדאל הוא בכלל לא עניין אותי וטניס באופן כללי לא היה המשחק שלי. דווקא בגמר ההוא פתאום כל כך רציתי שהוא ינצח, וכל כך התעצבתי שהוא הפסיד, שפשוט לא יכולתי אלא להישאב פנימה.

גם בסיפור של נדאל יש מוטיבים כאלה. לדוגמא, חוץ מ-08' ו-10', רפא לא נתן עונות שלמות גאוניות. החימר תמיד היה שם, אבל בשאר המגרשים הוא אכל המון חצץ ומיעט להרשים. גם 7 ההפסדים הרצופים לנולה הם אישו. לא זכור לי מקרה אחד בהיסטוריה של הדירוג העולמי שבו המקום הראשון כפכף את השני 7 פעמים ברצף, 3 מתוכם בגמרים של GS. לבסוף, יש תסריט מאוד ריאלי שכדאי לך להיערך אליו והוא שרפא לא יזכה בעוד כמות היסטרית של GSים. פדרר עוד כאן לשנה שנתיים סבירות, ובינתיים נולה ומארי ימשיכו למרר לו את החיים. גם הפציעות שעלולות להמשיך להכביד עשויות לתרום לזה. כל זה לא יפחית או יפגע בגדולה של נדאל, להיפך.
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי שחף » 05 אוגוסט 2012, 21:04

שאלת הפציעות היא שאלה גדולה לגבי רפא והיא תכריע לכמה סלאמים הוא יגיע בסופה. לדעתי הוא שווה עוד 2-3 רולאנים ואם ידע להתנהל נכון אולי גם עוד 2 תארים על משטחים אחרים. זה יביא אותו ל-16 סלאמים וההשוואה לפדרר תהיה לגיטימית לחלוטין(שוב, בתחילת הקריירה שלו פדרר התמודד מול כלום ושום דבר). לגבי 7 ההפסדים הרצופים לנולה, 24-8 מול פדרר קצת יותר מרשים מזה. גם לרפא נדמה לי היה רצף ניצחונות בהחלט מכובד מול פדרר, גם אם הוא לא הגיע למספרים האלה. לגבי ניו יורק, אני אנחש שלפדרר אין מספיק דלק במיכל לתת שני סלאמים גדולים. הפעם האחרונה שהוא הגיע ל-2 גמרים באותה שנה הייתה ב-2009. נובאק ומארי שחקני הארד קורטס טובים מאוד וגם מול רפא השדים הרגילים יעלו בראש אם וכאשר(בתקווה שרפא יהיה בריא אז). מבחינת כישרון, לרגע לא ניסיתי לטעון שרפא מוכשר מפדרר. אבל זה דווקא מה שהופך אותי לאוהד כל כך גדול שלו.
שחף

הודעהעל ידי misha » 05 אוגוסט 2012, 21:09

24-8? באיזה עולם בדיוק? 18-10 כש-14 משחקים מתוכם היו על חימר.
מסכים לגמרי עם יפתח ויוסי.
תמונה תמונה

"לכל שחקן יש את הגאווה שלו ומה שמביא לי את הגאווה זה לא הדקות או הנקודות אלא הניצחון"
~דריק שארפ~
סמל אישי של המשתמש
misha

הודעהעל ידי yiffy » 05 אוגוסט 2012, 21:12

כמה תיקונים:
-פדרר הגיע ב-09' לארבעה גמרים (!) ולא שניים.
-המאזן בין פדרר לנדאל הוא 18:10 ואין לי מושג מאיפה הקרצת את המאזן שכתבת.
-"פדרר שיחק מול כלום ושום דבר" זה לא טיעון שצריך להתייחס אליו ברצינות בכלל. רפא כאן מ-05'. אם אפשר גם לא להתייחס אליו ברצינות לא צריך לדבר בכלל.

לדעתי פדרר שווה גמר בניו-יורק. הוא נותן עונה מדהימה עם טורנירים ביכולת מצוינת מול המדורגים ואם הוא יכול לשמור על הרמה הזו אין סיבה שלא יעשה עוד גמר. לונדון היא לא מייצגת לרמה הכללית שהוא מציג השנה. באופן פרדוקסלי, ייתכן שדווקא הגרלה של רפא תהיה הכי טובה מבחינתו בחצי, כי השניים האחרים הם שחקני הארד קורט משובחים (מארי בכושר שיא ואת נולה הוא לא ניצח מאז גביע המאסטרס על המשטח הקשה) ודווקא מול רפא הוא מאוזן השנה.
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי LIAV10 » 05 אוגוסט 2012, 21:24

misha כתב:24-8? באיזה עולם בדיוק? 18-10 כש-14 משחקים מתוכם היו על חימר.

חח "14 מהם.."
זה חצי, שום יתרון..
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי misha » 05 אוגוסט 2012, 22:33

LIAV10 כתב:

חח "14 מהם.."
זה חצי, שום יתרון..

בטח שזה יתרון, חימר זה ממש לא חצי עונה ורק סלאם אחד משוחק שם. מתוך 17 מפגשים ראשונים שלהם רק 5 היו על הארד (אף אחד מהם לא בסלאם) כי כמו שיוסי אמר, נדאל לא היה מגיע עד למפגשים עם פדרר שם, בזמן שפדרר הגיע לגמרים על חימר.

על חימר, איפה שלכולם ברור שלרפא יש יתרון מול כל שחקן אי פעם, המאזן ביניהם 12-2 לטובת רפא. על שאר השטחים (הארד ודשא) המאזן הוא 8-6 לטובת פדרר.
תמונה תמונה

"לכל שחקן יש את הגאווה שלו ומה שמביא לי את הגאווה זה לא הדקות או הנקודות אלא הניצחון"
~דריק שארפ~
סמל אישי של המשתמש
misha

הודעהעל ידי LIAV10 » 06 אוגוסט 2012, 00:13

misha כתב:
LIAV10 כתב:

חח "14 מהם.."
זה חצי, שום יתרון..

בטח שזה יתרון, חימר זה ממש לא חצי עונה ורק סלאם אחד משוחק שם. מתוך 17 מפגשים ראשונים שלהם רק 5 היו על הארד (אף אחד מהם לא בסלאם) כי כמו שיוסי אמר, נדאל לא היה מגיע עד למפגשים עם פדרר שם, בזמן שפדרר הגיע לגמרים על חימר.

על חימר, איפה שלכולם ברור שלרפא יש יתרון מול כל שחקן אי פעם, המאזן ביניהם 12-2 לטובת רפא. על שאר השטחים (הארד ודשא) המאזן הוא 8-6 לטובת פדרר.

מה זה קשור חצי עונה או לא חצי עונה? עזוב את זה, דבר על מאזן נטו, בלי תירוצי הגרלות וכאלה, נדאל שולט במגרש שלו יותר ממה שפדרר שולט בקושי על המגרש שלו..
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי misha » 06 אוגוסט 2012, 02:23

LIAV10 כתב:
misha כתב:
LIAV10 כתב:

חח "14 מהם.."
זה חצי, שום יתרון..

מה זה קשור חצי עונה או לא חצי עונה? עזוב את זה, דבר על מאזן נטו, בלי תירוצי הגרלות וכאלה, נדאל שולט במגרש שלו יותר ממה שפדרר שולט בקושי על המגרש שלו..

מה קשור תירוצים? זו המציאות והגרלות לא קשורות בכלל. יש נסיבות וצריך להתחשב בהן כי זה לא שחור ולבן וצריך לקחת את זה בפרספקטיבה נכונה. אי אפשר פשוט לדקלם כמו תוכי מאזן מאזן מאזן.
אף אחד לא מתווכח שנדאל שולט על חימר ביד רמה אבל עובדה היא שהם בקושי נפגשו על הארד (המשטח הנפוץ יותר והיותר טוב של פדרר) בשנות השיא שלו כי נדאל לא הגיע מספיק לגמרי סלאמים באותם שנים חוץ מRG. פדרר ונדאל משחקים בRG כמעט קבוע מ2005, בזמן שסלאם על הארד הראשון בו הם נפגשו היה ב2009. אותו דבר נכון פחות או יותר לגבי המאסטרסים. הפרש המאזן שלהם הוא ברובו בגלל כמות המשחקים היחסית גדולה על חימר (במיוחד בהתחלה), זה הכל. ובטח שלא המאזן הזה יקבע יותר מדי כשיסתכלו על הקריירות שלהם בעוד מספר שנים.

אגב, אני לא חושב שלרפא יש יותר משנתיים-שלוש טובות. אני בספק אם הברכיים יתנו לו אפשרות להגיע למס' הסלאמים של פדרר.
תמונה תמונה

~דריק שארפ~
סמל אישי של המשתמש
misha

הודעהעל ידי yiffy » 06 אוגוסט 2012, 05:43

לי יש תיאוריה לגבי הפציעה של רפא. לדעתי זה מן פציעה מתמשכת שהוא כל הזמן סוחב איתו. הוא מתזמן את העונה שלו ואת המנוחות שלו כך שהוא תמיד ירביץ את השיא בזמן החימר ואז תהיה תקופה של מנוחה/משחק פחות אינטנסיבי (לפעמים אחרי ווימבי, לפעמים לפני ולפעמים תוך כדי) שתימשך ממש עד ניו-יורק ואז הוא שוב מוריד פרופיל עד לאוסטרליה הבאה בערך.

אם זה נכון, אז שיטת ההלוואה והחיסכון הזו לא תחזיק הרבה זמן מעמד. אני האחרון להספיד אותו (מה גם שאני לא רוצה לנכס את פדרר) אבל יכול להיות שאפילו עוד 3 RG זו תחזית מעט ורודה מדי. מי הבטיח שהוא בכלל יהיה כשיר בשלושת ה-RG הבאים?
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי jol9 » 06 אוגוסט 2012, 07:11

רפא יצא מהפציעה הכי קשה בקריירה שלו לעונת שיא ב2010. נכון שזה היה מזמן, ומאז הוא חווה 2 עונות מתסכלות ורק שני סלאמים, אבל לדעתי יש לו את מה שצריך
בשביל לחזור לדומיננטיות.

הוא צריך לתפוס שנה אחת גדולה נוספת, בשביל להגיע למספר סלאמים, שאף אחד בחיים לא חשב שתהיה לו.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הודעהעל ידי LIAV10 » 06 אוגוסט 2012, 08:25

misha כתב:
LIAV10 כתב:
misha כתב:
LIAV10 כתב:

חח "14 מהם.."
זה חצי, שום יתרון..

מה קשור תירוצים? זו המציאות והגרלות לא קשורות בכלל. יש נסיבות וצריך להתחשב בהן כי זה לא שחור ולבן וצריך לקחת את זה בפרספקטיבה נכונה. אי אפשר פשוט לדקלם כמו תוכי מאזן מאזן מאזן.
אף אחד לא מתווכח שנדאל שולט על חימר ביד רמה אבל עובדה היא שהם בקושי נפגשו על הארד (המשטח הנפוץ יותר והיותר טוב של פדרר) בשנות השיא שלו כי נדאל לא הגיע מספיק לגמרי סלאמים באותם שנים חוץ מRG. פדרר ונדאל משחקים בRG כמעט קבוע מ2005, בזמן שסלאם על הארד הראשון בו הם נפגשו היה ב2009. אותו דבר נכון פחות או יותר לגבי המאסטרסים. הפרש המאזן שלהם הוא ברובו בגלל כמות המשחקים היחסית גדולה על חימר (במיוחד בהתחלה), זה הכל. ובטח שלא המאזן הזה יקבע יותר מדי כשיסתכלו על הקריירות שלהם בעוד מספר שנים.

אגב, אני לא חושב שלרפא יש יותר משנתיים-שלוש טובות. אני בספק אם הברכיים יתנו לו אפשרות להגיע למס' הסלאמים של פדרר.

טוב, לפי דעתי אתה רק מעצים את נדאל, אתה נותן לו מחמאות בכך שהוא קבוע מגיל העשרה ניצח את פדרר על החימר..
אחרי זה אתה מאשים את המאזן מהסיבה שילש בן 18 לא הגיע לגמר ארנ״ב ורוסטרליה..
תמונה
יאללה הביתה.
כולם.
סמל אישי של המשתמש
LIAV10

הודעהעל ידי yiffy » 06 אוגוסט 2012, 08:38

ליאב, אף אחד מאוהדי פדרר לא מתווכח עם זה שנדאל הוא מלך החימר.
לדעתי, אוהדי נדאל לא צריכים להתווכח עם זה שעוד קצת גמרים במשטחים האחרים של נדאל לפני 08' והמאזן היה נראה אחרת לגמרי.
yiffy
חבר כבוד

הודעהעל ידי jol9 » 06 אוגוסט 2012, 10:19

yiffy כתב:ליאב, אף אחד מאוהדי פדרר לא מתווכח עם זה שנדאל הוא מלך החימר.
לדעתי, אוהדי נדאל לא צריכים להתווכח עם זה שעוד קצת גמרים במשטחים האחרים של נדאל לפני 08' והמאזן היה נראה אחרת לגמרי.

זה דווקא משהו שאפשר להתווכח עליו, כי זה לא קרה, והכל זה בסה"כ ניחושים.
רפא ניצח את רוג'ר על המשטחים הקשים גם לפני 2008.

לא שזה משנה. לטעמי אוהדי רפא שנתפסים למאזן, לא מוכנים לקבל את ההישגים הנדירים של רוג'ר.
בעיניי המאזן זה דבר נחמד, אבל הרבה יותר משמעותי בשבילי להסתכל על 11 סלאמים, 21 מאסטרסים, מדליית זהב אולימפית ו-4 גביעי דייויס, ולהגיד
איזה כיף שאני אוהד את הטניסאי הזה.
סמל אישי של המשתמש
jol9
חבר צוות

הקודםהבא

חזור אל פורום אולימפיאדת לונדון - 2012

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־3 אורחים